Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



[RASPRAVA] Pogledajte kako izgleda novi suvenir osječkih suvenirnica!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.07.2013. 8:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...za razliku od recimo, Radijatora koji obilježavaju Osijek, a postavila ga je struka i lokalna vlast....te Reper Ante, kojeg je također postavila struka i lokalna vlast....
...koliko shvaćam, ovdje se raspravlja na temu samog proizvoda koji je namijenjen kao suvenir ljudima izvan Osijeka, a ne samim Osječanima i osječanima koji znaju političku i gospodarsku situaciju iz dana u dan...
...nekom eventualnom Japancu na proputovanju kruzerom sigurno ništa neće značiti ni Glavaš ni Anto Đ. ni ništa....njemu će se svidjeti možda što eto tenk guzi fiću, saznati će osnove zašto to radi i njemu je to dovoljno - ideologija ga ne zanima....
...tja, bezveze trkenjate....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Carobnica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.07.2013. 8:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: › te Reper Ante, kojeg je također postavila struka i lokalna vlast....


Repera nije postavila ni struka, a ni vlast, jer je postavljen bez odluke Gradskog vijeća, a rad koji je postavljen nije onaj kojeg je izabrala struka.

Đapić ga je postavio bahato i bezobrazno, ali Glavaševci su s tenkom i fićom napravili korak dalje - nisu se ni zamarali nekakvim natječajima niti pokušajem hinjenja nekakvih uobičajenih procedura. Sasvim očekivano od interesne skupine koja ni inače ne poštuje pravni poredak Republike Hrvatske.

Ukrali su ideju Marije Medić iz HSLS-a o obilježavanju dana crvenog fiće, iako su prije upravo Glavaševci bili protiv toga. I onda su tu ideju izmasakrirali i napravili od nje ovakvu sprdačinu. To je ono najbolnije - ponosno sjećanje svih nas Osječana su zagadili svojim odvratnim ponašanjem.

Zato im vjerojatno na otkrivanje spomenika nije ni došla obitelj Branka Breškića, čovjeka koji je ostavio fiću, ali o tome su glavaševski mediji mudro šutili.

Čisto da ne dođe do nastavka falsificiranja istine i povijesti od strane Glavašoida.

_________________
Ignorance is bliss!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 2  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.07.2013. 8:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

..ko o čemu, to čarobnica nastavlja nastavlja traktate....malo pažljivije pročitaj moj post u cjelini, ne vadi rečenice iz konteksta i shvatiti ćeš što je bila poanta posta kojeg citiraš....
....jbla vas više politika....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
freedom.fighter
Offline
Ukupno postova: 199
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.07.2013. 10:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ahahah ahahaha hahahahahahahahahah ahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahaha hahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahah ahahahahahahahahah ahahahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha!

_________________
Sudba kleta jednaka je, bio gospodin ili drug!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mali pijonir
Offline
Avatar

Ukupno postova: 84
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.07.2013. 11:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): › ...za razliku od recimo, Radijatora koji obilježavaju Osijek, a postavila ga je struka i lokalna vlast....te Reper Ante, kojeg je također postavila struka i lokalna vlast....


Razlika je u tome što je za radijatore raspisan javni natječaj, što je stručno vijeće odabralo najbolji rad, što se zna tko je autor rada i što je čitav proces bio transparentan i javan. U slučaju fiće, nema ničega od navedenog. Smiješno je što uopće moram navoditi koje su razlike...

Spomenik Starčeviću je samovoljno postavio Anto Đapić, ignorirajući odluku struke o najboljem radu, poništivši javni natječaj.

anakonda je napisao/la (Pogledaj post): › ...koliko shvaćam, ovdje se raspravlja na temu samog proizvoda koji je namijenjen kao suvenir ljudima izvan Osijeka, a ne samim Osječanima i osječanima koji znaju političku i gospodarsku situaciju iz dana u dan...
...nekom eventualnom Japancu na proputovanju kruzerom sigurno ništa neće značiti ni Glavaš ni Anto Đ. ni ništa....njemu će se svidjeti možda što eto tenk guzi fiću, saznati će osnove zašto to radi i njemu je to dovoljno - ideologija ga ne zanima....
...tja, bezveze trkenjate....


Ovdje se raspravlja o činjenici da je jedan nametnuti spomenik, koji je uz to i vanserijski kič koji može stati uz bok sličnim apsurdnim spomenicima Turkmekistana i inih diktatorskih zemalja, sada forsira kao nekakav simbol Osijeka. A da priča bude zaokružena, tu je i natpis "Osijek - nepokoreni grad", koji je HDSSB maltene privatizirao, kao uostalom i čitav Domovinski rat.

Meni se gadi upravo ta privatizacija, monopol nad Domovinskim ratom koji je sebi prisvojio HDSSB.

I tebi je možda normalno da će neki turist vidjeti "simpatični" suvenir s tenkom i fićom. Moje je mišljenje da se takav događaj nije smjelo obilježiti jednim gotovo humorističnim spomenikom, koji trivijalizira početak krvavog rata u Osijeku. Jer po toj logici bi Vukovarski suvenir mogla biti maketa Ovčare? Prikladni suvenir Srebrenice bi mogao biti streljački vod, ali da ne bude pretmurno, da vojnici umjesto pušaka u rukama drže cvijeće?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 2  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.07.2013. 12:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

..au, bogme....predaleko si otišao od moje početne točke.....
...sori, ali ja ne tražim i ne pronalazim u svemu, ali baš svemu oko sebe branimira glavaša, politiku, rat '91, itd....
...osobno, sam spomenik mi je bezveze, kao i ostala dva što sam spomenula, za sva tri mislim da nemaju veze sa strukom, a domovinski rat je nešto što sam prošla i sama, ovdje u gradu, tako da o svemu imam određeno i nepromjenjivo mišljenje što ne mora značiti da sam stranački vojnik, kako me ovdje većina voli prozivati....znači, radijatori su OK, zašto ono???...nije li hrđa po njima simbolična prolivena krv istog tog krvavog rata u osijeku????...i onako kako je tenkić napravljen u umanjenoj verziji suvenira, jednako se tako mogu umanjiti i radijatori....samo, ne mogu se točno sjetiti tko je tada bio na vlasti kada se taj spomenik odobravao, jer sve se svodi na politiku, pa je i taj detalj važan.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mali pijonir
Offline
Avatar

Ukupno postova: 84
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.07.2013. 12:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
..au, bogme....predaleko si otišao od moje početne točke.....
...sori, ali ja ne tražim i ne pronalazim u svemu, ali baš svemu oko sebe branimira glavaša, politiku, rat '91, itd....
...osobno, sam spomenik mi je bezveze, kao i ostala dva što sam spomenula, za sva tri mislim da nemaju veze sa strukom, a domovinski rat je nešto što sam prošla i sama, ovdje u gradu, tako da o svemu imam određeno i nepromjenjivo mišljenje što ne mora značiti da sam stranački vojnik, kako me ovdje većina voli prozivati....znači, radijatori su OK, zašto ono???...nije li hrđa po njima simbolična prolivena krv istog tog krvavog rata u osijeku????...i onako kako je tenkić napravljen u umanjenoj verziji suvenira, jednako se tako mogu umanjiti i radijatori....samo, ne mogu se točno sjetiti tko je tada bio na vlasti kada se taj spomenik odobravao, jer sve se svodi na politiku, pa je i taj detalj važan.....


Nikako da shvatiš poantu mojih komentara.

Domovinski rat ne treba biti lajt motiv turističkih suvenira Osijeka.

Eto, ne mogu biti jasniji od toga. Smatram da se pravljenjem mini-tenkova i mini-fića trivijalizira Domovinski rat, kao što se uostalom nesturčnim, nasilnim i nelegitimnim postavljanjem tog glupog spomenika trivijalizirao događaj koji je obilježio Osijek.

O radijatorima je svoje rekla struka. Nije ih izabrala ekipa KV varioca i bankarskih šalteruša nego stručni žiri.

_________________


"Kada pogledate samo naslovnu stranu brošure "Crno na bijelo"
možete biti stran, pristran ili nastran, ali se morate sa svim pomiriti,
jer ipak je tamo sve - crno na bijelo!"
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.07.2013. 12:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...dobro....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
roger
Offline
Ukupno postova: 90
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.07.2013. 11:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mali pijonir je napisao/la: ›
roger je napisao/la (Pogledaj post): ›
zašto se onda neda neka konstruktivna kritika ili prijedlog? ja ovdje vidim samo ismijavanje i pljuvanje,ništa pametno....


Hahah, pa dobro čovječe jesi ti pao s kruške!?!? Kog se uopće ikad pitalo išta. Da li je za taj spomenik raspisan javni natječaj? Da li se pitalo IKOG iz struke za profesionalno mišljenje o estetskoj, umjetničkoj i kulturnoj vrijednosti tog rješenja spomenika? Da li uopće i dan danas znamo tko je autor idejnog rješenja?

Odgovor na sva pitanja je jedno veliko NE. Spomenik su nasilu natandrčili Glavaševi poslušnici, ključni događaj Domovinskog rata i simbol ratnog Osijeka pretvorili su u sprdačinu, sveli ga na razinu osnovnoškolske dosjetke i sad si se baš ti našao najpametniji da kažeš "budite konstruktivni"!

Spomenik kojim se obilježava taj događaj je apsolutno bio potreban. Ja sam uostalom osobno bio na tom raskrižju i bio sam jedan od onih koji su zasuli tenkove svime što nam je dopalo u ruke.

Ali organski ne mogu smisliti to silovanje mozga i skupljanje jeftinih političkih bodova koje je provedeno u režiji HDSSB-a. I zato okrećem glavu kad prolazim tim raskrižjem, jer taj spomenik predstavlja točno sve ono što mi je neprihvatljivo: lažnu patetiku, priprostu retoriku, ismijavanje struke, mutne poslove, skrivanje iza Domovinskog rata iz osobnih interesa i ruralni mentalitet.

tema su suveniri ako se ne varam,ili sam ja pogriješio?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
 



 Skoči u forum: