Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Heroina Ena Šarac nakon 11 godina konačno bez tumora

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65792
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.03.2013. 21:45 
Naslov:  Heroina Ena Šarac nakon 11 godina konačno bez tumora
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nakon 11 godina borbe s teškom bolešću, osječka heroina i Ponos Hrvatske, Ena Šarac, konačno može reći da je pobijedila. Od ponedjeljka, Ena više nema 'podstanara"u glavi, kako je u šali nazivala tumor na mozgu zbog kojeg su joj čak tri puta operativno otvarali glavu i pokušali ga odstraniti kirurškim zahvatom.

- Nikada nismo prestali vjerovati u konačnu pobjedu. Zato sam i bila uvijek nasmijana, zato sam sve uvjeravala da do ozdravljenja želim doći samo s osmijehom. I došla sam! Hvala svim mojim anđelima koji su me godinama pratili u mojoj borbi i pružali potporu kad baš i nije bilo najjednostavnije. Hvala svima koji su mi na bilo koji način pomogli, jer sama ne bi uspjela u ovoj borbi - poručila je Ena iz Munchena.

Prema priči njezine mame Biserke, njemački liječnik, koji je u ponedjeljak Enu učinio najsretnijom osobom na svijetu, u svojoj karijeri je imao više od 7.000 zahvata cyber knifeom.

- Kad smo mu došli u ponedjeljak ujutro, priznao nam je da je cijeli vikend proučavao Enine papire te da je do zadnjega dvojio između snažnijeg zračenja i slabijeg, koji bi se, onda, razvuklo na pet dana. Proučavao je snimke glave, jer se najviše pribojavao očnih živaca koje nipošto nije htio oštetiti. Odlučio se na najjači tretman i uspio. Kad smo ga u nevjerici gledali, nakon što nam je rekao da Ena, praktički, već u utorak može ići kući, odgovorio je samouvjereno da u svojoj praksi nikada nijedan pacijent nije imao ni najmanju reklamaciju na njegov rad.

- Ako vam kažem da je gotovo, onda je to tako u 99,99 posto slučajeva - rekao nam je i pripremio nas da za šest mjeseci moramo doći na pregled - priča Enina mama Biserka Šarac.

Inače, operacija je trebala biti i ranije, isti dan kad je i Nora Šitum morala otputovati u SAD, no sve se prolongiralo jer je Ena sve svoje anđele i donatore javno zamolila da svi prvo pomognu Nori u prikupljanju sredstava za operaciju, a ona ima još dva tjedna! Time je jako riskirala, jer je tumor, kojeg je u velikoj mjeri operativno odstranila u svibnju u Bruxellesu, bio samo nekoliko milimetara manji od krajnjih gabarita za koje se koristi cyber knife. U protivnom, morala bi opet na doslovno otvaranje glave i fizičku operaciju tumora na mozgu.

Tekst: Željko Garmaz/24sata.hr
Foto: Foto-arhiv 031



Pročitajte i...
Pomozimo Eni Šarac - još jedna operacija je pred njom!
Ena mora na još jednu jednu operaciju, obitelj treba pomoć!
Ena Šarac upoznala čovjeka koji je donirao 45.000 kn za njezinu operaciju
Enu Šarac ne puštaju iz bolnice dok ne plati 15.000 eura!
Hrabra Ena Šarac dobila je još jednu bitku protiv bolesti
Old Bridge Pub: Humanitarni koncert za djevojčicu Enu Šarac [FOTO]

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.03.2013. 13:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajd' konačno neka lijepa vijest u moru crnila.

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mariox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 685
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.03.2013. 14:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Divim se ovoj heroini od djeteta. Želim ti svu sreću ovog svijeta.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.03.2013. 23:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dijete a razmišlja tako smjelo.svaka joj čast i želim joj da sve prođe OK i na kontroli.

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Novi korisnik
Offline
Ukupno postova: 6
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 06.03.2013. 11:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ponos našeg grada,pozitivna osoba i spremna svakom pomoći i kad je njoj najteže u što smo se mogli uvjeriti kad je donirala svoje donacije za Noru svaka čast.Želim ti puno uspjeha u životu da si sve svoje snove ispuniš.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
 



 Skoči u forum: