Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Hrvatska postala članicom Europske unije!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65818
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.07.2013. 0:00 
Naslov:  Hrvatska postala članicom Europske unije!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"Oda radosti" je skladba uz čije smo taktove i simoblično nakon ponoći ušli u Europsku uniju.

U nastavku se nalazi istoimeni promotivni video Hrvatske turističke zajednice koji je osvoji svojevrsnog "Oskara" odnosno nagradu "Das goldene Stadttor" na Međunarodnom turističkom festivalu održanom 8. ožujka 2012. godine u Berlinu. Obiluje dojmljivim kadrovima koji su praćeni narativnom izvedbom čelistice Ane Rucner. Naglasak je na bogatom kulturnom, povijesnom i prirodnom naslijeđu koje posjedujemo i koje sa sobom nosimo u novu zajednicu.

U novom radnom tjednu i vremenima što dolaze, nadamo se kako ćemo svi polučiti uspjeh barem kako je to uspjelo i ovome filmu. Čestitke i neka nam je sa srećom!




U nedjelju oko 22:30 sati čini se kako su se i metereološki fenomeni priključili proslavi.

Skriveno: 
Rijedak meteorološki fenomen za naše područje je "svjetleći oblak". Zanimljiva pojava poznata i kao "noctilucen clouds" prepoznaje se po oblacima čija priroda još uvijek nije posve razjašnjena. Smatra se kako do pojave svjetlećih oblaka dolazi kada se veoma visoko (nekoliko desetaka kilmetara!) u atmosferi u ljetnim mjesecima uspije formirati tanani sloj ledenih kristala. Kako se nalazi veoma visoko to ga Sunčeva svjetlost obasjava još dugo u noć. Mi vidimo odsjaj Sunčeve svjetlosti od takvih oblaka. Znanstvenici opažaju takve pojave i bilježe ih. U nekoliko navrata i kamere Hrvatske Meteorske Mreže uspjele su ih uhvatiti! NASA-ina letjelica AURA, odnosno njezin instrument Ozone Monitoring Instrument (OMI) zabilježio je široku rasprostranjenost ovih čudnovatih (polarnih) svjetlećih oblaka u području mezosfere. Zapravo izgleda da se pojavljuju sve češće, da su sve sjajniji i da su vidljivi i s sve nižih geografskih širina. Zašto je tomu tako zasad ostaje nepoznanica.

Moguće je da se promjene u atmosferi odražavaju i putem "noctilucen clouds", a poznato je kako atmosfera reagira i na najmanje promjene temperature, sastava i drugo.Polarni svjetleći oblaci (polar mesospheric clouds) formirat će se ukoliko temperatura padne na -130°C, a u mezosferi na 80km iznad Zemlje bude dovoljno vode kako bi se mogli napraviti kristali. Na priloženim fotografijama vide se svijetleći oblaci iznad Grenlanda i Kanade.

Svijetleće oblake visoko u mezosferi treba razlikovati od niske naoblake i izmaglice do čega dolazi zbog svjetlosnog zagađenja.



[klik za uvećanje]


Proslavu je obilježio i vatromet. "Nakon ovakvog vatrometa, sada ćemo morati desetljeće raditi besplatno da ga otplatimo.", šaljivo su zaključili neki iz publike.

[klik za uvećanje]


[klik za uvećanje]


Foto: Ivan Baboselac



Pročitajte i...
[FOTO + VIDEO] Vrkić: "Zahvaljujući svim osječkim velikanima mi ne ulazimo u Europu, danas se Osijek vraća Europi!"


Zadnja promjena: Redakcija 031; 01.07.2013. 12:51; ukupno mijenjano 2 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pennywiser
Offline
Ukupno postova: 73
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.07.2013. 0:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

sad smo i službeno najebali! živili!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.07.2013. 0:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo vani sve odzvanja od vatrometa, sad su nam namaknuli omču oko vrata i polako guraju klimavu stolicu na kojoj smo do sada sjedili u balkanskom ćošku

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.07.2013. 0:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kao što bi rekao moj pokojni tata:

Drž'te gaće!!

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.07.2013. 0:39 
Naslov:  Re: Hrvatska postala članicom Europske unije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wilko
Offline
Avatar

Ukupno postova: 201
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.07.2013. 0:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e pa čestitam na penetraciji Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
!Klick
Offline
Ukupno postova: 269
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.07.2013. 0:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vi što hrabro ste zazivali promjenu u gradu tako sa strahom gledate na promjene od državne važnosti.

Europejac sam od glave do pete, možda u krivu no sretan što sada netko drugi pravila nameće jer kako reći, što će mi suverenitet kada pod krinkom domoljublja pokrali nas i lijevi i desni. Dvadeset godina hoštapleri u gospodarstvu i politici, ratni profiteri i domoljubi iza zastave u miru kradu a nas zatiru mržnjom prema svemu i svakome što to njihovo bezbrižno posezanje u naše novčanike smeta.

Ako ćemo "najebati" onda sigurno manje će boljeti nego dosada što je bilo.
I zato svima Vama u inat ... EU dobro došla kući!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.07.2013. 1:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne bih se dvoumila u iskazivanju dobrodošlice EU kad i u njoj ne bi bilo korupcije, lopovluka i drugih nepodopština.

A naši domaći lopine će uvijek naći načina da nas potkradaju pa taman da smo u tri EU. Sad

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Carobnica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.07.2013. 8:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sretno nam bilo! EU nam je pomogla kako bi shvatili gdje smo nesposobni i neka nas nastavi i dalje lupkati po prstima.

_________________
Ignorance is bliss!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.07.2013. 8:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

!Klick je napisao/la: ›
Ako ćemo "najebati" onda sigurno manje će boljeti nego dosada što je bilo.


Vjeroajtno zato što možda manje boli kad ti stranac zabije nož u leđa. Ali bol je i dalje bol.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
beejay
Offline
Avatar

Ukupno postova: 219
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.07.2013. 8:52 
Naslov:  Re: Hrvatska postala članicom Europske unije!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Većina ljudi ima razloga za slavlje. Bit će bolje u EU jer će kompetentniji ljudi biti na političkom i gospodarskom vrhu. Svatko tko je npr. bio u Poljskoj prije 10 godina i sada može tome posvjedočiti, ali se nešto može naučiti i od Rumunjske sa stopom nezaposlenosti od samo 7%.

Razumijem da se ulasku ne vesele svi, jer jedan dio tj. tip ljudi koji je vladao do sada neće više moći to i dalje činiti, tako da uopće ne očekujem da će se apsolutno svi osjećati bolje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.07.2013. 9:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

beejay je napisao/la: ›
... tip ljudi koji je vladao do sada neće više moći to i dalje činiti...

Molim te, možeš li mi to malo opširnije pojasniti.

Zar takvi nisu do sada na vlast dolazili "demokratski" (izborima i pustim obećanjima)?

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
beejay
Offline
Avatar

Ukupno postova: 219
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.07.2013. 10:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zaljubljena u Osijek je napisao/la (Pogledaj post): ›
beejay je napisao/la: ›
... tip ljudi koji je vladao do sada neće više moći to i dalje činiti...

Molim te, možeš li mi to malo opširnije pojasniti.

Zar takvi nisu do sada na vlast dolazili "demokratski" (izborima i pustim obećanjima)?


Da, demokratski, ali sad će u medijima totalno netko drugi preuzeti mikrofon.

Ja sam poduzetnik-izvoznik u EU (točnije u Njemačku) i moji prihodi su stabilni s blagom tendencijom rasta, međutim ono što mi daje sigurnost je da kod mene nema pada. S druge strane, oni koji izvoze na Balkan su s ovim ponedjeljkom doživjeli ozbiljan udarac, a dio njih će i krahirati. Prema tome, taj tip ljudi o kojem govorim će jednostavno izgubiti tlo pod nogama i pasti u sjenu ovakvih oslonjenih na EU kao što sam ja, a čim netko izgubi ekonomski moć, izgubi i onu političku.

BiH je dosad bila među 3 najveća gospodarska partnera Hrvatske pa je imala veliki utjecaj u našoj svakodnevnom životu, bili smo više-manje jedna te ista država, ali od danas više neće biti ni među prvih 5 što znači da ćemo i u kulturnom smislu doživjeti otklon od BiH i ostalih zemalja koje nisu u EU.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lega imaš kunu
Offline
Ukupno postova: 225
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.07.2013. 10:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"
Ne pijem bevandu
cista voda, cisto vino
I pijan lose je
ali pripit to je bijedno

Polubauk polukruzi poluevropom
i zato

Ne podnosim petinge
do daske ili cedno
Potucan lose je
al nedotucan bijedno

Polubauk polukruzi polu evropom
i zato

Hej ni rock'n'roll
ne moze sjedecke
mora stojecke
i glasno sto glasnije
forte fortissimo
jako il nikako"

Bijelo dugme

_________________
...jebala ga općina...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
diva
Offline
Avatar

Ukupno postova: 623
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.07.2013. 23:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I zato svima Vama u inat ... EU dobro došla kući!
[/quote]

himna za ulazak u EU

Balkaneee...Balkanee..Balkaneee moj ...budi mi silan i ostani SVOJ.....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: