Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Započeli radovi na izgradnji nove tvornice Kandit

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65867
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.03.2013. 13:18 
Naslov:  Započeli radovi na izgradnji nove tvornice Kandit
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Danas su službeno počeli radovi na izgradnji nove tvornice Kandit u Nemetinu. Time je ovaj projekt vrijedan preko 20 mil. eura ušao u drugu fazu realizacije. Dolaskom novog vlasnika sredinom 2011. godine Kandit je u potpunosti redefinirao svoju strategiju nastupa na tržištu kroz nove proizvode, prošao značajne organizacijske i kadrovske promjene, osuvremenio način poslovanja i intenzivno radio na projektu izgradnje potpuno nove tvornice čokolade i bombona.

Nova tvornica prostirati će se na 23.000 četvornih metara i ona za Kandit znači mogućnosti proizvodnje modernih, raznovrsnih proizvoda u skladu sa tržišnim trendovima te rast kapaciteta. Riječ je o značajnoj investiciji u regiji, i treba naglasiti da će gradnjom ove tvornice zapravo započeti razvoj tvrtke u novim tehnološkim i organizacijskim uvjetima.

Restrukturiranjem, reorganiziranjem i izgradnjom nove tvornice Kandit će spremno dočekati otvaranje tržišta EU te nastaviti moderno koncipiranim proizvodima osvajati potrošače u regiji. Završetak radova i konačno preseljenje tvornice planirano je u prvoj polovini 2014. godine.

Foto: Foto-arhiv 031

Pročitajte i...
Kandit se seli izvan Osijeka
Kandit gradi tvornicu - novi ciklus industrijalizacije Osijeka?!


Zadnja promjena: Redakcija 031; 01.03.2013. 16:31; ukupno mijenjano 2 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.03.2013. 14:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...u ovoj vijesti, najviše mi se sviđa što je navedeno gdje to točno Kandit gradi novo postrojenje....bravo....
(da, znam - ispod su linkovi na vijesti u kojima se to spominje...ali ne želim otvarati tri linka, jer netko ne zna pet osnovnih novinarskih pitanja).... Rolling Eyes

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.03.2013. 18:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

izgleda da je kritika dala rezultata,sad znamo da je u nemetinu

_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.03.2013. 19:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bojim se da se pišu crni dani za domaću konditorsku industriju. Našim ulaskom u EU će se samo povećati uvoz konditorskih proizvoda iz zemalja EU čiji će proizvodi postati još konkurentniji zbog ukidanja carina. Istovremeno, izlaskom iz CEFTA-e domaći će konditori postati manje konkurentni na svojem glavnom izvoznom tržištu. Oko 80% od ukupnog izvoza domaći konditori realiziraju u zemlje CEFTA-e.

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.03.2013. 20:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajd hvala bogu nešto pametno nakon dugog vremena..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.03.2013. 20:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PreacheR je napisao/la: ›
Bojim se da se pišu crni dani za domaću konditorsku industriju. Našim ulaskom u EU će se samo povećati uvoz konditorskih proizvoda iz zemalja EU čiji će proizvodi postati još konkurentniji zbog ukidanja carina. Istovremeno, izlaskom iz CEFTA-e domaći će konditori postati manje konkurentni na svojem glavnom izvoznom tržištu. Oko 80% od ukupnog izvoza domaći konditori realiziraju u zemlje CEFTA-e.


razumijem tvoj strah za domaću konditorsku industriju,međutim cijelo gospodastvo je nespremno za ulazak RH u EU, a samim tim automatski se isključujemo iz CEFTA-e.siguran sam da su vlasnici kandita sa tim jako dobro upoznati i da ne bi utukli ogromne novce a da im se to ne isplati kroz određeno vrijeme.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dino8090
Offline
Avatar

Ukupno postova: 440
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.03.2013. 20:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PreacheR je napisao/la (Pogledaj post): › Bojim se da se pišu crni dani za domaću konditorsku industriju. Našim ulaskom u EU će se samo povećati uvoz konditorskih proizvoda iz zemalja EU čiji će proizvodi postati još konkurentniji zbog ukidanja carina. Istovremeno, izlaskom iz CEFTA-e domaći će konditori postati manje konkurentni na svojem glavnom izvoznom tržištu. Oko 80% od ukupnog izvoza domaći konditori realiziraju u zemlje CEFTA-e.

Vrlo velikim dijelom tome ce biti krivi i gradani RH.
Konkretan primjer (kad se ovdje vec spominje) Kandit. Zasto kupovati uvoznu Milku kad imamo nista manje kvalitetnu domacu Kanditovu cokoladu ili npr. Zvecevo?
Vrlo jednostavno, da nema potraznje za uvoznim proizvodima ne bi bilo potrebe ni za uvozom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
machor
Offline
Ukupno postova: 315
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.03.2013. 20:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PreacheR je napisao/la: ›
Bojim se da se pišu crni dani za domaću konditorsku industriju. Našim ulaskom u EU će se samo povećati uvoz konditorskih proizvoda iz zemalja EU čiji će proizvodi postati još konkurentniji zbog ukidanja carina. Istovremeno, izlaskom iz CEFTA-e domaći će konditori postati manje konkurentni na svojem glavnom izvoznom tržištu. Oko 80% od ukupnog izvoza domaći konditori realiziraju u zemlje CEFTA-e.


a sad realno, zašto bi to bili crni dani? ako kandit, do kojega svi pljunemo ima najskuplje proizvode od svih proizvođača, onda i treba propasti, Kanditova čokolada koja dolazi direkt iz tvornice je najskuplja u odnosu na iste takve čokolade drugih konditora, dakle pređe udaljenost od 200m. Ne postoje troškovi dopreme, ide direkt iz tvornice, šećer se proizvodi u istom dvorištu... i ta ista čokolada je skuplja od milke, koja prolazi pet preprodavača dok dođe na policu, na koji ide carinu, kod milke realno postoji i trošak dostave. Ovdje ne pišem o akcijskoj cijeni Milke. Radnik koji radi u toj tvornici je 3x skuplje plačen od Hrvata iz Kandita...
Isto vrijedi i za Kraš.

Također da ne pišem da je Kadnit duplo jeftiniji u Srbiji, a o kvaliteti Kanditovih proizvoda u zadnjeih par godina nije potrebno ni pisati. Idila je neprepozatljiva.


Zadnja promjena: machor; 02.03.2013. 7:42; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
lehi
Offline
Ukupno postova: 1463
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.03.2013. 21:14 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bilo bih nam pametnije da smo svoju Osječku industriju na ovakav način modernizirali .. nastavili raditi nego se dodvoravamo koje kakvim austrougarima .. Dovoljno je bilo iseliti je van grada ,i nastaviti raditi ovako drugi nam naređuju kada ćemo i što imati za ručak . Tako je to kada zavladaju oni koji neznaju raditi sada na koljena i moli za milost tuđinima..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Brick Top
Offline
Avatar

Ukupno postova: 708
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.03.2013. 1:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dino8090 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Konkretan primjer (kad se ovdje vec spominje) Kandit. Zasto kupovati uvoznu Milku kad imamo nista manje kvalitetnu domacu Kanditovu cokoladu ili npr. Zvecevo?
Vrlo jednostavno, da nema potraznje za uvoznim proizvodima ne bi bilo potrebe ni za uvozom.

A vrlo jednostavno, Milka je kvalitetnija i ukusnija od domaćih čokolada i ja ću uvijek iz tih razloga prije nju kupiti. Kad se situacija promijeni, onda možemo razgovarati o kupovanju i favoriziranju domaćeg.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.03.2013. 2:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jupiiiii.... živjeli pojačivaći okusa Idea

pršti zdravlje sve u šesnaest Shocked Rolling Eyes Crying or Very sad
(moš mislit)

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dino8090
Offline
Avatar

Ukupno postova: 440
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.03.2013. 4:08 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Brick Top je napisao/la (Pogledaj post): ›
A vrlo jednostavno, Milka je kvalitetnija i ukusnija od domaćih čokolada i ja ću uvijek iz tih razloga prije nju kupiti. Kad se situacija promijeni, onda možemo razgovarati o kupovanju i favoriziranju domaćeg.

Svaka cast onim pravim svicarskim cokoladama koje su 20/30+ kn po tabli, takvih cokolada mi nemamo (ali takve cokolade kupuje 0,001% ljudi). Ali Milka niti je kvalitetnija niti ukusnija od domacih cokolada.
Probaj novu Kanditovu Nugasso (ili gotovo bilo koju cokoladu iz nove linije) pa mi onda i nakon toga reci da je ta famozna ultraturbomegaprenajcool Milka toliko finija i kvalitetnija. Ili recimo bilo koja Mikado cokolada.

Jasno mi da je klinci puse Milku jer, realno, imaju jaci marketing od svih nasih tvornica zajedno. Ali zasto se ta Milka toliko dize u nebesa, to mi nikako nije jasno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
zen031
Offline
Ukupno postova: 1236
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.03.2013. 10:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dino8090 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Brick Top je napisao/la (Pogledaj post): ›
A vrlo jednostavno, Milka je kvalitetnija i ukusnija od domaćih čokolada i ja ću uvijek iz tih razloga prije nju kupiti. Kad se situacija promijeni, onda možemo razgovarati o kupovanju i favoriziranju domaćeg.

Svaka cast onim pravim svicarskim cokoladama koje su 20/30+ kn po tabli, takvih cokolada mi nemamo (ali takve cokolade kupuje 0,001% ljudi). Ali Milka niti je kvalitetnija niti ukusnija od domacih cokolada.
Probaj novu Kanditovu Nugasso (ili gotovo bilo koju cokoladu iz nove linije) pa mi onda i nakon toga reci da je ta famozna ultraturbomegaprenajcool Milka toliko finija i kvalitetnija. Ili recimo bilo koja Mikado cokolada.

Jasno mi da je klinci puse Milku jer, realno, imaju jaci marketing od svih nasih tvornica zajedno. Ali zasto se ta Milka toliko dize u nebesa, to mi nikako nije jasno.


Zašto se Milka diže u nebesa, odgovorio si u prethodnoj rečenici.

I meni je npr. Idila daleko ukusnija (a mislim i kvalitetnija) od bilo koje Milke, ali Kandit definitivno treba poraditi na marketingu i posebno dizajnu. Usporedite samo dizajn omota Milke i Idile. Meni dizajn osobno nije važan - ako znam što je unutra - ali sumnjam da će, u srazu Milke i Idile - netko tko nikada nije probao niti jednu od čokolada, izabrati Idilu s onim predpotopnim dizajnom.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.03.2013. 10:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja milke uopće ne volim i ne kupujem i ne mislim da su posebno kvalitetne!
ritter volim, i dorinu i zvečevo

kanditove kupujem samo banankiće, a od čokolada sad stvarno ne znam koje imaju (osim kokos čokoladice koju već dugo nisam kupila jer mi je prepreslatka)

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dino8090
Offline
Avatar

Ukupno postova: 440
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.03.2013. 11:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zen031 je napisao/la (Pogledaj post): › Zašto se Milka diže u nebesa, odgovorio si u prethodnoj rečenici.

I meni je npr. Idila daleko ukusnija (a mislim i kvalitetnija) od bilo koje Milke, ali Kandit definitivno treba poraditi na marketingu i posebno dizajnu. Usporedite samo dizajn omota Milke i Idile. Meni dizajn osobno nije važan - ako znam što je unutra - ali sumnjam da će, u srazu Milke i Idile - netko tko nikada nije probao niti jednu od čokolada, izabrati Idilu s onim predpotopnim dizajnom.

Potpisujem od rijeci do rijeci sve.
Ali jasno da je se Kandit ili Zvecevo trenutno nikako ne mogu marketingom pribliziti Krasu, a o jednoj multinacionalnoj kompaniji kao sto je Milka da ni ne govorimo. Za takvo bombardiranje reklama niti jedna nasa tvornica nema novaca.

Ali dajmo "ovom novom" Kanditu vremena, uspjeh ne dolazi preko noci. Osobno mi se cini da novo vodstvo radi odlican posao i mislim da je dobar potez sto su prvo poradili na kvaliteti i dizajnu (npr. novi dizajn bananka mi je odlican!), a valjda ce nakon toga doci i marketing s vremenom.

Ako nisi probao dosad, toplo ti preporucujem da probas ove cokolade iz nove linije, a posebno Nugasso. Cokolada je pogodak u sridu i bas je prefina! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: