Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Stanovnici Tenje iščekuju da šikne nafta iz bušotine prema Orlovnjaku

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65827
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.11.2012. 12:31 
Naslov:  Stanovnici Tenje iščekuju da šikne nafta iz bušotine prema Orlovnjaku
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mnogo je uzbuđenja u selu Tenja izazvala vijest da su stručnjaci Ine počeli bušiti njivu jednog njihovog sumještana na kraju sela prema Orlovnjaku u potrazi za naftom.

Naime, nakon otkrića satelitskog naftnog polja s bušotinom Selec-1 u siječnju 2011. godine, te otkrića nafte na bušotini Hrastilnica-3 kraj Ivanić Grada u srpnju ove godine, uslijedilo je otkriće novog naftnog polja na bušotini Đeletovci-1 zapad kod Privlake. Ohrabreni tim iskustvima te uvjereni u potebu dalnjeg istraživanja Panonskog bazena temeljenog na traženju novih malih odnosno satelitskih polja, Inini stručnjaci nastavili su sa satelitskim snimanjem terena u Slavoniji i za oko im je zapela njiva g. Stanića u Ulici Hanibala Lucića na kraju Tenje gdje bi moglo biti nafte.

Vrlo brzo na predmetnoj njivi postavljen je naftni toranj visok 50 metara i počela su istraživanja. Naravno da je ta slika izazvala veliko zanimanje Tenjaca, ali ne samo njih jer ovo je prvi toranj za istraživanje nafte postavljen u neposrednoj blizini Osijeka (ne računajući bušotinu u Bizovačkim toplicama gdje doduše nije pronađena nafta već nalazište geotermalne energije). Bušit će se do dubine od 2.300 metara, najveći dio posla već je obavljen i djelatnicima Ine i CROSCO-a ostalo je još nešto više od pola kilometra do dostizanja željene dubine kada će se pokazati jesu li satelitske snimke bile točne. Procjenjuje se da će se sve znati do kraja godine.

Iako ima mnogo skeptika koji misle da će se sve završiti po onoj narodnoj "tresla se brda, rodio se miš", ima i onih koji su već počeli sanjariti o tome kako će im crno zlato promijeniti život iz korijena te kako bi ovo osječko predgrađe moglo postati "Kuvajt u malom". Naime, pronađe li se nafta na njivi g. Stanića, realno je za očekivati kako će se postojećem naftnom tornju pridružiti deseci drugih od čega će najviše profitirati vlasnici njiva koji bi, po nekim preliminarnim računicama, mogli dobiti godišnje do desetak tisuća eura za zakup zemljišta što je novac koji oni od poljoprivrede nikako ne mogu zaraditi. Laka para – nit' or'o nit' kop'o...

Zbog toga nije čudno što je naftna bušotina tema dana/tjedna/mjeseca u Tenji i svi samo o tome bruje u iščekivanju dobrih vijesti s kraja sela, a svi Tenjci tako su odjednom postali stručnjaci za kretanje cijena naftnog barela i trendove prinosa u Mediteranskom bazenu. Vidjet ćemo uskoro hoće li im se snovi o lagodnom životu i leškarenju pod palmama na nekoj egzotičnoj destinaciji obiti o glavu...

Tekst: M.M./Osijek031.com
Foto: Foto-ahiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.11.2012. 12:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...a onda je Tenja postala glavni izvoznik nafte u svijetu, pa je došao i svizac i zamotao čokoladu...

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
cavino
Offline
Ukupno postova: 200
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.11.2012. 13:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nadrinovinaru M.M pišeš gluposti ...nafta upče nije tolika tema razgovora ...a kamoli da neko priča o cjenama nafte i nekom bogaćenju..ti se sprdaš..jebe se tebi..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vic.Mackey
Offline
Ukupno postova: 640
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.11.2012. 13:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Selo Tenja `istoriju menja

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.11.2012. 13:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zna li netko jesu li već što tamo bušili? Negdje oko 1. studenoga ove godine, u Tenji, Brijestu i Osijeku se počeo širiti čudan smrad - kombinacija nafte i sredstva za tretiranje komaraca. Ne vjerujem da je onaj smrad iz Bosanskog Broda došao čak do Osijeka. Ako tko ima više informacija o ovome u Tenji, neka slobodno napiše.

Vic.Mackey je napisao/la: ›
Selo Tenja `istoriju menja

?!?

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.11.2012. 14:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

 Ova postojeća bušotina je bučna. Ako nataknu deset komada, nema više spavanja, oca im _ebem pederskog.
Ja se odselio na selo da imam mir...
Bolje se rodit bez _urca nego bez sreće. Ako imaš sreće i _urac će ti narast.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fischer
Offline
Ukupno postova: 30
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 28.11.2012. 14:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mene interesira šta će se desiti ukoliko oni i pronađu naftu i to pošprica moju zemlju koja se nalazi u blizini na kojoj planiram uzgajati lavandu i ne pada mi na pamet da njima iznajmljujem ili prodajem . ?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.11.2012. 15:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

...ako budu smatrali da im je potrebna i tvoja zemlja, a ti ne pristaneš prodati ili štogod već - izvlastiti će te u interesu Republike Hrvatske....tako ti je to kad ti hoćeš uzgajati lavandu u Kuvajtu....ovaj, pardon - Tenji....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.11.2012. 15:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kako kod mene u bašći neće nać neku naftu da im sve prodam i odem nekud


Zadnja promjena: PEGY; 28.11.2012. 15:43; ukupno mijenjano 2 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fischer
Offline
Ukupno postova: 30
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 28.11.2012. 15:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

JA mislim da to neće baš tako ići . Zemljište je moje i ukoliko mi onečiste isto mora se izvjesti stručnjak da procjeni koliko će onečišćenje otprilike biti na tom mjestu i da mi se nadoknadi višegodišnja odšeteta za zemljište i urod koji je moga biti na tom mjestu . Prodaja i iznajmljivanje zemljišta ne dolazi u obzir !

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.11.2012. 15:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

možda će nafta baš pospješit rast lavande

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.11.2012. 16:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

fischer je napisao/la (Pogledaj post): › JA mislim da to neće baš tako ići . Zemljište je moje i ukoliko mi onečiste isto mora se izvjesti stručnjak da procjeni koliko će onečišćenje otprilike biti na tom mjestu i da mi se nadoknadi višegodišnja odšeteta za zemljište i urod koji je moga biti na tom mjestu . Prodaja i iznajmljivanje zemljišta ne dolazi u obzir !


...sve to stoji, apsolutno si u pravu i na tvojoj sam strani....ali....evo, npr. u slučaju da se ovdje pokaže kako nafte zaista ima na njivi pored tvoje i ako se ustanovi da ima i na tvojoj, a ti je ne želiš prodati ili štogod, oni te mrtvi hladni mogu izvlastiti, jer je veća korist za državu od nafte, a ne lavande.....
...jednako te mogu izvlastiti, samo privremeno, ako graničiš s njivom koja ima nafte, jer mogu reći da im je tvoja njiva neophodna zbog pristupa, postavljanja infrastrukture, blablabla....
...kako god, država može što hoće, jer oni donose zakone sebi u korist, a ne narodu....
...ukoliko im tvoje zemljište nije potrebno, imaš pravo odštete, samo poznavajući rad sudova - možda će odšteta stići taman kad ti unuci budu imali svoju djecu.....

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.11.2012. 16:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

meni samo nije jasno kakve država tu ima koristi kad je ina firma sa stranim šefom?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dr.evil
Offline
Avatar

Ukupno postova: 124
Lokacija: Antunovac
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.11.2012. 16:33 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

anakonda je napisao/la: ›
...a onda je Tenja postala glavni izvoznik nafte u svijetu, pa je došao i svizac i zamotao čokoladu...
PRC! osijek031.com smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
frosty
Offline
Ukupno postova: 158
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.11.2012. 23:45 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Sve dublje od 2.5m je vlasništvo RH, bez obzira da li je iznad toga privatno zemljište.Dobit ces neku sitnu naknadu na tu zemlju, a ti ori oko bušotine. Uostalom bio je članak da su našli u nečijem dvorištu naftu pa je gazda skuzio u kakva se govna(naftu) uvalio.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: