Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Porezna zadovoljna fiskalizacijom: Ugostitelji u siječnju prijavili 31,4 % veći promet

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66145
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.03.2013. 12:42 
Naslov:  Porezna zadovoljna fiskalizacijom: Ugostitelji u siječnju prijavili 31,4 % veći promet
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Upravo objavljeni prvi rezultati fiskalizacije za siječanj ove godine sigurno su izmamili osmijeh na lice Ministarstvu financija i Poreznoj upravi. Naime, podaci za ugostitelje kod kojih su djelatnici Porezne obavljali nadzor pokazuju da su oni u siječnju ove godine prijavili 31,4 % veći promet nego u siječnju prošle godine.

Porezna uprava je zadovoljna prvim rezultatima fiskalizacije što su potkrepili podacima o ostvarenom prometu kod ugostitelja i malih pravnih osoba. Tako su ugostitelji u siječnju 2012. prijavili promet u vrijednosti 139,2 milijuna kuna, dok su u siječnju ove godine prijavili promet od 182,9 milijuna kuna, što je čak 31,4 % više. Kod malih pravnih osoba, podaci pokazuju da su u siječnju 2012. prijavili 148 milijuna kuna prometa, a u siječnju 2013. promet od 182,8 milijuna kuna što predstavlja porast od 23,5 %. Rezultati se temelje na 3.412 fizičkih osoba, uglavnom ugostitelja, te 1.346 malih pravnih osoba kod kojih je Porezna uprava bila u „viziti“ od početka primjene fiskalizacije.

U Poreznoj upravi očekuju da će još bolji rezultati u suzbijanju sive ekonomije biti ostvareni tijekom sljedećih mjeseci jer je njihov nadzor od veljače postrožen, a učinak bi trebao biti još veći nakon 1. travnja kada stupa na snagu obveza fiskalizacije za obveznike koji obavljaju djelatnost trgovine na veliko i na malo i obveznike koji obavljaju djelatnost slobodnih zanimanja, odnosno nakon 1. srpnja kada se uvodi obaveza za sve obveznike fiskalizacije.

Tekst: M.M./Osijek031.com

Pročitajte i...
Fiskalne blagajne - od 1. siječnja odzvonilo sivoj ekonomiji u ugostiteljstvu, obrtu i turizmu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.03.2013. 18:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

konacno da se uvede reda u placanje poreza...pogotovo od kafica...

svi su kukali kako slabo zarađuju kako se nema...a kafici se otvaraju na svakom uglu gdje se pas popišao...

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.03.2013. 18:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa najlakše se i lapalo i kralo državu u kafićima, zato i jesu nicali svagdje, pa čak i tamo gdje se pas popiša Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rockeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 661
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.03.2013. 13:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

neka bas mi drago...nek svi d ojednog propadnu sa svojim skupim autima i sponzorusama a radnici rade na minimalac....crkli da bog da

_________________
crk'o nam Marshall-mislim na pojačalo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.03.2013. 0:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pitanje je samo zašto Porezna uprava sada ne zaračuna tim lopovima porez za prethodne godine. To može, ako hoće. Jer ako im je promet u ovoj godini veći, a recesija traje, znači da su krali 50% prometa prethodnih godina.

Radi se o lopovčinama. Do jučer smo slušali da će propasti zbog pušenja, pa zbog fiskalizacije, pa zbog poreza, no koliko se birtijetina zaista zatvorilo? Taj abnormalan broj birtijetina, kojemu se stranci iščuđavaju, taj ogroman broj terasa, koje niču gdje god nekom padne na pamet, i još i kradu nemilice. Strahota.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.03.2013. 8:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la: ›
Pitanje je samo zašto Porezna uprava sada ne zaračuna tim lopovima porez za prethodne godine. To može, ako hoće. Jer ako im je promet u ovoj godini veći, a recesija traje, znači da su krali 50% prometa prethodnih godina.

Radi se o lopovčinama. Do jučer smo slušali da će propasti zbog pušenja, pa zbog fiskalizacije, pa zbog poreza, no koliko se birtijetina zaista zatvorilo? Taj abnormalan broj birtijetina, kojemu se stranci iščuđavaju, taj ogroman broj terasa, koje niču gdje god nekom padne na pamet, i još i kradu nemilice. Strahota.


istina...trebalo bi to napraviti...isto kao što je trebalo dati otkaze svim poreznim referentima koji su znali da se ne uplacuje porez, a nitko nije ništa poduzimao...

no zanimljiva je nedavno objavljena teza upravo tih jadnih napacenih i nadasve siromašnih ugostitelja...koji se sad pravdaju...kako je taj višak poreza uplacen iz tog razloga što se zbog recesije...baš upravo ove godine ljudi više odaju alkoholu te zbog stanja u državi sve više posjecuju birtije.....evo link

sve u svemu....nikako mi nije jasno da netko može ovako što izjaviti...i ostati živ...
no dobro..ocito da može....ipak ne zaboravimo gdje živimo i kakvi ljudi upravljaju našim životima....definitivno ni nismo zaslužili nešto bolje....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: