Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



U dječjem vrtiću "Potočnica" četverogodišnja djevojčica se ubola na narkomansku iglu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65890
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.07.2013. 14:44 
Naslov:  U dječjem vrtiću "Potočnica" četverogodišnja djevojčica se ubola na narkomansku iglu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Četverogodišnja djevojčica jučer prijepodne se u dječjem vrtiću "Potočnica" u Osijeku ubola u palac desne ruke na narkomansku iglu.

Uplakana je djevojčica ubod i iglu odmah pokazala odgojiteljici koja je pozvala majku. Zabrinuta je majka nazvala Zavod za javno zdravstvo Osječko-baranjske županije gdje su joj savjetovali da odmah dođe s kćerkom na testiranje i ponese špricu. Djevojčici su izvadili krv i uzeli špricu i iglu na analizu, no na nalaz će se čekati do dva mjeseca. Do tada će majka i djevojčica strahovati od rezultata.

U vrtiću "Potočnica" izrazili su žaljenje zbog ovog nemilog događaja i naglašavaju razumljivu zabrinutost roditelja. Protokol o sigurnosti se poštovao, čistačice su u ranim jutarnjim satima očistile dvorište kako to redovno rade, no na žalost nisu vidjele špricu i iglu.

Ono što je najtragičnije, ovo nije prvi put da se takve stvari pronalaze u dvorištima vrtića u Osijeku, ali je prvi put da se jedno dijete ubolo na iglu. Velik je problem većine osječkih vrtića to što se u noćnim satima u dvorištima okupljaju osobe koje tu ne bi smjele biti, pa nije rijedak slučaj da se u dvorištima vrtića ujutro pronađu prekrivači, narkomanske igle, kondomi, boce od alkoholnih pića, opušci i razno drugo smeće.

Obzirom da broj uređaja za video-nadzor u vrtićima nije dovoljan, a mnogi od njih čak nisu ni u funkciji, možda bi bilo dobro da kvartovska policija češće obilazi vrtiće u noćnim satima te da se još više poboljša suradnja zajednice i policije kako bi se ovakvi događaji ubuduće izbjegli ili barem ublažili. Ovoga je puta na žalost jedno nedužno dijete platilo cijenu nečije neodgovornosti i/ili nebrige.

Tekst: M.M./Osijek031.com
Foto: Gemi031/Foto-Arhiv031


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
renachi
Offline
Ukupno postova: 16
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.07.2013. 15:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovaj bi problem trebao riješiti grad. Dosta je terora vandala i narkomana. Dosta je toga da se prešutno dozvoljava vlasnicima kućnih ljubimaca koristiti dvorište vrtića i škola kao poligon za kakice. Strašno, zar se zaista ovome ne može stati na kraj?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.07.2013. 15:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

renachi je napisao/la (Pogledaj post): › Ovaj bi problem trebao riješiti grad. Dosta je terora vandala i narkomana. Dosta je toga da se prešutno dozvoljava vlasnicima kućnih ljubimaca koristiti dvorište vrtića i škola kao poligon za kakice. Strašno, zar se zaista ovome ne može stati na kraj?


...grad je odavno uveo mjesta gdje se kerovi smiju voditi, samo očito je premalo onih koji to kontroliraju, obzirom da su takvi vlasnici jako fini i kulturni građani, pa eto - što ne bi pustili kerove da pišaju i seru po dječjim igralištima.....isto se primjenjuje i na narkomane, pijanu balavurdiju, lokalne pijance i đilkoše......
....svaka osoba u gradu zna što se radi po vrtićima i školama kad padne mrak, ali to očito ne znaju oni koji su nadležni za sprečavanje takvih stvari.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
rockeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 661
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.07.2013. 16:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jedno vrijeme je policija dost cesto kontrolirala vrtice i skole...znam to jer smo ko klinci i mi znali visiti po zimi tako svuda...
problem je sto oni koji nisu na mejnstrim nemaju di biti a otjerani su sa pijane promenade rondela skoljke...
policija vise ne radi svoj posao,inspektori koji bi trebali voditi racuna izlaze samo na prijavu a ne preventivno...ukratko cijeli sistem ne funkcionira:(

_________________
crk'o nam Marshall-mislim na pojačalo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
sugaos
Offline
Ukupno postova: 40
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.07.2013. 13:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rockeros je napisao/la: › jedno vrijeme je policija dost cesto kontrolirala vrtice i skole...znam to jer smo ko klinci i mi znali visiti po zimi tako svuda...
problem je sto oni koji nisu na mejnstrim nemaju di biti a otjerani su sa pijane promenade rondela skoljke...
policija vise ne radi svoj posao,inspektori koji bi trebali voditi racuna izlaze samo na prijavu a ne preventivno...ukratko cijeli sistem ne funkcionira:(
Problema i vandala je sve više, to je sve cijena demokracije. Svijet nameće svoje a mi za takve ' poduhvate' nismo spremni. Kad smo po filmovima viđali da roditelji vode djecu u školu, smijali smo se. Ja ih imam troje i dvoje vodim a treće u 9. Vjerujte nije lako.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.07.2013. 17:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

još jedan osječki mališan se ubo na narkomansku iglu, ovaj put na ljetovanju u privlaci
http://www.jutarnji.hr/privlaka--trogodisnjak--se-na-plazi-ubo-na-prljavu-iglu-ovisnika-/1114723/

citat iz teksta " Nalazi će biti gotovi za tjedan dana. Kontrolu je potrebno ponoviti tri mjeseca nakon uboda, no vjerujemo da su vrlo male šanse da se netko na takav način uistinu zarazi. Zasad tek pretpostavljamo da je bila riječ o narkomanskoj igli jer je malo veća od onih koje obično koriste ovisnici - rekao je Alan Medić, voditelj Službe za epidemiologiju zadarskog Zavoda za javno zdravstvo, gdje u zadnjih 15 godina na prosječno jedan do dva uboda godišnje nikada nije evidentiran slučaj da se osoba koja se ubola i zarazila nekom bolešću. "

Pitanje za odgovorne, zašto će u ovom slučaju nalazi biti gotovi za tjedan dana, a u osječkom slučaju im treba 2 mjeseca.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
edi
Offline
Ukupno postova: 25
Lokacija: out there
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 17.07.2013. 9:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rade se 2 nalaza...
"prvi" nalazi su i za djevojčicu koja se u vrtiću ubola bili rađeni i gotovi su, tj. negativni su.
"drugi nalazi" bit će za 2-3 mjeseca.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.07.2013. 22:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

http://www.glas-slavonije.hr/205125/3/Dr-Peric-Kontakti-sa-zarazenom-krvi-cesci-su-nego-sto-se-misli

eto ga na




citat iz teksta "Tomislav Mišetić, predsjednik Udruge Neovisnost, kaže...

- Poznate su nam lokacije gdje se okupljaju osobe koje intravenozno koriste igle. Iako je riječ uglavnom o napuštenim prostorima gdje nema djece, ovih ćemo dana provesti akciju prikupljanja odbačenih šprica i igala i očistiti te prostore - najavio je Mišetić."

nadam se samo da su ta mjesta poznata i policiji

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: