Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Radna knjižica otišla u povijest [Vijesti Osječke TV]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
OSTV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.07.2013. 15:43 
Naslov:  Radna knjižica otišla u povijest [Vijesti Osječke TV]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Radna knjižica u svom dosadašnjem obliku otišla je u povijest. Zamijenit će je suvremeni oblik, elektronski zapis u sustavu Hrvatskog zavoda za mirovinsko osiguranje čija će baza do kraja ovoga mjeseca biti povezana s onom Hrvatskog zavoda za zapošljavanje. Poslodavci su ih dužni do kraja rujna vratiti radnicima, a preporuka je HZZ-a građanima da knjižice ne bacaju, jer iako su i ti podaci pohranjeni, nije zgorega sačuvati ih. Postoji i inicijativa da se ukine svakomjesečno prijavljivanje na biro za one nezaposlene osobe koje su dosad samo potvrđivale status, a dolazili bi samo oni koji od Zavoda očekuju posredovanje pri zapošljavanju. No da bi i zaživio, prijedlog mora dobiti svoj zakonski oblik, tako da u HZZ-u predviđaju da bi se s provedbom moglo krenuti od prvoga mjeseca iduće godine. Do tada, nezaposlene su osobe i dalje dužne dolaziti svakoga mjeseca u Zavod.


U Vijestima Osječke televizije pogledajte i:

- Kapraljević predsjednik Skupštine
- završilo Osječko ljeto kulture
- “Miholjačko sijelo”


Osječka televizija - Vijesti, 15.07.2013.




Više informacija; Osječka televizija



Vijesti Osječke televizije možete svakodnevno pratiti na stranicama portala Osijek031.com.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.07.2013. 16:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nek nam je nazdravlje...
ubiće nas informatizacija svih mogućih segmenata vlasti koji naravno nisu povezani, pa će šetkanja od uprave do uprave biti još više...
a što reći radniku koji mjesecima ne prima plaću, dobiće e-mail da više nije potreban poslodavcu
OSTV je napisao/la: ›
...a preporuka je HZZ-a građanima da knjižice ne bacaju, jer iako su i ti podaci pohranjeni, nije zgorega sačuvati ih...

divna preporuka, a tko nam garantira da nam je to sve sigurno i da postoji kopija (backup) tamo negdje, da će nam tek sad poslodavac uplaćivati doprinose i to sve upisivati u novu e-radnu knjižicu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.07.2013. 16:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koga više briga za doprinose i poreze, Linić je prijetio, obećavao da više neće biti moguće isplatiti plaću bez uplate poreza i doprinosa pa se to i dalje događa.

Možeš tražiti korisničko ime i lozinku od HZZMO i na njihovim stranicama vidjeti uplate/neuplate istih. Svi sve znaju ali nitko ništa ne čini, možeš tužiti poslodavca, prijaviti ga krivično...i opet ništa jer eto nije on kriv što ne može isplatiti plaću. Ovo što se kod nas događa nema nigdje u europskim zemljama pa se nadam da će se ta praksa promijeniti.

Produžuju radni vijek i računaju na to da onaj tko radi neće živ dočekati mirovinu.
Ljudi kojima nisu uplaćivani doprinosu a koji su ostvarili pravo na mirovinu, ta ista je umanjena zbog godina za koje nisu uplaćivani doprinosti, (radni staž priznat ali manja mirovina) kao da je radnik kriv što poslodavac nije plaćao obveze a redovito je sa plaće skidao poreze i doprinose ili nije izdavao platne liste.

Naravno da će svatko tko ima radnu knjižicu u kojoj je upisan radni staž istu sačuvati, a za nove uposlenike ne znam koji je sistem kontrole osim gore navedenog.
Nezaposlenima je ionako svejedno hoće li se ili neće javljati na biro, ionako HZZ nije nikom našao posao da ja znam.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.07.2013. 16:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

silence je napisao/la: › ...

sve što si napisala je istina, ali koji će mi klinac onda e-r.knjižica kad poslodavci ionako ne uplaćuju doprinose, treba riješiti točku po točku, a ne na ovaj način praviti tzv. višak u raznim upravama počev od hzz, mirovinskog itd. a sve pod krinkom kompjuterskog vođenja evidencija

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.07.2013. 17:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Valjda moraju zbog usklađivanja sa EU standardima, pro forme

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.07.2013. 17:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

silence je napisao/la: ›
Valjda moraju zbog usklađivanja sa EU standardima, pro forme

e baš me zanimaju ti EU standardi, što kažu o tome da ljudi rade, a ne dobiju plaću 3 mjeseca, a sam poslodavac (u ovom slučaju država) ne uplati im već pet godina mirovinsko, a šest godina zdravstveno osiguranje, pa si onda uzmi user name i password i gledaj prazne kolone na http://www.mirovinsko.hr/

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.07.2013. 1:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zar nije država vlasnik Bizovačkih toplica, a njima nije uplačivala doprinose nekoliko godina??!!
Pa se neki poslodavci ugledali u državu Sad , a radnicima što Bog da (ako da).

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.07.2013. 7:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

     Radnik je onaj, koji od svog poštenog rada, normalno živi sa svojom obitelji. Takvih je jako malo. Znači ukinuli su radnike. Slijedom toga ne trebaju nam niti radne knjižice. Sve smo sličniji robovima, a robovi nemaju prava. Robovi će svoja prava steći tek kada se pobunom izbore za njih. Barem je tako bilo u prošlosti.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 17.07.2013. 9:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
     Radnik je onaj, koji od svog poštenog rada, normalno živi sa svojom obitelji. Takvih je jako malo. Znači ukinuli su radnike. Slijedom toga ne trebaju nam niti radne knjižice. Sve smo sličniji robovima, a robovi nemaju prava.Robovi će svoja prava steći tek kada se pobunom izbore za njih. Barem je tako bilo u prošlosti.


...a povijest je učiteljica života!! Izgleda da to neki zaboravljaju.

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 17.07.2013. 11:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zaljubljena u Osijek je napisao/la (Pogledaj post): ›
simo031 je napisao/la: ›
     Radnik je onaj, koji od svog poštenog rada, normalno živi sa svojom obitelji. Takvih je jako malo. Znači ukinuli su radnike. Slijedom toga ne trebaju nam niti radne knjižice. Sve smo sličniji robovima, a robovi nemaju prava.Robovi će svoja prava steći tek kada se pobunom izbore za njih. Barem je tako bilo u prošlosti.


...a povijest je učiteljica života!! Izgleda da to neki zaboravljaju.

Učiš na starim greškama, da bi mogao činiti nove.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: