Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Pannonian Challenge XIV preselit će se na lijevu obalu Drave?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65705
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.01.2013. 17:11 
Naslov:  Pannonian Challenge XIV preselit će se na lijevu obalu Drave?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Najava: Pannonian Challenge XIV. [2013.]

Jedan od najvećih brandova grada Osijeka, Pannonian Challenge, ove bi se godine mogao održati izvan svoje uobičajene lokacije, popularne osječke Srednjike. Ono što je počelo šaputanjem po kuloarima dobilo je svoju službenu potvrdu na Facebook stranici natjecanja na kojoj su organizatori pitali članstvo što misle o toj ideji.

Naime, kao što svi znamo Srednjoškolsko igralište na kome se većina programa održava upravo se nalazi u procesu kompletnog "face-liftinga" i cijelo je raskopano. Iako je planirano da radovi budu gotovi na proljeće, usporili su ih nepovoljni vremenski uvjeti te otkriće arheoloških nalazišta drevne Tvrđe. Zbog toga je neizvjesno kada će Srednjika opet biti u funkciji.

Imajući sve to u vidu, kao i činjenicu da je organizacija ovakvog događaja mukotrpan i dugotrajan posao, organizatori su bili prisiljeni razmišljati o alternativnoj lokaciji za 14. izdanje natjecanja.

Konačna odluka oko nove lokacije donijet će uz konzultacije s nadležnim gradskim vlastima, no ne očekuju se problemi obzirom da se Pannonian Challenge u dosadašnjih 13 izdanja razvio u najveće i najpoznatije natjecanje u ekstremnim sportovima u našoj regiji. Zasad se čini kako je "najozbiljniji kandidat" za novu lokaciju prostor kod katakombi, u podnožju Kapelice mira, u čijoj blizini se nalazi i amfiteatar prikladan za održavanje glazbenog dijela programa.

Preseljenje na lijevu obalu Drave riješilo bi i određene logističke probleme oko parkiranja, kampiranja, blizine Kopike i Drave te biciklističke staze u šumici u kojoj se tradicionalno održava dio programa, a Tvrđa i noćni život Osijeka su odmah preko mosta. Ujedno, možda i najvažnije za natjecatelje i gledatelje, i skate park bi mogao biti veći i ponuditi atraktivniji program.

Uglavnom, najvažnija stvar je da se Pannonian održi, stoga sačekajmo nove vijesti o preseljenju!

Tekst: M.M./Osijek031.com
Foto: Foto-arhiv 031


Pročitajte i...
Pannonian Challenge XIII. [2012.] : [program]


Zadnja promjena: Redakcija 031; 31.03.2013. 12:07; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Coca Cola
Offline
Avatar

Ukupno postova: 394
Lokacija: n'djamena
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 23.01.2013. 18:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Iz financijskog pogleda potrositi ce se vise novaca sto nije dobro za pannonijan i vjerojatno ce se cijela infrastruktura morati izmjeniti a za to treba novaca.. ove godine ne ocekujem previse od pannonijana biti ce to teska godina za tu organizaciju.. vjerojatno ce biti ove godine veca kvota volontera zabave nece nedostajati Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
rockeros
Offline
Avatar

Ukupno postova: 661
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.01.2013. 18:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ne znam zast ne presele na novu stazu za cross utrke u cepinskoj zracnoj luci...prostor je fenomenalan,staza je napravljena za motore a moze se i za bmx upotrijebiti...pokusati nest spojiti i sa mk osijekom ....jedno veliko događanje..

_________________
crk'o nam Marshall-mislim na pojačalo
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Šaran031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.01.2013. 23:52 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

rockeros je napisao/la: ›
ne znam zast ne presele na novu stazu za cross utrke u cepinskoj zracnoj luci...prostor je fenomenalan,staza je napravljena za motore a moze se i za bmx upotrijebiti...pokusati nest spojiti i sa mk osijekom ....jedno veliko događanje..


Mislim da je ipak malo prevelika staza za BMX-e i MTB..
To su skakaonice od 20 i kusur metara.. Treba tu brzine. Kod nas je sve ravno, mislim da bi puno više novaca potrošili radeći dodatna zaletišta itd itd (ako bi uopće moguće bilo tako šta napraviti - u smislu da se odvozi jedan dio MX staze)

_________________
I am watching you ! Smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
borod
Offline
Avatar

Ukupno postova: 282
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.01.2013. 5:32 
Naslov:  Re: Pannonian Challenge XIV preselit će se na lijevu obalu Drave?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ideja se cini jako dobra. Mozda da tamo i trajno ostanu sve instalacije. Kako ta priredba vise nije mali dogadjaj sa dvadesetak ucesnika nego je prerasla u veliku priredbu mislim da je prostor srdnjiek postao skucen u svakom pogledu, takmicarskom ali i prostorom za publiku.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
borod
Offline
Avatar

Ukupno postova: 282
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.01.2013. 5:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da me krivo ne shvate mislim na lokaciju kod katakombi.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.01.2013. 10:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

borod je napisao/la: ›
Ideja se cini jako dobra. Mozda da tamo i trajno ostanu sve instalacije. Kako ta priredba vise nije mali dogadjaj sa dvadesetak ucesnika nego je prerasla u veliku priredbu mislim da je prostor srdnjiek postao skucen u svakom pogledu, takmicarskom ali i prostorom za publiku.


složio bih se
ako se samo promjeni lokacija, a sve ostalo ostane isto....ne vidim ništa loše u tome....
pogotovo ako se dobije bolji pristup događaju u smislu parkiranja auta...jer kao što je vec napisano....ovo je sad vec veliki događaj koji iz godine u godinu posjecuje sve veci broj gledatelja....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dino8090
Offline
Avatar

Ukupno postova: 440
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.01.2013. 13:08 
Naslov:  Re: Pannonian Challenge XIV preselit će se na lijevu obalu Drave?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ali meni jedno nije jasno u cijeloj toj prici.
Gdje tamo ima tolika povrsina asfalta da bi se postavio park? Sta ce decki skate vozit na travi?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Coca Cola
Offline
Avatar

Ukupno postova: 394
Lokacija: n'djamena
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.01.2013. 14:34 
Naslov:  Re: Pannonian Challenge XIV preselit će se na lijevu obalu Drave?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svi sto vi tu predlazete su super ideje i sve to stoji ali ako organizacija ne dobije lovu od grada ili nekih jacih spozora tesko da ce moci sve to realizirati sobzirom da su na sad bivsoj poziciji srednjika uvijek bili na nuli i nisu morali toliko puno ulagati u infrastrukturu kad su je vec imali.. po zadnjim informacijama izgleda da nece biti kod katakombi nego kraj sumice.. i jos gore ono sto ih je najvise vadilo a to su glazbeni dogadjaji u vegi prosle godine je bilo odlicno organizirano bilo je hrpa ljudi i bendovi su bili ok.. ove godine po mom sudu biti cemo sretni ako bude uopce vege.. svakako biti ce zanimljivo kako ce sve to zavrsiti..


Dino8090 je napisao/la (Pogledaj post): › Ali meni jedno nije jasno u cijeloj toj prici.
Gdje tamo ima tolika povrsina asfalta da bi se postavio park? Sta ce decki skate vozit na travi?
Grad ce im osigurati povrsinu ukljucujuci asfalt koliko sam ja informiran..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dino8090
Offline
Avatar

Ukupno postova: 440
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.01.2013. 20:19 
Naslov:  Re: Pannonian Challenge XIV preselit će se na lijevu obalu Drave?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Coca Cola je napisao/la (Pogledaj post): › Grad ce im osigurati povrsinu ukljucujuci asfalt koliko sam ja informiran..

Uf pa i nema mi to bas logike. Asfaltirati povrsinu (bubam sad) 20x20 samo za ovogodisnji Pannonian (jer pitanje je da li ce se tu nastaviti odrzavati iducih godinama) mi se cini kao bacanje para. Daleko bi bilo korisnije taj novac, pa makar i pola te vrijednosti, dati organizatorima od asfaltiranja nove povrsine.

Ako bi to znacilo trajno premjestanje i prosirenje parka definitivno podrzavam jer su to zasluzili i domaci decki koji voze i organizatori Pannoniana.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Coca Cola
Offline
Avatar

Ukupno postova: 394
Lokacija: n'djamena
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.01.2013. 22:31 
Naslov:  Re: Pannonian Challenge XIV preselit će se na lijevu obalu Drave?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dino8090 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Coca Cola je napisao/la (Pogledaj post): › Grad ce im osigurati povrsinu ukljucujuci asfalt koliko sam ja informiran..

Uf pa i nema mi to bas logike. Asfaltirati povrsinu (bubam sad) 20x20 samo za ovogodisnji Pannonian (jer pitanje je da li ce se tu nastaviti odrzavati iducih godinama) mi se cini kao bacanje para. Daleko bi bilo korisnije taj novac, pa makar i pola te vrijednosti, dati organizatorima od asfaltiranja nove povrsine.

Ako bi to znacilo trajno premjestanje i prosirenje parka definitivno podrzavam jer su to zasluzili i domaci decki koji voze i organizatori Pannoniana.


Ima logike sobzirom da ta lokacija koju dobiju bi trebala biti trajno rjesenje i nova lokacija bi trebala biti 2x veca od sad bivse na srednjici ali to su jos sve nesluzbene informacije.. biti ce gadno ako bude komaraca Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Dino8090
Offline
Avatar

Ukupno postova: 440
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.01.2013. 23:01 
Naslov:  Re: Pannonian Challenge XIV preselit će se na lijevu obalu Drave?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Coca Cola je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ima logike sobzirom da ta lokacija koju dobiju bi trebala biti trajno rjesenje i nova lokacija bi trebala biti 2x veca od sad bivse na srednjici ali to su jos sve nesluzbene informacije.. biti ce gadno ako bude komaraca Smile

To je onda drugi dio mog posta i to bi onda bila stvarna odlicna stvar! Definitivno zasluzeno! Smile
Ja sam i tako davnih dana rekao da je u mojoj moci (a nije! Very Happy) da bi deckima za park dao cijelu povrsinu ona cetiri terena i tamo napravio odlican park sa tribinama, a jedan nogometni teren tu gdje je sada park i to bi bilo savrseno rjesenje. I tako vise na toj srednjiki nema kera, dosle su ocito neke nove generacije koje nogos ne zanima pa dva nogometna terena bila sasvim dovoljna.

A komarci? Pffff! Vozaci su prebrzi za komarce, a posjetitelji Pannoniana nek piju pivo. Very Happy

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Coca Cola
Offline
Avatar

Ukupno postova: 394
Lokacija: n'djamena
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.01.2013. 23:41 
Naslov:  Re: Pannonian Challenge XIV preselit će se na lijevu obalu Drave?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dino8090 je napisao/la (Pogledaj post): ›
Coca Cola je napisao/la (Pogledaj post): ›
Ima logike sobzirom da ta lokacija koju dobiju bi trebala biti trajno rjesenje i nova lokacija bi trebala biti 2x veca od sad bivse na srednjici ali to su jos sve nesluzbene informacije.. biti ce gadno ako bude komaraca Smile

To je onda drugi dio mog posta i to bi onda bila stvarna odlicna stvar! Definitivno zasluzeno! Smile
Ja sam i tako davnih dana rekao da je u mojoj moci (a nije! Very Happy) da bi deckima za park dao cijelu povrsinu ona cetiri terena i tamo napravio odlican park sa tribinama, a jedan nogometni teren tu gdje je sada park i to bi bilo savrseno rjesenje.

A komarci? Pffff! Vozaci su prebrzi za komarce, a posjetitelji Pannoniana nek piju pivo. Very Happy

Svakako da su zasluzili!

Citat: › I tako vise na toj srednjiki nema kera, dosle su ocito neke nove generacije koje nogos ne zanima pa dva nogometna terena bila sasvim dovoljna.


Da slazem se! sad kad se sredi moguce je da ce opet biti ljudi kao nekad prvenstveno za toploga vremena.. sjecam se davno jos kad se srednjika sredila nisi mogao doci na red sa ekipom da zaigras nogomet na svakom terenu je bilo jos tri ekipe koje su cekale u redu Smile razlog zbog cega nema ljud na nogometnom terenu su sto su losi tereni izlizani i puni rupa..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: