Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osijek je zbog 2060 sunačnih sati godišnje pogodan za postavljanje fotonaponskih elektrana

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66068
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 18.07.2013. 22:13 
Naslov:  Osijek je zbog 2060 sunačnih sati godišnje pogodan za postavljanje fotonaponskih elektrana
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poduzeće Solar 9580 d.o.o. za proizvodnju električne energije iz obnovljivih izvora predstavilo je svoju djelatnost i poslovne planove zamjeniku gradonačelnika Denisu Ambrušu i suradnicima na radnom sastanku održanom danas u Gradskoj upravi.

Tvrtka radi na principu zakupa krovova i zemljišta pogodnih za instalaciju fotonaponskih elektrana te za navedene krovove ili zemljišta vlasnicima plaća zakupninu. Predmet zakupa su i krovovi škola, vrtića, domova za umirovljenike kao i drugi javni objekti. Proizvedenom električnom energijom napaja se javna mreža te, prema Ugovorima o otkupu električne energije s HROTE-om, kao povlašteni proizvođač električne energije ispostavljaju fakturu.

Budući da je na području grada Osijeka godišnje zabilježeno 2060 sunčanih sati, cijela ova regija ima veliki potencijal i niz komparativnih prednosti za ovakav način proizvodnje energije.

Kako su istaknuli predstavnici poduzeća Mari d.o.o. iz Varaždina, konzalting poduzeća Solar 9580 d.o.o., a i sami investitori, za 2013. planirana je izgradnja elektrana priključne snage od 8 do 10 MWp, investicija vrijedna 13,5 milijuna Eura. U naredne tri godine planovi uključuju nastavak investicija i direktno zapošljavanje petnaestak radnika, dok je indirektno već zaposleno stotinjak. Valja napomenuti kako se za izgradnju elektrana koristi materijal i usluga hrvatskih poduzeća.

Zamjenik gradonačelnika Denis Ambruš, u ime Grada Osijeka, iskazao je dobrodošlicu svim zainteresiranim investitorima kao i otvorenost za dijalog i suradnju, a u ovom konkretnom slučaju, prije svega, zbog obveze RH da do 2020. smanji emitiranje CO2 za 20 %. Naglasio je kako je poseban interes Grada usmjeren pokretanju dijela proizvodnje ove tvrtke u jednoj od poslovnih zona na području grada Osijeka što bi omogućilo i otvaranje novih radnih mjesta.





Tekst: Jasenka Mađarević/Osijek.hr
Foto: Osijek.hr


Pročitajte i:
Kombi kogeneracijska elektrana u Osijeku [Vijesti Osječke TV]
U Osijeku će se do 2017. godine izgraditi plinska kombi kongeneracijska elektrana
Ruski Gazprom kod Osijeka gradi plinsku elektranu od 500 MW?
Hidroelektrana na Dravi počinje se graditi 2014. godine
Solarni sustav u pogonu za mjesec dana, ušteda 300.000 kuna godišnje
Tržnica izišla iz financijske dubioze, konačno počela ulaganja u nove projekte!
Krivić: Solarna elektrana na krovu tržnice isplatit će se za sedam godina
U Osijeku prva solarna tržnica u Hrvatskoj?!

Hoće li i koji projekti potaknuti gospodarski rast u Osijeku?


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
a_reel
Offline
Avatar

Ukupno postova: 163
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.07.2013. 13:32 
Naslov:  Re: Osijek je zbog 1060 sunačnih sati godišnje pogodan za postavljanje fotonaponskih elektrana
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Htio bih podijeliti svoje iskustvo iz priče o unajmljivanju krova za solarnu elektrenu. Za početak mogu svima reći BJEŽITE OD TOGA! O čemu se radi... na vrata mi je pokucao jedan predstavnik CarpeSol koji zastupa Solar 9580... i ukratko izložio njihovu ponudu... nisam htio brzati pa sam odgodio sastanak za par dana jer sam htio da i ukućani čuju prezentaciju. U međuvremenu sam provjerio sve moguće zakonske propise, pravilnike, ponudu konkurencije koja se bavi tim istim, zvao HROTE, HEP itd... ma sve što se može iskopati sam iskopao. Dođe čovjek održi prezentaciju koja je uput bila prilično loša - ponuda je ma sve super, oni daju elektrenu, daju godišnju nakandu, nakon isteka 14 godina mi nude otkup elektrena za samo 550E po kw itd itd... a onda sam počeo postavljati pitanja i razbucao priču...Krenimo redom:
1. Ne radi se o najmu krova, radi se o proviziji koju Solar 9580 i predstavnici nude za pomoću u povlačenju državne subvencije za obnovljive izvore energije. Naime, proizvodnja struje iz FN elektrane je skuplja nego proizvodnja struje iz hidro, termo ili nuklearne elektrane. I u biti se ne isplati bez državne subvencije koja iznosi 2,63kn po kw za integrirane FN sustave odnosno 3,16 kn po kw za FN + grijanje vode sustav. Kad čovjek sam ima novca instalirati to na krov, prijaviti se za status povlaštenog proizvođača i pokupiti cijelu subvenciju to se isplati i ostaje s znatnom dobiti. U ovoj priči između osobe i države pojavljuje se Solar 9580 koji nudi vlasniku krova da će instalirati sustav i platiti mu "najam krova" - u stvari provizija od subvencije. Zašto im treba vlasnik krova? Zato što subvencija države za gradnju FN elektrane preko 30kw snage iznosi 1,10kn ili tako nešto sitno. Isplati se napraviti na praznom polju elektranu od 200MW, ali još više se isplati povući subvenciju od 2,63kn za elektranu do 10kw, a za to Solar 9580 treba puno malih krovova koje žele "unajmiti".
2. Iznos godišnje nakande koju nude besmisleno je mal u odnosu na dobit koju oni ostvaruju... ako sam dobro zapamtio nudili su mi 2% ili nekih 1650kn godišnje. Ali to je pod uvjetom da elektrana radi maksimalnim kapacitetom, ako ima manje sunca - i moja provizija je manja. Oni što oni ne kažu ljudima je da na taj iznos plaćate porez na dohodak, doprinose za mirovinsko i zdravstveno (da i to! jer se po zakonu o doprinosima doprinosi plaćaju na prihod ostvaren na od imovinskih prava -čl. 4 ili 5 ne sjećam se više točno). Najvjerojatnije morate platiti i porez na iznajmljivanje nekretnine i prijaviti se kao iznajmljivač jer ste iznajmili dio nekretnina pa makar to bio i krov. Dakle, vama kao vlasniku godišnje u najboljem slučaju ostaje možda pola od tog ponuđenog iznosa. S druge strane, meni su rekli da je ulaganje oko 27000E što nije točno jer se FN sustavi po sistemu ključ u ruke mogu naći za nekih 120000kn +PDV što je oko 22000E, dakle u startu prikrivaju svoju dobit.
3. Otkup elektrane koji nude nakon 14g. ne isplati se jer nakon toga više nema subvencije pa se struja može prodati samo po tržišnoj cijeni koja je cca 50lp po kw. Vlasnik elektrane (ako ju je nesretnik otkupio)više ne može prodavati struju kao povlašteni proizvođač (povlašteni proizvođač može biti fizička osoba bez dodatnih papira) već kao svi proizvođači struje - dakle mora otvoriti d.o.o. ili obrt i patititi sve što otvaranje tvrtke ili obrta podrazumijeva. Osim toga, nakon 14g. održavanje elektrane pada na njegov trošak, a pogodite održavati ju može samo Solar 9580 koji ju je i proizveo. To da su oni i proizvođači to vam ne kažu. Dakle, to je odličan način da nakon što su već izmuzli sve što se može od naivnog vlasnika pokupe još 5-5500 E. Osim toga, efikasnost solarnih panela opada s godinama i nakon 14 godine i uz maksimalno održavanje oni više neće raditi punim kapacitetom. Izračunao sam da je nakon 14 te godine moguće maksimalno iz elektrane od 10kw izvući 6000 kn bruto godišnje, od toga treba odbiti sve ostale troškove - održavanje, osnivanje tvrtke i troškove tvrtke. Pitanje je i da li bi HEP dozvoli da budem prikopčan na njihovu mreži i da koristim struju koju proizvede ta elektrana. To nisu znali odgovoriti. Trenutno to nije moguće nego struja iz elektrane ide direktno u mrežu. Ili uopće niste spojeni u mrežu HEP-a pa imate struju samo od FN ploča.
4. Njihova ponuda poštena je utoliko što vlasniku krova cijelo vrijeme nude 0+1, a oni istovremeno pokupe ostalo od 0+5. Ako je nekome jako sila uzeti tih 500-700kn čiste love koja ostane od njihove ponude i zbog toga se zezati s prijavljivanjem poreza, plaćanjem doprinosa i td. Samo naprijed, ali mislim da je provizija koju nude premala u odnusu na dobit koju ostvaruju i puno premala u odnosu na zajebanciju koju ćete imati zbog tog krova.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.07.2013. 18:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a_reel je napisao/la: ›
.......


svaka cast na trudu da bi se malo pogledala druga strana medalje

ova prica oko solarnih elektrana je svakom laiku sasvim zanimljiva..pogotovo kad ti netko dođe sa pricom da "ni kriv ni dužan" možeš još zaraditi...i to u vremenu gdje se ljudi prodaju za kutiju cigareta....

al eto ocito da cim se nešto tako lijepo nudi i tako lijepo zvuci....ima onaj famozni ALI......

nadalje ova prica o iznamljivanju krova je ocito pocetak još jedne price kao i krediti u švicarcima....gdje se išlo grlom u jagode....

al kad su te jagode krenule kroz guzicu...onda im je bio cijeli svijet kriv...
tako da za jedno 10-tak godina...možemo ocekivati nove sudske postupke....iz razloga što je opet netko prevario jadan neuki Rvatski narod....koji je samo želio zaraditi kruha bez motike

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.07.2013. 19:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

a_reel je napisao/la: › ...

svaka ti čast na postu

danas čovjek nije siguran ni u svojoj kući, pazite što potpisujete, jer ono što piše sitnim slovima uvijek biva pogubno za vas

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 19.07.2013. 23:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

milo_moje je napisao/la: ›
a_reel je napisao/la: › ...

svaka ti čast na postu

danas čovjek nije siguran ni u svojoj kući, pazite što potpisujete, jer ono što piše sitnim slovima uvijek biva pogubno za vas

      Na sve što je a_reel naveo, valja reči da na vlasnika padaju i troškovi zbrinjavanja solarnih panela, nakon što postanu neučinkoviti.
A to je svota da se onesvijestiš.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Alojz
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.07.2013. 9:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Na sve gore navedene komentare mogu se samo nasmijati. Pitam se odakle su dobili te podatke i odakle tolika zloba i ljutnja prema nekome tko ulaže milione eura. Svatko tko ulaže novac želi nešto i zaraditi, a u ovom slučaju se omogućuje i ljudima koji nisu u mogućnosti sami financirati postavljanje fotonaponskog sustava. Osim toga treba napomeniti da je garancija na panele 25 godina, a prvi paneli koji su proizvedeni prije 40 godina i danas rade sa 80% izlazne snage. Zato prije nego dajete bilo kakav komentar raspitajte se malo više kod ljudi koji su postavili elektranu i kod ljudi koji imaju više iskustva u tom poslu.
pozdrav

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 1  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.07.2013. 9:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Alojz je napisao/la: ›
Na sve gore navedene komentare mogu se samo nasmijati. Pitam se odakle su dobili te podatke i odakle tolika zloba i ljutnja prema nekome tko ulaže milione eura. Svatko tko ulaže novac želi nešto i zaraditi, a u ovom slučaju se omogućuje i ljudima koji nisu u mogućnosti sami financirati postavljanje fotonaponskog sustava. Osim toga treba napomeniti da je garancija na panele 25 godina, a prvi paneli koji su proizvedeni prije 40 godina i danas rade sa 80% izlazne snage. Zato prije nego dajete bilo kakav komentar raspitajte se malo više kod ljudi koji su postavili elektranu i kod ljudi koji imaju više iskustva u tom poslu.
pozdrav


ajd kad se prestaneš smijati kreni redom opovrgavati navode što je napisao...znaci njegova tvrdnja protiv tvoje...
jer od svega ti si samo naveo to da paneli traju jako dugo....

sve ostalo znaci i dalje je tocno..

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.07.2013. 11:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): ›
Alojz je napisao/la: ›
Na sve gore navedene komentare mogu se samo nasmijati. Pitam se odakle su dobili te podatke i odakle tolika zloba i ljutnja prema nekome tko ulaže milione eura. Svatko tko ulaže novac želi nešto i zaraditi, a u ovom slučaju se omogućuje i ljudima koji nisu u mogućnosti sami financirati postavljanje fotonaponskog sustava. Osim toga treba napomeniti da je garancija na panele 25 godina, a prvi paneli koji su proizvedeni prije 40 godina i danas rade sa 80% izlazne snage. Zato prije nego dajete bilo kakav komentar raspitajte se malo više kod ljudi koji su postavili elektranu i kod ljudi koji imaju više iskustva u tom poslu.
pozdrav


ajd kad se prestaneš smijati kreni redom opovrgavati navode što je napisao...znaci njegova tvrdnja protiv tvoje...
jer od svega ti si samo naveo to da paneli traju jako dugo....

sve ostalo znaci i dalje je tocno..

Molim te, opiši nam i postupak zbrinjavanja panela, poslije korištenja.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alojz
Offline
Ukupno postova: 2
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.07.2013. 0:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

što se tiče zbrinjavanja fotonaponskih panela posjeti stranicu:http://www.solektra.hr/novosti/besplatno-vracanje-i-recikliranje-modula-s-pv-cycle/
Otkup panela nije 550 eura,već 55 eura za 1kw.
provizija je 4% i obračunava se za 1200 sunčanih sati godišnje i isplačuje se bez obzira da li je bilo manje sunčanih sati.
Kako smo ušli u europsku uniju tako će se i neki zakoni mijenjati, a i porezi, tj porez će se plaćati na svaku ostvarenu zaradu, bilo da je to kroz najam krova za fotonaponske panele ili na dobit od ostvarene štednje na oročena sredstva itd.
Paneli koji se ugrađuju su 250 wata i elektrana po sistemu ključ u ruke je oko 30000 eura, a to uključuje projekt za fotonaponsku elektranu, suglasnost od HEP-a, osiguranje krova i servisiranje i održavanje elektrane tokom 14 godina. Ima i jeftinijih pnuda, ali je pitanje kvalitete panela.
Nakon 14 godina nije bit da vlasnik elektrane prodaje struju po povlaštenoj tarifi, već da ima besplatnu električnu energiju ,a višak prodaje i ostvaruje prihod, jer mu je krov odradio 14 godina da dobije vlastitu elektranu bez uložene kune. Nisu svi u mogučnosti investirati 25-30000 eura i više.
Što se tiče održavanja normalno je da nakon 14 godina vlasnik elektrane sam održava i servisira elektranu, a to nemora biti firma solar 9580 i neznam šta se to izmuzlo od vlasnika . Neznam kako je izračunao da nakon 14 godina elektrana ostvaruje prihod od 6000 kn godišnje kada nezna cijenu otkupa kolika će biti, možda je vidoviti Milan.
Firma CarpeSol je dosada postavila preko 100 elektrana, a to je sam početak, jer bit je da ljudi dođu do vlastite elektrane bez uložene kune.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 22.07.2013. 8:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): ›
Alojz je napisao/la: ›
Na sve gore navedene komentare mogu se samo nasmijati. Pitam se odakle su dobili te podatke i odakle tolika zloba i ljutnja prema nekome tko ulaže milione eura. Svatko tko ulaže novac želi nešto i zaraditi, a u ovom slučaju se omogućuje i ljudima koji nisu u mogućnosti sami financirati postavljanje fotonaponskog sustava. Osim toga treba napomeniti da je garancija na panele 25 godina, a prvi paneli koji su proizvedeni prije 40 godina i danas rade sa 80% izlazne snage. Zato prije nego dajete bilo kakav komentar raspitajte se malo više kod ljudi koji su postavili elektranu i kod ljudi koji imaju više iskustva u tom poslu.
pozdrav


ajd kad se prestaneš smijati kreni redom opovrgavati navode što je napisao...znaci njegova tvrdnja protiv tvoje...
jer od svega ti si samo naveo to da paneli traju jako dugo....

sve ostalo znaci i dalje je tocno..

Molim te, opiši nam i postupak zbrinjavanja panela, poslije korištenja.


....nema šanse da ti itko objasni postupak, jer on uopće nije razrađen...nadalje, ovo predstavlja velik problem, jer nitko uopće ni ne misli o solarnim panelima kao otpadu, jer je u ovim krajevima to novost (mada u EU i po vani nije).....sami paneli imaju u sebi priličan broj toksina, a i sama proizvodnja nosi štetne posljedice....to je druga strana "solarizacije" o kojoj jako malo ljudi razmišlja, zapravo - to se ni ne spominje, jer "paneli dugo traju"...wtf.... Rolling Eyes

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.07.2013. 9:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›
tamna strana je napisao/la (Pogledaj post): ›
Alojz je napisao/la: ›
Na sve gore navedene komentare mogu se samo nasmijati. Pitam se odakle su dobili te podatke i odakle tolika zloba i ljutnja prema nekome tko ulaže milione eura. Svatko tko ulaže novac želi nešto i zaraditi, a u ovom slučaju se omogućuje i ljudima koji nisu u mogućnosti sami financirati postavljanje fotonaponskog sustava. Osim toga treba napomeniti da je garancija na panele 25 godina, a prvi paneli koji su proizvedeni prije 40 godina i danas rade sa 80% izlazne snage. Zato prije nego dajete bilo kakav komentar raspitajte se malo više kod ljudi koji su postavili elektranu i kod ljudi koji imaju više iskustva u tom poslu.
pozdrav


ajd kad se prestaneš smijati kreni redom opovrgavati navode što je napisao...znaci njegova tvrdnja protiv tvoje...
jer od svega ti si samo naveo to da paneli traju jako dugo....

sve ostalo znaci i dalje je tocno..

Molim te, opiši nam i postupak zbrinjavanja panela, poslije korištenja.


....nema šanse da ti itko objasni postupak, jer on uopće nije razrađen...nadalje, ovo predstavlja velik problem, jer nitko uopće ni ne misli o solarnim panelima kao otpadu, jer je u ovim krajevima to novost (mada u EU i po vani nije).....sami paneli imaju u sebi priličan broj toksina, a i sama proizvodnja nosi štetne posljedice....to je druga strana "solarizacije" o kojoj jako malo ljudi razmišlja, zapravo - to se ni ne spominje, jer "paneli dugo traju"...wtf.... Rolling Eyes

Znam, zato sam i postavio pitanje...

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Gregor Šikić
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.07.2013. 7:34 
Naslov:  Re: Osijek je zbog 1060 sunačnih sati godišnje pogodan za postavljanje fotonaponskih elektrana
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Poštovani,
moje ime je Gregor Šikić, vlasnik i direktor sam tvrtke CARPESOL koja je jedini zastupnik sa prodajnom mrežom tvrtke Solar9580 u RH i sa sjedištem u Zagrebačkoj 38, 31220 Višnjevac. Nažalost moramo Vas obavijestiti da su informacije od "a_real" što se tiče naše ponude potpuno netočne ili g. Ercega kako se u Facebook-u spominje. Svi Vi koji želite imati 100% točne informacije i želite tvrtku izbliza upoznati možete to učiniti svake druge subote gdje predstavljamo koncept i tvrtku bez ikakvih obveza. A na temu tu "nešto smrdi" možemo samo naglasiti da je naš investitor uspjeo montirati samo u RH do danas na krovovima građana već više od 100 solarni elektrana i da tu nije kraj. Vidite slike i dokaze na fan stranici: CARPESOL

Mi ne pričamo nego radimo!

Ovdje se trenutno stvara pogrešna slika koncepta "najam krova" i istovremeno želimo naglasiti da svi građani RH koji misle postati bogati prijeko „najma svog krova“, takvu ponudu Vam neće mogući ponuditi niti bilo koja tvrtka.

Koncept "najam krova" omogućuje vl. objekta, posebno u našoj ponudi bez ikakvih (niti skrivenih) troškova solarnu elektranu koja prelazi po želji nakon 14 g. u privatno vlasništvo. S time vl. krova postiže kroz uštedu u budućnosti dodatnu mjesečnu rentu. Što može po mogućnosti značiti kroz preprodaju viška struje dodatno mjesečno više nego 1.000 - 3.000 kn ovisno o veličini elektrane, a prije toga najamninu koja je čak za 100% veća nego od "a_real" navedena.

Dali zanemariti ovakvu ponudu ili prihvatiti, to će svatko za sebe sam odluči?!

A tko želi danas zaraditi treba biti spreman INVESTICIJE, i nikakvih više 27.000€, nego približno kao navedeno dodatno plus treba obratiti pažnju na dodatni trošak: Naknadu za priključka koji se plaća HEP-u, za priključne radnje nakon instalacije elektrane osiguranje, održavanje, servisiranje ili, ili... dodatni ostali troškova. I ovdje ćemo biti vrlo uskoro sa našom ponudom za sve klijente koji žele kupiti SE vrlo transparentni i konkurentni na hrvatskom tržištu!!!

Mi nemamo što da skrivamo i svima Vama su otvorena vrata kako bi nas osobno upoznali i stekli osobno mišljenje. Molim Vas ako nas želite posjetiti prije dolaska zakazati termin ili se obratiti jednom od naših prodajni predstavnika koji su položili ispit za savjetnika. Ja osobno Vam mogu potvrditi/dokazati iz naših referenca iz europe da je tvrtka Solar9580 do danas montirala više nego 13 MW i da nudimo istu ponudu koja se nudi u zapadnim i sjevernim državama gdje je više milijuna solarni elektrana na krovovima poslovnih objekata i obiteljski kuća građana. Uvjerite se sami, i nemojte slijediti informacijama koje su netočne kao npr. vl. preuzima SE za 550 € po kW ili 2% provizija/najamnina... ostalo nisam čitao jer za bilo koju diskusiju je potrebno isto znanje, a niti je moralno i etično reagirati prijeko interneta. Naravno da pod etiku podrazumijevamo da znate s kime imate posla i iz tog razloga smo se predstavili.

Znači jedan od načina steći pravo mišljenje ili znanje jeste posjetiti nas osobno ili jedan od naših za Vas informativni seminara koji je besplatan. Vrlo rado pozivamo i "a_real" da se osobno upoznamo! Želimo još jednom naglasiti da većina ovdje pročitani komentara odstupaju našem konceptu/ponudi i netočni su. Za upit pišite nam na emajl adresu: [email protected]

Svim čitateljima lijep i ugodan dan sa željom i da sve ostale tvrtke u RH ostvare maksimalan uspjeh!

Gregor Šikić
Direktor i vlasnik tvrtke CARPESOL u kooperacija sa Solar9580

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kaladont
Offline
Ukupno postova: 81
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.07.2013. 7:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Apropo raznim reagiranjaima direktora, privatnika i politicara....
Zanima me jel bi se i Karla Del Ponte javila na forum kad bi ju oprali Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.07.2013. 8:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...g. Šikić, ja bi htjela Vaš osvrt na zbrinjavanje panela, po tom pitanju se niste izjasnili....i nemojte me upućivati na Vaš mejl, javno razgovaramo o tome...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.07.2013. 10:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovih 1000 do 3000 kn zarade... jel to bruto ili neto zarada....
odnosno opet nije receno što sve vlasnik mora napraviti u vidu otvaranja obrta...placanja poreza na dobit...placanja poreza na iznajmljivanje itd....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: