Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Izbori 2013 - prognoze komentari i analize

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.05.2013. 14:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chaknoris je napisao/la: › Ovo je žešći fail.
Pa on i B.G. su hrpu toga skupa radili. Imaš priznanje od neki dan. To je kao da kažeš da je Polančec ok a Sanader nije.
Fail moze biti samo cinjenica sto niti jedan kvalitetniji kandidat nema sanse.

Dakle, imamo pretpostavke:
- 8 osoba se kandidiralo za gradonacelnika
- od tih 8 osoba 2 osobe imaju nesto vecu sansu od ostalih 6

Dakle, zapravo je izbor izmedju dva kandidata.

U prvom krugu mozda jos i dam glas nekom drugom kandidatu (svakom osim Bubala), ali u drugom cu morati dati onome tko je manje zlo, odnosno onome tko je blize idealnom kandidatu.

E, sad, SBBKBB - kad bi kojim slucajem Simic po anketama i nekoj percepciji javnosti disao za vrat Vrkicu i Bubalu - tada bih bez razmisljanja u prvom krugu dao glas Simicu, nadajuci se da ce proci u drugi krug.

Jos jedan SBBKBB je onaj da je Varga na mjestu Pecnika. E, to bi bilo vrlo zanimljivo. Vjerujem da bi on bio blizu drugog krugu, ako ne i siguran kandidat za drugi krug.

No, netko je ovdje dobro pitao - hoce li Simic podrzati Vrkica u drugom krugu. Javno, naravno.

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
chaknoris
Offline
Avatar

Ukupno postova: 591
Lokacija: L. A.
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.05.2013. 14:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kao ukazivanje na tvoju nekulturnost. Ništa više. Odnosi se na riječ trkeljanje.

Opet izbjegavaš odgovor Smile

Od svih meni Pecnik najprihvatljiviji. Nije imao nikakve suradnje s "sektom".

No, budemo vidjeli tko će proći. A ako je Vrkić za par godina valjda i rezultate. Puno je obećano, pa živi bili i vidjeli.

Edit : Idealno bi bilo da je Varga za gradonačelnika.

@mungos

Nažalost, nikada nisu dva kvalitetna kandidata. U pravu si.
Ali nije li tužno da moramo birati "manja zla".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.05.2013. 14:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

chaknoris je napisao/la: › Od svih meni Pecnik najprihvatljiviji. Nije imao nikakve suradnje s "sektom".
S obzirom da su kandidati za drugi krug poprilicno izgledni i da moj glas ima relativno mal utjecaj, kontam mu dati ulogi "statementa" Smile

Dati glas Peniku u prvom krugu je sasvim ok. To cu vjerojatno i napraviti - kao svojevrsni znak podrske onima koji otvoreno govore. Neka zna da nas ima. Smile

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 07.05.2013. 15:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Za koga ćeš glasovati u drugom krugu? Hvala!

Nikad mi neće biti jasan Varga s Laburistima, ali osobni izbor...isto tako kuda za župana, nema apsolutno,ali apsolutno nikakve šanse. Nije li Varga bio SDP do nedavno?
Šimić, neću ponavljati, ima moje simaptije i ukoliko ostane normalan želim mu puno sreće u radu. Čak mi i Vidović izgleda normalan, ali HDZ mi se gadi. Ukratko meni je Đapić bolji od Bubija. I bio je bolji gradonačelnik!

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.05.2013. 15:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la (Pogledaj post): › Ukratko meni je Đapić bolji od Bubija. I bio je bolji gradonačelnik!


...po čemu ih uspoređuješ?????.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 07.05.2013. 15:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Po tome što je Osijek onda uistinu bio veliko gradilište! Sada, mrtvilo! Bubalo govori o dubiozama bla bla bla. Da su bile tolike dubioze o kojima govori Bubica ne bi ih riješio za 5 mandata! Da ne ispadne da je Đapone sunce i da ga volim pretjerano, ali bio je bolji gradonačelnik. Pruga za Bikaru dobra je za jako puno Osječana... A Bubi ju obećao čupati zubima..

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
zaljubljena u Osijek
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2366
Lokacija: OS
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.05.2013. 15:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
audiworld je napisao/la (Pogledaj post): › Ukratko meni je Đapić bolji od Bubija. I bio je bolji gradonačelnik!


...po čemu ih uspoređuješ?????.....

Možda po kilaži Confused Laughing

_________________
Ljudi su stvoreni da se vole. Stvari su stvorene da se koriste. Svijet je u neredu zato što se stvari vole, a ljudi koriste! osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.05.2013. 15:43 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la (Pogledaj post): › Po tome što je Osijek onda uistinu bio veliko gradilište! Sada, mrtvilo! Bubalo govori o dubiozama bla bla bla. Da su bile tolike dubioze o kojima govori Bubica ne bi ih riješio za 5 mandata! Da ne ispadne da je Đapone sunce i da ga volim pretjerano, ali bio je bolji gradonačelnik. Pruga za Bikaru dobra je za jako puno Osječana... A Bubi ju obećao čupati zubima..


...hoćeš reći da se sad ne gradi po Osijeku?????... Shocked Shocked Shocked ...imati gradilišta po gradu ne znači nužno i nešto dobro....pruga do Bikare je okej, slažem se.....no, što je to kapitalno gradio Đapić??? spomenik Anti???...ogromne tegle????...nordijsku stazu????....Eurodom???..ah, da - porušio je silos, sva sreća pa je tamo sad još uvijek ona krpa što okružuje teren....jesam li nešto zaboravila???
....nisu ni ovi ništa bolji, s tim se slažem....ali, nerealno mi je reći da je Đapić bio bolji od Bubike, jer je Osijek tada bio veliko gradilište.....imaš još neke konkretne činjenice po čemu je bio bolji?

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 1  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 07.05.2013. 15:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ti meni hoćeš reći da Eurodom nije dobra investicija? I to još privatna! Što se sada gradi? Trg? Razumijem da je glavni trg trebalo obnoviti, ali Trg Slobode je arhitektonski promašaj i preskupa igračka! Portanova? Ne da nije Hondina tvornica, ali 600 ljudi ju je gradilo! Avenue Mall( opet privatno) plaćaju radnike, platili komunalije itd.

P.s. Što se gradi sada? Kapitalne investicije od 100kn? To je Bubalu kapitalna investicija!

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 07.05.2013. 15:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la (Pogledaj post): › Ti meni hoćeš reći da Eurodom nije dobra investicija? I to još privatna! Što se sada gradi? Trg? Razumijem da je glavni trg trebalo obnoviti, ali Trg Slobode je arhitektonski promašaj i preskupa igračka! Portanova? Ne da nije Hondina tvornica, ali 600 ljudi ju je gradilo!

P.s. Što se gradi sada? Kapitalne investicije od 100kn? To je Bubalu kapitalna investicija!


...Eurodom se već pokazao kao loša investicija, samim tim što još uvijek nije u upotrebi, a kada i bude, jednostavno me plaši kolika će mu biti popunjenost.....Portanova je trgovački centar i nema veze s kapitalnim ulaganjima, a tih 600 ljudi više ne radi tamo....ako ćemo tom logikom, eno ti pred Dardom naselje bauštelaca koji dolaze preko tjedna i odlaze vikendom....jel bi i oni mogli ući pod tvoju statistiku zaposlenih????
...osim ta dva projekta, što je još Đapić radio bolje od Bubija????....
...btw. ne podnosim ni jednog ni drugog, niti lobiram ni za jednog ni drugog....samo me interesiraju činjenice po kojima tvrdiš da je Debeli Košarkaš bolji od Klauna.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 07.05.2013. 16:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne lobiram za Đapića. Da si informirana znala bi da su Eurodom i Tehnika potpisali ugovor u iznosu 147 milijuna kuna! Eurodom nije promašena investicija, a brigu ostavi PRIVATNOM investitoru! Bubalu zahvali što onaj kubus na Trpimirovoj izgleda kao da smo u DDR-u! Taj "kulturni centar" dok je Bubija neće biti kulturni! Tako je tih 600 ljudi ne radi više tamo, ali da ima projekata radili bi negdje dalje. Osijek Koteks je zalegao, imali su 1000 zaposlenih! Portanova je investicija od 80 000 000 eura, koliko je tu plaćeno davanja, komunalnih doprinosa itd. Avenue Mall 55 milijuna eura. Samo ta dva centra su 130-140 milijuna eura. Što se sada gradi?
Kapitalna investicija Srednjika? Ili Trg koji se ne sviđa ni čovjeku koji ga je projektirao?


Zadnja promjena: audiworld; 07.05.2013. 16:08; ukupno mijenjano 1 put.

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.05.2013. 16:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

audiworld je napisao/la: ›
Za koga ćeš glasovati u drugom krugu? Hvala!


Još ne znamo koji će kandidati biti u drugom krugu. Ni kampanja nije završena. Kada dođe do drugog kruga, izjasnit ću se. Ovisi i o rezultatima za gradsko vijeće i županijsku skupštinu.

audiworld je napisao/la: ›
Po tome što je Osijek onda uistinu bio veliko gradilište! Sada, mrtvilo!


Ovdje pak pokazuješ da između tebe i prosječnog birača Hdssb-a, ili Đapića ako hoćeš, nema nikakve razlike. Samo ti je opcija druga.

Tu se piše o građevini, investicijama, miješaju se privatne i javne, miješa se vrijeme prije krize i u krizi, uglavnom jedna papazjanija o građenju, kao da je građenje svrha lokalne vlasti. Možda Vrkiću i jest. Upravo zato pišem opet da će nam takva "promjena" malo donijeti. Natjecanje u tome tko je što sagradio, tko je više gradio, tko obećava da će više graditi, to je već ispod svake razine. Zato smo tu gdje jesmo. Diskusija za domove umirovljenika, i tu nažalost podcjenjujem umirovljenike.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
audiworld
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2078
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 07.05.2013. 16:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ti svojim postovima pokazuješ da nemaš blage veze! Najbolji način da se puni proračun su investicije! Pogotovo privatne, ali ti evidentno nemaš blage veze! Da treba dom za umirovljenike! Treba se Osijek graditi! Kriza je prilika za novi početak! Ako nisi znao, kriza je najbolje vrijeme za ulaganja itd. Nekim ljudima je, gospodine, bitno da se gradi te da se grad razvija. Time se aktivira građevinska operativa i hrpa popratne industrije, puni se proračun, ljudi dobiju posao. Bitno je da lokalna vlast gradi te da dovlači nove investitore. Pitam se samo kako tebi to nije jasno?

_________________
.... alergičan na seljačine, primitivce, podobne i ine..... volim i ocvale studente.. alergičan na marijuanu... tu travu treba tretirat pesticidima
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Pozerica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 72
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.05.2013. 21:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Po svemu sudeci kako stvari se odvijaju najizgledniji za drugi krug s Bubalom je Pecnik! Vrkic pada jer nema dovoljno jak vokabular rijeci za debate na televizijama, taj trend ce se i nastaviti! Sto se tice gos. Simica ja vjerujem da ce zavrsiti na 4 mjestu iza Vrkica a ispred Dapica jer imaju kroz povjest demokrscanke glasace a Simic je kud i kamo jaca i karizmaticnija osoba!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
HDSSB-L
Offline
Ukupno postova: 100
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 07.05.2013. 21:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pozerica je napisao/la: ›
Po svemu sudeci kako stvari se odvijaju najizgledniji za drugi krug s Bubalom je Pecnik! Vrkic pada jer nema dovoljno jak vokabular rijeci za debate na televizijama, taj trend ce se i nastaviti! Sto se tice gos. Simica ja vjerujem da ce zavrsiti na 4 mjestu iza Vrkica a ispred Dapica jer imaju kroz povjest demokrscanke glasace a Simic je kud i kamo jaca i karizmaticnija osoba!


Po zadnjim anketama je Pecnik sigurni u drugom krugu, laburisti najvise rastu od svih stranaka jer uzimaju biracko tjelo lijevice. Wink PECNIK penicilin za Bubija Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: