Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osnovana udruga "Slavonski češnjak"

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65433
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.03.2013. 21:12 
Naslov:  Osnovana udruga "Slavonski češnjak"
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

U nazočnosti desetak proizvođača češnjaka s područja Slavonije i Baranje, donešena je odluka o osnivanju Udruge proizvođača češnjaka Slavonije i Baranje "Slavonski češnjak" s ciljem udružvanja proizvođača češnjaka, zaštite proizvodnje domaćih sorti češnjaka i zajedničkog nastupa na tržštu s naglaskom na tržište zemalja Europske unije.

Slijedom dnevnog reda osnivačke skupštine jednoglasno je usvojen Statut Udruge, te su izabrani članovi upravnog odbora. Za predsjednika Udruge izabran je Miroslav Kurcinak iz Kućanaca Đakovačkih, za dopredsjednike Marijan Balić iz Ilače i Goran Runjaić iz Cerića, za tajnika i blagajnika Marko Pandurić i Mirjana Šereg iz Marijanaca. S obzirom na činjenicu da potrošači sve više uviđaju da je češnjak koji je trenutno u ponudi na tržištu, a radi se isključivo o kineskom češnjaku upitne kvalitete, potrošači vape za kvalitetnim domaćim češnjakom, stoga se u posljednje vrijeme sve veći broj ljudi se odlučuje na proizvodnju domaćeg češnjaka, prepoznavši to kao dobar izvor prihoda. Svjesni činjenice da će biti teško konkurirati jeftinom uvoznom češnjaku, naglasak je stavljen prvenstveno na kvalitetu i autohtonost.

Osnivanju Udruge podršku su dali zamjenik Župana Osječko-baranjske županije dr.sc. Željko Kraljičak i Prof. dr. Sc Nada Paradžiković s Poljoprivrednog fakulteta u Osijeku koja sa svojim timom radi na proizvodnji i zaštiti deklariranog sadnog materijala slavonskog ozimog češnjaka.

Tekst i foto: Radio Baranja

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Yoanna35
Offline
Ukupno postova: 350
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.03.2013. 0:03 
Naslov:  Re: Osnovana udruga "Slavonski češnjak"
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bravo Smile)))

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 20.03.2013. 11:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Naprijed naši Slavonci!!

Samo nemojte pretjerati s cijenom kako bismo ga mogli kupovati.

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.03.2013. 11:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kak bi rekli naši stari...domace je domace...
no u današnje vrijeme kad se prevrce svaka lipa po novcaniku.....cijena ipak diktira ono što cemo kupiti

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mariox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 685
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.03.2013. 13:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Imam mali vrt pa sam posadio domaći češnjak. Bar znam da jedem nešto što je nešpricano i puno zdravije od kineskog mu klona. Vidio sam već da su se dolje negdje u Dalmaciji mali proizvođaći udružili i da proizvode domaći bijeli luk i da im jako dobro ide. Inače se u susjednoj BIH može naći veoma povoljno domaći češnjak.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.03.2013. 16:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svaka čast za ovako nešto pohvalno..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.03.2013. 18:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zaljubljena u Osijek je napisao/la: ›
...
Samo nemojte pretjerati s cijenom kako bismo ga mogli kupovati.


kineski je 250g oko 12 kuna. pokvari mi se nakon 4-5 dana, a držim ga na suhom.
cijena će biti sigurno od 50 do 70 kuna, jer je po toj cijeni žena iz valpova prodavala i ovih godina.
Rijetko gdje po ovim našim selima mogu vidjeti one vijence ispletene od domaćeg bijelog luka, kako se suši po ambarima.

"U cijeloj državi posađeno tek 75 hektara. Umjesto da sadimo, 90 posto češnjaka uvozimo iz Kine.'Uvezene su negdje oko 1.803 tone u vrijednosti otprilike tri milijuna dolara".
c/p dnevnik.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: