Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Gradonačelnik Bubalo otkazao angažman Željku Lončariću Žecu - Osječani ostali bez voditelja dočeka

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65696
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.12.2012. 21:13 
Naslov:  Gradonačelnik Bubalo otkazao angažman Željku Lončariću Žecu - Osječani ostali bez voditelja dočeka
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[11.01.2013.] Ispravak netočnih informacija objavljenih u članku o otkazu angažmana Željku Lončariću Žecu


Trebala je to biti novogodišnja fešta za pamćenje, po načelu 'najbolji omjer cijene i kvalitete'. Osječki je gradonačelnik 'u nizu pristiglih ponuda' izabrao red zabavnjaka, red tamburaša te kao voditelja programa najavio Željka Lončarića Žeca i njegovu suprugu, pjevačicu Viktoriju Kulišić Đenku. No, neočekivane vijesti posljednjih dana porušile su mu konstrukciju.

Čim je čuo da Žec od 1. siječnja napušta Slavonski radio i prelazi na Osječku televiziju, gradonačelnik Krešimir Bubalo mu je otkazao angažman preko voditelja gradskog Odsjeka za protokol i promidžbu, Željka Lončara. Voditeljski mikrofon potom je ponudio Davoru Lončariću, glavnom uredniku HR-a Radio Osijeka, no on je to nakon savjetovanja s pretpostavljenima na HRT-u odbio pa će pristigle sugrađane na Trgu Ante Starčevića pozdraviti i kroz novogodišnju noć voditi pjevač Igor Delač u pratnji pop-skupine Prva liga i tamburaškog sastava Lyra.

Žec, koji je u međuvremenu odbio druge ponude za novogodišnji angažman, tako je izvisio, a za duhovite dosjetke i skečeve omiljenog voditelja ostali su uskraćeni i Osječani. I to sve zbog poznatog slavonskog inata čelnika HDSSB-a koji odlaske iz njihova tora ne opraštaju i prema 'otpadnicima' u pravilu ruše sve mostove.

Galerija 031: Doček Nove godine 2013. u Osijeku
[Foto: Dino Spaić, steam, Cacan [Osijek031.com][31.12.2012.]
Napomena: Fotke pregledavate KLIKOM na fotku ili strelicama lijevo-desno, kao na Facebooku ;-)
[Trg Ante Starčevića, Excalibur, Cadillac, Lumiere, Kino Europa, Tufna, Luna, Q Club, Bastion, Harem, Cocktail barKA, Matrix, Plan B]

Odbačen bez obrazloženja

Poznati autor i izvođač tamburaških pjesama te jedan od najomiljenijih radijskih voditelja i zabavljača, Željko Lončarić Žec, više je puta Osječane uvodio u Novu godinu na središnjoj proslavi Grada i Županije na glavnom osječkom trgu. Otkad se prije sedam godina zaposlio na Slavonskom radiju – koji posluje u sklopu Glasa Slavonije, kojega Osječani kolokvijalno nazivaju Glavaševim kupusnim listom – postao je zaštitni znak gradskih i županijskih priredbi pa je tako ove godine vodio program u povodu Dana domovinske zahvalnosti, svečani doček hrvatskih olimpijaca, priredbu u povodu Dana grada na upravo obnovljenom Trgu slobode.

Njegov je izbor za voditelja novogodišnje proslave bio jedan od boljih gradskih običaja pa premda sam nije član niti jedne političke stranke, sudjelujući u programima Grada i Županije redovito je popravljao imidž njihovih opskurnih čelnika.
Razočaran naprasnim odbacivanjem bez obrazloženja, nakon višegodišnje suradnje i već dogovorenog posla, nije bio raspoložen ni za kakvu izjavu medijima. Rekao je samo da će to što ima reći prvom prigodom isporučiti osobno gradonačelniku Bubalu.

Žecov grijeh

Gradonačelnikov šef protokola, Željko Lončar, Bubalovu najavu novogodišnjeg programa objavljenu u Glasu Slavonije nazvao je pogreškom, zbog koje je prenesena njegova izjava otprije godinu dana. No, kako gradske službe nisu objavile nikakav ispravak netočne informacije, ta priča očito ne drži vodu. Žecov grijeh ipak je bio odlazak iz 'obitelji', čiji je Slavonski radio (osim Glasa Slavonije i Slavonske televizije) jedan od medija-glasnogovornika HDSSB-ove vlasti. Tim se lokalnim medijima iz gradskog i županijskog proračuna te s računa gradskih i županijskih poduzeća po nalogu HDSSB-ove vlasti godišnje prenosi nekoliko milijuna kuna, što se po uzvraćenoj zahvalnosti jasno vidi u njihovoj uređivačkoj politici. To pak, što je za svoju novu radnu sredinu izabrao baš Osječku televiziju, nad kojom lokalne vlasti nemaju utjecaja i koja iz njihovih proračuna ne dobiva niti kunu, Žecu je neoprostiv grijeh koji ga uklanja iz bilo kakve buduće međusobne suradnje.

Pala i glavna urednica

Kao kolateralna žrtva tog medijskog transfera pala je i glavna urednica Slavonskog radija, Gordana Kovačević, s kojom Željko Lončarić, poznato je, nije bio u dobrim odnosima. Znajući to, a kako bi se pred glavnim Šefom na privremenom boravku u mostarskom zatvoru opravdali što su 'Žeca pustili da ode' – jer stvarni gazda tih medija je Branimir Glavaš – odgovorni u Glasu Slavonije na nju su svalili svu krivicu.

Marijan Beljan, zamjenik predsjednika Uprave, potom je od nje zatražio ostavku na mjesto glavne urednice, a kada je ona nije htjela potpisati, usmeno joj je dao otkaz i naložio da pokupi svoje stvari. Sve uz obrazloženje – pad slušanosti i prihoda.

Gordana Kovačević sada je na bolovanju pa je tako Slavonski radio do daljnjega ostao bez dvoje iskusnih urednika i voditelja, već dugo nezadovoljnih ne samo niskim plaćama (jer zaposlenici Glasa Slavonije i Slavonskog radija na dnu su po primanjima među medijskim kućama otkako im je prošle dvije godine plaća smanjena 35 posto), nego i političkim pritiscima na novinarski rad zbog kojih već godinama rade pod strogom autocenzurom.

Slavonska televizija, Slavonski radio i Glas Slavonije još će jednom prenijeti 'veselu atmosferu s odlično organizirane novogodišnje proslave' na Trgu Ante Starčevića, čestitke gradonačelnika Bubala koji će već poslovično poželjeti 'obilje Božjeg blagoslova' i svojim sugrađanima bolju 2013. godinu. Bez obzira na to što su i sami svjesni da ih sve manje njih gleda, sluša i čita te koliko im još uopće vjeruju.

Tekst: Goran Flauder/tportal
Foto: Foto-arhiv 031


Zadnja promjena: Redakcija 031; 11.01.2013. 14:20; ukupno mijenjano 1 put.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
mapatil
Offline
Ukupno postova: 254
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 31.12.2012. 21:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

* gradonačelnika! Kao i cijela njegova stranka!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 31.12.2012. 21:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.12.2012. 22:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Koji cirkus... Laughing

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debelodjubre
Offline
Ukupno postova: 128
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 1
Post Postano: 31.12.2012. 22:25 
Naslov:  Re: Gradonačelnik Bubalo otkazao angažman Željku Lončariću Žecu - Osječani ostali bez voditelja doče
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mene samo zanima šta policija i Uskok rade. Koji se vrag gradske tvrtke, koje su sve u minusima i koje mi financiramo , imaju reklamirati po Glasu,Stv i radiu. Što se Ukop, Unikom ili GPP imaju reklamirati, tko je njima konkurencija, tko ?! Fimi medija dva!!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
amma9
Offline
Ukupno postova: 39
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 31.12.2012. 23:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Eo direktno javljanje s Trga A.Starcevica,ovdje je odlicno,a vi predastavljaci "ljubitelja" grada sa svojim bijednim komentarima i clancima necete pokvariti predobru atmosferu i Novu :p pozz

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65696
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 31.12.2012. 23:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
YoMan
Offline
Ukupno postova: 17
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.01.2013. 9:30 
Naslov:  Re: Gradonačelnik Bubalo otkazao angažman Željku Lončariću Žecu - Osječani ostali bez voditelja doče
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ma može radit šta hoće kad će ovaj gladni i napaćeni, no iritantno glupi narod, opet izabrati jednako.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.01.2013. 11:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

amma9 je napisao/la: ›
Eo direktno javljanje s Trga A.Starcevica,ovdje je odlicno,a vi predastavljaci "ljubitelja" grada sa svojim bijednim komentarima i clancima necete pokvariti predobru atmosferu i Novu :p pozz

I ja sam bila na Trgu Ante Starčevića i odlično se zabavila, Prva liga me oduševila! Wink

Ali moraš priznati da je ono što je Bubi napravio stvarno smiješno. Nije trebao i ovdje miješati politiku, nek puste ljude da uživaju kako treba bar u novogodišnjoj proslavi.

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Uma
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4727
Spol: Žensko Žensko
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 01.01.2013. 12:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nije mu otkazao gradonacelnik nego glavas

_________________
Moj grade pored Drave...... osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
roger
Offline
Ukupno postova: 90
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.01.2013. 13:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

debelodjubre je napisao/la: ›
Mene samo zanima šta policija i Uskok rade. Koji se vrag gradske tvrtke, koje su sve u minusima i koje mi financiramo , imaju reklamirati po Glasu,Stv i radiu. Što se Ukop, Unikom ili GPP imaju reklamirati, tko je njima konkurencija, tko ?! Fimi medija dva!!

nii jedna gradska firma nije u minusu prijatelju Smile
autor teksta je G.F. pametnom dosta Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
amma9
Offline
Ukupno postova: 39
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.01.2013. 13:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stvarno ste me razočarali što prenosite takve informacije i dezinformacije, mislila sam da ste ozbiljan portal. Razmislivši malo čije vijesti prenosite i tako to, nije iznenađujuće da ste prenijeli ovaj bijedni članak s još bjednijim komentarima, i to u novogodišnju noć. Strašno koliko zapravo svi vi kao volite ovaj grad, a širite mržnju. Tko nije zadovoljan s malo nije zadovoljan ni s puno.
Stella 1989 evo rekla si i sama da si uživala i da je bilo predobro pa ne znam ja onda tko tu ne pušta ljude da uživaju nego ih maltretira?!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.01.2013. 13:53 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A zašto ne bi prenijeli takvu informaciju? Po čemu je ova informacija drugačija od neke druge? Nije li poanta portala da prenosi informacije? Točne po mogućnosti? Cijeli članak je u potpunosti točan, samo što to neki naivni ljudi ne vide, ili oni koji nisu u toku, ili oni koji žive u manjim sredinama itd.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
amma9
Offline
Ukupno postova: 39
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.01.2013. 14:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Boost je napisao/la: ›
A zašto ne bi prenijeli takvu informaciju? Po čemu je ova informacija drugačija od neke druge? Nije li poanta portala da prenosi informacije? Točne po mogućnosti? Cijeli članak je u potpunosti točan, samo što to neki naivni ljudi ne vide, ili oni koji nisu u toku, ili oni koji žive u manjim sredinama itd.

Kao prvo jer ju je napisao, dovoljno sam pristojna pa ću reći, gospodin Flauder. Koliko samo ovaj portal gubi na vjerodostojnosti? Po čemu je drugačija?Jer je izrežirana i neobjektivna, ispoljava komplekse jednog, bit ću dovoljno pristojna pa ću reći, novinara. Je li to cilj portala? Baš mi je drago jer si stavio upitnik na kraju rečence informacije koje su po mogućnosti točne? Da, po mogućnosti što to ovdje nije. Točnost je da nije bio voditelj. Poanta portala je da prenosi informacije, a ne mišljenja svakoga ko smatra sam za sebe da je kompetentan. Ako su i htjeli prenijeti taj tekst, trebali su napisati kolumnu, a ne nametati to u sklopu informacije o promjeni novogodišnjeg programa.
Naivni ljudi ne vide kako se ovdje pokušava manipulirati, što mi je iskreno vrlo žao za OS031.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
roger
Offline
Ukupno postova: 90
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 01.01.2013. 14:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

amma9 je napisao/la: ›
Boost je napisao/la: ›
A zašto ne bi prenijeli takvu informaciju? Po čemu je ova informacija drugačija od neke druge? Nije li poanta portala da prenosi informacije? Točne po mogućnosti? Cijeli članak je u potpunosti točan, samo što to neki naivni ljudi ne vide, ili oni koji nisu u toku, ili oni koji žive u manjim sredinama itd.

Kao prvo jer ju je napisao, dovoljno sam pristojna pa ću reći, gospodin Flauder. Koliko samo ovaj portal gubi na vjerodostojnosti? Po čemu je drugačija?Jer je izrežirana i neobjektivna, ispoljava komplekse jednog, bit ću dovoljno pristojna pa ću reći, novinara. Je li to cilj portala? Baš mi je drago jer si stavio upitnik na kraju rečence informacije koje su po mogućnosti točne? Da, po mogućnosti što to ovdje nije. Točnost je da nije bio voditelj. Poanta portala je da prenosi informacije, a ne mišljenja svakoga ko smatra sam za sebe da je kompetentan. Ako su i htjeli prenijeti taj tekst, trebali su napisati kolumnu, a ne nametati to u sklopu informacije o promjeni novogodišnjeg programa.
Naivni ljudi ne vide kako se ovdje pokušava manipulirati, što mi je iskreno vrlo žao za OS031.

sve vam je objasnila,zbog takvog nametanja mišljenja i pljuvanju po svemu što diše čemu ste skloni(mislim na redakciju 031) sam i prestao pratit vaš portal,a i nisam jedini,a i vi to dobro znate Wink

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: