Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Prodana Tvornica ulja Čepin [Vijesti Osječke TV]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
OSTV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.04.2013. 16:25 
Naslov:  Prodana Tvornica ulja Čepin [Vijesti Osječke TV]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Vlada je na današnjoj sjednici odlučila prodati IPK Tvornicu ulja Čepin osječkoj tvrtki Mambo iz sastava Žito grupe. Ministar gospodarstva Ivan Vrdoljak rekao je da će se prodati 1.282.882 dionice Tvornice ulja Čepin, ili 81,48 posto temeljnog kapitala, za jednu kunu, a država će tvornici otpisati porezne dugove. S druge strane, Mambo se obvezuje da će investirati 295 milijuna kuna radi podizanja konkurentnosti, te da će zadržati najmanje 140 radnika, dok će preostalih sedamdesetak radnika biti zbrinuto prema programu koji je usuglašen sa sindikatom, a sredstva za to su osigurana u AUDIO-u. Time se, nakon godine i pol dana blokade zbog 150 milijuna kuna i prekida proizvodnje na četiri mjeseca, otvara nova perspektiva za Tvornicu ulja Čepin, ocijenio je Vrdoljak.

Najizgledniji kandidat za osječkog gradonačelnika je Ivica Vrkić! Pokazuju to rezultati najnovije ankete koju je ugledna agencija Ipsos Puls provela 6. i 7. travnja u Osijeku na uzorku od 1002 ispitanika.... Anketa pokazuje drastični pad rejtinga HDSSBovog Krešimira Bubala, što analitičari objašnjavaju očekivanom posljedicom uzastopnih skandala koji potresaju HDSSB. S druge strane raste popularnost neovisnog zajedničkog kandidata SDP-a, HNS-a i HSU-a Ivice Vrkića i on bi prema raspoloženju građana, da se izbori sada održavaju - u drugom u drugom krugu postao gradonačelnik Osijeka . Prema istraživanju agencije Ipsos Puls Ivica Vrkić u 2. krugu osvaja 45,4% glasova, a Krešimir Bubalo 43,7 % glasova ispitanika.

U Vijestima Osječke televizije pogledajte i:

- Goran Ivanović: Ministarstvo poljoprivrede treba biti u Slavoniji!
- prodana Tvornica ulja Čepin
- vrijeme sutra:sunčano i ugodno toplo



Osječka televizija - Vijesti, 11.04.2013.




Više informacija; Osječka televizija



Vijesti Osječke televizije možete svakodnevno pratiti na stranicama portala Osijek031.com.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.04.2013. 19:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Valjda će ovo biti koliko toliko normalnija privatizacija od ostalih koje su se dogodile u Osijeku i Slavoniji..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
bj268dp
Offline
Avatar

Ukupno postova: 11
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.04.2013. 19:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sta nisu rekli da je prodaju za kunu..ja bih im dao dvije.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 11.04.2013. 20:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kada je riječ o izborima za gradonačelnika .. svaki komentar je suvišan svi političari koji su bili na vlasti loše... Gospodarska politika katastrofa privatizacija se zove pljačka što reći nego svi koji su od 90 tih vrijeme im je da odu ,jer su svoje pokazali. Obećavali lagali građane kako će biti blagostanje na kraju sada se toliko raduju EU, pa će biti radnih mjesta u tuđini.Dakle politika je privatni biznis ,najmanje se uradilo za razvoj gospodarstva ..otvaranje radnih mjesta no za tako nešto su potrebni mozgovi , s toga su potrebni novi mladi stručni ljudi koji štuju svoj grad i Slavoniju upravo oni koji se spremaju na odlazak u zemlje EU. Gospoda veterani koji se spremaju u lov za fotelje gradonačelnika..župana .. bilo bi im časnije da odustanu , jer za sve ovo vrijeme njihove vladavine ovaj narod u Slavoniji u Osijeku je na rubu siromaštva .

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.04.2013. 22:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

bj268dp je napisao/la: ›
Sta nisu rekli da je prodaju za kunu..ja bih im dao dvije.

Nisi politički podoban pa da nudiš i 22 milijuna eura.

Toliku tvornicu prodali za kunu, a dobili i zemlju koja danas u europi košta kao suvo zlato. I onda kažu da kuna nije precjenjena Razz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.04.2013. 22:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A ja, budala Embarassed , krivo pročitala i pomislila da je svaka dionica koštala 1 kunu, a ne cijela tvornica sa zemljištem i svim ostalim Shocked

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.04.2013. 22:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

     A ja konjina nekidan kupio tri litre čepinskog ulja, dao 45 kuna, i konto da sam dobro prošo'.
A baja kupio cijelu uljaru za kunu.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 12.04.2013. 0:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa da.. I ja gledam, što meni nisu prodali za 1kn firmu sa 150 milijuna kuna duga i još me obvezali da uložim 300 milijuna. Da imate mozak onda bi zaključili kako je to 450 milijuna kuna+ min. 140 radnika s njihovim plaćama i doprinosima..ali jok maco, bitna je ta 1kn. Pa što se niste javili vi? Nije vrag da nemate 1kn??? Ako ne kradete net, imate barem 100kn za net.

Otkrili hdzssbovci ocjene:p uzalud vam trud svirači! Istina boli

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
modri
Offline
Ukupno postova: 127
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.04.2013. 21:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mambo je u stvari žito

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 13.04.2013. 1:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Je li to Vrkić sredio i Uljaru za privatizaciju ili sama vlada izračunala cijenu????

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 13.04.2013. 9:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zaljubljena u Osijek je napisao/la (Pogledaj post): › Je li to Vrkić sredio i Uljaru za privatizaciju ili sama vlada izračunala cijenu????


Lupetaš po običaju. Bolji je model privatizacije sekte koju zastupaš! Doslovno prodaj za kunu, ali otpusti radnike, nemoj pokrenut proizvodnju, prodaj strojeve i na kraju objekte i zemljište. Boli vas gospodo što vam se pokazuje da se može bolje od pljačkanja!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: