Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Veliki za Male: intervju s Brankom Stipić

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65848
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.04.2013. 17:30 
Naslov:  Veliki za Male: intervju s Brankom Stipić
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Građanska inicijativa "Veliki za Male" je samoinicijativno okupljena grupa građana neobojana političkim ili drugim bojama, osjetljiva na loše uvjete života svojih sugrađana. Rad inicijative temelji se na činjenici da u svakom djelu grada i u svakom selu postoje obitelji koje nemaju osnovne stvari potrebne za normalan život. Nekolicina entuzijasta odlučila je pokrenuti niz humanitarnih aktivnosti kako bi olakšala život onima koji su u potrebi. Putem Facebook grupe u rad VzM uključili su se mnogi, među njima i pojedinci poznati javnosti.


Koordinacija VzM napravila je kratke intervjue s istaknutim pojedincima:

Branka Stipić, organizator prodaje u HNK U Osijeku


VzM: Kako ste saznali za građansku inicijativu Veliki za Male?
Branka:
Za građansku inicijativu Veliki za Male sam saznala preko Facebook grupe.

VzM: Kako Vam se čini takva inicijativa?
Branka:
Ova inicijativa je hvale vrijedna, jer pokazuje koliko entuzijazmom i osjećajem za potrebe svakoga čovjeka svatko od nas može mnogo učiniti.

VzM:Zbog čega ste se priključili inicijativi?
Branka:
Vjerujem da svatko od nas može i želi biti ta kapljica vode, samo ga na to treba potaknuti. Zato se divim ljudima u ovoj grupi koji su prešli s riječi na djela i nesebično daruju svoje vrijeme i energiju kako bi organiziranjem akcija za potrebite unijeli u njihove živote nadu, snagu i vjeru u sutra. Iz toga razloga sam se i ja uključila u rad ove grupe svojim skromnim prologom i logističkom podrškom. Želja mi je da i ubuduće pridonesem koliko budem mogla i prilozima, ali i širenjem informacija o ovoj plemenitoj akciji koja treba svima pokazati da smo mi "mali ljudi" u stanju jedni drugima pomagati bez institucija i posrednika.

VzM: Za kraj?
Branka:
I na kraju bih citirala Majku Tereziju: "Ne čekajte vođe; učinite to sami, čovjek čovjeku.”



Pročitajte i...
Veliki za male: '24h/VS/500km Slavonijom' - humanitarna vožnja biciklom [2013.]
Veliki za Male: intervju sa Zoranom Relićem
Veliki za Male: intervju sa Igorom Dmitrićem
Veliki za Male: intervju s Nevenkom Granić

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: