Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



NK Osijek: Glave gore!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65895
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 22.07.2013. 23:16 
Naslov:  NK Osijek: Glave gore!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

NK Osijek – NK Lokomotiva 1 : 2
Lulić 33. min; Musa 54. min, Trebotić 86. min (pen)


Što reći? Koju poruku poslati? Kome? Pa da nastavim s parafraziranjem balkanske legende društvenih mreža; šaljem poruku igračima Nogometnog kluba Osijek te vjernim navijačima koji su na pravi način i u pravom broju dočekali Bijelo – plave... Glave koje su pale u očaju na kraju utakmice brzo se trebaju dići, jer predstavom možemo i moramo biti zadovoljni! To nije jedini razlog, ovosezonsko prvenstvo jednostavno ne dopušta previše razmišljanja, kako o porazu, tako i o pobjedi. S druge strane, utakmica je puno i podvlačenje računa je miljama daleko. Danas je objektivno izostao jedino rezultat. Najlakše je biti general poslije bitke, pa analizirati unedogled zašto Šorša nije pucao, zašto je Barišić pucao ili zašto je Lulić nije podigao pod prečku. Najbitnije je da Osijek ima igru, daleko bolju nego prošle sezone s daleko mlađom i neafirmiranijom momčadi. Lošijom? To će vrijeme pokazati...



Trener Steinbruckner danima je najavljivao napadačku igru, presing, kombinatoriku i posjed. Sve nabrojano smo danas vidjeli. Majstorija Karla Lulića za 1 : 0, posjed lopte koji se približavao famoznim Barcinim postotcima, šanse. Osijek je prečesto furiozna poluvremena znao kompromitirati u nastavku. Vidjeli smo to puno puta, vidjeli smo i danas, ali s jednom bitnom razlikom. Osijek je i drugo poluvrijeme odigrao dobro, ali bez konkretne završnice. Pitanje jesu li rane izmjene trenera Bijelo – plavih bile taktičke prirode ili posljedica umora/ozljeda igrača, ali ostaje dojam da je Osijek osjetan pad doživio izlaskom Lulića, ali i uslijed partije za zaborav Matije Mišića. Musa je sjajno pogodio glavom s nekih 13 metara za izjednačenje u 55. minuti, a Pjaca je fenomenalnu partiju okrunio izborenim penalom koji je u pogodak pretvorio Trebotić u 86 minuti. Mikulić je bio na lopti... Toliko o Lokomotivi, ekipi koja je danas prije svega pokazala iskustvo, spretnost i mirnoću u ključnim trenutcima. Osijeku ostaje nadati se da će subotnja utakmica u Zadru bodovno stanje pomaknuti s nule. Ukoliko se današnja predstava ponovi za manje od tjedan dana iskreno nimalo ne sumnjam u sretniji epilog.



Pljesak na kraju utakmice rekao je sve. Osječka publika definitivno je jedna od najzahtjevnijih u Hrvata, ali s dobrim poznavanjem nogometne igre. Nadam se samo da ovaj elan neće splasnuti današnjim rezultatom i da će i u nastavku prvenstva biti 12. igrač ovoj mladosti na terenu. Prodaja godišnjih ulaznica ide dobro, u klubu su se pojavili neki novi ljudi koji su marketing definitivno podigli na jednu višu razinu, momčad je danas igrala dobro i ostavila srce na terenu. Stoga budimo uz taj NK Osijek, jer iskreno vjerujem da smo mu potrebni. Možda ne želimo priznati, ali potreban je i on nama, inače bi mu davno okrenuli leđa. Rezultat? Doći će i rezultat i zato glave gore!





Tekst i foto: Mladen Kovačević

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beejay
Offline
Avatar

Ukupno postova: 219
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.07.2013. 12:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osijek je u prva dva kola igrao s dvije najjače ekipe u ligi. To je realnost. Jučer je nesretno izgubio, a u nastavku se može nadati bodovima protiv Hajduka, Rijeke itd.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
porezni obveznik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 347
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.07.2013. 13:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tatini i mamini sinovi u klubu koji to odavno nije.

_________________
˝Najbolje što se Hrvatskoj moglo dogoditi je privatizacija˝.
Borislav Škegro
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 1  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.07.2013. 14:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osijek nije odigrao tako loše, mada su neki od klinaca bili previše sputani i impresionirani. Mali Lulić bi mogao izrasti u jako dobrog igrača. Šteta što je relativno rano ostao bez snage.
Nedostaje nam Smoje u obrani, možda ne toliko zbog kvalitete, koliko zbog držanja tonusa i dizanja atmosfere u zadnjoj liniji. Škorić je bio previše nonšalantan i dekoncentriran, a isto vrijedi i za Pušića.
Sinoćnja igra ipak daje kakav takav optimizam za nastavak prvenstva. Mislim da smo kvalitetniji od Dragovoljca i Zadra, a Istra i Slaven su nam al pari.

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.07.2013. 17:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PreacheR je napisao/la: ›
Mislim da smo kvalitetniji od Dragovoljca i Zadra, a Istra i Slaven su nam al pari.

dovoljno da budemo 3 ili 4, ali odozdo Crying or Very sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.07.2013. 22:54 
Naslov:  Re: NK Osijek: Glave gore!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jučer su nam u prvih 11 igrala samo 2 igrača koji su bili standardni prvotimci prošle sezone... prošle sezone mučili smo se do samog kraja a i liga je bila veća... Twisted Evil

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
esseker81
Offline
Avatar

Ukupno postova: 108
Lokacija: 5 rajon
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.07.2013. 9:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

vec je meni 11-12 godina glava gore,ali ako se ovako nastavi morat cu posegnuti za schanzovim ovratnikom

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: