Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



1. travnja započela je druga faza fiskalizacije

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65796
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.04.2013. 14:30 
Naslov:  1. travnja započela je druga faza fiskalizacije
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kao što je i najavljeno Zakonom o fiskalizaciji u prometu gotovinom, 1. travnja započela je druga faza fiskalizacije kojom se obveza fiskalizacije uvodi za trgovce na veliko i malo i obveznike koji se bave slobodnim zanimanjima.

Djelatnostima slobodnih zanimanja smatraju se samostalna djelatnost zdravstvenih djelatnika, veterinara, odvjetnika, javnih bilježnika, revizora, inženjera, arhitekata, poreznih savjetnika, stečajnih upravitelja, tumača, prevoditelja, turističkih djelatnika; samostalna djelatnost znanstvenika, književnika, izumitelja, samostalna predavačka djelatnost, odgojna djelatnost te samostalna djelatnost novinara, umjetnika i sportaša. Procjenjuje se kako je riječ o otprilike 42.500 obveznika.

Ulazak u sustav fiksalizacije znači da će i trgovci i obveznici slobodnih zanimanja od Porezne uprave dobiti jedinstveni identifikator računa (JIR) te da će kod gotovinske naplate svojih roba ili usluga kupcima i klijentima morati obvezno izdati račun koji je prošao kroz sustav Porezne uprave, odnosno koji je prije ispisa poslan Poreznoj upravi na ovjeru.

Porezna uprava u svojim uputama za obveznike fiskalizacije koji ulaze u sustav u drugoj i trećoj fazi, napominje kako se djelatnošću trgovine na veliko i na malo ne smatra proizvodna djelatnost u sklopu koje se obavlja i prodaja tih proizvoda. Tako npr. pekari koji uz pekarske proizvode ne prodaju, odnosno preprodaju neku drugu robu, u sustav fiskalizacije ulaze tek u trećoj fazi, početkom srpnja.



Tekst: M.M./Osijek031.com

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2013. 15:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

najviše mi je drago zbog uvođenja fiskalizacije za odvjetnike, jer smatram da je njihov honorar bila velika tajna i da im se stane na kraj.

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2013. 17:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

opcenito sam pobornik pravde i pravednosti...te poštivanja zakona...
pogotovo kad se uvođenjem novog zakona pokuša stati lopovluku koji je u Rvatskoj uzeo toliko maha da se narod vec navikao na taj lopovluk kao neku normalnu stvar.....

sve te price kako ce zbog tog novog zakona se zatvarati obrti firme itd...to pricaju samo oni koji su do sad na sve moguce nacine varali državu te izbjegavali placanje poreza....
jer zamislite...tko je vidio u Rvatskoj platiti porez...kad ionako nema nikakve sankcije ako ga ne platiš...

a o tome koliko se varalo ...govori i nedavni podatak kako je uplaceno 31% više poreza u istom razdoblju nego prošle godine....a pola njih je još prestalo sa radom....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dr.evil
Offline
Avatar

Ukupno postova: 124
Lokacija: Antunovac
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2013. 17:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ko je varao taj će i dalje! Danas u pekari gospođa prije mene kupuje i trgovkinja izdaje račun a sastrane kalkulator na fiskalnom računu (blagajna ima lcd) cijena 12,49 a naplate 24,49!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2013. 17:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

istina...nece preko noci svi postati pošteni...al budimo realni...tih pokušaja ce uvijek biti...no veliki je korak ako se ovaj dosadašnji lopovluk smanji na minimum...

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2013. 17:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dr.evil je napisao/la: ›
Ko je varao taj će i dalje! Danas u pekari gospođa prije mene kupuje i trgovkinja izdaje račun a sastrane kalkulator na fiskalnom računu (blagajna ima lcd) cijena 12,49 a naplate 24,49!

ne kontam, ne mogu voditi neku vrstu duplog knjigovodstva, da jedno naplaćuju, a drugo prijavljuju. jel dobila gospođa račun i što je pisalo na njemu. a šta je pisalo na tvom računu i koliko je tebi naplaćeno?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rockeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 661
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.04.2013. 17:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la: ›
opcenito sam pobornik pravde i pravednosti...te poštivanja zakona...
pogotovo kad se uvođenjem novog zakona pokuša stati lopovluku koji je u Rvatskoj uzeo toliko maha da se narod vec navikao na taj lopovluk kao neku normalnu stvar.....

sve te price kako ce zbog tog novog zakona se zatvarati obrti firme itd...to pricaju samo oni koji su do sad na sve moguce nacine varali državu te izbjegavali placanje poreza....
jer zamislite...tko je vidio u Rvatskoj platiti porez...kad ionako nema nikakve sankcije ako ga ne platiš...

a o tome koliko se varalo ...govori i nedavni podatak kako je uplaceno 31% više poreza u istom razdoblju nego prošle godine....a pola njih je još prestalo sa radom....


cekaj samo dok krene sezona...i 200% vise ce biti prijavljeno...

_________________
crk'o nam Marshall-mislim na pojačalo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
diva
Offline
Avatar

Ukupno postova: 623
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.04.2013. 23:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

u BiH je fiskalizacija odavno...."aj baaa to kod nas niko ne gleda...."

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 03.04.2013. 18:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

diva je napisao/la: ›
u BiH je fiskalizacija odavno...."aj baaa to kod nas niko ne gleda...."

kod nas ti je fiskalizacija prilika za treniranje strogoće

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: