Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



[FOTO] Na minus temperaturi održan 9. Osječki Ferivi polumaraton

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
mapatil
Offline
Ukupno postova: 254
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 25.03.2013. 15:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ni ovi volonteri ne traze nit zahvalnice nit hvalispjeve, dosli su jer su zeljeli, a ne zbog majice. Ali gdje je fer odnos kad se jednog bubala na sva usta hvali a one koji su uvelike omogucili odrzavanje ostavi nakon 5 sati na hladnoci sa rijecima: vidimo se iduce godine?! Meni to nije fer.
Osobno poznajem glavnog organizatora i on definitivno nije osoba koja bi to radila namjerno, niti on moze sve sam kontrolirati ali ocigledno je da ljudi uz njega nisu bas tako dobri.

_________________
Vilenjak je želio saznati tko sam. Dobio je ponudu da se nađemo i upoznamo.

Vilenjak se tada ukakio i odbio upoznavanje!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pukli Diogen
Offline
Ukupno postova: 129
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.03.2013. 15:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E je... ga Anakonda, al si ga sad digla na visoku razinu. Čovijek se požalio kako bi volonterima mogli reći hvala za promijenu, a ne se uvlačiti u dupe Bubiju, koji je plaćen za smiješkanje okolo, a ti bi sad iscrpan žitopis volontiranja Smile
Ok, ovo razvoženje je možda previše, jer bi se moglo na kraju doći do toga da se traže volonteri koji će razvoziti volontere Smile, ali "hvala" su mogli.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.03.2013. 15:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

....pa nisam htjela životopis, u tome i je caka Smile.....nije to visoka razina, to je samo miješanje krušaka i jabuka....odnosno volontiranja (o čemu su nas poučili neki od volontera kod kuće i u svijetu) i ljudskog odnosa voljenog gradonačelnika kojemu bi zahvala volonterima odnijela barem pola minute njihove slave...eto....
...dapače, i ja zahvaljujem volonterima...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 25.03.2013. 20:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne mogu se složiti sa napisanim, u ovom slučaju. Černića znam osobno, kao i cijeli organizacijski odbor i jednostavno nisu osobe koje bi tako što napravili.

Ovaj razgovor se povukao prvenstveno zbog hladnog vremena i shvaćam sve volontere i članove njihovih obitelji kao i njihovu revoltiranost. Da je bilo lijepo vrijeme vjerojatno niti bi bili ljuti niti bi se osjećali bezvrijednima. Ali kažem znam čovjeka osobno, Čera zaista nikad tako što namjerno ne bi napravio, a ni oni oko njega.
Ok, da trebao je i zahvaliti volonterima i riješiti im nekakvu toplu okrjepu poput čaja ili tako nečega (bezalkoholnog naravno Very Happy). Bubalu se mora ulizivati jer bez Bubala tj novaca kojim on kontrolira kao gradonačelnik ne bi ni polumaratona bilo.
No slažem se s time da je volontiranje zaista podcijenjeno u Hrvatskoj. I sam sam volonter godinama pa me moji najbliži prijatelju prvo pitaju – a što ti imaš od toga? To je mentalitet koji će se teško promijeniti jer u situaciji u kojoj ljudi nemaju za kruh jednostavno mnogima nije jasno kako netko volontira, a istina je da mnogi koji koriste volontere koriste samo za odrađivanje posla, a zahvalnosti nema.
Mislim svakako da u ovom slučaju to nije tako, Čera zaista je čovjek koji će od sebe uzeti da bi bio pravedan prema onome prema kome treba biti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Carobnica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 25.03.2013. 22:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Angelium je napisao/la: › I sam sam volonter godinama pa me moji najbliži prijatelju prvo pitaju – a što ti imaš od toga? To je mentalitet koji će se teško promijeniti jer u situaciji u kojoj ljudi nemaju za kruh jednostavno mnogima nije jasno kako netko volontira, a istina je da mnogi koji koriste volontere koriste samo za odrađivanje posla, a zahvalnosti nema.
Ne znam kako je bilo u ovom slučaju, ali volontiranje pretpostavlja i rad i žrtvu, kao što je možda bio slučaj sada kad vremenske prilike nisu bile baš najnaklonjenije ni natjecateljima, ni volonterima, ni psima na ulici.

Ako se organizator na ovom događaju nije nagrebao para (a vjerojatno nije), onda je i njegova savjest čista.

_________________
Ignorance is bliss!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Udruga Zdravo trčanje
Offline
Ukupno postova: 35
Lokacija: Osijek
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.03.2013. 10:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako ste se odmrznuli, a volite trčati.. dođite na ligu Zdravo trčanje..četvrtak, 17:15, ispred Iktusa!

Zeko je rek'o!



Zeko.jpg
 Opis:
 Veličina:  54.39 KB
 Pogledano:  37 put(a)

Zeko.jpg



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: