Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Projekt studentskih kredita uz subvenciju grada/županije ušao u petu godinu

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.02.2013. 16:10 
Naslov:  Re: Projekt studentskih kredita uz subvenciju grada/županije ušao u petu godinu
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Losos:D je napisao/la: ›
na kraju, knjige se na faxu ne kupuju nego kopiraju ako baš moraju s druge strane sada svi studiji na svim fakultetima u HR imaju godinu dana unaprijed definirane šverceve... e to nam je bolonja dala

Čini mi se da ti ne kontaš poantu. Studiranje košta, koliko god ti sipao svoje klimave teorije. A što se tiče knjiga... Nama je na fakultetu iz određenih kolegija bilo zabranjeno kopiranje knjiga. Naravno, da bi profesori zaradili na knjigama koje ne vrijede jedva 60 kn, a ne duplo-troduplo više koliko smo ih plaćali. Na prvoj i/ili drugoj godini engleskog jezika, kopiranu knjigu smjeli su imati samo oni koji su išli na nastavu za dvojku, a svi koji su htjeli višu ocjenu, morali su kupiti original knjigu. Jadan im je taj način. Ono, zar se razina znanja povećava posjedovanjem original knjige?!

Prije koju godinu sam pisala ispit iz računovodstva, a profesor je jednoj kolegici došao do stola i piao ju zna li ona da on nju može tužiti jer je kopirala kontni plan. Djevojka mu je rekla da nije imala novca da ga kupi, ali njega za to boli briga. Nekad me stvarno bude sramota kakvi nas "visokoobrazovani akademski građani" uče i omalovažavaju na fakultetu.

Što se samog financiranja tiče, meni je bilo super što živim kod roditelja, nisam morala plaćati stan. Naravno, u današnje vrijeme nije lako ni s kupnjom knjiga, skripti i svega ostalog.

Studentima koji nisu iz Osijeka i okolice ode dosta novaca - dok platiš najam, režije, hranu itd.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Losos:D
Offline
Ukupno postova: 129
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.02.2013. 16:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ima smisla to što govodiš no s druge strane nije poanta da imamo što veći broj VSS makar ne drzavne mature nego da se kroz fakultete uspije smanjit broj nezaposlenih na tržištu jer ovako bi imao veliki bum nezaposlenih, a kroz fakultete imaš jednostavno mali priliv svake godine malo po malo...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Losos:D
Offline
Ukupno postova: 129
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.02.2013. 16:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moje teorije nisu klimave (a da ne ostane samo na tome, potpomoći ću činjnicama)

Prvo djelomično se slažem s tobom vezano za idiote koji predaj, iako bi naziv redovitog profesora ili asistenta doveo do zaključka da ti ljudim imaju apatije i da imaju veći IQ od 100 to ti nažalost nije točno i to realno gledajući u nekom iznosu od 30% - previše naravno...

no za sve postoji lijeka, tako i za "takve" samo trebaš naći načina i stranu s koje prići

što se tiče informacije da postoje cijeli studiji riješeni a ti trebaš samo upisati fakultet, to jeistina - u posjedu sam dva studija ... ETF i EFOS

Nadalje, jako je mali broj nadr profesora koji traže da kupiš original, većinom na pravu i nećemo sada to uzimati za pravilo...

Na kraju - slažem se da studiranje košta, no više košta ne biti radovan i ne davati ispite i ne sjediti za stolicom... i dalje djeca (18 godina) dolaze na studij a velikom većinom da bi cugali i sprdali se na predavanjima, jako malo njih je odraslo u glavi (ipak im je samo 1Cool

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Paula
Offline
Avatar

Ukupno postova: 23
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.02.2013. 16:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To što grad i županija pokrivaju dio kamate je jako lijepa stvar s njihove strane.

Glavni je problem previše studenata. Relano bi bilo u Osijeku ostaviti elektrotehniku i poljoprivredu a sve ostalo zatvoriti na 20 godina.
Ostalih struka ima previše nezaposlenih a broj stanovika se smanjuje.
Šteta novca koji odlazi u prazno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Losos:D
Offline
Ukupno postova: 129
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.02.2013. 16:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Malo pretjeruješ, ne misliš li?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Paula
Offline
Avatar

Ukupno postova: 23
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.02.2013. 16:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne. Niti provociram.

Logično je pitati. Kolika je cijena jednog školovanja? Ne 5 godišnjeg, nego 7 ili više godina, koliko je već prosjek studiranja.
Postoji li potreba za kadrom? Koliko se završenih studenata zaposli u svojoj struci i u kojem roku?
Koliko studenata upiše fakultet i odustane od njega?

Moje skromno mišljenje je da svako selo ne treba imati fakultet. Niti postoji potreba za toliko diploma koje nigdje ne vrijede.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Coca Cola
Offline
Avatar

Ukupno postova: 394
Lokacija: n'djamena
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 11.02.2013. 17:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

na par godina ostaviti samo neke fakultete na drzavnoj sis a ostali ko hoce neka placa puni iznos za fakultete koji nisu na drzavnoj sisi.. Smile ali to je nemoguce sobizrom da je nas obrazovni sustav socijalisticki Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Losos:D
Offline
Ukupno postova: 129
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.02.2013. 17:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Paula - ima smisla samo smanjiti kvote ništa više jer kada prestaneš upisivati prestane ići i u korak s vremenom, a sve se mijenja iz dana u dan! Jedino ako bi netko htio učiti i poslije fakulteta, ali takvih NEMA!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Paula
Offline
Avatar

Ukupno postova: 23
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 11.02.2013. 17:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Smanjiti kvote za 90%?

Prošle godine, pravo 442 studenta. Gjde će svi oni, koliko ih uopće završi? Koliki je ukupni trošak studiranja po godini za njih?


Opet, koji je to profesorski kadar ovdje, koliko su sposobni naučiti nekoga nešto? Mjerljive stvari, CC radovi, publikacije, istraživanja, knjige?


Ovaj grad je davno digao ruke od sebe, mi idemo unazad a ne u korak s vremenom.
Usporedi Osijek prije 30 godina i sada. Samo statistiku, ne sjećanja i emocije. Broj zaposlenih, broj stanovnika, tvornica ?

Promjene danas, na koje se pozivaš, su toliko brze da te nitko ne pita želiš li ti učiti ili ne nakon faksa. Ako želiš opstati, moraš stalno učiti.
Završen fakultet ne znači da više nikada ne moraš učiti. Naprotiv.
Takvo razmišljanje je pogubno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Losos:D
Offline
Ukupno postova: 129
Spol: Muško Muško
Post Postano: 11.02.2013. 18:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Upravo se aspolutno sa svime slažem!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
weird7
Offline
Ukupno postova: 15
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 12.02.2013. 9:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Losos:D je napisao/la: ›
ahahahaha...

Izrazito nemaštovit komentar.. no dobro da vidimo...

kažeš studirati van mjesta prebivališta...
u redu, poštujem.. no jel itko čuo za domove? (i nemoj sada početi plakati kako nemoš upasti u domove kada recimo u ZGu ima toliko da ti srce stane)

s druge strane - da mišljenja sa da ne trebaju sva djeca studirati...
(ukoliko netko ne zna 70-85% srednjoškolaca upiše fakultete) stvarno mislite da nam treba 70% visoko obrazovanih?

što ste tiše ovog maloumnika (weird7)

prije nego krenem stvarno smatram da studij treba biti besplatan - pogotovo onaj na javim sveučilištima

no objasni mi ... osim džeparca (koji iovako dobivaju gdje god bili) doma od 100kn i troškova prehrane od 250-500kn mjesečno (menza obično toliko košta)
jer stvarno misliš da za to treba dizati kredite od po nekoliko tisuća eura?



mislila sam ti objasniti. ali ti si previše inteligentan da bi slušao maloumnike

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Losos:D
Offline
Ukupno postova: 129
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.02.2013. 9:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Hvala, sada odi i sjedi u taj ćošak jer to je najbolje što ćeš napraviti.

Volim kada netko tako pametuje, a nema blagog pojma o temi... pffff...

Ista priča kao i u situaciji da Hrvatska ima 1 000 000 izbornika reprezentacije, ista

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.02.2013. 10:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Losos:D je napisao/la: ›
Ide i prodaje pamet svima i na kraju kada nađe nekoga tko mu vrati podvije rep i pobjegne!

 Tebi za info, u stvarnom svijetu, u kojem ti za sada samo participiraš vrlo malim dijelom, ljudi rade, da bi svojoj obitelji omogućili život i školovanje. Iza sebe imam jedno dijete na fakultetu, i jedno u OŠ, i to su moje kvalifikacije za ono što pišem o ovoj temi. Za školovanje svoje djece, nikad nisam (i neću), koristio nikakve povlastice, i rupe u zakonu, jer se to kosi sa mojim moralnim načelima, i mojim svjetonazorom. Svima onima koji skrbe za svoju obitelj, vođeni nekim moralnim načelima, školovanje je vrlo skupo, ostali nisu kategorija na koje vrijedi trošiti riječi. Onaj kome mama i tata kupuju toaletni papir da obriše ono što je ispod repa, teško može biti kompetentan za priču o povijanju repa.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Losos:D
Offline
Ukupno postova: 129
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.02.2013. 10:57 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kakve predrasude, mila majko, probudi se mali čovječe i gledaj širu sliku inače češ i dalje biti topovsko meso koje jedino zna plakati zapomagati i negodovati i kukati...

Da, istina je samo kukaš i ništa ne radiš po tom pitanju.

Povlastica nije biti pismen (ipak je 21. stoljeće, to se od tebe očekuje) no ako ćeš samo kukati i plakati kod kuće neće ti nitko pomoći ni sami Bog (crkva kaže Bog će ti pomoći ako si sam pomogneš, da licemjerni su, no što je tu je, takav je svijet)

Nadalje, nikada nisam ulazio u obvezno školstvo i tražio rupe u zakonu tamo, jer je ono napravljeno kako bi tiskare i nazovi izdavači imali posla, što je i dalje priznajem nepošteno. No, neobavezno školstvo kao što je studij nema potrebu za dizanjem kredita jer troškovi nisu veliki osim ako nisi tatina princezica i ako tata ne želi da ti iiištttaaa fali...

PROBUDI SE!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 12.02.2013. 11:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Losos:D je napisao/la (Pogledaj post): › Kakve predrasude, mila majko, probudi se mali čovječe i gledaj širu sliku inače češ i dalje biti topovsko meso koje jedino zna plakati zapomagati i negodovati i kukati...
PROBUDI SE!!

 Ja sam se probudio i progledao još tamo 1990-te, kad sam po završenom školovanju počeo raditi.
Tebi isto tek slijedi.
Losos:D je napisao/la: ›
...Da, istina je samo kukaš i ništa ne radiš po tom pitanju...

 Vidi odgovor na prvi citat...
Losos:D je napisao/la: ›
...Povlastica nije biti pismen (ipak je 21. stoljeće, to se od tebe očekuje) ...

 U nedostatku drugih argumenta, uvijek je tu dobri stari ad hominem...
Losos:D je napisao/la: ›
Nadalje, nikada nisam ulazio u obvezno školstvo i tražio rupe u zakonu tamo,

 Bilo kakvo traženja rupa u zakonu, je neprihvatljivo i nemoralno.


Losos:D je napisao/la: ›
No, neobavezno školstvo kao što je studij nema potrebu za dizanjem kredita jer troškovi nisu veliki osim ako nisi tatina princezica i ako tata ne želi da ti iiištttaaa fali...

 Kad obitelj živi od cca. 4500 kuna, tad je i toaletni papir, kojim brišeš ono ispod repa, skup.

 Kad se probudiš, kao što sam se ja probudio devedesete, tad će ti biti puno jasnije o čemu govorim...
Dotad vrijedno ući, i znaj, doći će dan kada ćeš se sjetiti ovih riječi.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: