Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Rok trajanja radova – nekoliko mjeseci?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.04.2013. 11:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la: ›
P.s. Svaki put te netko dotuče, bilo netko drugi, bilo ja. Jednostavno si arogantan, a tu aroganciju nemaš čime pokriti... Postovi bez muda i trollanje zaštitni znak


 Ti još ne znaš ni zahodsku dasku spustiti, a kamoli nekom "spustiti" toliko da ga "dotučeš". Kad god ti netko "spusti", ti u pravilu mijenjaš svoje postove, da bi odgovor tvog sukomentatora učinio besmislenima onima koji nisu od početka pratili raspravu. Jadno i prozirno, upravo onako kako se od tebe i očekuje. Tvoji komentari, imaju rok trajanja jednak roku trajanja predizbornih obećanja tvojih političkih sponzora.
Pusa maco... osijek031.com smile

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
RoadToNowhere
Offline
Avatar

Ukupno postova: 351
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.04.2013. 15:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Luzer13 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Jack Fate je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la: ›
Boost je napisao/la: ›
Ovo sada prvi puta čujem..da se automobil uvijek mora zaustaviti na pješačkom?
To mi zvuči potpuno nakaradno.


Automobil se ne mora zaustaviti na pješačkom, ako na njemu nema pješaka. U protivnom mora.


Biciklisti idu brze od pjesaka. Zato logika da bicikl ima prednost kao i pjesak (dok je na biciklu)ne drzi vodu i nije tocna, nego biciklist mora sici s bicikla i gurati ga. Pa vozac se moze uvjeriti da nema pjesaka, krenuti i biciklist koji ide 25 kmh mu samo izleti.

Nema logike, nema prednost, zato i ne vrijedi isto pravilo za pješake i bicikliste. Nema jurcanja preko zebre niti pješacima niti biciklistima. Po tvojoj logici vozači bi trebali stajati na zebri i čekati cijeli dan da im izleti bic ili djete? Da se ne ponavljam, zašto uče djecu da ne trče na pješačkom prijelazu?

Automobil se SVAKAKO mora zaustaviti ili barem debelo usporiti da se UVJERI da nikoga nema!! Tom logikom pješak može proći, no također i biciklist. E sad, podrazumjeva da i biciklist stane kao i pješak prije prelaska jer je to jednostavno zdrava logika, da ne pogineš.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.04.2013. 15:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

STOP ako je za bicikliste, znači da biciklist treba stati. Isto vrijedi i za automobile.

To što je prijelaz bic staze CRVEN ne znači da biciklist mora stati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.04.2013. 15:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kako ste otišli u offtopic od teme, evo da vam se pridružim o nagađanjima o prednosti prolaska.

kako bi to predočio vjerno, uzimam za primjer gundulićevu ulicu gdje je biciklistička staza cijelom njenom dužinom uz pješačku i njeno križanje sa ulicom svete ane. na tom križanju postoji pješački prijelaz sa svojim semaforom te bic. staza bez posebnog semafora za bicikliste, ali postoji označena crvena traka za prijelaz biciklima da ne smetaju pješacima.

Primjer: vozilo je postavljeno prema županijskoj ulici, ide u pravcu grada

znači kad se pali zeleno svjetlo na gundulićevoj, promet je dozvoljen vozilima koji idu pravo, skreću lijevo ili desno. Sad dolazimo do onoga što je bitno, ako autom skrećem desno, a na pješačkom semaforu je zeleno, moram sa nužnom pažnjom obaviti skretanje jer upravo zbog tog zelenog svjetla pješaci i biciklisti su u prednosti. Kako zeleno svjetlo za pješake i bicikliste traje kraće od onoga za vozače, u trenutku kad se upali crveno svjetlo za pješake i bicikliste, vozač može skrenuti desno bez propuštanja pješaka i biciklista, jer je njima crveno svjetlo.

Zašto sam sve ovo napisao? Zato jer sam svaki dan u prometu i to 90% po gradu, a kad sam biciklista, razmišljam kao vozač, jer ako me pokupi auto dok sam biciklista, mala mi je utjeha kad završim na traumi, da sam bio u prednosti u odnosu na taj auto.

u nastavku imate copy/paste moju prepisku sa policijom

Poštovani,

Zahvaljujemo na Vašem upitu proslijeđenom putem e-pošte. Problem koji ste uočili zamijećen je i od strane policijskih službenika odmah po ucrtavanju biciklističkih traka uz obilježene pješačke prijelaze i na njega su službe policije zadužene za sigurnost cestovnog prometa promptno i reagirale prema nadležnima u Gradu Osijeku. Nadamo se da će se ubrzo postaviti adekvatna prometna signalizacija prilagođena i vozačima bicikla. Uvažavajući sigurnost Vašeg prometovanja kao i drugih biciklista savjetujemo Vam da se uvijek zaustavite s biciklom na znak crvenoga svjetla namijenjenog pješacima.

S poštovanjem,

Odsjek za izvještajnu analitiku i odnose s javnošću Policijske uprave osječko-baranjske


P.S. odgovor je dobiven 12.10.2012. godine, a grad još nije riješio postavljanje semafora za bicikle, ili izvršio dodatnu edukaciju za bicikliste.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Korina
Offline
Avatar

Ukupno postova: 416
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.04.2013. 16:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajme koju lavinu pokrenuh Smile

Ispričavam se, ali opet mi nitko nije odgovorio.

Zaboravite na semafore, znak STOP i tko ima prednost.

Zabranjeno je voziti bicikl po zebri i to je svima jasno.
Ali je li zabranjeno voziti bicikl na crveno bojanoj zebri (bez obzira na semafor) ili nije?

_________________
dobro, gdje je taj kulen? osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.04.2013. 16:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koliko puta treba reći: crveno bojana "zebra" je prijelaz bic staze.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.04.2013. 16:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la: ›
Koliko puta treba reći: crveno bojana "zebra" je prijelaz bic staze.

ponavljanje je majka učenja ili Repetitio mater studiorum est

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Korina
Offline
Avatar

Ukupno postova: 416
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.04.2013. 16:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la: ›
Koliko puta treba reći: crveno bojana "zebra" je prijelaz bic staze.


Odlično, znači policija ti nema pravo lupiti kaznu jer nisi gurao bicikl i
znači automobil mora stati osobi na biciklu na crvenoj zebri bez obzira što na zebri nema pješaka i/ili semafora.

Hvala ti.

_________________
dobro, gdje je taj kulen? osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.04.2013. 16:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mora stati osim ako biciklist ima stop.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.04.2013. 16:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Korina je napisao/la: ›
...znači automobil mora stati osobi na biciklu na crvenoj zebri bez obzira što na zebri nema pješaka i/ili semafora...

ne znam da li si pročitala moj post gore, ali na tvom mjestu bih poveo više pažnje prilikom prelaska iste te zebre.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Korina
Offline
Avatar

Ukupno postova: 416
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.04.2013. 17:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la: ›
Mora stati osim ako biciklist ima stop.


milo_moje je napisao/la: ›
Korina je napisao/la: ›
...znači automobil mora stati osobi na biciklu na crvenoj zebri bez obzira što na zebri nema pješaka i/ili semafora...

ne znam da li si pročitala moj post gore, ali na tvom mjestu bih poveo više pažnje prilikom prelaska iste te zebre.


Dakle vi ne čitate što sam ja pitala.
I svatko piše svoje.
A zapravo nitko ne zna točno.
I to je u redu.
Jednostavno se napiše:
"Volio bih ti pomoći, ali nažalost ne znam točno."

Hvala svejedno svima.

_________________
dobro, gdje je taj kulen? osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
RoadToNowhere
Offline
Avatar

Ukupno postova: 351
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.04.2013. 18:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Korina je napisao/la: ›
zen031 je napisao/la: ›
Mora stati osim ako biciklist ima stop.


milo_moje je napisao/la: ›
Korina je napisao/la: ›
...znači automobil mora stati osobi na biciklu na crvenoj zebri bez obzira što na zebri nema pješaka i/ili semafora...

ne znam da li si pročitala moj post gore, ali na tvom mjestu bih poveo više pažnje prilikom prelaska iste te zebre.


Dakle vi ne čitate što sam ja pitala.
I svatko piše svoje.
A zapravo nitko ne zna točno.
I to je u redu.
Jednostavno se napiše:
"Volio bih ti pomoći, ali nažalost ne znam točno."

Hvala svejedno svima.

Ni zakon nije definiran točno da ti se može odgovoriti. Sve je "ako""ukoliko"- te zdrava logika. Ako te nešto uistinu interesira prolistaj zakon, možda nađeš nešto što je nama promaklo.

_________________
Budi to što jesi i uvijek kaži ono što misliš, jer oni kojima to smeta nisu bitni, oni koji su bitni njima to ne smeta.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Korina
Offline
Avatar

Ukupno postova: 416
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.04.2013. 19:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

RoadToNowhere je napisao/la: ›
Korina je napisao/la: ›
zen031 je napisao/la: ›
Mora stati osim ako biciklist ima stop.


milo_moje je napisao/la: ›
Korina je napisao/la: ›
...znači automobil mora stati osobi na biciklu na crvenoj zebri bez obzira što na zebri nema pješaka i/ili semafora...

ne znam da li si pročitala moj post gore, ali na tvom mjestu bih poveo više pažnje prilikom prelaska iste te zebre.


Dakle vi ne čitate što sam ja pitala.
I svatko piše svoje.
A zapravo nitko ne zna točno.
I to je u redu.
Jednostavno se napiše:
"Volio bih ti pomoći, ali nažalost ne znam točno."

Hvala svejedno svima.

Ni zakon nije definiran točno da ti se može odgovoriti. Sve je "ako""ukoliko"- te zdrava logika. Ako te nešto uistinu interesira prolistaj zakon, možda nađeš nešto što je nama promaklo.


Naravno da sam prvo pročitala zakon (prije nego što sam ovdje postavila pitanje) i da mi nije jasan
pa sam zato i postavila pitanje pošto su na forumu ljudi različitih profila i koji vjerojatno znaju više od mene, odnosno, vjerovala sam da znaju više od mene.

_________________
dobro, gdje je taj kulen? osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
!Klick
Offline
Ukupno postova: 269
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.04.2013. 1:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Seljačino jedna, ti nekome govoriš da je trolčina a prvi uvijek ubaciš politiku u svaku temu. Kako ti nije neugodno uopće i postojati ovdje a kamoli kao ljudsko biće!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
!Klick
Offline
Ukupno postova: 269
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.04.2013. 1:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
mlpokn je napisao/la: › Radove izveo HEP jer su radili cijevi za grijanje ispod toga. Dakle HEP kojem je vlasnik država tj SDP-HNS, a vi kao pokušali napast lokalnu vlast?!
Vidim da si informiran vojnik.

Tko sad kopa po Gackoj? (stvarno ne znam, a volio bih znati, jer su raskopali biciklisticku koja je netom zavrsena)


Provozaj se kao ja danas i vidjet ćeš da se obnavlja u cijeloj dužini. Negdje sam načuo da je bio pokušaj samo krpanja no netko ih je u tom spriječio i natjerao da se cijela i to kvalitetno, biciklistička staza obnovi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: