Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Gripa u Osijek stiže ovoga tjedna?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65808
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 07.01.2013. 12:36 
Naslov:  Gripa u Osijek stiže ovoga tjedna?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ove sezone gripa je, barem do sada, zaobilazila Osijek. Unaoč oscilirajućim temperaturama koje su se znale kretati od debelog minusa do proljetnog plusa (ponekad u jednom danu) koje pogoduju širenju bolesti, ona se još nije pojavila na području grada.

Do sada su u gradu i županiji zabilježeni brojni slučajevi prehlada i viroza, ali niti jedan službeno prijavljen slučaj gripe, no obzirom da su prvi slučajevi oboljenja od gripe prošloga tjedna zabilježeni u Zagrebu, lako je moguće da taj val već ovoga tjedna dođe i u naš "šor".

Zavod za javno zdravstvo Osječko-baranjske županije poziva građane na prevenciju cijepljenjem koje je započelo u studenome prošle godine i još je uvijek u tijeku. Za O-B županiju ove je godine nabavljeno 33 tisuće doza cjepiva, što bi trebalo biti dostatno za sve, a posebice osobe koje pripadaju tzv. rizičnim skupinama (svi kronični bolesnici bez obzira na dob, osobe starije od 65 godina, osobe sa smanjenim obrambenim sustavom organizma, trudnice, zdravstveni djelatnici te ljudi koji su u svakodnevnom kontaktu s drugim osobama, npr. nastavnici, trgovci...). Za njih je cijepljenje besplatno, dok će ostali građani cjepivo platiti 50 kuna. Cijepljenje se može obaviti u županijskom Zavodu za javno zdravstvo kao i kod liječnika primarne zdravstvene zaštite.

Početni simptomi gripe su visoka temperatura i drhtavica praćene glavoboljom i bolovima u mišićima te osjećaj umora, mučnina i povraćanje. Prošle sezone oko 2.600 osoba u Osječko-baranjskoj županiji oboljelo je od gripe.

Tekst: M.M./Osijek031.com
Foto: Foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.01.2013. 13:24 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ajd' konačno da i u Osijek nešto stigne... Rolling Eyes

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
KillaBEEZ
Offline
Avatar

Ukupno postova: 321
Lokacija: Grad na Dravi
Spol: Muško Muško
Post Postano: 07.01.2013. 14:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

E pa sad stvarno bježim iz Osijeka Smile

_________________
In omnia paratus.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: