Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Benettonova nova hala u Osijeku postaje centar za širu regiju

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 29.05.2013. 10:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

borisk1 je napisao/la (Pogledaj post): ›
maddox_rumble je napisao/la (Pogledaj post): › odakle tebi pravo da bilo kojem privatniku koji sve redovno placa - koliko placa i jel otpusta ljude, pa njegova je firma za boga isusova



Naravno da ne smijemo spominjati privatne vlasnike! Njihovi radnici moraju šutjeti, nemaju Sindikata da ih "štiti", nemaju godišnjeg, bolovanja itd.


ovdje pricamo o benettonu koji ima sindikat ... radnicima je STROGO zabranjen prekovremeni rad. Za to trebaju posebno odobrenje, i prekovreni se redovito placa.

Obavezno im je koristenje godisnjih odmora.

ovaj 'privatni sektor' o kojem ti pricas ... su hrvatski poduzetnici

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fireman911
Offline
Ukupno postova: 44
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 29.05.2013. 11:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Benetton!? Super firma, 500 radnika ,brend ,itd... sve 5 .
Redovna placa, - (DA) ali kolika???? ukratko da nešto napišem o tom benetonu. beteton je potencijalna ekoloska bomba sve je super dok imaju svoje separatore koje ajmo vjerovat rade. Također imaju cijev koja direktno ide u dravu sa kompletnim otpadnim vodama i kemikalijam.. Pitanje se uvijek postavlja sto ispustaju u dravu??????? dovoljno je da dodete na radno mijesto a ono iznad vas kosturska glava koja vam sve govori... to je predmet svarno za raspravu....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Bojo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1705
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 29.05.2013. 13:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

konkretno...radio sam u MIO Standardu prije par godina...plaća mi je bila 2500 kn svaki mjesec koliko i kad god radio. Znači isto mi je bilo radio ja 48h tjedno (uvijek mi se pisalo 40h) i 3 tjedna ili nijedan dan noćne smjene...Što je najgore, kolega koji je mene učio kako se radi na strojevima i koji je tamo radio 10 godina je imao 200 kn manju plaću od mene jer je radio po starom koeficijentu za minimalnu plaću pa su njemu bonusi išli na 1800 kn, a meni bonusi na 2200 kn...tako da, ako benetton redovno isplaćuje sve, samo mi recite di da potpišem Smile

_________________
TIII ZNAŠ ŠTA JE ISTINA...........IMA...U OVOJ DRŽAVI....KO JE ZADUŽEN....ZA ISTINU !!!!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
borisk1
Offline
Avatar

Ukupno postova: 190
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.05.2013. 17:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la (Pogledaj post): ›
borisk1 je napisao/la (Pogledaj post): ›
maddox_rumble je napisao/la (Pogledaj post): › odakle tebi pravo da bilo kojem privatniku koji sve redovno placa - koliko placa i jel otpusta ljude, pa njegova je firma za boga isusova



Naravno da ne smijemo spominjati privatne vlasnike! Njihovi radnici moraju šutjeti, nemaju Sindikata da ih "štiti", nemaju godišnjeg, bolovanja itd.


ovdje pricamo o benettonu koji ima sindikat ... radnicima je STROGO zabranjen prekovremeni rad. Za to trebaju posebno odobrenje, i prekovreni se redovito placa.

Obavezno im je koristenje godisnjih odmora.

ovaj 'privatni sektor' o kojem ti pricas ... su hrvatski poduzetnici


"Naši" poduzetnici" su posebna priča. Imam iskustva u tri poduzeća, gdje niti je bilo godišnjeg, niti si dobio naknadu za bolovanje, 0% dodatka za prekovremeno itd.

Pročitaj ako ti se da, stavila sam nekoliko linkova o tom famoznom Benetonu. jadni su oni koji moraju tamo raditi i šutjeti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Awatto
Offline
Ukupno postova: 78
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.05.2013. 17:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

borisk1 je napisao/la: ›
Awatto je napisao/la (Pogledaj post): ›
borisk1 je napisao/la: ›
Mogla bih opsovati takvo napredovanje u trovanju Osječana! Tko ih samo dovede ovamo da maltretiraju žene koje rade, truju njih, a i nas ostale.


Eto, sad si nam svima dokazao da si ti inteligentan i načitan. Hajde onda ti otvori nešto, i nemoj slučajno da su male plaće.



http://www.naturala.hr/modni-brandovi-zagaduju-okolis-i-ugrozavaju-zdravlje/1493/

http://liderpress.hr/arhiva/74489/ (naravno, Bubimir je i ovdje)

http://www.glas-slavonije.hr/178807/3/Ekocid-na-istoku-grada--Ugrozeno-i-osam-labudova
http://www.jutarnji.hr/190-radnica-danas-objavljuje-strajk/152124/

http://www.poslovni.hr/mobile/hrvatska/u-osjeckoj-konfekciji-antonazzo-danas-nece-zapoceti-najavljeni-strajk-20927


Nemoraš ti meni niti citirati, niti odgovarati.

Ponovit' ću ti još jednom, kada ti budeš zapošljavao, slobodno primjeni sva svoja uvjerenja. I javi nam kak' bude.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 29.05.2013. 21:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za koju bjednu plaću rade naši građani u tom Benetonu bilo bi lijepo pročitati u slobodnom tisku.. Glas Slavonije kako se zarađuje tako nije bilo ni u onom mračnom komunizmu. Bitno je da su nam naši vladajući u gradu doveli te strane ulagače ipak velika je stvar strani kapital..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: