Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječka demokracija: Bubalo ga izostavio s mailing liste, a radi za 3 medija

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65823
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.04.2013. 21:41 
Naslov:  Osječka demokracija: Bubalo ga izostavio s mailing liste, a radi za 3 medija
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[15.04.2013.] Sumrak demokracije u Osijeku: HND zaprepašten potezom HDSSB-ove gradske uprave i priznavanjem medijske ucjene


- Mogu samo pretpostaviti da je svemu krivo moje pitanje na konferenciji za novinare nakon što je prije nekoliko tjedana pet ministara pohodilo Osijek, kaže Drinić

Zbog "krivog pitanja u krivo vrijeme", dobri duh osječkih novinara, Saša Drinić, prestao je iz ureda gradonačelnika Osijeka, Krešimira Bubala, dobivati pozive i obavijesti o aktivnostima gradskih čelnika. Time je Saša, koji neumorno iz svojih invalidskih kolica radi za tri medija, ostao uskraćen za osnovne informacije na kojima temelji svoja dnevna izvješćivanja te mu je posao dopisnika iz Osijeka ozbiljno došao u pitanje. Zbog toga je Saša u nedjelju ujutro ispred gradonačelnikova ureda u Osijeku mirnim prosvjedom upozorio na tešku situaciju u kojoj se našao iz neutvrđenih razloga.

- Mogu samo pretpostaviti da je svemu krivo moje pitanje na konferenciji za novinare nakon što je prije nekoliko tjedana pet ministara iz Vlade RH pohodilo Osijek i predstavilo investicijski plan Hrvatske. Gradonačelnik je izrazio razočaranje odnosom Vlade prema Osijeku, a ja sam ga pitao je li razočaran i radom svojeg dojučerašnjeg bliskog suradnika i koalicijskog partnera, ministra gospodarstva Ivana Vrdoljaka. Odgovorio mi je da on Ivana Vrdoljaka 'jako dobro poznaje', okrenuo se i otišao. Od sutradan nisam dobio više nijedan poziv iz gradske uprave za bilo koju njihovu aktivnost - priča Saša Drinić.

Nakon što je shvatio da ne dobiva najave i obavijesti iz protokola grada na svoju mail adresu, Saša je uputio poziv u ured Protokola iz kojeg su mu jasno poručili da je gradonačelnik tražio listu na pregled, i dostavio novu.

- Razlog izbacivanja moje adrese do dana današnjeg nisam doznao. O tome sam prije nekoliko tjedana pisao u tjedniku Aktual i nije bilo nikakvog odjeka. Gradonačelnik je odreagirao tek u subotu navečer telefonskim pozivom nakon što je doznao da ću održati press konferenciju. U telefonskom razgovoru mi je rekao da pogreškom nisam na listi, te da ako želim biti na listi pošaljem mail i vratit će me - kaže Drinić.

Na prosvjed ispred gradonačelnikova ureda u središtu Tvrđe, Saša se odlučio jer želi ukazati na činjenicu "da u 21. stoljeću u demokratskom društvu se uopće može dogoditi da se kontakti novinara pročišćavaju".

- Ne želim to prešutjeti zbog toga što nisam postupio ni u kojem segmentu neprofesionalno, ali i zbog svih kolega koji i dalje ne dobivaju informacije. Dok god budemo šutjeli na takve stvari, one će se događati jer će prolaziti nezamijećeno. To se mora promijeniti - zaključio je Saša Drinić.

Autor: Željko Garmaz/24sata.hr


P.S. Da ovaj slučaj nije iznimka, možemo potvrditi iz vlastitog iskustva. I e-mail adresa redakcije portala je uklonjena s dotične mailing liste jednog dana. Na naš upit odgovor nikada nismo dobili, i možemo samo nagađati zašto. Sumnjamo da je povod za uklanjanje bila objava članka u kojem je pored imena Branimira Glavaša pisalo "pravomoćno osuđeni ratni zločinac".



Zadnja promjena: Redakcija 031; 15.04.2013. 15:46; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Carobnica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.04.2013. 21:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovi Glavaševci su dno dna. Učili se u Sjevernoj Koreji!

_________________
Ignorance is bliss!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.04.2013. 22:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sramota.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 14.04.2013. 22:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Samo jedan od nacina kako se 'trenira' autocenzura' Sad ...

Sasa je divan decko, i dobar novinar ... i pitanje koje je postavio je sasvim na mjestu ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Carobnica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.04.2013. 22:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Je, Saša je divan dečko i s njim će u ovoj situaciji mnogi suosjećati. Sutra će ga Bubalo pozvati i staviti na listu i reći da je sve bila greška i slučajnost. 100%

Dat će mu i kekse i sok.

Hoće to riješiti problem?!

Ali, otkad to novinari ne bi smjeli pitati i neugodna pitanja?! Kakav je ovo fašizam u kojem se novinarima daje na znanje da su nepoželjni ako postave škakljiva pitanja?!

Pa to je njihova dužnost! Njima bi trebao biti posao postavljati takva pitanja i prenositi to javnosti.

_________________
Ignorance is bliss!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Korina
Offline
Avatar

Ukupno postova: 416
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 14.04.2013. 22:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Branimir Glavaš je osuđeni ratni zločinac.

Svi koji ga podržavaju i koji su članovi njegove stranke, podržavaju i zločine koje je počinio.

Kako je njega sustigla pravda, sustići će i sve njegove pristaše.

Saši i svim drugim novinarima, koji rade svoje posao i ne dopuste se zastrašivati i ucjenjivati - skidam kapu.

Respekt ljudi i samo tako nastavite, bez obzira tko je na vlasti.

Istina i pravda.

_________________
dobro, gdje je taj kulen? osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
123456
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1794
Lokacija: Prostor-vrijeme je relativno
Spol: Muško Muško
Post Postano: 14.04.2013. 23:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

HDSSB je, koliko znam, izbacio ekipu Osječke televizije sa press konferencije prije nekoliko godina i od tada više ne smiju ući u njihove prostorije jer gorile na vratima filtriraju podobne od onih drugih novinara. Nije to ništa novo za ovu osječku sektu, samo nastavak dobro poznate priče. Točno je netko primjetio - takva bahatost i agresija je očito prepisana iz najboljih sjevernokorejskih udžbenika.

_________________
Znam da ništa ne znam!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
modri
Offline
Ukupno postova: 127
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 14.04.2013. 23:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pa jel vrijeme demohracije i slobode govora ili nije

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.04.2013. 7:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovakvu vijest će zasigurno i objaviti ugledni.. tisak GLAS SLAVONIJE.. Krajnji divljašluk prema ovom poštenom čovjeku, dakle ovako nešto nema ni u Drinovcima -City . Zanimljivo kako ekipa iz HDSSB kako se već nazivaju , za svoje.. služe se svim i svačim da bi ostali i opstali . Zahvaljujući njihovoj politici obećanjima i lažarijama nesposobnosti današnja mladost.. obrazovani.. mladi ljudi su prisiljeni napustiti grad. Neće valjda sa šeširićima na glavi ,i rekljama u EU parlament i tamo zapjevati Inati se Slavonijo..


Zadnja promjena: lehi; 15.04.2013. 8:16; ukupno mijenjano 2 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
krvavi_perec
Offline
Avatar

Ukupno postova: 84
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.04.2013. 8:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne poznam Sašu, ali kao novinar koji se ovako javno drznuo istupiti i prozvati gradonačelnika za svoje metode,
reći ću samo - SVAKA ČAST!

Ne vidim na fotografiji je li bio tko od STV-a, Glavaš Slavonije i Slavonskog radija?
Ako nije, nadam se dragi Saša da imaš dobar nos za bullshit "kolege" novinare
i da nećeš pasti na njihove umilne komentare/poruke kako nisu smjeli doći ili ti iskazat podršku jer im posao ovisi o tome.
Nekolicina su mi prijatelji na FB i jako dobro znam da je npr. Antonija Tomasović
(glavna urednica informativnog programa na STV-u) zagrižena hdzssb-ovka, to je potvrdila nebrojeno puta.
Tomislav Čizmadija, * od čovjeka kakvo nema (Đapić ga fino razljepio nedavno).
I ona deklarirana kraljica, Marin Ćurić.
Svi su oni za svoje.

Čuvaj se Saša lažnih prijatelja i sretno.

_________________
Pokvareni ljudi poštuju iz straha; dobri ljudi iz ljubavi. - Aristotel
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
toma_os
Offline
Ukupno postova: 99
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.04.2013. 8:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

krvavi_perec je napisao/la (Pogledaj post): ›
I ona deklarirana kraljica, Marin Ćurić.
Very Happy Very Happy Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 15.04.2013. 8:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Korina je napisao/la (Pogledaj post): ›

Kako je njega sustigla pravda, sustići će i sve njegove pristaše.

Saši i svim drugim novinarima, koji rade svoje posao i ne dopuste se zastrašivati i ucjenjivati - skidam kapu.

Respekt ljudi i samo tako nastavite, bez obzira tko je na vlasti.

Istina i pravda.


je ... sustic ce ih pravda ... ali to treba docekati ... treba zivjeti i zaraditi za kruh dok cekas i cekas i cekas ... i onda drugi novinari to gledaju ... pa preskoce neugodna pitanja da ne bi imali problema ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
wileda
Offline
Ukupno postova: 26
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.04.2013. 11:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dugo je trebalo da počne pokazivati pravo lice,sramota

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
xeroxos
Offline
Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 15.04.2013. 12:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Inače nikad ne komentiram članke na ovom portalu, ali ovoga puta morala sam se registrirati i odreagirati.
Sašu Drinića poznajem 15-ak godina. Još iz školskih dana. S kolicima ili bez njih, Saša Drinić oduvijek je užasno * i uvijek je igrao na kartu sažaljenja i to uvijek dobro znao iskoristiti. Saša Drinić već dugo nije novinar. Nije novinar otkako je na Osječkoj Televiziji gdje radi po diktatu majstora svih medijskih kontra-HDSSB svinjarija, Mate Radeljića koji ga tamo drži samo zbog zakonskih olakšica za upošljavanje osoba s invaliditetom. A pogotovo više nije novinar otkad ide održavati plačipi**aste konferencije za novinare ispred Gradskog poglavarstva jer, pazi, zahtjeva da mu se pozivi šalju na njegov PRIVATNI mejl, a ne službeni mejl medijske kuće (kao svima ostalima).
Saša Drinić je instrument predizborne kampanje. Ono što si nijedan novinar nikada ne smije dopustiti biti. On to zna, jer treba svoje radno mjesto, ali ne vide čitatelji ovog portala. Ili ne žele vidjeti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 15.04.2013. 12:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hm...sektaši napadaju Very Happy
Dakle, sve ostale medijske kuće dobijaju pozive na službene mailove? Osim Osječke TV (koja je najjača lokalna TV u RH) i portala Osijek031? Oni ne spadaju u "sve ostale"?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
 



 Skoči u forum: