Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Odbojkaši Murse - sportaši koji šute i rade

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65831
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 09.01.2013. 10:16 
Naslov:  Odbojkaši Murse - sportaši koji šute i rade
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ekipa portala Sport Danas nedavno je posjetila odbojkaše osječke Murse na treningu te su popričali o svima već poznatim problemima odbojke u Hrvata, ali i o ljepšim stvarima ovoga sporta, a to su naravno utakmice, pobjede i prije svega odlično druženje u tako ugodnoj atmosferi kluba.

Mursa je kako manje više već svi znamo, prošlogodišnji osvajač Hrvatskog odbojkaškog kupa. Ove godine nisu ponovili isti uspjeh, no s pomlađenom ekipom otići na samu završnicu koja se igrala u Rovinju te na kraju osvojiti četvrto mjesto i skupiti veliko i bitno iskustvo govori sve o kvaliteti i mogućnostima ove mlade ekipe. U ligi trenutno drže treće mjesto s dvije utakmice manje od Siska i jednom od prvoplasirane Mladosti.

Kako je ova momčad do sada u ovoj sezoni napravila i više nego što se u nju vjerovalo, potvrdio je i sam trener Leonard Barić:

- Nama je u odnosu na prošlu godinu otišlo četiri igrača iz postave, Karlo Dudaš je manje više prestao igrati, tako da u biti pet igrača iz ekipe koja je prošle godine osvojila kup nedostaje. Pomladili smo ekipu, bez obzira što je došao Celan ove godine, on je jedan od starijih, ali je u biti naglasak na mladim klincima. U biti na klincima koji su osvojili kadetsko i juniorsko prvenstvo Hrvatske. To nam je u biti, kada znamo u kakvoj smo svi besparici u ovo vrijeme odlična situacija. Nitko nije vjerovao da ćemo biti ovako dobri, nismo mi još ni potvrdili tu neku priču da ćemo biti među četiri, ali nam je to cilj.

Kvaliteta Mursinih klinaca dokazana je i standardnim nastupima za Hrvatsku reprezentaciju kadeta, odnosno juniora. Tako da u biti Mursini odbojkaši nemaju pravog zimskog predaha. Cilj im je kako je i sam trener rekao ulazak među četiri najbolje momčadi, a potvrda i osiguranje tog cilja tražit će odmah u prvoj utakmici nakon zimske stanke protiv prvoplasirane i najtrofejnije odbojkaške ekipe Mladosti iz Zagreba.

Iako su ih naši dečki ove godine već dobili i to na njihovom terenu s teških 2:3, ova utakmica će biti sasvim nešto drugo. Ne sumnjam kako će igrači Murse kao i cijelo njihovo stručno vodstvo uprijeti sve snage i sve misli na ovaj susret, te će nam na kraju pružiti prije svega prelijepu utakmicu s mnoštvo lijepih poteza.

No tu nakon cijele lijepe priče dolazimo i do prvih problema. Sada ste svi pomislili da ću pisati većinom o financijama, no to iako je bitan problem ovog kluba, kao i svih ostalih klubova, nije onaj najbolniji. I sam trener Murse prokomentirao je financije vrlo kratko i vrlo jasno:

- Problemi s financijama su klasika, ova godina je prelazna, i osnovni cilj je da se klub stabilizira i na dobrom smo putu da to uradimo.

No da se sada dotaknem ono što je mene najviše zasmetalo kada sam dolazio na utakmice Murse. Bijedno i ružno prazne tribine u novoj, lijepoj i nadasve toploj maloj dvorani Gradskog vrta. I ne bi me to iznenadilo da je dvorana "na kraj svijeta" ili da je ulaz nekoliko kuna (a besplatan je) i da su ti dečki sramota grada Osijeka (a dobro znamo da nisu). Iako je istina da se možda slabo zna kada točno igraju naši dečki, i da ljudi su slabo informirani, svejedno sam mišljenja da čovjek ako nešto želi saznati to i može. U svijetu interneta, televizije i drugih medija nemamo pravo reći da nismo informirani.

No pustimo sada to na stranu te pokušajmo to svi ispraviti već na sljedećoj utakmici, kada će Osječkim odbojkašima dobro doći podrška s tribina protiv jake Mladosti. Kada i što biti će te obaviješteni kod nas na portalu, tako da straha od ne znanja ne treba biti.

Za kraj treba čestitati odbojkaškom klubu Mursa kao jednoj zdravoj cjelini, koja šuti, radi i bori se za boljitak svoga kluba i za napredak same odbojke u Hrvatskoj.

MOK Mursa - Osijek:

1. Robert Celan – Primač, 23.07.1975.
2. Josip Vojak – Primač, 08.10.1993.
3. Tomislav Suk – Korektor, 03.01.1984.
4. Filip Vranješ – Primač, 29.08.1994.
5. Marko Oršolić – Primač, 13.05.1995.
6. Davor Dominković – Libero, 09.12.1992.
7. Jurica Šućur – Tehničar, 19.10.1995.
8. Kristijan Šućur – Srednji bloker, 23.12.1993.
9. Luka Vranješ – Primač, 08.07.1992.
10. Nikola Ščerbakov – Tehničar, 05.07.1995.
13. Krešimir Prlić – Korektor, 19.06.1991.
14. Dragan Puljić – Srednji bloker, 17.09.1984.
18. Ivan Trusić – Srednji bliker, 28.08.1979.

Leonard Barić – Trener
Karlo Dudaš – Pomoćni trener
Vlatko Vorih - Fizioterapeut

Tekst: Matej Pagadur
Foto: Foto-arhiv 031



Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
nake_rado
Offline
Avatar

Ukupno postova: 5684
Lokacija: mala soba 3 sa 3
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 09.01.2013. 10:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Redakcija 031 je napisao/la: ›

No da se sada dotaknem ono što je mene najviše zasmetalo kada sam dolazio na utakmice Murse. Bijedno i ružno prazne tribine u novoj, lijepoj i nadasve toploj maloj dvorani Gradskog vrta. I ne bi me to iznenadilo da je dvorana "na kraj svijeta" ili da je ulaz nekoliko kuna (a besplatan je) i da su ti dečki sramota grada Osijeka (a dobro znamo da nisu). Iako je istina da se možda slabo zna kada točno igraju naši dečki, i da ljudi su slabo informirani, svejedno sam mišljenja da čovjek ako nešto želi saznati to i može. U svijetu interneta, televizije i drugih medija nemamo pravo reći da nismo informirani.

Da znam kad su utakmice sigurno bi otišao nekad. Nemam preveliku želju sam tražiti, ali da vidim jednom dva puta, onda bi je možda i dobio. Tužno je što ne postoji nijedna stranica koja dan za danom stavlja sportske događaje u Osijeku.

_________________
dr. offtopic

be strong be happy and don't let anyone to make you angry
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
malaododbojke
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 16.05.2013. 14:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nake_rado je napisao/la: ›
Redakcija 031 je napisao/la: ›

No da se sada dotaknem ono što je mene najviše zasmetalo kada sam dolazio na utakmice Murse. Bijedno i ružno prazne tribine u novoj, lijepoj i nadasve toploj maloj dvorani Gradskog vrta. I ne bi me to iznenadilo da je dvorana "na kraj svijeta" ili da je ulaz nekoliko kuna (a besplatan je) i da su ti dečki sramota grada Osijeka (a dobro znamo da nisu). Iako je istina da se možda slabo zna kada točno igraju naši dečki, i da ljudi su slabo informirani, svejedno sam mišljenja da čovjek ako nešto želi saznati to i može. U svijetu interneta, televizije i drugih medija nemamo pravo reći da nismo informirani.

Da znam kad su utakmice sigurno bi otišao nekad. Nemam preveliku želju sam tražiti, ali da vidim jednom dva puta, onda bi je možda i dobio. Tužno je što ne postoji nijedna stranica koja dan za danom stavlja sportske događaje u Osijeku.
Pa da možda i pratiš u Glasu Slavonije shvatio bi da je zapravo baš dobro i lijepo za gledat.. Iako tu govore da su tribine skoro prazne nije istina sve je više i više gledatelja iz utakmice u utakmicu. Dečki se stvarno trude na terenu i što se tiče igre tečna je. Nemoj tu sad nešto pisati kada nisi nikada ni došao do Gradskog vrta vidjeti kako uopće i izgleda dvorana, a onda kako dečki igraju..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 16.05.2013. 14:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...@mala, ne prate svi Glas Slavonije.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: