Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječanka Zdenka Kvesić puštena na slobodu. Tko je odgovoran za propuste?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65914
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.07.2013. 11:11 
Naslov:  Osječanka Zdenka Kvesić puštena na slobodu. Tko je odgovoran za propuste?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prisilno hospitalizirana supruga osječkoga suca puštena iz Vrapča i dala izjavu za HRT.

Osječanka čije je smještanje u psihijatrijsku bolnicu izazvalo sumnju u motive i zakonitost procedure, izišla je iz bolnice. Civilne udruge traže odgovor na pitanje je li riječ o kršenju ljudskih prava ili o opravdanoj hospitalizaciji. Svoju stranu priče bila je ispričala novinarki HTV-a.

Prvo što je izustila: "Sloboda napokon." I to nakon 24 dana službenog psihijatrijskog lječenja, a za nju - prisilnog zatočeništva.

"Sva su mi moja prava ljudska i kao žene i kao majke i kao člana zajednice zapravo dovedena u pitanje i grubo narušena. Nakon svih tih silnih lijekova koje sam bila prisiljena piti, jednostavno mogu reći samo 'nemam teksta, nemam riječi na to sve.", izjavila je za Dnevnik HTV-a Zdenka Kvesić. Nevladine udruge i odvjetnica gopođe Kvesić od mjerodavnih sada traže hitno utvrđivanje propusta i odgovornosti. Je li sučeva supruga bila protuzakonito smještena u psihijatrijsku ustanovu?

Nadzor je napravljen u obje bolnice, i u Osijeku i u Vrapču. "Naravno da ne mogu ništa govoriti o dijagnozi i eventualnim drugim stvarima. O tome će reći nadležna tijela.", izjavio je ministar zdravlja Rajko Ostojić.

Slučajem se pozabavila i pučka pravobraniteljica. Zatražila je očitivanje svih aktera. "Očito je da je nekih propusta ipak bilo. Kojih, koliko, kada, gdje, tko ih je učinio, o tome bih ipak pričekala još nekoliko dana da dobijemo sve relevantne informacije.", izjavila je pučka pravobraniteljica Lora Vidović.

Tekst i foto: HRT web

Pročitajte i:
B.A.B.E. reagirale u slučaju prisilno hospitalizirane Osječanke


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 20.07.2013. 12:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neke drzave imaju mafiju ... a kod nas mafija ima drzavu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.07.2013. 16:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tko je odgovoran za propuste?

nismo imali pojma da se ovo uopće desilo, žena je bila 24 dana na psihijatrijama, a mi saznamo prije 4 dana da ovaj slučaj uopće postoji. ima još takvih slučajeva, bilo je i biće ih, samo je ovdje u pitanju županijski sudac i njegov položaj u cijelom slučaju.

http://www.hrt.hr/index.php?id=vijesti-clanak&tx_ttnews[tt_news]=216485&tx_ttnews[backPid]=850&cHash=153bd53b59

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.07.2013. 16:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dakle terapija završena zaista učinkovito stručnost na visokoj razini .

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.07.2013. 16:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

lehi je napisao/la: ›
Dakle terapija završena zaista učinkovito stručnost na visokoj razini .

primaju stranu klijentelu, čuju da ste puni ušparanih eura

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.07.2013. 17:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koliko vidimo na žalost nema nama ništa bez strane klijentale jedva došli na red za liječenje i terapiju u EU.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
roda3
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.07.2013. 17:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kakva hajka na suca koji je nedavno pritvorio čepinsku skupinu + Biloša a čiju ženu sada brani, zastupa i eksperte joj plaća Biloševa žena. Ljudi... Ne budite naivni, u nasim novinama ne pisu istine nego ono šta im se kaže. Ako su je i doktori u Vrapču zadržali očito joj nisu sve na broju (a to znaju i ljudi koji je poznaju). Zanimljivo kako se nigdje ne piše ono što se tom sucu dešava u zadnje vrijeme (od uhićenja skupine) a što je možda i potaklo neke epizode kod žene mu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 2  
Paula
Offline
Avatar

Ukupno postova: 23
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.07.2013. 18:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

roda3 je napisao/la (Pogledaj post): › Kakva hajka na suca koji je nedavno pritvorio čepinsku skupinu + Biloša a čiju ženu sada brani, zastupa i eksperte joj plaća Biloševa žena. Ljudi... Ne budite naivni, u nasim novinama ne pisu istine nego ono šta im se kaže. Ako su je i doktori u Vrapču zadržali očito joj nisu sve na broju (a to znaju i ljudi koji je poznaju). Zanimljivo kako se nigdje ne piše ono što se tom sucu dešava u zadnje vrijeme (od uhićenja skupine) a što je možda i potaklo neke epizode kod žene mu.




Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
borod
Offline
Avatar

Ukupno postova: 282
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.07.2013. 19:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sasvim je druga prica ovdje u pitanju. Ne zamagljuj.


roda3 je napisao/la: ›
Kakva hajka na suca koji je nedavno pritvorio čepinsku skupinu + Biloša a čiju ženu sada brani, zastupa i eksperte joj plaća Biloševa žena. Ljudi... Ne budite naivni, u nasim novinama ne pisu istine nego ono šta im se kaže. Ako su je i doktori u Vrapču zadržali očito joj nisu sve na broju (a to znaju i ljudi koji je poznaju). Zanimljivo kako se nigdje ne piše ono što se tom sucu dešava u zadnje vrijeme (od uhićenja skupine) a što je možda i potaklo neke epizode kod žene mu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bavaria
Offline
Ukupno postova: 262
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.07.2013. 23:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam i prije čuo za tu ženu da ima psihičkih problema ...

nemam pojma, al mi se čini kao lov na vještice ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
-xoxo-
Offline
Avatar

Ukupno postova: 102
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.07.2013. 0:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

roda3 je napisao/la (Pogledaj post): › Kakva hajka na suca koji je nedavno pritvorio čepinsku skupinu + Biloša a čiju ženu sada brani, zastupa i eksperte joj plaća Biloševa žena. Ljudi... Ne budite naivni, u nasim novinama ne pisu istine nego ono šta im se kaže. Ako su je i doktori u Vrapču zadržali očito joj nisu sve na broju (a to znaju i ljudi koji je poznaju). Zanimljivo kako se nigdje ne piše ono što se tom sucu dešava u zadnje vrijeme (od uhićenja skupine) a što je možda i potaklo neke epizode kod žene mu.


ta odvjetnica nije Biloševa žena već samo imaju isto prezime tako da nemojte žuriti sa zaključcima i teorijama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.07.2013. 1:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo je samo jedan u nizu primjera koji potvrđuje da ne možemo imati povjerenje u institucije ove države,
ma koliko se neki pozivali na iste.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.07.2013. 1:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bavaria je napisao/la (Pogledaj post): › ja sam i prije čuo za tu ženu da ima psihičkih problema ...

nemam pojma, al mi se čini kao lov na vještice ...


Meni se ne čini kao lov na vještice. Zlostavljačima se inače ništa ne može, dok ne ubiju žrtvu. A nju su u roku od odmah strpali na psihijatriju i na prisilno liječenje. Gadi mi se ovaj sustav, gdje ono govno Sessa ima obraza izaći pred kamere i govoriti kao meritum, a na primjer, ne govori o pola milijuna kuna što mu je Todorić isplatio, a koje je zaboravio u imovinskoj kartici.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
borisk1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 190
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.07.2013. 9:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

roda3 je napisao/la (Pogledaj post): › Kakva hajka na suca koji je nedavno pritvorio čepinsku skupinu + Biloša a čiju ženu sada brani, zastupa i eksperte joj plaća Biloševa žena. Ljudi... Ne budite naivni, u nasim novinama ne pisu istine nego ono šta im se kaže. Ako su je i doktori u Vrapču zadržali očito joj nisu sve na broju (a to znaju i ljudi koji je poznaju). Zanimljivo kako se nigdje ne piše ono što se tom sucu dešava u zadnje vrijeme (od uhićenja skupine) a što je možda i potaklo neke epizode kod žene mu.


Kako visokouman zaključak!
Čepinska mafija je strpala ženu na psihijatriju, vezala je za krevet, bubala koječim, da bi se osvetila sucu! Njezina obitelj, suprug i sin, bili su jaaako zabrinuti zbog toga!
Dali su joj maksimalnu podršku, tako da je sad, jadna, konačno slobodna, te se oporavlja u krugu savršene obitelji! osijek031.com smile

Da je i imala nekih psihičkih problema, to se danas rješava na normalan način; da li trebamo osuđivati sve koji imaju nekih problema i zatvarati ih, a ne pokušati im pomoći?! U ovom ludom vremenu ima puno ljudi koji imaju psihičkih problema, piju lijekove, i donekle normalno funkcioniraju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.07.2013. 11:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

borisk1 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Da je i imala nekih psihičkih problema, to se danas rješava na normalan način; da li trebamo osuđivati sve koji imaju nekih problema i zatvarati ih, a ne pokušati im pomoći?! U ovom ludom vremenu ima puno ljudi koji imaju psihičkih problema, piju lijekove, i donekle normalno funkcioniraju.


Samo ako se zamjeriš uposleniku suda. Tada postaješ opasan po okolinu. U protivnom se ide na standardne terapije.
Sudsku kastu je trebalo davnih dana razjebati. I ustavni sud i ove niže jebivjetre.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: