Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Servis bicikala u Osijeku?

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Svebor
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1672
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.01.2013. 1:14 
Naslov:  Servis bicikala u Osijeku?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gdje i kome je u Osijeku najbolje povjeriti na servis provjeriti Vašeg ljubimca?
Naravno, riječ je o biciklu. Smile

Vaša iskustva, dojmovi, prijedlozi i reklame su dobrodošli. Ne zaboravite dodati i cjenovni rang. Cool

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dani_os
Offline
Ukupno postova: 307
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 04.01.2013. 8:02 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

silvio kod picerije štrosmajer, volf sljemenska

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.01.2013. 9:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...Gundulićeva između Županijske i Anine, cjenovni rang ne znam, ali znam da im je uvijek gužva....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.01.2013. 13:51 
Naslov:  Re: Servis bicikala u Osijeku?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svebor je napisao/la (Pogledaj post): ›

Vaša iskustva, dojmovi, prijedlozi i reklame su dobrodošli. Cool


http://www.osijek031.com/viewtopic.php?t=40171

Rog Joma na vijencu Jakova Gotovca je moja preporuka

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.01.2013. 20:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

silence je napisao/la: ›
Svebor je napisao/la (Pogledaj post): ›

Vaša iskustva, dojmovi, prijedlozi i reklame su dobrodošli. Cool


http://www.osijek031.com/viewtopic.php?t=40171

Rog Joma na vijencu Jakova Gotovca je moja preporuka


slažem se..
ako ništa drugo barem ceš biti siguran da ti nece prodavati maglu

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slavonija
Offline
Ukupno postova: 315
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 13.01.2013. 15:26 
Naslov:  Re: Servis bicikala u Osijeku?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Raskrižje Cvjetkove i Krstove, Donji grad!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 21.05.2013. 13:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Meni treba netko tko će, osim servisa, odraditi i manje kozmetičke zahvate na starijem biciklu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
silence
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1135
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 21.05.2013. 20:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): › Meni treba netko tko će, osim servisa, odraditi i manje kozmetičke zahvate na starijem biciklu.


a što podrazumijevaš pod kozmetičkim zahvatom, bojanje, pjeskarenje ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 22.05.2013. 8:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

silence je napisao/la: ›
DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): › Meni treba netko tko će, osim servisa, odraditi i manje kozmetičke zahvate na starijem biciklu.


a što podrazumijevaš pod kozmetičkim zahvatom, bojanje, pjeskarenje ?

Napominjem, manje kozmetičke zahvate. Smile Npr. na kormanu se ogulilo malo površinskog sloja, pa to zamaskirati i sl.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mare5
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.06.2013. 14:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
silence je napisao/la: ›
DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): › Meni treba netko tko će, osim servisa, odraditi i manje kozmetičke zahvate na starijem biciklu.


a što podrazumijevaš pod kozmetičkim zahvatom, bojanje, pjeskarenje ?

Napominjem, manje kozmetičke zahvate. Smile Npr. na kormanu se ogulilo malo površinskog sloja, pa to zamaskirati i sl.

Znam odličan servis za bicikle, gdje čovjek "od ničega" napravi pravu stvar.
Popravlja, restaurira i sve ostalo za bicikle, po željama klijenata i to sve radi jako povoljno. osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 02.06.2013. 18:17 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mare5 je napisao/la: ›
Znam odličan servis za bicikle, gdje čovjek "od ničega" napravi pravu stvar.
Popravlja, restaurira i sve ostalo za bicikle, po željama klijenata i to sve radi jako povoljno. osijek031.com smile

forum inače služi za razmjenu informacija, napiši kako se zove servis ili osoba koja "od ničega" napravi pravu stvar, možda još netko sa foruma poželi nešto prepravljati na bicu.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Mare5
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.06.2013. 19:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Servis se zove "Bajkos", nalazi se u Retfali, a čovjek se zove Boris. Ovo je njegov broj mobitela: 095/503-8104., pa ga slobodno kontaktirajte.
Servis vam se bavi popravcima, prepravcima i personaliziranjem bicikala. Ukratko, čovjek radi sve po željama mušterija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.04.2014. 9:41 
Naslov:  Re: Servis bicikala u Osijeku?
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne tako davno, trebao sam na jednom MTB-u odraditi servis i promijeniti dotrajale dijelove. Popravak sam mogao napraviti i sam, ali kako nemam potreban alat, odlučio sam posao povjeriti nekome od registriranih osječkih servisera. Nakon telefonskog propitivanja o cijenama dijelova i usluge spomenuti bajs je završio u servisu. Telefonski je dogovoren kompletan servis bajsa, a po dolasku u samu servisnu radionicu bic je pregledan od strane servisera, te je utvrđeno koji se dijelovi moraju izmijeniti (lanac, pogon, i zadnja kaseta), i koliko će to koštati zajedno sa unaprijed dogovorenim servisom. I tu počinju problemi, zbog kojih i sve ovo pišem…
Nakon što su mi iz servisa javili da je bajs gotov, došao sam po njega, uredno platio uslugu i krenuo biciklirati kući. Vozeći bajs na putu do kuće primijetio sam jedan veći nedostatak na bajsu (prednja suspenzija bila je potpuno blokirana), pa sam nakon toga pregledao detaljno cijeli bajs. Utvrdio sam da na bajsu nije rađeno ništa vidljivo, osim promijene istrošenih dijelova, a spomenuti veći nedostatak serviser radeći servis nije niti primijetio. Nakon telefonskih konzultacija sa servisom vraćam bajs u servis u nadi da će nedostatak biti riješen i servis uredno odrađen. Tamo me uvjeravaju da pregled prednje vilice nije dio servisa, čišćenje i podmazivanje ležaja u prednjoj i zadnjoj osovini i čišćenje i podmazivanje srednje glave(pogona) također nisu dio servisa. Trebam li uopće napomenuti da su me prije nego su preuzeli bicikl uvjeravali da će bajs nakon servisa biti cijeli uredno podmazan, sve popušteno dotegnuto itd. Nakon što sam tražio da mi izdaju račun sa specifikacijom radova, mudrovali su i nisu uspjeli napraviti račun da im štima, pa su mi vraćali pet kuna, koje sam im ostavio da si nabiju u tjelesni otvor po želji. Na računu su kao servis bajsa naveli podešavanje mjenjača (koji je besprijekorno radio i prije servisa), te podešavanje hidrauličnih disk kočnica koje su također i prije servisa radile jednako dobro kao i poslije. Nakon toga sam ostavio bajs u nadi da će barem tu vilicu razraditi, no oni su me nakon pregleda i još jednog izgubljenog dana uvjeravali da je ta vilica (suspenzija) toliko korodirana i uništena da joj nema spasa. Uzeo sam svoj bajs, zahvalio se ekipi u servisi (koju ovim putem i pozdravljam) te otišao kući.
Nakon dva tri dana kada su se emocije smanjile, odlučio sam pokušati odblokirati vilicu bajsa sam, i podmazati ono što kod gospode „servisera“ ne spada pod servis bicikla. Izvadio i podigao sam gumene semeringe iz vilce, prednji kraj bajsa odmaknuo od podloge, uzeo čekić i komadić tvrdog drveta da ne oštetim vilicu, te nekoliko puta udario po jednoj i drugoj strani donjeg dijela vilice dok se ona nije pokrenula. Potom sam vodobrusnim papirom i sprejem protiv korozije (WD 40), lagano očistio pokretni dio vilice. Sve sam obrisao krpom, podmazao sintetičkim uljem i zamolio suprugu da sjedne na upravljač bajsa i malo mrdne guzom, što je ona i učinila. I vidi čuda; vilica je proradila...
Cijeli postupak sam ponovio još dva puta dok vilica nije radila kao nova. Potom sam otvorio čepove na vilici da podmažem oprugu koja je unutra i storija sa vilicom je bila gotova. Servisiranje vilice je trajalo dvadesetak minuta.
Zaključak : moja supruga guzicom može popraviti ono što je za servisere nepopravljivo…
Potom sam skinuo kotače rastavio osovine, izbrisao ležišta i kuglice, te sve uredno podmazao i sastavio. Za to mi je trebalo još tridesetak minuta. Srednju glavu na žalost nisam mogao servisirati jer nemam adekvatan alat za skidanje vrata pedale i „Shimano“ pogona, no i to će se promijeniti kada mi stigne alat naručen sa eBay-a. U prilogu slika bajsa, na kojim se vidi da vilica (suspenzija vilice) radi.

Poenta cijele priče je da pri odlasku u servis, od servisera pismeno tražite što će na bajsu raditi u sklopu servisa. Na izdavanju računa sa kompletnom specifikacijom radova i dijelova, trebali bi također inzistirati, ne želite li biti prevareni.
Isprika zbog epskog izričaja, ali nisam mogao drugačije, a da nešto bitno ne ispustim.









Zadnja promjena: simo031; 20.04.2014. 17:05; ukupno mijenjano 2 put/a.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.04.2014. 16:09 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

slavonija je napisao/la: ›
Raskrižje Cvjetkove i Krstove, Donji grad!!

     Ovaj čovjek je pošten vrijedan i jeftin, te je spreman podijeliti svoje znanje sa drugima, na čemu mu se zahvaljujem.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
milo_moje
Offline
Ukupno postova: 2875
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 20.04.2014. 18:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

to @simo031, nagrada Sam svoj majstor Razz


_________________
Život je teška škola, prvo ti da test, pa onda lekciju!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: