Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



BikeMyDay: Miss biciklističke staze [1/2]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.04.2013. 16:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Simo, članak je o promašajima (miss) u izgradnji biciklističke staze.

Biciklističke staze su dio prometa, a promet je ozbiljna stvar - prvenstveno s aspekta sigurnosti. Sigurnost u prometu nije šala - ne radi se o cvjećarstvu (metaforički rečeno).

Drugo, cilj JE prikazati kako se na nekvalitetan način rasipa gradski (naš) novac.

Bit će govora i o dobrim primjerima, ne brini.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 1  
N.N.
Offline
Ukupno postova: 290
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.04.2013. 16:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ja se u potpunosti slazem sa ovim kritikama, jer ja kao vlasnik camca najbolje znam kako je to voziti po neuredenim povrsinama. Jeste li se ikada zapitali kako je nama voziti po Dravi? Toliko je mutna da ni dno ne vidimo, plutaju kojekakve gluposti (ne misleci samo na kupace), a tek brzina toka ( trebam duplo vise goriva kad idem uzvodno). Mislim da bi se i po tom pitanju grad mogao malo vise potruditi, po uzoru na dalmatinske gradove.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rodaroda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 177
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.04.2013. 16:50 
Naslov:  Re: BikeMyDay: Miss biciklističke staze [1/2]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@zen031
Vidim da trošiš energiju na pogrešnom mjestu. Ove koji pređu biciklom 5 kilometara godišnje i misle da znaju Osijek ionako nikad neće biti briga za ostale kojima ne mogu mahati kroz prozor svog auta.

A ostale, koji se izruguju biciklistima koji bicikl voze jer to vole ili jer to moraju, molim samo da pogledaju svježu Osječku temu Biciklijada za djecu s autizmom pa da onda vidim da tim ljudima pogledaju u oči i kažu kako su nam dobre biciklističke staze. Nisu ni za zdravo dijete, a kamo li za bolesno!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 2  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.04.2013. 16:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nevjerojatno je kako nekima ne odgovara činjenica da se nešto gradskim novcem izgrađuje nekvalitetno i kakva opravdanja imaju.

Očekujem da će se naći opravdavajućih komentara kad se negdje pojavi reportaža o "obnovljenoj" Srednjiki gdje nogometni tereni nakon kiše izgledaju kao potopljeni.

Usput, članak o missicama je na BikeMyDay objavljen prije mjesec i pol dana.

http://www.bikemyday.com/2013/02/22/miss-staze-12/

Simo, jesi se provozao?

Je li ovo u redu: staza koja je propala + žuta traka i prijelaz koji su se oljuštili - sve za nekoliko mjeseci!
http://www.bikemyday.com/2013/04/02/rok-trajanja-radova-nekoliko-mjeseci/


Zadnja promjena: zen031; 08.04.2013. 17:13; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 1  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.04.2013. 17:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

stari kinezi bi rekli...hrđavom penisu i dlake smetaju....
do jucer niste imali ni 2 metra biciklistickih staza i bilo sve ok...
no onda je došla fejsbuk generacija...kojem smeta šaht na stazi...

ne kažem da je sve idealno napravljeno...al ako vas ovakve gluposti smetaju što ste uslikali.....onda bolje ni nemojte voziti bicikli...vec hodajte pješke...jer i pješacenje je jako zdravo...

no vjerujem kako bi i onda našli milion pizdarija koje bi vas smetale dok hodate.....

biciklisticke staze su takve kakve jesu...imaju prednosti i mana...odnosno nedostataka...al ako realno pogledate...barem su vas odvojile od prometa...i to je vec ogromna stvar...

@rodaroda
slobodno dovedi koga god hoceš i ja cu svakome u oci reći da su biciklisticke staze dobre...jer sva djeca su do jucer vozila po prometnim cestama...stazama punim rupa...kaldrmi...polju...blatu...padala sa bicikla...lomili ruke noge izbijali zube.....i evo danas su odrasli ljudi.....kojima ne smeta jebeni šaht kojeg samo treba zaobici i to je to....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 2  
!nnovation
Offline
Ukupno postova: 304
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.04.2013. 17:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sudeci po slikama, rekao bih da je biciklisticki dio prometne infrastrukture grada za 3 koplja bolji od cestovnog/pjesackog.

cestitke gradu na odlicno odradjenom poslu Rolling Eyes

_________________
D3S!gn47!0N
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
modri
Offline
Ukupno postova: 127
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.04.2013. 18:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ovo sa biciklistićkim stazama je istina!jedna je stvar što ih ima sve više i više što je za pohvalu a druga je u kakvom su stanju što je za kritiku. Samo još da se nadovežem i na ceste oko samog centra grada kao što su Rokova,Ružina,Anina.Zadarska takođe u katastrofalnom stanju

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Carobnica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.04.2013. 20:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U Osijeku je stanje s biciklističkim stazama bolje nego nego prije 20 ili 10 godina, ali neke stvari su baš loše riješene.

Jel' netko primjetio kako ruju biciklističku u Gackoj, a nije prošlo ni dvije godine kako je napravljena?

Hoće li to platiti onaj tko je zajebao i nije sve projektirao kako treba?

_________________
Ignorance is bliss!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
rodaroda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 177
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 08.04.2013. 22:37 
Naslov:  Re: BikeMyDay: Miss biciklističke staze [1/2]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dragi dežurni pljuvači, zaboravili ste jedan zanimljiv detalj, a to je da u posljednjih nekoliko godina Osijek ima 50% više automobila, a prema tome i jako puno mamlaza koji divljaju za volanom bez poznavanja i poštivanja osnovnih prometnih pravila.
Pametnom dosta!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 08.04.2013. 22:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mene jako zivcira ovaj mentalitet: budite sretni da je napravljeno, nije bitno kako je napravljeno.

ako se nesto radi, pa nek se to napravi kako spada, a ne aljkavo (ocito je vecuina ljudi aljkava kada im ne smetaju takve stavri).
hodam gradom i vidim napravljen novi nogostup, super. za thjedan dana ograden dio nogostupa jer se stvorila rupa i asfalt je propao. nakon dva tjedna taj je dio pokrpan. i onda dobijete situaciju da NOVI nogostup izgleda NAKARADNO I SMIJESNO. pa da sam ja taj radnik koji je to radio, pa ne bi mogao od sramote tamo vise prolaziti (lazem ne bi si dopustio tako sta).

tezite savrsenstvu, nemojte biti aljkavi!!!
grad izgleda kako izgleda zbog povrsnih ljudi (od aljkavih radnika do retardiranih projektanata koji ne razmisljaku koji rade nekakve projekte).

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.04.2013. 22:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[quote="tamna strana";p="425494"
no onda je došla fejsbuk generacija...kojem smeta šaht na stazi...

[/quote]

Prosjek godina u BMD je + / - 30. Kakva fejsbuk generacija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
RoadToNowhere
Offline
Avatar

Ukupno postova: 351
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 08.04.2013. 23:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›      Ako ovo nije cjepidlačenje, tad ne znam što jest.
Najbolje bi bilo da uzmete bicikle i vozite njima pod „staklenim zvonom“.


Miss zdravih bubrega – Oštećena cesta, a ne biciklistička staza.
Miss mokre majice – Neoprostivo… Voda na biciklističkoj stazi. Gradonačelniče spužvu u ruke.
Miss klizališta – Voda se smrzla na -10. Najpogodnije vrijeme za pedaliranje. U Vašem dvorištu nigdje ne leži voda?
Miss maligana – Važno je brinuti i o drugim sudionicima u prometu (Hint: pješaci)
Total miss – Strašno! Šokiran sam. Kraj biciklističke staze na pola ulice.
Miss "Estetika vs. funkcionalnost" – Znak treba izvadit, tko je vidio gledat kud' se voziš.
Miss zaobljenosti – E to stvarno valja izravnat. Ne može po Slavoniji bit zavoja.
Miss šahtova – Em' se kida bicikl preko šahtova, em' je buka neizdrživa. Van i šahtove.
Miss "Nije kraj" – Jedna strelica viška.
Miss "I ja sam staza" – Opravdana kritika. Pješačka staza iz 1800 i tužne, koja svakako zaslužuje što hitniju obnovu.


Kako mi ide na živce kad kaže netko pretjerivanje?? Jao molim te, ja kao biciklist svaki dan doslovno strijepim za svoj život od svih "pažljivih" vozača koji "gledaju" lijevo i desno kad skreću sa 70 na sat. Isto tako da ne pričam o svakodnevom parkiranju brižnih vozača na sred biciklističke staze i kad im nešto kažeš onda čuješ : "Šta si rekla? Ponovi!! Ko si ti...blablabla". Pješaci konstantno hodaju biciklističkom iako na drugoj strani ogromnog pločnika ima dovoljno mjesta za 15 ljudi od 200 kila... Biciklističkih ajmo reći ima puno naspram drugih gradova, al jesu li te biciklističke staze uopće 'vožljive' to te nitko ne pita.... Nekim ljudima je bicikl životno prijevozno sredstvo i u toliko valjda zaslužuje da barem postoje koliko toliko solidne biciklističke staze, jer koliko vidim ceste su i više nego dobre pa se ljudi tuže na stvari poput ležećeg policajca... Tvoj stav je onaj čisti stav ljudi koji kad izađu iz zgrade stave svoju guzicu u limenog ljubimca, i gdje god da otišli parkiraju se doslovno pola metra od toga da ne bi svoju guzicu prošetali više...
Ili ne znam da biciklisti počnu voziti po cestama, a s obzirom na pažjivost i obzirnost 70% vozača automobila bilo bi mrtvih pun biiiiippppp....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 08.04.2013. 23:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

RoadToNowhere je napisao/la: ›
simo031 je napisao/la (Pogledaj post): ›      Ako ovo nije cjepidlačenje, tad ne znam što jest.
Najbolje bi bilo da uzmete bicikle i vozite njima pod „staklenim zvonom“.


Miss zdravih bubrega – Oštećena cesta, a ne biciklistička staza.
Miss mokre majice – Neoprostivo… Voda na biciklističkoj stazi. Gradonačelniče spužvu u ruke.
Miss klizališta – Voda se smrzla na -10. Najpogodnije vrijeme za pedaliranje. U Vašem dvorištu nigdje ne leži voda?
Miss maligana – Važno je brinuti i o drugim sudionicima u prometu (Hint: pješaci)
Total miss – Strašno! Šokiran sam. Kraj biciklističke staze na pola ulice.
Miss "Estetika vs. funkcionalnost" – Znak treba izvadit, tko je vidio gledat kud' se voziš.
Miss zaobljenosti – E to stvarno valja izravnat. Ne može po Slavoniji bit zavoja.
Miss šahtova – Em' se kida bicikl preko šahtova, em' je buka neizdrživa. Van i šahtove.
Miss "Nije kraj" – Jedna strelica viška.
Miss "I ja sam staza" – Opravdana kritika. Pješačka staza iz 1800 i tužne, koja svakako zaslužuje što hitniju obnovu.


Kako mi ide na živce kad kaže netko pretjerivanje?? Jao molim te, ja kao biciklist svaki dan doslovno strijepim za svoj život od svih "pažljivih" vozača koji "gledaju" lijevo i desno kad skreću sa 70 na sat. Isto tako da ne pričam o svakodnevom parkiranju brižnih vozača na sred biciklističke staze i kad im nešto kažeš onda čuješ : "Šta si rekla? Ponovi!! Ko si ti...blablabla". Pješaci konstantno hodaju biciklističkom iako na drugoj strani ogromnog pločnika ima dovoljno mjesta za 15 ljudi od 200 kila... Biciklističkih ajmo reći ima puno naspram drugih gradova, al jesu li te biciklističke staze uopće 'vožljive' to te nitko ne pita.... Nekim ljudima je bicikl životno prijevozno sredstvo i u toliko valjda zaslužuje da barem postoje koliko toliko solidne biciklističke staze, jer koliko vidim ceste su i više nego dobre pa se ljudi tuže na stvari poput ležećeg policajca... Tvoj stav je onaj čisti stav ljudi koji kad izađu iz zgrade stave svoju guzicu u limenog ljubimca, i gdje god da otišli parkiraju se doslovno pola metra od toga da ne bi svoju guzicu prošetali više...
Ili ne znam da biciklisti počnu voziti po cestama, a s obzirom na pažjivost i obzirnost 70% vozača automobila bilo bi mrtvih pun biiiiippppp....

 Prometna ne/kultura vozača automobila ili pješaka nema veza sa onim o čemu sam ja pisao. Stanje sa biciklističkim stazama danas je znatno bolje nego prije nekoliko godina, iako je daleko od savršenog. Uvodni članak je najbolje netko u prijašnjim postovima opisao rečenicom: „Rđavom klincu i dlake smetaju“. Moj odgovor je također išao u tom pravcu.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mlpokn
Offline
Ukupno postova: 98
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.04.2013. 0:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
najbolje netko u prijašnjim postovima opisao rečenicom: „Rđavom klincu i dlake smetaju“. Moj odgovor je također išao u tom pravcu.


ukratko.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Coca Cola
Offline
Avatar

Ukupno postova: 394
Lokacija: n'djamena
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 09.04.2013. 3:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zanimljivo kako se uvijek isti ljudi jave i pljuju bicikliste, za predpostaviti je da ti doticni sjednu mozda par puta godisnje na bicikl, jer da netko vozi bicikl svaki dan znao bi kakve su staze i u kakvom su stanju. Neke staze su zadovoljavajuce dok su neke napravljene tek toliko da se napravilo iako nisu tehnicki ispravne. Naravno u Osijeku je sad bolje stanje nego prije 20god sto se tice biciklistickih staza samo je upitna njihova kvaliteta i dali su ispravne, a znamo da neke nisu i nebi prosle ni pod razno, ali zakon je tu i norme se moraju popunit u vrlo kratkom roku. Prije 20god nisu bile ni potrebne biciklisticke staze obzirom da je bilo puno manje prometa na cesti i biciklisti su se mogli kretati cestama bez nekog veliko straha. Kao djete sam se sa djecom igrao u sporednim ulicama na cesti i igrao skole.granicara itd. to danas djeca nebi mogla jer je svaka ulica zatrpana autima, tako da danas djeca nemaju sta raditi na cesti, ovo je bilo cisto usporedba da auta ima sve vise. Auti su danas sve izgurali sa ulice od pjesake,biciklste itd. biciklisti su ugorozeni i sve imaju manje prostora za kretanje a ono sto im se da je upitne kvalitete i sigurnosti. Neke biciklisticke staze bolje da nisu napravljene odnosno ucrtane cisto radi sigurnosti biciklista i pjesaka. Autora "Miss biciklističke staze" podrzavam i neka dalje fotografira nepravilnosti biciklistickih staza!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: