Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Ivica Vrkić umjesto 'Inati se Slavonijo' nudi 'Slavonsku rapsodiju'

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66102
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.02.2013. 7:22 
Naslov:  Ivica Vrkić umjesto 'Inati se Slavonijo' nudi 'Slavonsku rapsodiju'
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

-Iskustvo, znanje, reference, otvorenost prema Zagrebu i svijetu, osobine su koje bi gradonačelnik Osijeka trebao imati. Zato je izbor Ivice Vrkića kao našega kandidata za gradonačelnika najbolji za naš grad. Uvjeren sam da je ovo pobjednička ekipa, rekao je Ivan Vrdoljak, potpredsjednik HNS-a i ministar gospodarstva, predstavljajući nestranačkog Vrkića u ime koalicije SDP-a, HNS-a i HSU-a, trenutačno vladajuće u državi.

'Lega', kako mu je dobacio netko iz gledališta Kina Uranija, ponovno otvorenog za ovu prigodu, na pozornici se pojavio u opuštenom izdanju s izlizanim trapericama, košulji bez kravate i u kratkoj jakni te priznao kako ga 'lega' zovu i u Ministarstvu.

- Nedostaje nam optimizma i apatija je velika. Propustili smo mnoge šanse, ali imamo nove i Osijek možemo urediti kao napredan, lijep i pametan grad po mjeri njegovih stanovnika. Najveće bogatstvo grada su ljudi, a srce Osječana je kao Rusija. Ne postoji trg, ulica ili tvornica koje ljudi ne mogu izgraditi ili uništiti. Prolazili smo katarze, rat, nasilje i privatizaciju, bili smo i 'grad slučaj' i nije se nakon toga jednostavno naučiti demokraciji. Prošli smo stabilizacijsku fazu, ulazimo u EU i Zagreb, Berlin i Budimpešta nisu nam više daleko. Svi koji šire negativnu energiju i neprijateljstva propadaju, pitanje je samo vremena. Naš Osijek vidim kao grad koji će pokrenuti Slavoniju, a SDP, HNS i HSU predstavljaju vam ljude koji na čelu s Ivicom Vrkićem mogu nakon puno godina mraka upaliti sva glupošću i silom ugašena svjetla, rekao je Vrdoljak.

Borzan: S vizijom iz močvare

Biljana Borzan, saborska zastupnica i predsjednica osječkog SDP-a, stanje u gradu nazvala je močvarom u kojoj vlada kriza ideja, napretka i novih projekata.

- Razmišljala sam o tomu kakvoga gradonačelnika želim svome gradu i zaključila da mora imati viziju, energiju i volju, iskustvo i znanje dokazano u vođenju velikih projekata, gradonačelnika koji će nas izvući iz izolacije i neće se inatiti cijelom svijetu, nego će znati iskoristiti sve potencijale, privući investitore i otvoriti radna mjesta. Treba nam čovjek koji će dobiti potporu svojih sugrađana svjesnih da grad ne ide u dobrom smjeru. Upravo takvog čovjeka prepoznali smo u Ivici Vrkiću, koji nije stranački obojen, nema afera što se vuku za njim, ali ima program i viziju kako da svim građanima bude bolje, rekla je Borzan.

O pojavi nove umirovljeničke stranke uoči svakih izbora, kako bi se razbilo jedinstvo umirovljenika, govorio je predsjednik osječkog HSU-a, Drago Šerić, podsjetivši da jedino HSU među njima ima četiri saborska zastupnika i kontinuirano skrbi o interesima umirovljenika.

- Četvrtina Osječana su umirovljenici, a gradska je vlast odavno trebalo povećati kapacitet staračkih i domova umirovljenika u kojima se mjesto čeka duže od četiri godine. Naši umirovljenici nemaju gdje sjesti, družiti se i uz kavu pročitati novine, jer nema dnevnog boravka za umirovljenike, a niti značajnijeg ulaganju u palijativnu skrb i hospicij. Sinergija naših stranaka s državnom vlašću svakako će pridonijeti otvaranju grada i jačoj suradnji, zaključio je Šerić.

'Tri u jednom'

Vrkić, predstavljen kao 'tri u jednom' kandidat: političar, književnik, gospodarstvenik, pročitao je svoj govor kao monodramu, isprepletenu političkim aforizmima po kojima je poznat.

- Dok su se oni inatili, drugi su se razvijali, obrecnuo se na HDSSB-ovu vlast izgrađenu na inatu i suprotstavljanju prema Zagrebu dodavši: 'Zato sam se zainatio i idem na izbore'.

- Rat je odavno završio, a mi još imamo istu vlasti i dijelimo sudbinu jednog čovjeka u zatvoru. Osijek je u posljednjih 20 godina izgubio više od 20.000 radnih mjesta, a od 30-ak velikih industrijskih poduzeća likvidirali su polovicu, zbog čega nitko nije sudski ni politički likvidiran. Nema promjena dok parolu 'nezaposlenima ulaz zabranjen' ne pretvorimo u 'nezaposlenima ulaz slobodan'', poentirao je Vrkić i najavio da će cijeli grad proglasiti poduzetničkom zonom, mladim poduzetnicima besplatno ustupiti poslovne prostore kako bi zaposlili ljude i ostali u gradu, smanjiti prireze i naknade po kojima je Osijek u vrhu države, a mamama i tatama osigurati besplatne vrtiće, kako bi mogli 'nastaviti raditi svoj posao'.

- Moje veliko političko i životno iskustvo daje mi pravo reći da znam što moramo napraviti za naš grad, kako bismo izbjegli svaki oblik primitivizma i isključivosti. Više vrijedi jedno radno mjesto nego silna brbljanja u Saboru. Čast iznimkama, rekao je pogledavši prema Biljani Borzan, saborskoj zastupnici i najavio da će se umjesto 'Inati se Slavonijo' u Osijeku pjevati 'Slavonska rapsodija'.

Tko je Ivica Vrkić?

Ivicu Vrkića je davne 1971. s mjesta predsjednika Saveza socijalističke omladine Hrvatske odnio vjetar Hrvatskog proljeća. Demokratske izbore dočekao je kao kandidat Koalicije narodnog sporazuma i dio tima Savke Dabčević-Kučar i Mike Tripala, s kojima je kasnije osnovao HNS.

Stranku napušta nakon gubitka izbora za predsjednika HNS-a od Radimira Čačića i prelazi u HDZ te kao predstavnik hrvatske strane uspješno provodi mirnu reintegraciju hrvatskog Podunavlja. Potom dolazi za glavnog ravnatelja HRT-a, a zatim vodi Agenciju za promet nekretninama, pomažući prodaju kuća Srbima koji su željeli iseliti iz Hrvatske.

Uoči privatizacije Belja, kao predsjednik uprave konsolidira tvrtku i predaje je Agrokoru. Poslije umirovljenja ne miruje, nego preuzima MC Glas Slavonije, a dolaskom Kukuriku koalicije na vlast, prihvaća misiju spašavanja Tvornice ulja Čepin, koja je upravo pred privatizacijom. Iako umirovljenik na privremenom radu kao menadžer, za sebe voli reći da jedini od kandidata dolazi iz realnog sektora. Politički je smješten udesno od centra, pa će biti zanimljivo vidjeti kako će ga biračko tijelo prihvatiti kao kandidata ljevice i liberala.

Autor: Goran Flauder



Pratite i čitajte: Lokalni izbori Osijek 2013.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
borod
Offline
Avatar

Ukupno postova: 282
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.02.2013. 7:27 
Naslov:  Re: Ivica Vrkić umjesto 'Inati se Slavonijo' nudi 'Slavonsku rapsodiju'
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Odakle je sada pa on izronio. U kojoj je stranci momentalno ? Twisted Evil

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
evil monkey
Offline
Avatar

Ukupno postova: 923
Lokacija: ormar
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.02.2013. 8:07 
Naslov:  Re: Ivica Vrkić umjesto 'Inati se Slavonijo' nudi 'Slavonsku rapsodiju'
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la (Pogledaj post): › Politički je smješten udesno od centra, pa će biti zanimljivo vidjeti kako će ga biračko tijelo prihvatiti kao kandidata ljevice i liberala.
Kako će ga prihvatiti potencijali birači? Nikako (?). Ovi apsurdi političkog trgovanja i političkih slalomskih akrobacija u kojima se kandidat bez srama seli iz stranke u stranku ne bi trebali dobro prolaziti kod mislećih ljudi koji naginju ulijevo.

_________________
“Education’s purpose is to replace an empty mind with an open one.”
Platon - Alegorija pećine
pollitika.com - Pale blue dot video - DemocracyNow! - ZCom
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
more456
Offline
Ukupno postova: 199
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.02.2013. 9:36 
Naslov:  Re: Ivica Vrkić umjesto 'Inati se Slavonijo' nudi 'Slavonsku rapsodiju'
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ivica Vrkić se već jednom natjecao sa svojom nezavisnom listom za gradonačelnika, no nije prešao prag od 5%, pa nije ušao ni u Gradsko vijeće (grada Osijeka). Navodno ga je tada na tu kandidaturu podgovorio Branimir Glavaš, da pokuša prevući nekog lijevog glasača koji bi inače glasao za SDP, LS ili HSLS.
Iskreno se nadam da ni sada neće prijeći 5%.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.02.2013. 9:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Potez očajnika. U nepostojanju suvislog kandidata iz vlastitih redova, SDP i HNS vade iz naftalina Vrkića, političkog kameleona i konvertita. Koliko li je taj samo promijenio političkih stranaka i svjetonazora?
No i takav jedan reciklirani i olinjali Vrkić je bolja opcija od hercegovačke kvaziregionalne oligarhije upravljane iz Mostara.
A ovaj Vrdoljak je malo žešći lik. Danas pljuje gradsku vlast u kojoj je ne tako davno i sam sudjelovao.

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
W.M. Felt
Offline
Ukupno postova: 2158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.02.2013. 10:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dragi forumaši, ostavite se djetinjastih analiza, i traženja idealnog kandidata.

Mi ovdje imamo jednostavnu situaciju, a izgleda da se takve često ponavljaju - gora osobe od Glavaša ne postoji u političkom životu Hrvatske. Valjda je jasno da je gradonačelnik Glavaš, a ne neki tamo mali Bubi. Tko još ne vjeruje, neka pročita članak o Maksimovićevom uzimanju mita, zapošljavanju rođakinje preko Šišljagića, i njezinim audijencijama u mostarskom zatvoru.

Prema tome, da se za gradonačelnika Osijeka kandidiraju Miroslav Kutle, Željko Kerum, Milorad Pupovac, Ivan Čehok, Ivo Sanader ili kardinal Bozanić, i Glavaš/Bubalo, bilo koji od navedenih bio bi znatno bilji izbor od sadašnje vlasti, ratnog zločinca i pljačkaške bande uličnih lopova pod nazivom Hdssb.

Imat ćete gospodo Ivicu Vrkića, sa svim manama i vrlinama, Jaroslava Pecnika, sa svim manama i vrlinama, Antu Đapića, sa svim manama i možda i nekom vrlinom, te Glavaš/Bubala, samo sa manama, bez ijedne jedine vrline. Bit će ovo sudbinski izbori za Osijek - pokazat će imaju li malobrojni stanovnici ovoga grada barem malo mozga.

Trenutni rezultati - od 105.000 1991. Glavaš je postigao 83.000 2011. Izborom Glavaša ponovo za gradonačelnika (i župana), računajte dragi forumaši, koliko će Osječana biti manje za 4 godine, s time da će se val odlazaka povećati kada se našim napaćenim sugrađanima otvore vrata Europske unije. Tko želi dobro Osijeku, pristat će i na crnog vraga, samo da ne bude opet Glavaša, goreg i od crnog vraga.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
more456
Offline
Ukupno postova: 199
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.02.2013. 11:00 
Naslov:  Re: Ivica Vrkić umjesto 'Inati se Slavonijo' nudi 'Slavonsku rapsodiju'
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Izbori u OBŽ i gradu Osijeku nisu nimalo trivijalni, a mislim da nitko nema "dovoljno mozga" da nešto pozitivno izabere.
Na prošlim izborima Josip V rbošić bio je kandidat SDP za gradonačelnika. Nakon izbora postao je Glavašev predsjednik Gradskog vijeća.
Zlatko Maksimović bio je kandidat SDP-a za župana, a nakon izbora postao Glavašev predsjednik Županijske skupštine.
Tko može garantirati da Ivica Vrkić nakon izbora ne postane Glavašev predsjednik Gradskog vijeća?
U samom SDP-u netko bi trebao odgovarati za izbor loših kandidata na prošlim izborima.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Baudolino
Offline
Ukupno postova: 300
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.02.2013. 11:06 
Naslov:  Re: Ivica Vrkić umjesto 'Inati se Slavonijo' nudi 'Slavonsku rapsodiju'
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

more456 je napisao/la (Pogledaj post): › Izbori u OBŽ i gradu Osijeku nisu nimalo trivijalni, a mislim da nitko nema "dovoljno mozga" da nešto pozitivno izabere.
Na prošlim izborima Josip V rbošić bio je kandidat SDP za gradonačelnika. Nakon izbora postao je Glavašev predsjednik Gradskog vijeća.
Zlatko Maksimović bio je kandidat SDP-a za župana, a nakon izbora postao Glavašev predsjednik Županijske skupštine.
Tko može garantirati da Ivica Vrkić nakon izbora ne postane Glavašev predsjednik Gradskog vijeća?
U samom SDP-u netko bi trebao odgovarati za izbor loših kandidata na prošlim izborima.


Ivica Vrkić je idelaan kandidat da jednog dana pređe u HDSSB, to je valjda jedina stranka u kojoj još nije bio.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
crveni
Offline
Ukupno postova: 457
Lokacija: Mannheim
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.02.2013. 11:54 
Naslov:  Re: Ivica Vrkić umjesto 'Inati se Slavonijo' nudi 'Slavonsku rapsodiju'
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

more456 je napisao/la (Pogledaj post): › Tko može garantirati da Ivica Vrkić nakon izbora ne postane Glavašev predsjednik Gradskog vijeća?
U samom SDP-u netko bi trebao odgovarati za izbor loših kandidata na prošlim izborima.


Odabrala Biljana. Valjda bi trebala ona odgovarati. Ali neće. Milanović ju voli. Nema budućnosti u Osijeku sa ovim kadrovima. Borzanicu treba maknuti iz SDP-a a dok je njenog kadroviranja, SDP bude bila marginalna stranka u Osijeku.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
mariox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 685
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.02.2013. 13:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Volio bih da je Vrkić predstavio malo i svoj tim, jer što mi vrijedi glasati za njega ako će se okružiti sa nesposobnim ljudima sklonim koruptivnim radnjama?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gladnikruha
Offline
Avatar

Ukupno postova: 213
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 04.02.2013. 17:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Fuj ! Gadi mi se ovaj grad i ovi ljudi !

Sere mi se na sve političare,redom !

Na žalost,nakon svih degeneričnih kvazipolitičara koji su predstavljeni,izgleda da će ipak parola "ZA SVOJE.....đepove" prevagnuti !

_________________
Ako još ima pravde, tada se nemam čega bojati. Ako je nema, znači da se boje oni koje hoće moju glavu.
Georges Danton
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gladnikruha
Offline
Avatar

Ukupno postova: 213
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 04.02.2013. 17:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
Ako još ima pravde, tada se nemam čega bojati. Ako je nema, znači da se boje oni koje hoće moju glavu.
Georges Danton
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
KillaBEEZ
Offline
Avatar

Ukupno postova: 321
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.02.2013. 19:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nebitan si Smile

_________________
In omnia paratus.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.02.2013. 20:00 
Naslov:  Re: Ivica Vrkić umjesto 'Inati se Slavonijo' nudi 'Slavonsku rapsodiju'
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

"...u ime koalicije SDP-a, HNS-a i HSU-a, trenutačno vladajuće u državi."


I oni konja za trku imaju.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gladnikruha
Offline
Avatar

Ukupno postova: 213
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 04.02.2013. 20:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›
"...u ime koalicije SDP-a, HNS-a i HSU-a, trenutačno vladajuće u državi."


I oni konja za trku imaju.


Ej Simo...Ajd reci Zastava.

Simo: Zastava

Gladni kruha: Guzica ti krastava....Smile

Da li ste i vi dobili svoj primjerak zastave???

_________________
Ako još ima pravde, tada se nemam čega bojati. Ako je nema, znači da se boje oni koje hoće moju glavu.
Georges Danton
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: