Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



"Čista hrana za siromašne" - nova prilika za napraviti nešto pozitivno - svakoga dana!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65895
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.04.2013. 14:51 
Naslov:  "Čista hrana za siromašne" - nova prilika za napraviti nešto pozitivno - svakoga dana!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nakon simpatične ideje "kave za kasnije", Vlatka Bakran Burić dosjetila se daleko učinkovitije ideje kojom svatko od nas svakoga dana može pomoći nekome u potrebi.



Jutros sam na jednoj lokaciji gdje inače viđam da neke osobe pretražuju smeće – postavila vrećicu s natpisom“ ČISTA HRANA“. Dok sam vezala vrećicu i stavljala natpis, prišla mi je gospođa koja je došla baciti smeće i ponudila svoju vrećicu sa smećem pa rekla da uzmem jer ima nekoliko boca i malo mrkve na dnu. Zahvalila sam i rekla da me pogrešno shvatila jer ne tražim hranu već nešto slažem. U svakom slučaju, malo blesav osjećaj...

Nego, radi se o tome da je pokrenuta inicijativa te se pozivaju ljudi da na mjestima gdje običavaju vidjeti kako osobe pretražuju smeće u potrazi za hranom/bocama – ostave upakiranu hranu s natpisom „ČISTA HRANA ZA SIROMAŠNE“. Time hranu ne bacamo u smeće i čuvamo dostojanstvo ljudi koji po kontejnerima traže ostatke hrane. Treba voditi računa o tome koja hrana se ostavlja i na koji način se pakira jer ČISTA HRANA mora biti jestiva i upotrebljiva čak i ako vrećica stoji duže. Evo, ja postavila svoju prvu vrećicu i vidjeti ću jesu li me snimile nadzorne kamere te hoću li imati problema zbog ovoga... Znam da nema garancije da će hranu iz vrećice koristiti upravo ONAJ tko je iskreno u potrebi, ali razmišljati ću pozitivno Smile Osim toga, trebali bismo se okrenuti jedni drugima i pomoći - ne živjeti koncentrirani samo na sebe&svoje probleme/potrebe....a svaki novi dan, nova je prilika da napravimo nešto pozitivno!




Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rockeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 661
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.04.2013. 15:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

svaka cast na ovome.zao mi je sto je do ovoga doslo...di je caritas i zupanija?di su radna mjesta?
di su nase slavne licnosti koje mogu pokrenuti nesto ugl sjede kod kuce dok nije ciljana akcija za par korisnika....

_________________
crk'o nam Marshall-mislim na pojačalo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.04.2013. 15:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ljudi, plače mi se kad vidim ljude da kopaju po kontejneru i traže koricu kruha. a onda postanem pun srdže i ljutnje na tzv. poduzetnike koji samo misle na svoju guzicu i da je njima dobro.
rockeros je napisao/la: ›
svaka cast na ovome.zao mi je sto je do ovoga doslo...di je caritas i zupanija?di su radna mjesta?
di su nase slavne licnosti koje mogu pokrenuti nesto ugl sjede kod kuce dok nije ciljana akcija za par korisnika....

nema akcije dok oni tu istu akciju ne iskoriste za vlastitu promidžbu, vjerujem da će približavanjem izbora biti sve češće.

ostavljanje hrane na kontejneru u vrećicama nije baš previše čisto za naknadnog korisnika te hrane, ja bih prije predložio stavljanje nekog tipa vitrine, gdje se može ostaviti kruh i ostale namirnice, nešto poput kontejnera za odjeću i obuću

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
modri
Offline
Ukupno postova: 127
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.04.2013. 16:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da ovo nije potrebno svaka čast gospođi na gesti za pohvalu ali imamo pučku kuhinju,caritas,crveni križ,centar za socijalnu skrb itd

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 05.04.2013. 16:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kad smo kod kontejnera za odjecu i obucu... i ja sam mislio isto kao i ti @milo_moje...

http://www.kultura-osijek.com/urbana-kultura-i-stil/item/147-gdje-zavrsava-odjeca-i-obuca-iz-crvenih-kontejnera

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.04.2013. 16:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PsychoSoldier je napisao/la: ›
kad smo kod kontejnera za odjecu i obucu... i ja sam mislio isto kao i ti @milo_moje...

http://www.kultura-osijek.com/urbana-kultura-i-stil/item/147-gdje-zavrsava-odjeca-i-obuca-iz-crvenih-kontejnera

eto, vidiš da i plemenite ideje (ne)ljudi iskoriste za svoje pohlepne namjere, sramota. građani o ovome nemaju pojma, već misle da to ide u caritas ili djeci u siriju ili afriku. hvala na linku

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dr.evil
Offline
Avatar

Ukupno postova: 124
Lokacija: Antunovac
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.04.2013. 16:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

milo_moje je napisao/la: ›
PsychoSoldier je napisao/la: ›
kad smo kod kontejnera za odjecu i obucu... i ja sam mislio isto kao i ti @milo_moje...

http://www.kultura-osijek.com/urbana-kultura-i-stil/item/147-gdje-zavrsava-odjeca-i-obuca-iz-crvenih-kontejnera

eto, vidiš da i plemenite ideje (ne)ljudi iskoriste za svoje pohlepne namjere, sramota. građani o ovome nemaju pojma, već misle da to ide u caritas ili djeci u siriju ili afriku. hvala na linku
Ako imate nosive odjeće ili obuće javite se ovo sigurno ide potrebitima! http://www.velikizamale.com.hr/ Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
moonshiner
Offline
Avatar

Ukupno postova: 101
Lokacija: Third Mall from the Sun
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.04.2013. 19:28 
Naslov:  Re: "Čista hrana za siromašne" - nova prilika za napraviti nešto pozitivno - svakoga dana!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ovo je zasigurno nešto najodvratnije što sam imao priliku pročitati u zadnje vrijeme i jednostavno si ne bih oprostio da ne reagiram.

Vlatka, nitko ne kopa po kontejnerima jer to voli i jer mu je zabavno (vjerojatno ima i takvih ljudi, ali to stanje vuče za sobom određenu medicinsku dijagnozu), ali ovo nije ni pomoć niti bilo kakva humana gesta. Ovo je manjak bilo kakvog poštovanja i negiranje dostojanstva tim istim ljudima koji preživljavaju kopanjem po kontejnerima i kantama.

Lijepa vrsta samopromocije i mišljenja da radiš nešto dobro, lijepo i korisno. Radiš, ali za sebe. Okačiš vrećicu i misliš 'napravila sam dobro djelo'. Jedino što si napravila je baš ono što pokušavaš izbjeći: koncentrirala si se na sebe i svoje probleme. Ovako ostaviš vrećicu (riješiš svoj problem jer 'ti si pomogla'), a tko ju je pokupio - to više nije tvoj problem.

Otprilike kao biseri koji odluče ići u Afriku pomagati djeci 'jer ih to ispunjava' (dakle, u samom startu su pobrkali zašto se ide pomagati) ili ekipa koja je nakon one japanske katastrofe prije dvije godine htjela udomiti djecu iz Japana, kao da u Hrvatskoj nema djece koja nemaju krov nad glavom.

Ono što ti želiš reći je da smatraš da je osobi koja vrećicu uzme i mjesto pored kontejnera: "Stavit ću hranu tu jer znam da se tu okupljate, znam da ćete tu doći i kad vidim da vrećice nema bit ću sretna jer sam učinila dobro djelo."

Nisi, samo si dodatno ponizila te ljude. Da ti je stalo do njih, onda bi pričekala da dođu (znaš i sama da najčešće obilaze kontejnere onih dana kada se odvozi smeće), uzela vrećicu, prišla im i dala im je. Ili ako ti je stalo do toga da ne budu gladni, zašto ne nalijepiš na kantu/kontejner da ti pozvone na vrata i skupa ručate? Zato što je ovako lakše, jel' da?

I prije nego što netko baci predvidivu kontru u stilu 'napravi ti bolje' ili 'što si ti dosad napravio', odmah ću odgovoriti da pomažem ljudima koliko i kad mogu. I to na jedan pristojan, ljudski način.

_________________
I mjesečina može biti pogled na svijet.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
modri
Offline
Ukupno postova: 127
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.04.2013. 22:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

moonshiner na ovo se nema što dodati svaka čast

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
diva
Offline
Avatar

Ukupno postova: 623
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.04.2013. 0:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čista hrana na kanti za smeće?????.....aj jedi ti....dobroooo evo i ja znam tko si...baš me vesele ovakve ideje....

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 06.04.2013. 1:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tako se mogu psi hraniti, ali ne i ljudi.

ovo je farizejsko pranje vlastite savjesti i njegovanje svog ega dobrocinitelja.

pravo rjesenje problema gladnih, beskucnika, obespravljenih ... nije u ostavljenju 'ciste hrane' na kantama za smece ... nego jedino revolucijom i pravednijim drustvenim uredjenjem.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.04.2013. 5:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ingo je napisao/la: ›
... nego jedino revolucijom i pravednijim drustvenim uredjenjem.

Ako je suditi po količini sranja, Hrvatskoj je potrebna evolucija, a ne revolucija.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.04.2013. 10:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@moonshiner je pogodio bit...i smatram da se tu više nema što puno reći....
nitko ne kaže da pomagati ljudima nije dobro...al definitivno na koji nacin želiš pomoci pokazuje koliko iskreno pomažeš ljudima.....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
burex
Offline
Ukupno postova: 149
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.04.2013. 15:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

milo_moje je napisao/la (Pogledaj post): ›
PsychoSoldier je napisao/la: ›
kad smo kod kontejnera za odjecu i obucu... i ja sam mislio isto kao i ti @milo_moje...

http://www.kultura-osijek.com/urbana-kultura-i-stil/item/147-gdje-zavrsava-odjeca-i-obuca-iz-crvenih-kontejnera

eto, vidiš da i plemenite ideje (ne)ljudi iskoriste za svoje pohlepne namjere, sramota. građani o ovome nemaju pojma, već misle da to ide u caritas ili djeci u siriju ili afriku. hvala na linku


Ja se slažem s onim komentarom ispod teksta, tko je htio mogao je svoju odjeću bez problema donirati u Caritas i tome slično. Kontenjer za odjeću i obuća sam shvatio na način da se to reciklira kao i papir,alu,plastika,staklo . I mislim da je bit toga da se odjeća nebaca u smeće već iz otpadne sirovine nastaje nova sirovina.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tranquilize
Offline
Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 06.04.2013. 16:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

predlozio bi da ako ovo cita kakav vlasnik ili zaposlenik neke od osjeckih pekara da uvedu "pecivo za kasnije" (isto kao i "kava za kasnije"), ja bih osobno rado na taj nacin pomogao nekome, vjerujem da bi i puno drugih ljudi...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: