Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Propao drugi pokušaj konstituiranja Skupštine Osječko-baranjske županije

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
markonato
Offline
Ukupno postova: 380
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.07.2013. 21:04 
Naslov:  Re: Propao drugi pokušaj konstituiranja Skupštine Osječko-baranjske županije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Samo ću samoga sebe citirati od 13.3.2013. na topicu: Laburisti: 'Probudit ćemo uspavanu ljepoticu, moćnu Slavoniju!'

markonato je napisao/la (Pogledaj post): ›
Da je išao samostalno imao bi moj glas, ali ovako nema šanse da glasam za nekoga iza koga stoje tzv. Laburisti, jer na žalost svi su oni isti i nitko ne ide u politiku za opće dobro već za svoje dobro, toliko puta pokazano, toliko puta dokazano da mi ne treba još jedno razočaranje...


I što reći, nije teško biti prorok ovdje, jer kako je netko rekao, nevjerojatno je da na tako malom prostoru ima toliko pokvarenih ljudi...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Miroslav Varga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 79
Lokacija: Tvrđavica
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.07.2013. 0:08 
Naslov:  Re: Propao drugi pokušaj konstituiranja Skupštine Osječko-baranjske županije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sva direktna obraćanja i pitanja ću odgovoriti, ali ako pokoje preskočim, molim Vas da me podsjetite. Moja je priča transparentna od početka i takva će ostati, ma koliko ljutnje, nerazumijevanja ili ogorčenosti izazvala.
Bastro je napisao/la (Pogledaj post): › Evo gospodine Varga gdje vas je dovelo vaše trgovanje i nedostatak vlastitog stava. Zadnje vjesti su špekulacija o mirenju HDSSB-a i HDZ-a na županijskoj razini, gdje bi HDSSB podržao Laca za predsjednika skupštine. Tako bi imali 39 ruku, vi male stranke bi bili pojedeni, a mi građani... pa reći ću samo da se rimuje.
Mi smo dobili glasove osoba koje su nam vjerovale. Nažalost to je bilo dovoljno samo za tri mandata. Ali ta tri mandata koja su birači dali nama, a ne HDZ/HDSSB/SDP listama znači da ne žele da njihov glas završi u podršci tim strankama. Mi nismo ništa trgovsli, ništa tražili i ništa uvjetovali - samo smo svima ponudili da daju glas nama odnosno našem kandidatu. Mi glas ne dajemo drugima, ali pristajemo da drugi daju glas nama.
Zašto?
Zato što ne želimo iznevjeriti naše glasače, zato što nas je jako malo i ne želimo presuditi u korist bilo koga i zato što nismo na prodaju. Činjenica da nas je prvi podržao u tom našem zahtjevu HDSSB i HSP možda govori o tome da su prvi shvatili što se događa, da su možda prvi pristali da podrškom nama ne dovedu do novih izbora ili da su vidjeli nešto treće.
Naš je prijedlog na stolu od prvog dana isti bez ikakavih dopunskih zahtjeva - ako nitko nije u stanju predložiti večinu, a ona ovisi o nama, onda nudimo rješenje koje je svima najmanje bilo neprihvatljivo. Ako pristanu svi predstavnici glavnih lista nama dati podršku -OK.
Ako ne, opet ok. Mi imamo samo tri vijećnika i ne mogu oni odlučivati za 52 ostala. Ako se HDZ i HDSSB dogovore to je njihovo pravo. Mi smo ponudili rješenje koje su svima omogućuje konstituiranje Skupštine i koje nije rezultat naše 'trgovine'.


Mali pijonir je napisao/la (Pogledaj post): › Gospodine Varga, za početak da i Vama, kao što sam i Šimiću, kažem da me neobično raduje vidjeti da u našem gradu ima političara koji se ne ustručavaju direktno i javno komunicirati sa svojim biračkim tijelom, ali i općenito sa građanima.

To je za svaku pohvalu, pa eto, čisto da malo prekinem ovu lavinu napada.

Što se trenutne situacije tiče, mislim da ste se vi našli u nezgodnoj situaciji da će se preko leđa vaše stranke prelomiti neodlučna situacija u Županiji, ali i da ste trenutno dobrim dijelom i sami krivi za to.

Vaše biračko tijelo bi možda zagunđalo da tehnički podržite HDZ i SDP u nastojanju da oforme vlast u županijskoj skupštini, ali bi to puno lakše progutali nego ikakvu suradnju s HDSSB-om. Uostalom, koliko vidim, većina komentara ovdje upravo to i govori.

Nažalost, kako kaže stara poslovica, ne možete biti i "jeb*ni i pošten". Morat ćete se odlučiti između dvije opcije, jer ako se budu ponavljali izbori, možete biti sigurni da će Laburisti biti prvi u koje će sve strane uperiti prst krivnje.
Slažem se da ćemo možda izgubiti ponovljene izbore. Ali, nećemo izgubiti obraz. To je naš stav koji je javno izrečen. Izrečen je javno i u razgovorima jedan na jedan stav da mi nećemo podržati ni HDZ-ovog niti HDSSB-ovog niti SDP-ovog kandidata jer bi time 'izdali' naše birače. Osim toga, nemoguće nam je do sada bilo podržati SDP ni HDZ jer oni nisu ni imali kandidata. Mi smo svima predložili rješenje, ali nismo s nikim trgovali. To niti nećemo.
Ako se HDZ i HDSSB dogovore, nećemo plakati. Ipak su to 'dica iste matere'.



markonato je napisao/la (Pogledaj post): › Samo ću samoga sebe citirati od 13.3.2013. na topicu: Laburisti: 'Probudit ćemo uspavanu ljepoticu, moćnu Slavoniju!'

markonato je napisao/la (Pogledaj post): ›
Da je išao samostalno imao bi moj glas, ali ovako nema šanse da glasam za nekoga iza koga stoje tzv. Laburisti, jer na žalost svi su oni isti i nitko ne ide u politiku za opće dobro već za svoje dobro, toliko puta pokazano, toliko puta dokazano da mi ne treba još jedno razočaranje...


I što reći, nije teško biti prorok ovdje, jer kako je netko rekao, nevjerojatno je da na tako malom prostoru ima toliko pokvarenih ljudi...
Žao mi je i nije mi ugodno kada netko misli da smo pokvareni, ali mogu se pogledati u ogledalo i svima takvima u oči jer nismo trgovali. Ponudili smo rješenje. Doduše pod uvjetom da ga sve glavne stranke podrže.
Da li je to utopija? Sigurno!
Da li je to izvedivo? Teško!
Da li je to u skladu s nama kao ljudima i nama kao stranci? Potpuno!

Nova politika - novi ljudi je naš slogan. Kao takav govori o tome da smo potpuno drugačiji. I molim Vas da ne zaboravite - Da smo htjeli s HDSSB-om mogli smo to već na prvoj Skupštini dogovoriti jer njihovu i podršku HSP AS smo imali za naš prijedlog od prvog dana. Iako to ispada politički bedasto,moram napomenuti: U svim razgovorima do sada je nažalost jedino V. Šišljagić bio dosljedan. Javno sam to i rekao.

Kako sam duboko uvjeren da je politika javni posao i da javnost ima pravo znati sve, nisam bježao od zlobnih komentara niti od direktnih napada forumaša koji su moju izjavu shvatili kao najavu koalicije HDSSB i Laburisti. Ponavljam da smo to htjeli, mogli smo to imati već na prvoj sjednici.

Netko će reći da je izjava da nam ne trebaju novi izbori jer koštaju pet milijuna kuna demagogija i farbanje. Nije!
Pet milijuna kuna osiguralo bi skoro milijun noćenja turista u OBŽ ako bi se uložilo u promociju. Ili bi značilo značajnu pomoć ženama iz propale Slavonije MK.

Nema nitko pravo osporaviti bilo kome gledanje na stvari kako želi. I ne osjećam potrebu da se bilo kome pravdama jer nisam niti ja, niti kolege Županiji napravili ništa loše. Meni je važno što ljudi misle, ali mi je važno i to da se u svakom trenutko mogu pogledati u ogledalo.
Nije to demagogija niti politička govorancija. To je moj osobni stav i smatram da je svatko u politici dužan javno i bez rezervi odgovoriti ljudima na postavljena pitanja. Pogotovo što je bilo veliko nerazumijevanje naših napora i stavova čitajući medije.


Zadnja promjena: Miroslav Varga; 05.07.2013. 6:15; ukupno mijenjano 2 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 1  
Carobnica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.07.2013. 1:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gospodine Varga, zašto to niste tako rekli unaprijed i izašli u medijima s tim prijedlogom?

_________________
Ignorance is bliss!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bazooka_joe
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3237
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.07.2013. 2:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja mogu samo reći da se, kao glasač koji je glas dao Vargi, ne osjećam nimalo iznevjereno, upravo suprotno!
Glasao sam za odlučan stav i nadam se da će te takav stav i zadržati!

_________________
"We've arranged a global civilization in which most crucial elements profoundly depend on science and technology. We have also arranged things so that almost no one understands science and technology. This is a prescription for disaster. We might get away with it for a while, but sooner or later this combustible mixture of ignorance and power is going to blow up in our faces." - Carl Sagan
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 1  
Miroslav Varga
Offline
Avatar

Ukupno postova: 79
Lokacija: Tvrđavica
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.07.2013. 5:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Carobnica je napisao/la (Pogledaj post): › Gospodine Varga, zašto to niste tako rekli unaprijed i izašli u medijima s tim prijedlogom?
Jesmo!
Nažalost to je dobilo manje prostora od horoskopa.
Pa i sada kada sam to rekao na Skupštini, malo tko je razumio što sam rekao jer je svaki medij prenio onaj dio koji mu odgovara. Ovaj tekst i Flauderov na t-portalu su najkorektniji.i u oba piše da Skupština nije konstituirana i da mi predlažemo svima da podrže nas.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.07.2013. 8:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dakle, pouka za ubuduće vam je da u priopćenju za medije na vlastitim stranicama (tamo vas ne mogu izrezati, montirati itd.) objasnite precizno i detaljno svoje stavove, kako ne bi dolazilo do zabuna.

I još nešto, argument: "Ne trebaju nam novi izbori, jer koštaju toliko i toliko" i nije baš nekakav, jer ako se vlast ne može konstituirati, onda su bolji i novi izbori. Uostalom, takav je "argument" imao i Bubalo prije izbora za gradonačelnika. Doduše, onda se radilo o redovnim izborima.

Pohvala na izravnoj komunikaciji s građanima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.07.2013. 9:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bit svega je da laburisti u Osijeku očito nisu zadovoljni brojem "fotelja" koje su dobili pa sad grebu za nešto više..jer pričati kako su dosljedni i ne žele dizati ruke za ove ili one u Županijskoj skupštini a u isto vrijeme UPRAVO TO RADE u Gradskom vijeću više je nego smiješno... negdje se u ovim izjavama provukla informacija kako se HDZ i SDP dogovaraju a njih jadne nitko nije zvao na dogovor..sve u svemu, jedna jadna politička demagogija

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.07.2013. 10:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za_ebana je ta fotelja. Svi ju vole. I kritičari i kritizirani.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: