Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



GOGO: Odgovor ministarstva uprave: Odluka o sniženju komunalnog doprinosa mora se provesti!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65792
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.05.2013. 15:09 
Naslov:  GOGO: Odgovor ministarstva uprave: Odluka o sniženju komunalnog doprinosa mora se provesti!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tajnica Grada Osijeka Jadranka Nikolov tvrdila je kako Grad nije dužan postupiti na temelju dopisa Ministarstva jer on je poslan u formi odgovora. Iz Ministarstva uprave pojašnjavaju kako se odluka šalje samo kad se poništavaju akti Gradskoga vijeća u slučaju njihove nezakonitosti. Budući su sve odluke donesene na 28. sjednici zakonite, nije bilo potrebe za odlukom, nego se dopis šalje u formi odgovora.

Nezavisni kandidat za gradonačelnika i nositelj Kandidacijske liste grupe birača Miroslav Šimić održao je konferenciju za medije vezano uz odgovor Ministarstva uprave o Zakonitosti rada Gradskog vijeća na 28. sjednici održanoj 19. veljače 2013.

-Ministarstvo uprave odgovor je napisalo 02. svibnja, a poštom je poslan 07. svibnja, te je u Grad Osijek trebao biti zaprimljen tijekom prošloga tjedna. Premda je adresiran i na moje ime, gradske službe nisu me obavijestile o primitku odgovora, već informaciju moram dobiti iz Zagreba, iz Ministarstva. Drugi je problem što javnost o ovom odgovoru moram obavijestiti ja, jer sam uporan i tražim informacije, a ne službe Grada Osijeka čiji je to posao i obveza, i za to primaju plaću koju im uplaćuju upravo građani Osijeka - izjavio je Miroslav Šimić




U svom posljednjem dopisu Ministarstvo navodi kako je odgovor poslan 10. travnja 2013. u kojem je utvrđeno da je na 28. sjednici Josip Vrbošić zakonito smijenjen s mjesta predsjednika Gradskog vijeća, te da je odluka o smanjenju komunalnih doprinosa za 50% također zakonita - obvezatan, te je po njemu gradska uprava dužna postupiti. Da podsjetimo, tajnica Grada Jadranka Nikolov tvrdila je kako oni nisu dužni postupiti na temelju dopisa Ministarstva jer on je poslan u formi odgovora. Iz Ministarstva uprave u najnovijem dopisu pojašnjavaju kako se odluka šalje samo kad se poništavaju akti Gradskoga vijeća u slučaju njihove nezakonitosti . Budući su sve odluke donesene na 28. sjednici zakonite, nije bilo potrebe za odlukom, nego se dopis šalje u formi odgovora. To znači da se odluka o sniženju komunalnog doprinosa mora provesti.




Miroslav Šimić danas je uputio još jedan e-mail u gradsku upravu kojim je pozvao tajnicu grada Jadranku Nikolov i gradonačelnika Bubala da mu do sutra odgovore hoće li postupiti po dopisu Ministarstva. Ukoliko ne postupe po obvezatnom mišljenju Ministarstva, najavio je slanje zahtjeva za dolaskom Upravne inspekcije u Grad Osijek.

Miroslav Šimić najavio je kako mu nije cilj ulaziti u nove rasprave ili sukobe, nego jednostavno želi da Gradonačelnik i tajništvo odrade svoj dio posla i primjene sniženu cijenu doprinosa prema građanima. U ovom tjeranju inata najveće žrtve su građani kojima se nezakonito obračunavaju iznosi doprinosa, što znači nekoliko milijuna kuna više koje trebaju uplatiti upravo građani Osijeka.

-Uz sve ovo, građane dodatno zbunjuje predizborno obećanja Krešimira Bubala da će naknada biti 1 kn po kubiku, što je gradonačelnik imao mogućnosti napraviti u prosincu 2012. godine, kada sam mu predlagao ovo sniženja, a on ga je odbio. Sudeći prema pozivima na telefonski broj koji sam otvorio za građane, svi koji su nazvali prije svega su izrazili zbunjenost i nerazumijevanje koja cijena komunalnog doprinosa je točna, te zašto se na ovakav način odnosi prema njima - rekao je Miroslav Šimić.

Ukoliko bude prisiljen pozvati Upravnu inspekciju, Miroslav Šimić najavio je i provjeru jesu li gospodinu Josipu Vrbošiću nezakonito isplaćivane naknade za predsjednika Vijeća od 19. veljače 2013. do danas. Miroslav Šimić ponovio je kako će naknadu na koju ima pravo kao predsjednik Gradskog vijeća Osijeka dati u humanitarne svrhe.

Podsjetimo, 28. sjednica, te odnos gradske uprave prema nepotizmu i korupciji, glavni su razlozi organiziranja grupe građana u Nezavisnu listu GOGO. GOGO je lista građana neovisnih o bilo kojoj političkoj stranci ili pojedincu, a kandidati sami financiraju svoju kampanju kako naknadno ne bi bili dužni političkim sponzorima. Kandidati ove liste, kao vijećnici Gradskog vijeća, odreći će se naknada na koje imaju pravo, osnovati zakladu i od uplaćenih naknada pomagati nadarenim učenicima i studentima.

GOGO listu kandidata za vijećnike Gradskog vijeća Osijeka čine generacijski bliski, obrazovani, obiteljski ljudi, građani s malom tolerancijom bilo kakvog primitivizma koji do sada nisu bili politički aktivni, izuzev Miroslava Šimića. Građani zaposleni na području ekonomije, prava, tehnike, društvenih djelatnosti koji su se već dokazali svojim djelima i kojima politika ne treba, ali oni trebaju politici. Svojim primjerom ova lista želi probuditi građane grada Osijeka koji su nedovoljno angažirani, s pravom razočarani i revoltirani, a svoje nezadovoljstvo pokazuju ne izlaskom na izbore.




Osijek ne može doživjeti promjenu na bolje dok ga vode ljudi koji upravljaju politikom već dvadeset godina.

- Već sam dokazao da mogu donijeti promjenu i bez podrške gradskih službi, radeći doslovno na ulici. Zamislite što sve mogu napraviti za ovaj Grad iz ureda gradonačelnika, kad gradskim službama bude upravljao menadžer s jasnom vizijom razvoja Osijeka. Osijek je trenutno paraliziran strahom, građani se boje reći što misle u strahu za svoju egzistenciju i posao. No, mi živimo u vremenu kad je mišljenje građana ključno - građani su prvi, politika je tek iza njih i u njihovoj službi. Građanski aktivizam može donijeti promjenu, svojim aktivnostima sam ipak natjerao gradsku vlast da korigira i promijeni svoje odluke i ponašanje. Znači može se - na civiliziran i pristojan, ali odlučan i čvrst način, raditi dobro za svoju zajednicu - rekao je Šimić.

GOGO nije nova politička opcija u gradu, GOGO je tu oduvijek, GOGO su građani koji su se samo okupili na jednom mjestu s namjerom da promijene politiku u Gradu Osijeku i na prvo mjesto ponovno stave građane.


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Baudolino
Offline
Ukupno postova: 300
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.05.2013. 15:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E ovo je odgovorno političko djelovanje. Radiš po pravilima, držiš se procedure, ukazuješ na nepravilnosti, rabiš zakonske poluge koje su ti na raspolaganju, a sve transparentno i na korist građana.

hdSSb će, pak, opet odbiti priznati zakone, pravila i procedure Republike Hrvatske. No, što drugo očekivati od stranke primitivaca i siledžija?

P.S. Siguran sam da je fini gospodin Vrbošić nastavio primati naknadu, to je taj tip finog Osječana, tip ljudi koje kupiš za sitne pare. Kmet.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.05.2013. 15:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

I na kraju.... kolika će biti komunalna naknada za legalizaciju dograđenih desetak kvadrata u Osijeku na Jugu 2 Question

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Miroslav Šimić
Offline
Avatar

Ukupno postova: 22
Lokacija: Osijek, Dubrovačka
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.05.2013. 16:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zaljubljena u Osijek je napisao/la (Pogledaj post): › I na kraju.... kolika će biti komunalna naknada za legalizaciju dograđenih desetak kvadrata u Osijeku na Jugu 2 Question

Ovisi o visini prostora jer komunalni doprinos se plaća po metru kubnom. Ako je visina npr. 2,5 m to znači da plaćate doprinos za 25 kubika. Do sada bi Vas komunalni doprinos koštao 1500 kn, a ovom odlukom je cijena snižena 50%, dakle 750 kn.
Ukoliko ste socijalno ugrožena osoba ili korisnik pomoći za uzdržavanje cijena Vam je jednu kunu po kubiku, dakle 25 kuna. Cijene komunalnog doprinosa za sve zone možete provjeriti na www.gogo.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.05.2013. 16:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Informacije iz prve ruke su najbolje, samo naprijed.

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Miroslav Šimić
Offline
Avatar

Ukupno postova: 22
Lokacija: Osijek, Dubrovačka
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.05.2013. 16:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

milo_moje je napisao/la (Pogledaj post): › Informacije iz prve ruke su najbolje, samo naprijed.


Hvala Vam

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.05.2013. 20:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Radi se o tome da Hdssb ima tu sklonost rušenja pravnog poretka Republike Hrvatske, zbog čega bi u pristojnoj državi bili zabranjeni, no u Hrvatskoj bi to bio kontraefekt. Oni tako malo ne priznaju sudstvo, a već sutra ga podmićuju, ovdje ne priznaju odluku o smanjenju komunalnog doprinosa, da bi ga sutra obećavali sami smanjiti.

Pohvale Miroslavu Šimiću na angažmanu. Pitajmo se gdje je tu ostatak osječke oporbe, čime se oni bave. Ah da, "projektima" poput promenade do Aljmaša, kako je duhovito najavljeno u GOGO spotu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 2  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 15.05.2013. 21:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Miroslav Šimić je napisao/la: ›
zaljubljena u Osijek je napisao/la (Pogledaj post): › I na kraju.... kolika će biti komunalna naknada za legalizaciju dograđenih desetak kvadrata u Osijeku na Jugu 2 Question

Ovisi o visini prostora jer komunalni doprinos se plaća po metru kubnom. Ako je visina npr. 2,5 m to znači da plaćate doprinos za 25 kubika. Do sada bi Vas komunalni doprinos koštao 1500 kn, a ovom odlukom je cijena snižena 50%, dakle 750 kn.
Ukoliko ste socijalno ugrožena osoba ili korisnik pomoći za uzdržavanje cijena Vam je jednu kunu po kubiku, dakle 25 kuna. Cijene komunalnog doprinosa za sve zone možete provjeriti na www.gogo.hr

Hvala Bogu, nisam socijalni slućaj (radila i u mirovinu otišla).
Zahvaljujem Vam na odgovoru.
Nije meni ni susjedima jasno zašto moramo ići u arhiv tražiti kopije starih građ. dozvola kad nam svima u kupoprodajnim ugovorima lijepo piše da su zgrade zidane prije 1968.god., ucrtane su na stranici Katastra i po tim nacrtima su nam izdavali dozvole za uvođenje plina.

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Miroslav Šimić
Offline
Avatar

Ukupno postova: 22
Lokacija: Osijek, Dubrovačka
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.05.2013. 22:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zaljubljena u Osijek je napisao/la (Pogledaj post): ›
Miroslav Šimić je napisao/la: ›
zaljubljena u Osijek je napisao/la (Pogledaj post): › I na kraju.... kolika će biti komunalna naknada za legalizaciju dograđenih desetak kvadrata u Osijeku na Jugu 2 Question

Ovisi o visini prostora jer komunalni doprinos se plaća po metru kubnom. Ako je visina npr. 2,5 m to znači da plaćate doprinos za 25 kubika. Do sada bi Vas komunalni doprinos koštao 1500 kn, a ovom odlukom je cijena snižena 50%, dakle 750 kn.
Ukoliko ste socijalno ugrožena osoba ili korisnik pomoći za uzdržavanje cijena Vam je jednu kunu po kubiku, dakle 25 kuna. Cijene komunalnog doprinosa za sve zone možete provjeriti na www.gogo.hr

Hvala Bogu, nisam socijalni slućaj (radila i u mirovinu otišla).
Zahvaljujem Vam na odgovoru.
Nije meni ni susjedima jasno zašto moramo ići u arhiv tražiti kopije starih građ. dozvola kad nam svima u kupoprodajnim ugovorima lijepo piše da su zgrade zidane prije 1968.god., ucrtane su na stranici Katastra i po tim nacrtima su nam izdavali dozvole za uvođenje plina.


Nisam stručnjak niti znam detalje Vašeg slučaja ali siguran sam da ako je sve što imate građeno prije 1968. godine tada ne morate ništa legalizirati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
panonskimornar
Offline
Avatar

Ukupno postova: 27
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.05.2013. 0:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gospodine Simic,vase sudjelovanje u politici ce biti kratkog vijeka,kada dobijete 3% glasova.
Nemate program,nemate strucni kadar niti dovoljno ljudstva da obnasate bilo kakve gradske funkcije.
Preslabi ste I premali I igrate na kartu mladosti I newage politicara.Ljudi nisu ovce.Prokuzili su vas.
Manite se politike.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
Evil Poodingh
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2517
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.05.2013. 1:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bitno da si ti rekao svoje. Što se tiče nemanja programa, tu si se sada izvalio prekrasno...

http://gogo.hr/index.php/o-nama/gogo-program
Ovo nije program? Zašto? Zato što nema neostvarivih obećanja u njemu?

_________________
https://www.facebook.com/GO.Osijek
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
dund0
Offline
Ukupno postova: 139
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.05.2013. 8:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Od svih starih i novih fosila koji su se kandidirali, uskrslih političara, stranaka sa pravno procesuiranim kriminalcima i osuđenicima za ratne zločine (!?!??!), ovi mi djeluju najnormalnije.

Istina je kada kažu "daj ljudima vlast i vidjet ćeš kakvi su", ali za ove sve druge smo već vidjeli kakvi su Smile

Ali da nisu obećali 40 000 radnih mjesta ili barem 20 000 u prvih 30 dana, to mi je čudno...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mariox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 685
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.05.2013. 8:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Šteta samo što nisu ranije krenuli u kampanju, mislim da bi bili veliko iznenađenje ovih izbora.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Osječanin
Offline
Ukupno postova: 2492
Spol: Muško Muško
Post Postano: 16.05.2013. 11:07 
Naslov:  Re: GOGO: Odgovor ministarstva uprave: Odluka o sniženju komunalnog doprinosa mora se provesti!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

evo jedno pitanje za g. Šimića...Glavaš Slavonije u današnjem broju objavljuje nekakve ankete "Promocije plus" po kojima u drugi krug idu Bubalo i Vrkić iz kojeg Bubalo izlazi kao pobjednik i postaje gradonačelnik..isto tako HDSSB osvaja najviše mandata u Gradskom vijeću ali ne dovoljno za većinu pa me zanima moguća situacija u kojoj je Bubalo gradonačelnik a "oporba" ima većinu u GV.. što u tom slučaju, tko vodi grad, tko odlučuje o bitnom pitanjima za grad Osijek,kako "oporba" u GV misli (ili ne misli) surađivati sa gradonačelnikom i obratno gradonačelnik sa GV, postoji li mogućnost krize vlasti u gradu Osijeku pa opet novi izbori itd.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Carobnica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.05.2013. 12:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Haha, Bubalo faca u onom videu kad mu glas sa strane suflira je nenadjebiva.

Triput sam premotala.

_________________
Ignorance is bliss!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: