Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Fakultetsko vijeće Ekonomskog fakulteta podržalo akciju USKOK-a i policije

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65895
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.04.2013. 15:22 
Naslov:  Fakultetsko vijeće Ekonomskog fakulteta podržalo akciju USKOK-a i policije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Članovi Fakultetskog vijeća Ekonomskog fakulteta na svojoj su izvanrednoj i proširenoj sjednici razmatrali posljedice provedene akcije USKOK-a i policije te su izdali priopćenje u kojem, između ostalog, stoji kako svi zaposlenici jednoglasno podržavaju provedenu akciju u razotkrivanju i procesuiranju protupravnih radnji pojedinaca koji očito ne pripadaju akademskoj zajednici časnih i vrijednih ljudi.

U priopćenju stoji kako je, obzirom na dugogodišnje kuloarske priče o nečasnim radnjama, Ekonomski fakultet i ranije na razini Sveučilišta poduzimao mjere unutar svojih ovlasti u cilju sprečavanja nečasnih radnji pojedinaca. Etičko povjerenstvo provelo je stegovne mjere, a postavljeni su dvostruku ispitivači kod profesora kod kojih se pojavila sumnja na protupravne radnje.

Fakultetsko vijeće tvrdi kako se jedino sveobuhvatnom, složenom i dugotrajnom akcijom nadležnih institucija uspio pokrenuti proces razotkrivanja i uklanjanja mogućih protupravnih radnji pojedinaca. Ova događanja prouzročila su veliku štetu ugledu fakulteta i njegovih djelatnika, diplomiranih studenata i čitave akademske zajednice zbog čega vijeće izražava veliko žaljenje. S druge strane, vijeće je uvjereno kako će dovršetak ovih procesa doprinjeti učvršćivanju i potvrđivanju pozitivnih strana, uspješnog dugogodišnjeg rada Ekonomskog fakulteta, kaže se u priopćenju.

Tekst: M.M./Osijek031.com
Foto: Ana Mišin/Foto-arhiv 031

Pročitajte i...
[Afera EFOS] USKOK je donio nalog o provođenju istrage protiv 39 hrvatskih državljana - saznajte njihova godišta...
[Afera EFOS] USKOK i policija na Ekonomskom fakultetu u Osijeku - 39 privedenih - neka imena poznata..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.04.2013. 17:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: ›
Članovi Fakultetskog vijeća Ekonomskog fakulteta na svojoj su izvanrednoj i proširenoj sjednici razmatrali posljedice provedene ]akcije USKOK-a i policije

joj da mi je bilo vidjeti face, kad su uskok i policija upali. a danas su se svi križali i lijevom i desnom i iščuđavali, pa kako je to moguće?

Redakcija 031 je napisao/la: ›
...te su izdali priopćenje u kojem, između ostalog, stoji kako svi zaposlenici jednoglasno podržavaju provedenu akciju u razotkrivanju i procesuiranju protupravnih radnji pojedinaca koji očito ne pripadaju akademskoj zajednici časnih i vrijednih ljudi.


a brzo su se odrekli svojih do juče "časnih" i "vrlih" akademskih kolega

Redakcija 031 je napisao/la: ›
U priopćenju stoji kako je, obzirom na dugogodišnje kuloarske priče o nečasnim radnjama, Ekonomski fakultet i ranije na razini Sveučilišta poduzimao mjere unutar svojih ovlasti u cilju sprečavanja nečasnih radnji pojedinaca. Etičko povjerenstvo provelo je stegovne mjere, a postavljeni su dvostruku ispitivači kod profesora kod kojih se pojavila sumnja na protupravne radnje.


pa koji dvostruki ispitivači, kad je puštao jednog po jednog studenta na usmeni ispit

Redakcija 031 je napisao/la: ›
Fakultetsko vijeće tvrdi kako se jedino sveobuhvatnom, složenom i dugotrajnom akcijom nadležnih institucija uspio pokrenuti proces razotkrivanja i uklanjanja mogućih protupravnih radnji pojedinaca.


nažalost, ima njih još

Redakcija 031 je napisao/la: ›
Ova događanja prouzročila su veliku štetu ugledu fakulteta i njegovih djelatnika, diplomiranih studenata i čitave akademske zajednice zbog čega vijeće izražava veliko žaljenje. S druge strane, vijeće je uvjereno kako će dovršetak ovih procesa doprinjeti učvršćivanju i potvrđivanju pozitivnih strana, uspješnog dugogodišnjeg rada Ekonomskog fakulteta, kaže se u priopćenju.


svi studenti koji su u vrijeme ordiniranja ovih uhićenika položili ispite, neka idu na popravni, a dekan bi trebao barem iz moralnih razloga podnijeti ostavku

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
RoadToNowhere
Offline
Avatar

Ukupno postova: 351
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.04.2013. 17:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eto, naša buduća snaga, akademska inteligencija...(svaka čast onima koji se trude i uče)Kako i očekujemo da budemo bolja država ako će nas voditi ljudi koji su platili ispit....

_________________
Budi to što jesi i uvijek kaži ono što misliš, jer oni kojima to smeta nisu bitni, oni koji su bitni njima to ne smeta.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.04.2013. 17:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

RoadToNowhere je napisao/la: ›
... ako će nas voditi ljudi koji su platili ispit....

ja bih osobno da nas vodi seljak sa svojom zdravo-seljačkom logikom, nego napuhanci sa titulama dr.sc., prof.sc., mag., itd, itd...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
RoadToNowhere
Offline
Avatar

Ukupno postova: 351
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.04.2013. 18:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

milo_moje je napisao/la: ›
RoadToNowhere je napisao/la: ›
... ako će nas voditi ljudi koji su platili ispit....

ja bih osobno da nas vodi seljak sa svojom zdravo-seljačkom logikom, nego napuhanci sa titulama dr.sc., prof.sc., mag., itd, itd...

Ma gle, i ja sam student i znam da nije uvijek najlakše naučiti nešto i pritom zadovoljiti sve kriterije svakojakih ljudi, ali... To je cijena toga, kad si već izabrao nešto, onda se i debelo potrudi za to nešto, jer drugačije nema smisla.
Zato svaka čast ljudima koji su stekli sve što imaju radom i trudom iako su ti ljudi u manjini. I sad ako biram između nekog napuhanka sa titulom (koji je svoju titulu stekao novcem) i običnog seljaka sa zdravoseljačkom logikom, izabrala bih seljaka...

_________________
Budi to što jesi i uvijek kaži ono što misliš, jer oni kojima to smeta nisu bitni, oni koji su bitni njima to ne smeta.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.04.2013. 19:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

milo_moje je napisao/la (Pogledaj post): ›
RoadToNowhere je napisao/la: ›
... ako će nas voditi ljudi koji su platili ispit....

ja bih osobno da nas vodi seljak sa svojom zdravo-seljačkom logikom, nego napuhanci sa titulama dr.sc., prof.sc., mag., itd, itd...


Pretpostavljam da se šališ...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Od sutra prestajem
Offline
Avatar

Ukupno postova: 206
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.04.2013. 19:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

RoadToNowhere je napisao/la: ›
Zato svaka čast ljudima koji su stekli sve što imaju radom i trudom iako su ti ljudi u manjini.

Hoćeš reći da većina ljudi (50% i više) kupuje ispite, tj da većina profesora prodaje ispite? Hmmm... Od moje generacije većina je bila sasvim ok, i profesora i studenata. Da, bilo je šljama s obje strane, ali oni su bili u manjini.

Sad je hrpa frustriranih bivših studenata koji nisu uspjeli završit ni najjadniji faks došla na svoje, jer "sad svi ljudi s diplomama su napuhanci", i svi su oni kupili svoje diplome. Kad kažete da hoćete seljake, jel to zapravo kažete "birajte nas? " Ljubomora i frustracija...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Čika Drago
Offline
Ukupno postova: 7
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.04.2013. 20:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pošteni studenti dvaput gube: jer oni koji su prečicom došli do diplome, prečicom dolaze i do zaposlenja.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
RoadToNowhere
Offline
Avatar

Ukupno postova: 351
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 09.04.2013. 21:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Od sutra prestajem je napisao/la: ›
RoadToNowhere je napisao/la: ›
Zato svaka čast ljudima koji su stekli sve što imaju radom i trudom iako su ti ljudi u manjini.

Hoćeš reći da većina ljudi (50% i više) kupuje ispite, tj da većina profesora prodaje ispite? Hmmm... Od moje generacije većina je bila sasvim ok, i profesora i studenata. Da, bilo je šljama s obje strane, ali oni su bili u manjini.

Sad je hrpa frustriranih bivših studenata koji nisu uspjeli završit ni najjadniji faks došla na svoje, jer "sad svi ljudi s diplomama su napuhanci", i svi su oni kupili svoje diplome. Kad kažete da hoćete seljake, jel to zapravo kažete "birajte nas? " Ljubomora i frustracija...

Ne znam jesi li pročitao u potpunosti moj post ili si samo jedim okom prošao kroz njega, jer sam odmah na početku napisala da sam student, dakle u sadašnjem vremenu studiram... Sad kad smo tu tezu riješili, tj. pola tvog komentara možemo prijeći na onu drugu stvar..
Dakle kao što je Čika Drago rekao, ti studenti koji plaćaju ispite preko veze dobivaju i posao, dakle povlašteni u nizu stvari. Kao student se dosad nisam susrela s time da sam na oči vidila da je netko nekome platio i sl, al znam da te stvari postoje, i da postoje velike količine studenata te da nitko ne prati kako to sve ide..
Jer gledaj, kad bi većina ljudi dakle 90% prolazila ispite radom,trudom,marljivošću onda bi naša država vrvila od sposobnih,obrazovanih,pametnih ljudi a ne nesposobnjakovićima koji ne znaju ni ono što su navodno završili a realno zna se na koji su način dobili posao.. Zato nam je politika u banani,vodstvo države, zato nam je pravosuđe ne u banani, nego u BANANETINI... dalje mi se ne da ni navoditi. I za kraj da ti kažem, zašto bih izabrala prije seljaka sa zdravoseljačkom logikom nego napuhanka koji je diplomu dobio novcem...Zato što ni taj napuhanko nema ništa bolje obrazovanje ako ga je platio eurićima od ovog seljaka, a taj seljak ako ništa drugo je najvjerojatnije pošten (jer zna kako je to zaraditi i oznojiti se).

_________________
Budi to što jesi i uvijek kaži ono što misliš, jer oni kojima to smeta nisu bitni, oni koji su bitni njima to ne smeta.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
kurbla
Offline
Avatar

Ukupno postova: 230
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.04.2013. 23:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čika Drago je napisao/la (Pogledaj post): › Pošteni studenti dvaput gube: jer oni koji su prečicom došli do diplome, prečicom dolaze i do zaposlenja.


Takvi su već to obavili. Svaki pokušaj osporavanja će biti protumačen kao udar mrske neoliberalne nemani na radnička prava! Pobogu, oni imaju na neodređeno! I radno iskustvo! I kredit!
Pošteni studenti najviše gube jer ih svi gledaju sa podozrenjem kada se usude spomenuti da su diplomirali na efosu ;-)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 09.04.2013. 23:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PreacheR je napisao/la: ›
milo_moje je napisao/la (Pogledaj post): ›
RoadToNowhere je napisao/la: ›
... ako će nas voditi ljudi koji su platili ispit....

ja bih osobno da nas vodi seljak sa svojom zdravo-seljačkom logikom, nego napuhanci sa titulama dr.sc., prof.sc., mag., itd, itd...


Pretpostavljam da se šališ...

Ne šalim se, ozbiljno ti govorim


Od sutra prestajem je napisao/la: ›
RoadToNowhere je napisao/la: ›
Zato svaka čast ljudima koji su stekli sve što imaju radom i trudom iako su ti ljudi u manjini.

Hoćeš reći da većina ljudi (50% i više) kupuje ispite, tj da većina profesora prodaje ispite? Hmmm... Od moje generacije većina je bila sasvim ok, i profesora i studenata. Da, bilo je šljama s obje strane, ali oni su bili u manjini.

Sad je hrpa frustriranih bivših studenata koji nisu uspjeli završit ni najjadniji faks došla na svoje, jer "sad svi ljudi s diplomama su napuhanci", i svi su oni kupili svoje diplome. Kad kažete da hoćete seljake, jel to zapravo kažete "birajte nas? " Ljubomora i frustracija...
ja moje miišljenje ne namećem nikome, i puštam ti na volju da misliš što hoćeš. Biraj i glasaj za onoga zbog koga će ti savjest sutra biti čista, a ne da se kaješ kad ti dijete priopći da se seli u Australiju zbog nemogućnosti dobivanja posla.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: