Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ivica Vrkić: "Bit ću prvi gradonačelnik koji se neće baviti politikom već građanima"

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.06.2013. 11:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

burex je napisao/la: ›
Neka im je sa srećom!

 Da sreće imaju, to su dokazali pobjedom na izborima u koju niti oni sami nisu vjerovali. Ali za ono što slijedi trebat će im puno više od sreće. Da bi dugoročno ostali na vlasti i vladali onako kako je to g. Vrkić obećao, na korist svih građana, trebat će se smanjiti apetite pojedinih aktera, trošiti namjenski i razumno, pri kadroviranju voditi računa o stručnosti, i zadnje, ali možda i najvažnije, biti moralani u svakom pogledu. Kao i svi ostali građani ovog grada, i sam priželjkujem da u tome uspiju, iako u to ne vjerujem.

 Druga mogućnost je da će politika opet otkriti svoje prljavo lice, pa će svatko iz ove vesele družine vući na svoju stranu, a tada će ova gradska vlast potrajati samo dok se ne isprazni gradska blagajna, i grad zaduži do guše. Tad nam slijedi novi izborni cirkus.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
borisk1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 190
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.06.2013. 11:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

partwish je napisao/la (Pogledaj post): › E sad dolazi ono najgore, njega su podržale sve stranke što znači da se svima mora odužiti. HDZ, HNS, SDP... bit će zapošljavanja...


Nadamo se i otkaza! Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lega imaš kunu
Offline
Ukupno postova: 225
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.06.2013. 12:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vrzino (ne Vrkino) kolo

Aktualna pobjeda na lokalnim izborima, dašak koji da naslutiti nekakove promjene, svakako mi postavlja pitanje o direktnim reperkusijama iste na moju malenkost, pa se pitam - hoće li mi/nam biti bolje?

Kad rezimiram protekla dva desetljeća, figure koje su se mijenjale, stranke koje su se mijenjale na ovom lokalitetu sa gorčinom mogu samo reći, kako i naslov ovog topica kaže, Vrzino kolo (ne Vrkino) uglavnom plešu podobnici, uhljebi, oni kojima se treba revalorizirati..u konkretnom slučaju, biti će jako teško zadovoljiti sve apetite onih koji su tvorci ove pobjede.Pirove? Tako je kako je. Osijek je u ovom trenutku glasao najbolje kako je mogao. Pustimo na trenutak da kolo vodi Vrka, a ne taj neki Vrza (iako ni sam ne znam odakle mi pao na um taj izraz) uz iskrene nade da će se uspjeti othrvati staroj navadi "ruka ruku mije" .

_________________
...jebala ga općina...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
RedArrowRider
Offline
Ukupno postova: 22
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.06.2013. 12:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Samo citiram:
''Tijekom kratkog postupka primopredaje bivši je gradonačelnik izjavio kako Grad na računu ima 31 milijun kuna te kako je situacija u upravi i gradskim tvrtkama stabilizirana i sve su prošlu godinu završile s dobitkom ili na pozitivnoj nuli. Također je izjavio kako se u posljednje četiri godine broj djelatnika u upravi i gradskim poduzećima smanjio za 13% te kako je započeto dosta strateški važnih projekata za koje je izrazio nadu da će se nastaviti.''

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Chavez
Offline
Ukupno postova: 18
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.06.2013. 12:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što mislite o Vrkićevom nastupu kod Stankovića? Meni se baš i nije pretjerano svidio...

DEZORIJENTIRANI VRKIĆ U NU2
Nisam ničiji! Vrdoljak me je izmislio, ali uz prijašnji blagoslov Čačića i Milanovića
Jučerašnji nastup novoizabranog osječkog gradonačelnika Ivice Vrkića u Stankovićevoj emisiji „Nedjeljom u 2“ izazvao je i ponukao mnoge kolumniste, kritičare i novinare da uzmu olovku u ruke i napišu nekoliko impresija o gostovanju tog „zahvalnog sugovornika“, kakvim ga je okarakterizirao Stanković, koji puno priča, a u svemu tome nešto i kaže.

Da kojim slučajem nisu znali o kojoj je emisiji riječ uvodni prilog, u kojem su komplimenti na račun Stankovićevog gosta frcali na sve strane, gledatelje bi naveo na pomisao da se radi o promidžbenom spotu Ivice Vrkića u kojem je još samo, kao šlag na tortu, nedostajao pokoji pohvalni komentar fra Ante Kukavice. Taj uradak je zasigurno imao ulogu kod nestrpljivog, prije svega osječkog, auditorija ponuditi lijepu sliku o proljećarskom komunisti, haenesovom hadezeovcu i Borzanicinom osječkom nacionalisti i kao velebna uvertira pripremiti i „napaliti“ gledateljstvo na nezaboravnih nedjeljnih sat vremena Vrkićevog i Stankovićevog ćakulanja. Nakon što su se naslušali priča o bugojanskoj skupini, buntovništvu u Karađorđevu i mnogih drugih hvalospjeva Ive Banca, Voje Stanimirovića i ostalih gledatelji su s nestrpljenjem, zavaljeni u fotelje pred malim ekranima, iščekivali nadmudrivanje gosta i voditelja na razini, u najmanju ruku, pregovaranja tijekom mirne reintegracije. No, unatoč nadanjima i očekivanjima o spektakularnom nastupu već nakon nekoliko minuta razgovora nastupio je hladan tuš za gledatelje, ponajprije kod fanova Ivice Vrkića i onih 23 tisuće Osječana koji su mu dali glas.


Na vrlo jednostavno Stankovićevo pitanje kako je uopće došao u poziciju da se kandidira i postane gradonačelnikom Vrkić je nespretno, nepromišljeno i politički neiskusno kao iz topa izvalio: Ministar Vrdoljak me izmislio! Nakon što je Stankoviću i milijunskom auditoriju pokušavao objasniti kako se do Vrdoljakovog poziva, za kojeg kaže da ne zna kad je bio, uglavnom bavio košenjem trave i uređenjem vrta u Aljmašu Vrkić se u svemu tome poprilično zapleo i ispričao mnoge stvari od kojih se Vrdoljaku i njegovima, zasigurno, okretao želudac od muke. Naime, iako je u javnosti trebao ostati dojam i percepcija o njemu kao neovisnom kandidatu grupe birača Vrkić se svim silama trudio i u tome uspio uvjeriti gledatelje kako iza njega ipak stoje određene političke stranke i drugi interesni lobiji.


“Trebali su na to pristati Radimir Čačić i Vesna Pusić, znači oni s kojima sam se razišao u HNS-a, zatim je Biljana Borzan kao predsjednica SDP-a u Osijeku trebala prihvatiti hrvatskog nacionalistu koji je bio neprijatelj broj 1 u Gradu, a morao me prihvatiti i Milanović”, rekao je Vrkić i naglasio kako nije ni sam vjerovao da ima šanse za pobjedu. A nju, bio je potpuno otvoren, ne bi mogao ostvariti bez HDZ-a.


Iako je tijekom čitave emisije stalno pokušavao naglasiti, a to je i neposredno nakon izbora ponavljao, kako u Osijeku nije bilo udruživanja protiv HDSSB-a i da ne postoji antiglavašvska koalicija Proljećar je opet nesmotreno i ne razmišljajući prepričao telefonski razgovor između njega i premijera Milanovića u kojem mu je ovaj dao do znanja kako mu ne smeta što je on nezavisni kandidat jer je najvažnije promijeniti vlast u Osijeku, a usput je u priču o političkom udruživanju dodao i šefa HDZ-a Karamarka. „Meni nije smetalo da povežem u Osijeku Milanovića i Karamarka. Šef HDZ-a mi nije dao podršku kako se očekivalo, ali je meni bila dovoljna njegova poruka biračima u drugom krugu da glasaju po svojoj savjesti. Da nije bilo HDZ-a ne bih prošao“, rezolutno je ocijenio Vrkić.


U tih sat vremena provedenih u Stankovićevoj emisiji Vrkić je, složit ćete se, ispalio pregršt nesmotrenih i nespretnih izjava, a vodeći brojne monologe koji nisu imali glavu i rep uspio je pokvariti dojam i razočarati, prije svega, svoje simpatizere. Iako posjeduje bogato političko i životno iskustvo, potkovan obrazovanjem i diplomama s čak dva fakulteta Vrkić se u Nedjeljom u 2 pokazao nevještim i nespretnim u televizijskim kontakt sučeljavanjima. Ostavio je dojam političara koji ne vlada situacijom i koji nije u stanju poslati jasnu političku poruku nego eksplicite prepričava događaje i iskustva što kod gledatelja ostavlja dojam neuvjerljivosti. Tijekom emisije je samo otvarao mnoge škakljive teme kao što je Ivić Pašalić i 3. kanal, a pokušaj dokazivanja kako Glavaš nema nikakvih zasluga u njegovim imenovanjima na važne i rukovodeće funkcije bilo mu je glavno opterećenje i preokupacija tijekom nastupa.

Svoj nastup Vrkić je začinio završnom zahvalom svojoj, kako on kaže, ekipi bez čije pomoći ne bi postao gradonačelnik. Goran Flauder, Drago Hedl i direktor Osječke televizije Mate Radeljić su se očito Vrkiću duboko uvukli pod kožu i prirasli mu srcu. Vrkićevo javno hvaljenje Osječke televizije, iako smo uvjereni da je Vrdoljaka zbog tih riječi oblio hladan znoj, jasno dokazuje na čijoj je strani tijekom izborne kampanje bila navedena televizija. Hoće li i kako Vrkić nakon što preuzme kormilo Grada nagraditi svoju “ekipu” bez koje ne bi postao gradonačelnik ostaje otvoreno pitanje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
freedom.fighter
Offline
Ukupno postova: 199
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.06.2013. 12:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

maddox_rumble je napisao/la: ›
procitaj analizu emisije na tportalu Wink


Analiza emisije u medijima...nemoj bit smješan! Jedina analiza emisije koja je potrebna je ona u tvojoj glavi!

_________________
Sudba kleta jednaka je, bio gospodin ili drug!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
freedom.fighter
Offline
Ukupno postova: 199
Lokacija: OS
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.06.2013. 12:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Chavez je napisao/la: › Što mislite o Vrkićevom nastupu kod Stankovića? Meni se baš i nije pretjerano svidio...


Hehehe, i ti isto momak recenziju tv emsije iz medija držiš za relevantnom...i još pogotovo iz tog drloga od medija. Ljudi shvatite da u HR medijima nema kvalitetnih novinara; većinu tekstova ili pišu studenti ili interesni novinari. Radio sam godinama u svim oblicima medija i nikada više u istima radio ne bih jer je novinarstvo u HR amaterski i interesni posao.

Kao što rekoh, manite se ičijih prepirčavanja vijesti i razmišljajte svojom glavom!

_________________
Sudba kleta jednaka je, bio gospodin ili drug!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.06.2013. 13:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja razmisljam svojom glavom Smile

covjek je ispao kontradiktoran u cijeloj emisiji - niciji a svaciji, sa svima dobar, a za sve svjestan da su grijesili - od tita, tudjmana i glavasa - a od nikog se nije svojevoljno distancirao

na kraju ispada da zapravo je bio u 4 stranke, iako je to negirano kroz kampanju

ispada da je desnicar i konzervativan, a izbrali su ga i liberalni misleci da biraju kandidata lijeve opcije

nece bit politicki pijun i samostalno ce raditi, ali cijeli tim i sve ljude ce mu predlozit stranke

tako je to izgledalo jucer kod ace Wink

_________________
There can be only one, and that one is me Wink
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TataMata
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1180
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.06.2013. 13:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›

Redakcija 031 je napisao/la: ›
Neće biti nikakvog revanšizma, ali zamolio sam svoje partnere da mi preporuče stručne ljude, profesionalce, koji će biti u stanju provesti obećane promjene.


E ovo je zavrijedilo naslov. Ivica Vrkić nema tim, i to sada priznaje. On je zamolio partnere da mu preporuče ljude. Tko su partneri? Nije valjda Đapića zamolio da mu preporuči ljude? Biljanu Borzan? Ivana Vrdoljaka?

Čime se Ivica Vrkić bavio posljednjih šest mjeseci, otkad ga je Vrdoljak instalirao za kandidata? Očito ne sastavljanjem tima stručnih ljudi.

Osim toga, on sada priznaje da će angažirati stručne ljude svojih partnera, dakle, stranački kadar, a dosad smo slušali priče da se neće stranački kadrovirati.

Ako će Vrkić tek sada tražiti stručne ljude, čitaj stranačke zaslužnike, to neodoljivo podsjeća na Kukuriku koaliciju, koja je zbog toga izgubila 6 mjeseci. To ne znači da će stvar završiti nužno loše, ali tko nije mislio ništa dobro o Vrkiću ni prije, teško će ovako promijeniti mišljenje.

No, ostaje da pratimo to Vrkićevo popunjavanje stručnim kadrovima. Ako će biti kao Hdssb-ovo, onda promjenom vlasti nismo napravili Bog zna kakav posao.


Felt, evo nakon 100 god. da i ja nešto napišem na forumu Smile Srećom put me je odveo dalje od aktivne politike, pa nisam baš imao niti vremena pisuckat po forumu...znam da sam ti nedostajao .. Osvrnit ću se samo na ovaj dio o kadrovima..smatram da u Hrvatskoj, a posebno po lokalnim samoupravama kronično nedostaje dobrih kadrova. Činjenica da je grad za zamjenike gradonačelnika dobio ljude do sada neafirmirane u politici već je neki pomak. Naravno da će o njihovom radu najbolje govoriti rezultati što će vrijeme pokazati. Što se tiče mogućnosti da odabir kadrova nije iz samo jedne stranke nego više njih, i da se traže stručni ljudi, generalno gledajući može samo poboljšati situaciju (nadam se).

_________________
Đe si lega.....šo ima? Ma niš brca....lagano điram i snajpam butre...možda će se koja šapit...
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.06.2013. 13:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Puno pameti želim novoj vlasti u Osijeku, a sreća im tada nije potrebna.

Jedini kandidati koji su vrijedili na ovim izborima su Bubalo i Vrkić. Neće se ništa lošije raditi nego za vrijeme Bubala koji je uveo stabilnost i kojem sam zato i dao povjerenje.

Isto povjerenje imam i u Vrkića.

Sve čestitke novom Gradonačelniku!

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
maddox_rumble
Offline
Avatar

Ukupno postova: 848
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 10.06.2013. 13:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja uopce ne bi rekao da je problem u vrkicu Smile

dobra je obzervacija da su bubali i vrkic slicni, i da nece bit losije, a mozda i bolje

moj problem koji vidim je da je tu sad 9 interesnih strane, umjesto 2 ili 3 prije

_________________
There can be only one, and that one is me Wink
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
francika
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2791
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.06.2013. 13:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da ne zaboravim reći.

S obzirom da je Bubalo uveo stabilnost u poslovanje Grada, od Vrkića očekujem 10 puta veće rezultate.

_________________
U svakom kukolju ima i žita.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 10.06.2013. 13:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TataMata je napisao/la: ›
znam da sam ti nedostajao


Svakako, kad se s nekim ne slažeš, to ne znači da taj nije kvalitetan sudionik u raspravi, a takvih uvijek nedostaje. Jedino što nedostaje i tema za raspravu.

TataMata je napisao/la: ›
smatram da u Hrvatskoj, a posebno po lokalnim samoupravama kronično nedostaje dobrih kadrova. Činjenica da je grad za zamjenike gradonačelnika dobio ljude do sada neafirmirane u politici već je neki pomak.


Slažem se da nedostaje kadrova u cijeloj državi. Ali ako misliš na zamjenike Vrkića, članove Sdp-a i Hns-a, zasad se ne mogu složiti da je napravljen pomak. Naime, oni možda nisu afirmirani u politici, ali nisu afirmirani ni nigdje drugdje. Životopisi su im prazni, i ako su se već kao mladi orijentirali na politiku, bez karijere u svojoj struci, ja unaprijed izražavam skepsu. Ovaj iz Sdp-a je arhitekt bez karijere u arhitekturi, i uopće ne znamo što je radio posljednjih godina, a ovaj iz Hns-a je stranački kadar kojeg su dosad postavljali u javnim tvrtkama i ustanovama po političkoj liniji. Ne kažem da su to loši kadrovi, samo da ništa ne upućuje na to da su dobri.

TataMata je napisao/la: ›
Što se tiče mogućnosti da odabir kadrova nije iz samo jedne stranke nego više njih, i da se traže stručni ljudi, generalno gledajući može samo poboljšati situaciju (nadam se).


Sigurno je veći izbor u više stranaka. No, to podrazumijeva da će u vlasti i sudjelovati sve te stranke. Imamo katastrofalna iskustva u Hrvatskoj s takvim situacijama.

Ne treba nam popunjavanje funkcija stranačkim kadrom, bio on iz više stranaka, ili iz jedne. Takvo kadroviranje nas je dovelo u ovakvu situaciju. Realan čovjek ne očekuje od nove vlasti ništa, pogotovo ne očekuje promjenu politike kadroviranja, jer to je u Hrvatskoj smisao bavljenja politikom. Ipak, ako se želi odmaknuti od Hdssb-a, Vrkić bi u tom procesu morao otvoriti funkcije ljudima koji se ne bave politikom, nisu u strankama, i nisu se angažirali u predizbornoj kampanji da bi si osigurali sinekure.

Prisjetimo li se postupaka prethodnih vlastodržaca, koji su na funkcije postavljali osuđene kriminalce, ljude bez odgovarajuće stručne spreme, bez iskustva, bez referenci, onda je jasno da to ne treba ponoviti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crna ruka
Offline
Ukupno postova: 168
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 10.06.2013. 13:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
Redakcija 031 je napisao/la: ›
Bit ću prvi gradonačelnik koji se neće baviti politikom već građanima[/i]".


Ova floskula nije zavrijedila da se nalazi u naslovu članka. Radi se o uvodnim bljezgarijama, kojih nije lišen niti jedan političar.

Redakcija 031 je napisao/la: ›
Neće biti nikakvog revanšizma, ali zamolio sam svoje partnere da mi preporuče stručne ljude, profesionalce, koji će biti u stanju provesti obećane promjene.


E ovo je zavrijedilo naslov. Ivica Vrkić nema tim, i to sada priznaje. On je zamolio partnere da mu preporuče ljude. Tko su partneri? Nije valjda Đapića zamolio da mu preporuči ljude? Biljanu Borzan? Ivana Vrdoljaka?

Čime se Ivica Vrkić bavio posljednjih šest mjeseci, otkad ga je Vrdoljak instalirao za kandidata? Očito ne sastavljanjem tima stručnih ljudi.

Osim toga, on sada priznaje da će angažirati stručne ljude svojih partnera, dakle, stranački kadar, a dosad smo slušali priče da se neće stranački kadrovirati.

Ako će Vrkić tek sada tražiti stručne ljude, čitaj stranačke zaslužnike, to neodoljivo podsjeća na Kukuriku koaliciju, koja je zbog toga izgubila 6 mjeseci. To ne znači da će stvar završiti nužno loše, ali tko nije mislio ništa dobro o Vrkiću ni prije, teško će ovako promijeniti mišljenje.

No, ostaje da pratimo to Vrkićevo popunjavanje stručnim kadrovima. Ako će biti kao Hdssb-ovo, onda promjenom vlasti nismo napravili Bog zna kakav posao.



POTPISUJEM!!! i dajem 4 kikirikija...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 10.06.2013. 14:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...uopće nemam povjerenja u novog gradonačelnika, jer: a) vrlo mi ljigav i licemjeran; b) nije dao niti jednu konkretnu ideju što će on to točno raditi, c) ekipa koja se okupila oko njega mi djeluje podjednako kao i on, d) sve mi ovo zvuči kao da će se Vrkić naslikavati s građanima, a drugi će odrađivati posao, davati ideje i tako dalje.....
...da barem vidim nešto konkretno, možda bih bila manje pesimističnija....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: