Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Šansa za 200 nezaposlenih Osječana!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
trupac
Offline
Ukupno postova: 9
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.09.2006. 14:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Razumijem što govoriš, ali ja sam samo htio skrenuti pozornost na to da je, iako zaštićen, naš radnik u nezavidnom položaju jer je prisiljen na "take it or leave it" ugovore.
Rijetke su strane tvrtke koje svojim dolaskom ovamo na umu imaju kombinirana načela: minimizacije troškova i razvoja radnika u smislu poboljšanja kvalitete njegovog života. Znaju da je puno sirotinje i da su neki toliko gladni da im samo muhe smetaju da ne jedu g.
Nemam ništa protiv Transcom WWa, siguran sam da su vjerojatno korektni. Samo primjećujem generalni trend koji je poharao, recimo, tekstilnu industriju.

Ipak, registracija na PPDSu i takav obračun poreza ne postiže nikakve rezultate osim legalizirane evazije, budući da je uređeno da se djelatnostmože obavljati i na Mjesecu, a dobit oporezovati u Konavlima, ako si se registrirao na Grudi.

Što se mene i poreza tiče, glupo je držati neke propovijedi, ali bi korisno kad bi ljudi imali domoljubni odnos prema tome, a ne prema štajaznam, Glavašu ili NK Osijeku. Država od poreza živi, od toga djeca idu školu, od njih vlakovođe voze vlak, carinici love krijumčare.

Transcomu i radnicima budućeg kontaktnog centra, sretno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kelly
Offline
Avatar

Ukupno postova: 317
Lokacija: osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.09.2006. 15:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja bi se prijavila na natječaj,al da mi netko lijepo prevede životopis,danema puno pogrešaka....hihi....ima tko?

_________________
osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
swiss
Offline
Ukupno postova: 2
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.09.2006. 15:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kelly je napisao/la (Pogledaj post): › ja bi se prijavila na natječaj,al da mi netko lijepo prevede životopis,danema puno pogrešaka....hihi....ima tko?


Mogu ti prevest životopis na njemački, nema problema. Ali kao što je Larisa Medić rekla "...preduvjeti za posao su najmanje SSS, dobro poznavanje njemačkog jezika te komunikacijske vještine."

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
42
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.09.2006. 18:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

trupac je napisao/la: › Ipak, registracija na PPDSu i takav obračun poreza ne postiže nikakve rezultate osim legalizirane evazije, budući da je uređeno da se djelatnost može obavljati i na Mjesecu, a dobit oporezovati u Konavlima, ako si se registrirao na Grudi.

Postiže se, ako ništa drugo (i ne u svim slučajevima, znam), otvaranje novih radnih mjesta na PPDS-u... pa ti ljudi bar od nečega žive... Ali u svakom slučaju je država mogla/trebala/morala dodati i neke uvjete za korištenje tih povlastica - npr. nećete plaćati dobit, ali zato je za vas minimalna plaća za radnike npr. 30% viša od propisane na "ostalim" dijelovima RH... e, sad, zašto nisu tako postavljene stvari...osijek031.com smile

trupac je napisao/la: › Što se mene i poreza tiče, glupo je držati neke propovijedi, ali bi korisno kad bi ljudi imali domoljubni odnos prema tome, a ne prema štajaznam, Glavašu ili NK Osijeku. Država od poreza živi, od toga djeca idu školu, od njih vlakovođe voze vlak, carinici love krijumčare.

Ovo je 100% točno... samo i ovdje riba smrdi od glave - kad ljudi vide na što se i kako troši novac jedva dočekaju novi način za izbjegavanje poreza... i gube povjerenje u Državu... Crying or Very sad

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: