Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječki BIOS proširio svoju ponudu usluga na co-working space (zajednički radni prostor)

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65867
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.12.2012. 19:46 
Naslov:  Osječki BIOS proširio svoju ponudu usluga na co-working space (zajednički radni prostor)
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Osječki Poduzetnički inkubator BIOS dodao je još jednu uslugu svojoj već postojećoj širokoj paleti usluga za pomoć poduzetnicima početnicima. Radi se o tzv. co-working spaceu ili zajedničkom radnom prostoru.

Riječ je o mogućnosti iznajmljivanja prostora za rad, dakle "stola, stolice i brzog interneta" koji je kao koncept stekao veliku popularnost diljem korporativnog svijeta. Naime, mnoge tvrtke, posebice one koje se bave informatičkom djelatnošću, imaju potrebu da povremeno i na određeno vrijeme angažiraju dodatne ljude za obavljanje određenih projekata, a za što im je potreban veći prostor. S druge strane, ta je opcija sve privlačnija i pojedincima-poduzetnicima kojima je to jeftinija opcija od iznajmljivanja cijelog ureda.

Co-working space sve češće se koristi i kao alternativa radu od kuće jer se pokazalo da rad u korporativnom okruženju ima mnogo prednosti, od interakcije s drugim ljudima, stvaranja novih poznanstava i prijateljstava, jačanja radne discipline, širenja mreže suradnika, širenja na dodatne poslove/projekte koji traže vaše stručno znanje itd.

U BIOS-u vjeruju kako će co-working space biti od koristi osječkim i slavonskim IT tvrtkama koje razvijaju nove programe, s posebnim naglaskom na trenutno popularne aplikacije za mobitele. Za te potrebe BIOS planira osigurati između 100 i 150 četvornih metara zajedničkog poslovnog prostora u svojoj prvoj hali.

Ukoliko se ova ideja pokaže uspješnom, BIOS će proširiti projekt zajedničkog radnog prostora obzirom da je, kao što smo već pisali, nova modularna hala BIOS-a u izgradnji i trebala bi biti dovršena do svibnja sljedeće godine.

Tekst: M.M./Osijek031.com
Foto: Foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.12.2012. 9:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

jedan ispravak: bios NIJE proširio ponudu svojih usluga dodavanjem co-working spacea. ako ne vjerujete, nazovite bios i pokušajte iznajmiti taj prostor za rad. vijest je rezultat jedne ishitrene izjave iz bios-a. sličan koncept navedenom jest u planu, ali još nije u fazi realizacije i nije samo bios-ov projekt.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.12.2012. 9:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...i nisu jedini koji to imaju...inkubator u bivšoj Crvenoj vojarni to ima već ohohoho dugo....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.12.2012. 9:31 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
...i nisu jedini koji to imaju...inkubator u bivšoj Crvenoj vojarni to ima već ohohoho dugo....

o učinkovitosti i svrsishodnosti "inkubatora" u crvenoj vojarni bi se dalo razgovarati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.12.2012. 9:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
anakonda je napisao/la: ›
...i nisu jedini koji to imaju...inkubator u bivšoj Crvenoj vojarni to ima već ohohoho dugo....

o učinkovitosti i svrsishodnosti "inkubatora" u crvenoj vojarni bi se dalo razgovarati.


...zašto???

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.12.2012. 9:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
...zašto???

ima tu svega, koliko znam, od financiranja, zarade, usluga koje (ne) pružaju itd.
ali ok, neke od tih stvari znam samo posredno, pa ne bih o tome.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.12.2012. 10:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DonQuijote je napisao/la (Pogledaj post): ›
anakonda je napisao/la: ›
...zašto???

ima tu svega, koliko znam, od financiranja, zarade, usluga koje (ne) pružaju itd.
ali ok, neke od tih stvari znam samo posredno, pa ne bih o tome.


...a daaaaaaj....... Crying or Very sad

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: