Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Croatia Reggae Festival 2013.: Ispovijest jednog festivaloholičara

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65873
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.03.2013. 21:34 
Naslov:  Croatia Reggae Festival 2013.: Ispovijest jednog festivaloholičara
22.06.2013. 8:35
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[13.06.2013.] Ispovijest jednog festivaloholičara:

- Kako je samo odlično bilo sinoć, definitivno najbolji provod ovog ljeta. Dolazim ti ja na Bačvice i vidim neka ekipa oko 5 krenula igrati picigin, neki reggae i jungle se vrti u pozadini, zgodne cure skaču, navijaju i normalno da mi nije vrag dao mira, odoh ja provirit s ekipom što se događa. Neka zgodna Splićanka kaže "A'e pri'o, 'oćeš s ekipom zaigrat partiju. Igra se 7 minuti i 'ko bude bolje i atraktivnije igra' može osvojit..." i tu ju dalje nisam čuo jer su ovi domaći galebovi već uletili sa spikama. Uglavnom, odigrali mi partiju, naravno da sam se htio dokazati i skoćim ja za lopticom tamo u plićaku i nekako sam se malo potepao i pred svima se razbijem, ali totalno. A u pozadini svira Dubioza Kolektiv "Blam Blam", pa mogu ti reći da mi je bio blam najveći, tako se razbit pred toliko ljudi, a još više pred zgodnom curom koju sam upecao krajičkom oka izvodeći svoj salto mortale. Reko' iza ovog sramotnog poteza mogu zaboraviti na nagrade, ma da mi je pristiglo utješno energetsko piće sponzora da nadoknadim energiju. Onda sam skontao čemu sva ta akcija, naime 22. Lipnja je u Splitu na Bačvicama onaj festival što su najavljivali, onaj Hrvatski Reggae Festival. A majke ti, a tamo svega samo ne Hrvatica, tako mi se barem činilo, a znaš da mi je engleski u banani. Uglavnom, otišli smo kupiti karte za festival, Sale i ja platili po 150kn, mulci, a ostatak ekipe je bio pametniji pa su naručili ranije online za samo 100kn, al rekoh jednom se živi, idemo. Na plaži si mogao klopati ovaj obični roštilj ali imali su i svoj neki reggae roštilj, idem to probati jer sam vidio da ima paprike u njemu. Mislio sam da će bit malo ljući, iskreno, al opet znaš da sam ja Slavonac i da meni nikada nije dovoljno ljuto.

Dok smo malo prigrizli i uhvatili zraka, već je bilo 8 i počela svirati bendovi. Prvi su svirali Zenicafaria, ludi Bosanci. Progurali smo se malo bliže i krenuli plesati. Relativno su brzo završili i gore su se pojavili Makako Jump. Dok su Talijani svirali svoj novi hit "What about the system?" postalo je prilično je skakutavo na plaži. 22. lipanj, najduži dan u godini je dolazio kraju, došla je noć, al meni je svanulo. Kako se na stejdž popeo Jamaram, jedan od mojih TOP 5 bendova, došla je i ona cura što je gledala pred kojom sam se izblamirao na piciginu, al nadu nisam gubio. Znaš da sam uvijek bio veći šarmer nego sportaš, što dokazuje ova pivska škembica i Istrijanka od sinoć, hehe. No uglavnom, Jamaram je napravio ludilo uvod u svirku s puno energije i interakcije s publikom, znaš ono prozivanje i ajde recite oooo, recite eeee..super su to izveli, podsjetilo me to kad sam bio na njihovoj Europskoj turneji kad su svirali na Chiemsee Reggae festivalu pred 30.000 ljudi. Krenuo je njihov hit "Out my window", improvizirali su dio pjesme i to je bilo fora, plesnjak po cijelim Bačama, a ja sam iskoristio priliku da dođem do cure, bila je malo tamnija i vidi se da drži do sebe, kontao sam da je strankinja i krenem ja na svom lošem engleskom, a kad njen još lošiji od mog, ja nastavim na hrvatskom, a ona samo nakosi obrvu. Čehinja. Uzeo sam ju za ruku i odveo na rub plaže uz more, malo smo se udaljili od svirke iako smo mogli dobro čuti divljanje Jamarama koje je trajalo sat i po vremena, taman koliko mi treba da prodam curi spiku na hrvatskom, al uz ovu jezičnu barijeru, uspjeh je bio upitan. Nakon što je Jamaram završio za vrijeme stage change-a svirao je neki lik na harmonici i cura na akustari reggae hitove. Kad je ona zapjevala od starog dobrog Bobike Marleya "One Love", moj pogled se preklopio s pogledom miss Praga, plaže i svega što postoji, gucnuli smo pivo i poljubili se. Vratili smo se zajedno na svirku taman na početak St!llnessa, domaćina koji su zatvarali festival. Klasika, plesanje i zezanje. Sale nahvatao neku Spličanku, Sanja i Marina su flertale sa Švabama, očito im je dobro išlo, jer su ih ovi častili nekim ludim koktelima. Ekipa nam se raspala, svako na svoju stranu, al to nije bitno, ionako preko ljeta ljudi sklapaju lako nova prijateljstva, pogotovo na ovakvim opuštenim festivalima na plaži.
-

Rezultat večeri: 4 piva, jedan mali rum, užicano pola kutije pljugi, zgodna Čehinja kojoj ne znam izgovoriti ime, ali mi je ostavila ime, rekla mi da ju pronađem na attending listi fan page-a Croatia Reggea Festivala. Ponoć je već davno prošla, St!llnessi razvalili svirku, sve u svemu više nego zadovoljan za spontanu opuštenu festivalsku noć na plaži.

Ovako nešto se može dogoditi i tebi, budi pametniji od Marka i Saleta, kupi karte na vrijeme za samo 100kn u prodajnom sustavu Eventima i osiguraj dobar provod za sebe i svoju ekipu 22. lipnja 2013. godine, na Splitskim Bačama. Više informacija na croatiareggaefestival.com.




[20.05.2013.]Croatia Reggae Festival vas očekuje u subotu, 22. lipnja 2013. godine, na popularnim splitskim "Baćama". Prije toga osigurajte svoje ulaznice po promotivnoj cijeni od 100 kuna. Trajanje akcije trenutačno nije poznato, a organizatori pozivaju da što prije osigurate svoje ulaznice u prodajnom sustavu Eventim.


[20.05.2013.]Pozivaju vas na najluđe zagrijavanje za najveseliji ljetni festival. 25. svibnja 2013. godine, održati će se Warm-up tulumi u 4 grada Hrvatske:

- Zagreb: History (Tkalčićeva 68 ), rezident DJ
- Split: O'Hara(Uvala Zenta 3 ), rezident DJ
- Rijeka: Makina (brod Arca Fiumana kod gradskog Korza), rezident DJ
- Osijek: Cadillac bar (K.A. Stepinca 28 ), DJ Disko Girica

Pridružite se veseloj slušaoni u kojoj će te imati priliku poslušati najpoznatije Reggae, Jungle i Ska hitove, te će vam predstaviti najbolje Europske bendove koji nastupaju i na samome festivalu.

Ulaznice za festival još uvijek možete kupiti za 150kn, isto kao i prijaviti svoj tim za picigin, te osvojiti neke od nagrada.

Ulaz je besplatan.



Najava031: Cadillac: Warm-up za CRF 2013.

Skriveno: 

[10.04.2013.]Dok se šuška još o Slovenskoj kopiji Croatia Reggae Festivala, pogledajte tko će nastupiti 22. lipnja na prekrasnoj Splitskoj plaži Bačvice. Ove godine očekuju nas 3 vrlo popularna strana benda te Splitski domaćini St!llness:

Makako Jump - ITA

Popularna šestorka iz Italije, točnije iz Trsta nastala je 2002. godine i iza sebe imaju 4 albuma i 4 EP-a, te su zasvirali na svim bitnijim festivalima u Europi, a mogli ste doživjeti i njihovu odličnu izvedbu u Splitu kada su nastupali kao predgrupa legendarnom UB40. Kako zvuči njihova kombinacija reggae-ska-rocksteady glazbe najbolje možete doživjeti posjetite li ovogodišnji festival ili barem poslušate njihov zadnji spot za „Come follow me“ s albuma „Munchies“ koji je izašao prije 3 tjedna.




Jamaram – GER
Možda i najjače ime ovogodišnjeg festivala je reggae&rock'n'roll cirkus iz Münichena. U svojoj trinaestoj godini egzistencije i beskompromisne svirke s preko 1000 prešli su granice Europe i proputovali ostale kontinente na svojim svjetskim turnejama, a sada po prvi puta nastupaju u Splitu. Jamaram broji 9 članova, 6 albuma i DVD sa svjetske turneje, no to su samo brojevi. Poslušajte njihov zvuk i osjetite tu energiju!




Zenicafaria – BiH
Zenicafaria je grupa mladih ljudi, vjerovali ili ne, iz Zenice, koja producira glazbenu kombinaciju reggae-dub-dupsteb-jungle. Bend nastao prije 3 godine ima sva zelena svijetla za uspješnu buduću karijeru. Predstavljamo ih sa pjesmom „Zenica zove“ koja je nastala u suradnji s „Dežurnom ekipom“, a po dosta toga može se usporediti sa Splitom ili bilo kojim drugim Hrvatskim gradom.




St!llness – CRO
Ideja o bendu, koju je Yuri nesebično podijelio sa ostalima nakon preseljenja u Zagreb, proizašla je iz istoimenog splitskog hip-hop projekta. Tako je St!llness kao bend, od samih početaka 2005. godine, dobio prepoznatljiv identitet. Njihovi tekstovi ostaju isti, beskompromisni, žestoki i angažirani, otvoreno osjećajni i filozofski obojeni ali način njihove interpretacije uživo uvelike se promijenio. Budući da su St!llnessi domaćoj publici već poznati, donosimo njihov zadnji uradak, pomalo drugačiji od onoga što smo do sad od njih slušali.





Najpoznatije kupalište, splitske "Baće" su u subotu, 22. lipnja 2013. goine, po prvi puta domaćini najopuštenijeg festivala ovoga ljeta - Croatia Reggae Festivala. Za dobar "groove" pobrinut će se istaknuti europski bendovi ovoga žanra: Makako Jump, Zenicafaria Sound, Jamaram i splitski St!llness.

Osim glazbenog programa možete zaigrati popularni "picigin" i osvojiti za svoju ekipu neku od bogatih osvježavajudih nagrada, a ako ogladnite tu su i reggae gradele. Od danas su karte dostupne i putem sustava Eventim te imate toplu preporuku kupiti early-bird karte za samo 135 kuna još danas i osigurati svoje mjesto za ovu ludu zabavu. Promotivna akcija traje do 15. travnja nakon čega će karte poskupjeti na 150 kuna, odnosno 180 kuna poslije 11. lipnja.

Bob Marley je jednom prilikom rekao kako je život cesta sa mnogo velikih znakova na njoj, a 22. lipnja neka vas vaša cesta odvede u srce najbolje zabave u Hrvatskoj - Croatia Reggae Festival!

Budite u toku s festivalom, potražite ih na društvenim mrežama i posjetite službene stranice: http://www.croatiareggaefestival.com/en/




Makako


Stillnes


Jamaram

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: