Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osijek od Zagreba posuđuje ‘pauka’

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leon
Offline
Admin
Avatar

Ukupno postova: 4121
Lokacija: space
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.09.2006. 22:41 
Naslov:  Osijek od Zagreba posuđuje ‘pauka’
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Rješenje nezavidne situacije nastale zbog razmimolaženja između PU osječko-baranjske i tvrtke Livaja, zbog čega u Osijeku već više od tri mjeseca ne funkcionira odvoz nepropisno parkiranih vozila s prometnica, Gradsko poglavarstvo privremeno će pronaći tako što će u dogovoru s Gradom Zagrebom od njihove tvrtke Zagreb-parking posuditi jedno specijalizirano vozilo, tzv. pauk.

Problem je nastao u svibnju kada je osječka policija, nakon osam godina funkcioniranja pauka, zaključila da Livaja kao koncesionar za poslove odvoza vozila krši hrvatske zakone, jer građanima ne omogućuje naplatu svoje usluge i uz odgodu od osam dana. Sve do tada građani koji su počinili prekršaj morali su prvo platiti trošak premještaja svoga vozila, a tek potom ponovno doći u njegov posjed. Načelnik PU Vladimir Faber u tome je prepoznao i elemente kaznenog djela samovlasti, koje se dokazuje privatnom tužbom.

- Ne možemo dopustiti da netko sebi da za pravo da uzme tuđu imovinu i ne vraća je dok građanin ne plati. Mi samo provodimo hrvatske zakone - rekao je Faber, koji nije znao odgovor na pitanje zašto je PU osam godina to tolerirala.

U međuvremenu je vlasnik tvrtke Viktor Livaja pristao na uvjet policije, no na zadnjem sastanku između Grada i policije predstavnici tijela reda istaknuli su da s Livajom ne mogu surađivati i zato što, kako su rekli, nema licencu za svoja vozila niti suglasnost policije za odvoz vozila.

- Za licencu prvi put čujem, a suglasnost sam dobio 1996. godine i od tada je nitko nije ponovno tražio. Navodno su 2004. godine ponovno išle suglasnosti, ali niti me tko upozorio na to, niti su mi zabranili rad zato što je nemam. Kako sam mogao raditi u posljednje dvije godine? Osim toga, prije dva mjeseca dali su mi suglasnost za videonadzor, pa mi više nije jasno kakva pravila vrijede i za koga u ovoj državi - kaže Livaja.

Grad Osijek tako se našao u nezavidnoj situaciji, jer je s Livajom potpisao koncesijski ugovor čiji dio vezan uz odvoz vozila s javnih gradskih površina nesmetano funkcionira.

- Nama je problem što prometnice nisu u našoj ingerenciji, a ne možemo dopustiti da u gradu kojim upravljamo imamo takve problemea. Zato ćemo privremeno najvjerojatnije unajmiti pauk iz Zagreba - zaključio je dogradonačelnik Osijeka Gordan Matković.

U pauke točio loživo ulje

Tvrtka Livaja prije godinu i pol dana bila je u središtu medijskog zanimanja kada je policija u suradnji s Državnim inspektoratom u središtu Osijeka organizirala praktički javnu kontrolu Livajinih vozila, pri čemu je utvrđeno da u dva vozila umjesto dizelskoga goriva toči nedopušteno lož-ulje. Tadašnja gradska oporba, a danas vladajuća politička garnitura tražila je da se zbog toga s Livajom raskine koncesijski ugovor, no kada su došli na vlast, to više nisu spominjali. Inače, u gradskim se kuloarima priča da se sve to događa zbog nekih privatnih sukoba između Livaje i nekih policijskih službenika.

Autor: Nikola Patković
Photo: Marin Franov
Prenosimo s Jutarnji.hr

_________________
--
Leon Linde
portal Osijek031.com
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 21.09.2006. 10:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...specijalizirano vozilo, tzv. pauk baš ovih dana nešto razbija aute po Zgb dok ih podiže...osijek031.com smile

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lufus
Offline
Ukupno postova: 2044
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.03.2007. 14:30 
Naslov:  Re: Osijek od Zagreba posuđuje ‘pauka’
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i u osijeku stradala jučer jedna octavia, čini mi se županjska registracija, ali stradao i pauk tako da neće "dizat" neko vrijeme.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cane
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2460
Lokacija: Cherryville
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.03.2007. 15:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ma neki dan sam vidio u Tvrđi kako pauk diže neku staru Škodu Favorit a oko te Škode još 100 drugih nepravilno parkiranih auta. naravno da pauk nije dizao tamo neki novi BMW ili Mercedes već je uzeo na zub nekog siromaha koji će jadan platit kaznu a vrijedni radnici pauka neće dobit po pić.. od tamo nekih buđovana. fuj sramota!!! šljam!!!

_________________
Global warming is coming in two days before the day after tomorrow!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ela
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2074
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.03.2007. 17:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

cane je napisao/la (Pogledaj post): › ma neki dan sam vidio u Tvrđi kako pauk diže neku staru Škodu Favorit a oko te Škode još 100 drugih nepravilno parkiranih auta. naravno da pauk nije dizao tamo neki novi BMW ili Mercedes već je uzeo na zub nekog siromaha koji će jadan platit kaznu a vrijedni radnici pauka neće dobit po pić.. od tamo nekih buđovana. fuj sramota!!! šljam!!!


banda

_________________
ne čini ono što želiš da ti čine,ukusi su različiti
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: