Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Svijećama protiv ćirilice [Vijesti Osječke TV]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
OSTV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.02.2013. 15:54 
Naslov:  Svijećama protiv ćirilice [Vijesti Osječke TV]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Predstavnici Stožera za obranu hrvatskog Vukovara iznijeli su svoje razloge zaoštravanja odnosa s Vladom RH ističući da je sve što se radi po posljednjem popisu stanovništva kršenje Ustava. Traže da se obave provjere prebivališta i birački popisi, jer se na ovom sadašnjem nalazi 4 tisuće osoba više nego što ih ima ukupno. Pozvali su istomišljenike da u subotu u znak protesta i javnog protivljenja ovoj nepravdi, nezakonitom uvođenju ćirilice, zapale svijeće i izvjese barjake na pola koplja. Uputili su pitanje "vladajućima" - Koliko je Zakona prekršeno ili nije pravilno uređeno, kad političari mogu donijeti odluku da se ćirilica uvede u grad Vukovar?!

U Vijestima Osječke televizije pogledajte i:

- sramotan odnos Grada prema umirovljenicima
- Đapić u izravnim susretima s građanima
- solarni paneli na Tehničkoj školi


Osječka televizija - Vijesti, 28.02.2013.




Više informacija; Osječka televizija



Vijesti Osječke televizije možete svakodnevno pratiti na stranicama portala Osijek031.com.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.02.2013. 22:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

OSTV je napisao/la: ›
Pozvali su istomišljenike da u subotu u znak protesta i javnog protivljenja ovoj nepravdi, nezakonitom uvođenju ćirilice, zapale svijeće i izvjese barjake na pola koplja. Uputili su pitanje "vladajućima" - Koliko je Zakona prekršeno ili nije pravilno uređeno, kad političari mogu donijeti odluku da se ćirilica uvede u grad Vukovar?!


"Zabrinjavajući broj tih zlih Srba još obitava u Lijepoj našoj. No, ako se već nisu odselili preko Dunava, onda barem neka nauče latinicu i hrvatski jezik. Jer Srbi su nas napali, mi smo pobijedili, i sada ima da slušaju. Da je bilo pravde, mi bi njima oko za oko, ali nas je taj blesavi mirotvorac Tuđman spriječio, pa donio te sve glupe zakone."

To je otprilike sukus politike ovih umirovljenika sa viškom vremena. Zašto umirovljenika? Pa nitko drugi, osim povlaštenih umirovljenika, nema toliko vremena da nas maltretira s tom ćirilicom u vremenu gospodarske krize, i da drži nekakve straže na ulazu u propali Vukovar (valjda ljudima nedostaje stražariti, možda i pucati).

Osim sramote što se u Hrvatskoj ne provode Tuđmanovi zakoni, ne vjerujem da ima ikakvih problema da se ovo pitanje odgodi za jedno 50 godina. Srbi će se ionako služiti pismom kojim god hoće. Za 50 godina tu više neće biti ni Srba, a ni mnogo Hrvata. Izumrijet će, ili odseliti u pristojnije krajeve. Ova vlada si nepotrebno pravi probleme, kao da ne zna da je povlaštenih umirovljenika sa viškom vremena dovoljno.

Ako ikad bude inicijativa da se ukinu povlaštene mirovine, ja ću zapaliti dvije svijeće, a zastavu koju ću dobiti od Hdssb-a, tj. Vodovoda, spustit ću i do kraja koplja, a ne samo na pola.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.03.2013. 9:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne vjerujem da u Vukovaru ima puno ljudi sa povlaštenim mirovinama, oni su te mirovine debelo zaslužili, ali svakako usmjeravaju energiju u pogrešnom pravcu.

Treba se buniti zbog propadanja grada i nezaposlenosti, rat je gotov, pobijedili smo - okrenimo se drugim stvarima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.03.2013. 10:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

muvifrik je napisao/la: ›
Ne vjerujem da u Vukovaru ima puno ljudi sa povlaštenim mirovinama, oni su te mirovine debelo zaslužili, ali svakako usmjeravaju energiju u pogrešnom pravcu.

Treba se buniti zbog propadanja grada i nezaposlenosti, rat je gotov, pobijedili smo - okrenimo se drugim stvarima.


U Vukovaru sigurno ima puno ljudi s povlaštenim mirovinama. Doduše, na račun Vukovara privilegije su dobili mnogi koji nemaju veze s Vukovarom, ali tu smo nemoćni, ako njima ne smeta.

Da li su zaslužili povlaštenu mirovinu, tj. da li je bilo tko zaslužio biti povlašten, to je pitanje. Mislim da nitko ne bi trebao biti povlašten u društvu, zbog bilo kojeg razloga. Pravi vukovarski branitelji su zaslužili poštovanje i zahvalnost, a povlaštene mirovine im je organizirao Gojko Šušak i kompanija, da bi vječno glasali za Hdz.

Pa ako si već povlašten, čovječe, nemoj maltretirati ostale ljude svojim srednjovjekovnim stavovima, stražama i prosvjedima. Ako se u Istri nitko nije bunio protiv talijanskog, ili u Baranji protiv madžarskog, onda neka i Srbi koriste svoj jezik i pismo. Nevjerojatno je o čemu mi ovdje uopće raspravljamo, 2013. godine. Tu se još uvijek treba boriti protiv predrasuda, generaliziranja, međunacionalne mržnje i sličnih stvari. Dokad više, ljudi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tranquilize
Offline
Ukupno postova: 548
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.03.2013. 16:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
muvifrik je napisao/la: ›
Ne vjerujem da u Vukovaru ima puno ljudi sa povlaštenim mirovinama, oni su te mirovine debelo zaslužili, ali svakako usmjeravaju energiju u pogrešnom pravcu.

Treba se buniti zbog propadanja grada i nezaposlenosti, rat je gotov, pobijedili smo - okrenimo se drugim stvarima.


U Vukovaru sigurno ima puno ljudi s povlaštenim mirovinama. Doduše, na račun Vukovara privilegije su dobili mnogi koji nemaju veze s Vukovarom, ali tu smo nemoćni, ako njima ne smeta.

Da li su zaslužili povlaštenu mirovinu, tj. da li je bilo tko zaslužio biti povlašten, to je pitanje. Mislim da nitko ne bi trebao biti povlašten u društvu, zbog bilo kojeg razloga. Pravi vukovarski branitelji su zaslužili poštovanje i zahvalnost, a povlaštene mirovine im je organizirao Gojko Šušak i kompanija, da bi vječno glasali za Hdz.

Pa ako si već povlašten, čovječe, nemoj maltretirati ostale ljude svojim srednjovjekovnim stavovima, stražama i prosvjedima. Ako se u Istri nitko nije bunio protiv talijanskog, ili u Baranji protiv madžarskog, onda neka i Srbi koriste svoj jezik i pismo. Nevjerojatno je o čemu mi ovdje uopće raspravljamo, 2013. godine. Tu se još uvijek treba boriti protiv predrasuda, generaliziranja, međunacionalne mržnje i sličnih stvari. Dokad više, ljudi.


Laughing tragikomicno je da se stavljas na stranu nekakvog "razuma" , jedno je madjarski/talijanski a drugo je ova situacija sa forsiranjem cirilice a srbi sami koriste latinicu i prosvjeduju protiv forsiranja cirilice po srbiji koju provode tamosnji radikali, oni vrlo dobro razumiju Vukovar na latinici isto kao i mi , kakvo je*eno suludo bacanje para na gluposti, ne bi imao nista protiv toga da oni zbilja ne koriste latinicu pa nemogu procitati te table ili dokumente...

zanimljivo je kako se sralo po forumu kada su se po osijeku stavljale one glupe slike po tablama i oznacavalo to nepotrebnim, ne da mi se provjeravati ali vjerujem da si i tamo kolo vodio , zanimljiva je ta dvolicnost

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.03.2013. 18:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tranquilize je napisao/la: ›
W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
muvifrik je napisao/la: ›
...


...


Laughing tragikomicno je da se stavljas na stranu nekakvog "razuma" , jedno je madjarski/talijanski a drugo je ova situacija sa forsiranjem cirilice a srbi sami koriste latinicu i prosvjeduju protiv forsiranja cirilice po srbiji koju provode tamosnji radikali, oni vrlo dobro razumiju Vukovar na latinici isto kao i mi , kakvo je*eno suludo bacanje para na gluposti, ne bi imao nista protiv toga da oni zbilja ne koriste latinicu pa nemogu procitati te table ili dokumente...

zanimljivo je kako se sralo po forumu kada su se po osijeku stavljale one glupe slike po tablama i oznacavalo to nepotrebnim, ne da mi se provjeravati ali vjerujem da si i tamo kolo vodio , zanimljiva je ta dvolicnost


ne znam samo zašto praviš razliku između mađarskog/talijanskog i srpskog jezika na ćirilici.srpski,ruski i još neki se jezici jednostavno pišu ćirilicom, i to je tako.da oni razumiju i latinicu,to nam je svima poznato.a poznato nam je i donošenje zakona o nacionalnim manjinama.poznato nam je i tko ih je donio.a poznato je da srbi u okolnim mjestima gdje imaju većinu imaju ploče i na ćirilici.a ne znam da li vam je poznato da u dalju,mjestu stradavanja hrvatskih redarstvenika, imena ulica su dvojezična.i to već 3 godine.



a znaš što je pravo "je*eno suludo bacanje para na gluposti"

http://www.vecernji.hr/vijesti/nista-ustede-izbori-europski-parlament-14-travnja-clanak-517610

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
muvifrik
Offline
Avatar

Ukupno postova: 878
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.03.2013. 19:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

milo_moje je napisao/la: ›
tranquilize je napisao/la: ›
W.M. Felt je napisao/la (Pogledaj post): ›
muvifrik je napisao/la: ›
...


...


Laughing tragikomicno je da se stavljas na stranu nekakvog "razuma" , jedno je madjarski/talijanski a drugo je ova situacija sa forsiranjem cirilice a srbi sami koriste latinicu i prosvjeduju protiv forsiranja cirilice po srbiji koju provode tamosnji radikali, oni vrlo dobro razumiju Vukovar na latinici isto kao i mi , kakvo je*eno suludo bacanje para na gluposti, ne bi imao nista protiv toga da oni zbilja ne koriste latinicu pa nemogu procitati te table ili dokumente...

zanimljivo je kako se sralo po forumu kada su se po osijeku stavljale one glupe slike po tablama i oznacavalo to nepotrebnim, ne da mi se provjeravati ali vjerujem da si i tamo kolo vodio , zanimljiva je ta dvolicnost


ne znam samo zašto praviš razliku između mađarskog/talijanskog i srpskog jezika na ćirilici.srpski,ruski i još neki se jezici jednostavno pišu ćirilicom, i to je tako.da oni razumiju i latinicu,to nam je svima poznato.a poznato nam je i donošenje zakona o nacionalnim manjinama.poznato nam je i tko ih je donio.a poznato je da srbi u okolnim mjestima gdje imaju većinu imaju ploče i na ćirilici.a ne znam da li vam je poznato da u dalju,mjestu stradavanja hrvatskih redarstvenika, imena ulica su dvojezična.i to već 3 godine.



a znaš što je pravo "je*eno suludo bacanje para na gluposti"

http://www.vecernji.hr/vijesti/nista-ustede-izbori-europski-parlament-14-travnja-clanak-517610


To sam prije isto spomenio u nekom postu. Već postoje u okolnim mjestima dvojezični natpisi, čak sam primjetio da i neke trgovine imaju isključivo natpis na ćirilici.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: