Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



[FOTO] Nakon Zagreba, u Osijeku otvoren CISOK

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65867
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.08.2013. 13:32 
Naslov:  [FOTO] Nakon Zagreba, u Osijeku otvoren CISOK
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nakon Zagreba danas su otvoreni Centri za informiranje i savjetovanje o karijeri u Osijeku i Slavonskom Brodu. U centrima se nude usluge profesionalnog usmjeravanja i razvoja karijere što većem broju korisnika.



CISOK Centar središnje je mjesto pružanja novih usluga profesionalnog usmjeravanja i razvoja karijere Hrvatskoga zavoda za zapošljavanje. S novim modelom rada koji je prilagođen potrebama pojedinaca omogućena je dostupnost informacija o cjeloživotnom profesionalnom usmjeravanju i razvoju karijere svim građanima. Ovom inicijativom ostvaruju se pretpostavke za kvalitetnije usklađivanje ponude i potražnje na tržištu rada. CISOK Centar značajno je mjesto pružanja podrške u provedbi programa Garancija za mlade koji potiče uključivanje mladih na tržište rada.



Otvaranje centra odvija se u sklopu projekta "Usluge HZZ-a klijentima: Unaprjeđenje cjeloživotnog profesionalnog usmjeravanja i ICT podrška" koji HZZ provodi u okviru IV komponente Instrumenta pretpristupne pomoći (IPA) "Razvoj ljudskih potencijala". Ukupna vrijednost projekta je 3.700.000 EUR. Centri će raditi i na usklađivanju te povezivanju sustava profesionalnog usmjeravanja s istim takvim sustavima u Europskoj uniji.



Poslušajte i:

Ankica Paun Jarallah o CISOK-u

Ministar Mrsić u Osijeku

Željko Bugarić HZZ


Tekst i foto: Radio Osijek


Najava031: Trg Ante Starčevića: Otvorenje Centra za informiranje i savjetovanje o karijeri

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pukli Diogen
Offline
Ukupno postova: 129
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.08.2013. 13:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ček..zar ne bi HZZ to trebao raditi??????????????????????????????
Ništa ja tu ne kontam i pitam se očekuje li se otvaranje Centra za poljoprivredu pri Ministarstvu poljoprivrede...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pukli Diogen
Offline
Ukupno postova: 129
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.08.2013. 13:46 
Naslov:  Re: [FOTO] Nakon Zagreba, u Osijeku otvoren CISOK
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Oh ispričavam se...pa uopće nisam vidio lokaciju na kojoj se nalazi, što svakako nije nebitno. Predivno! Našli smo način vratiti život u prazne lokale u centru grada!! Sviđa mi se Glavom o zid Glavom o zid Glavom o zid Glavom o zid Glavom o zid Glavom o zid Glavom o zid Glavom o zid

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.08.2013. 13:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pukli Diogen je napisao/la (Pogledaj post): › Ček..zar ne bi HZZ to trebao raditi??????????????????????????????
Ništa ja tu ne kontam i pitam se očekuje li se otvaranje Centra za poljoprivredu pri Ministarstvu poljoprivrede...


"Otvaranje centra odvija se u sklopu projekta "Usluge HZZ-a klijentima: Unaprjeđenje cjeloživotnog profesionalnog usmjeravanja i ICT podrška" koji HZZ provodi u okviru IV komponente Instrumenta pretpristupne pomoći (IPA) "Razvoj ljudskih potencijala"."

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.08.2013. 13:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

koliko je stranačkih poslušnika uhljebljeno, sigurno su svi visoko stručni i pričaju barem jedan strani jezik. Glavom o zid osijek031.com smile

HZZ je na Trpimirovoj, a CISKO na Trgu AS, a što će biti šetanja od ureda do ureda...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.08.2013. 13:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...istina, očito je trebalo zaposliti ljude na novim projektima, iako je i sam HZZ suvišan i neki je dan otvorio vrlo sličan ured ovome (EURES)......

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pukli Diogen
Offline
Ukupno postova: 129
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.08.2013. 13:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
Pukli Diogen je napisao/la (Pogledaj post): › Ček..zar ne bi HZZ to trebao raditi??????????????????????????????
Ništa ja tu ne kontam i pitam se očekuje li se otvaranje Centra za poljoprivredu pri Ministarstvu poljoprivrede...


"Otvaranje centra odvija se u sklopu projekta "Usluge HZZ-a klijentima: Unaprjeđenje cjeloživotnog profesionalnog usmjeravanja i ICT podrška" koji HZZ provodi u okviru IV komponente Instrumenta pretpristupne pomoći (IPA) "Razvoj ljudskih potencijala"."


Ma daj nemoj me j... da oprostiš.
Prvo meni koji ima završen fakultet ovo "Unaprjeđenje cjeloživotnog profesionalnog usmjeravanja i ICT podrška" koji HZZ provodi u okviru IV komponente Instrumenta pretpristupne pomoći (IPA) "Razvoj ljudskih potencijala" zvuči u prijevu kao nešto "bla HZZ-a bla bla bla bla bla" mogu misliti kako tek onoj veli9koj većini slabije obrazovanih među onih 350 tisuća nezaposlenih.

Ali zapravo ovo "Unaprjeđenje cjeloživotnog profesionalnog usmjeravanja i ICT podrška" koji HZZ provodi u okviru IV komponente Instrumenta pretpristupne pomoći (IPA) "Razvoj ljudskih potencijala" čitam kao: "Našli način preko HZZ-a otvoriti još jednu besmislenu glupost u kojoj će se zaposliti oni blizu vatre i imati finu plaćicu. Opis posla: Dijeljenje letaka i bla bla bla... u samom centru grada".

Ali sviđa mi se...
"

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.08.2013. 14:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...nije mi bila namjera te j***, meni je također (iako nemam fakultet) priča potpuno besmislena, pogotovo što znam ponešto o projektima i načinu na koji ove državne službe dijele pare od takvih projekata....i čudom se čudim na što će samo potrošiti 3,7 mil EUR........ne, ček malo - ne čudim se, nego ne mogu zamisliti za što će taj mali uredić plaćati silne pare, osim za najam lokala na samom trgu...
....sve ovo što se radi je prešlo u nekakvu zonu sumraka, jer zaista ne shvaćam što će HZZ-u dva ureda s istim zadatkom, a broj nezaposlenih svakodnevno i nezaustavljivo raste.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.08.2013. 16:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

totalno promašeno, nepotrebno, neučinkovito

koga će savjetovati i informirati, fakultetski obrazovane, neobrazovane...one sa 20 godina radnog staža iza sebe...
ili roditelje čija djeca trebaju upisati neki fakultet ili srednju školu

koliko smo vidjeli imamo dosta fakultetskih obrazovanih, što će njima reći, da za početak konobare..bar nekoliko godina, ili da se uključe u javne radove, ili još bolje neka volontiraju, najbolje neka emigriraju
Sranje od informiranja i savjetovanja
bolje da su taj novac preusmjerili na prekvalifikaciju ili školovanje ljudi koji nemaju sredstava da se sami financiraju

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.08.2013. 21:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako se barem nije moglo nešto pojaviti od radnih mjesta u gradu .Ovakove informacije više liče na psiho pripremu na odlazak u gastarbajtere zaista veliki promašaj . Uostalom naši lokalni vladajući od 90-tih su nas dobro informirali što nam je činiti glede zaposlenja. Dakle danas nam je sve jasno i sami vidimo vrijeme u kakvom živimo ,jedino im se možemo zahvaliti na tako velikoj brizi za grad i Županiju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
žak
Offline
Ukupno postova: 80
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 03.08.2013. 14:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mene zanima tko tamo savjetuje ? Odnosno tko je zaposlen u tom centru... je li bilo natječaja za posao novih ili su prešli neki iz HZZ-a..i koliko ih je zaposleno u tom centru ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: