Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



NK Osijek: Cibaliji polufinale Kupa, Osijeku neizbrisiva sramota!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Online
Avatar

Ukupno postova: 65835
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.11.2012. 20:31 
Naslov:  NK Osijek: Cibaliji polufinale Kupa, Osijeku neizbrisiva sramota!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

NK Osijek – HNK Cibalia 1 : 3 (0:1)
Lešković 51. minuta; Koledić 1. minuta, Puljić 53. minuta, Bartolović 93. minuta

Od svih izgubite samo od Cibalije nemojte..., razmišljanje je jednog od redovnih mazohista s istoka Gradskog vrta. Osijeku je danas uspjelo i to, na domaćem terenu, pred oko 4.000 navijača. Ne samo da je izmaklo polufinale Kupa, već su se Osječani uspjeli pošteno izblamirati ne napravivši niti jednu pravu priliku u cijeloj utakmici. Krivi su podjednako svi, od trenera Mršića koji je u potpunosti promašio koncepciju igre, pa sve do igrača koji pate od nekih dječjih bolesti kakve ozbiljni nogometaši liječe još u pionirima. Zaslužuje li ova ekipa 4.000 navijača koji su danas pohrlili na bespla upad? Ne zaslužuje, niti će ih imati, jer ovakvom predstavom ne može privući niti one koji uživaju u patnji. Osim nas 1.500, za čije se mentalno zdravlje već iskreno bojim. Reći ćete da je lako sada sipati drvlje i kamenje, ali ako gospoda na terenu svojom igrom ne zaslužuje nositi dres kluba kojeg sigurno volimo više od njih, onda ću si priuštiti to pravo i „zahvaliti“ im se ovakvim tekstom.



Jer kako drugačije objasniti anomalije poput Kvržićevog igranja neke vlastite utakmice već nekoliko kola, Kurtovićeve igre „ni na nebu ni na zemlji“, Vargićevih pacerskih golova kojih je ove sezone primio preko nekoliko, Lukićevog izbjegavanja kontakta kao da se čuva za Barcelonu, a tek mu je 18... Kako višenje u narodnjačkim klubovima može predstavljati vrhunac tjedna, a igra se Slavonski derbi?! Bijelo – plavi na današnju utakmicu nisu došli, barem ne s namjerom da ostave srce na terenu i pošteno zarade svoje plaće, a to je ono što najviše boli, jer većinom su to osječki klinci... Postoji li u nogometu što gore od ekipe bez karaktera? Teško... Obični radnici za svoj loš rad, nezainteresiranost i lijenost kod privatnika dobivaju otkaze, dok ovi radnici za sve navedeno dobivaju produljenje suradnje. Nogomet je u Hrvatskoj stvarno prestao imati ikakvog smisla...



Zasigurno tako ne misle Vinkovčani, koji su danas potpuno zasluženo dobili utakmicu, a prava je sreća što pobjeda nije bila izražena većom razlikom. Od prve do zadnje minute uspješno su se nosili s protivnikom i sucem Šimčićem koji je, za razliku od kolege Bebeka u subotu, cijelu utakmicu navlačio za domaćina. Dva puta smo u Kupu bili za dlaku uspješniji, ali danas im se nismo provukli... Kamo sreće da smo odigrali pravu utakmicu, okus zasigurno ne bi bio toliko gorak...



Vrijeme je da Mršić i igrači napokon preuzmu odgovornost za svoje posljednje predstave. Ozljede velikog broja igrača jednostavno ne smiju više biti alibi za šetanje po terenu, nedostatak trke i širenje ruku. Da bar imamo 11 Smoji u ekipi... Odgovorite na jedini mogući način, odgovorite igrom u posljednje dvije jesenjske utakmice ako ne želite izgubiti i ovih 1.500! Jer rijetke naznake nogometne ljepote su jedino što nas još drži, kada se ponovno ne borimo za ništa. I na tome vam hvala. Hvala vam što se od danas, po tko zna koji put, borimo za NIŠTA...




Tekst i foto: Mladen Kovačević

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
pseto
Offline
Ukupno postova: 10
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.11.2012. 20:39 
Naslov:  Re: NK Osijek: Cibaliji polufinale Kupa, Osijeku neizbrisiva sramota!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

nažalost s autorom se ne mogu složiti da se NK Osijek neće boriti za ništa.. boriti će se da ne ispadne u drugu ligu.. tuga, jad i čemer

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ratni_heroj
Offline
Avatar

Ukupno postova: 252
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 27.11.2012. 20:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dajte bolje zatvorite NK Osijek i srušite to ruglo od stadiona...dok još ima toliko koliko dostojanstva...

_________________
Idite svi u 3 PM od prvog do zadnjeg Osječana!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
inspektormaska
Offline
Ukupno postova: 343
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.11.2012. 21:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stigle plaće kog boli ona stvar za nogomet.
Evidentan je pad od onog trena kada su stigli novci u 6-7 tekmi imaju jedno nerješeno ijednu očajničku pobjedu u 90-oj minuti protiv Zaprešića.
Hračak u oko svakog pravog navijača ovog kluba, ista priča zadnjih 6 godina, klub za nikog i bez ikakvih ambicija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Angelium
Offline
Avatar

Ukupno postova: 874
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 27.11.2012. 21:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ove napise o dječjim bolestima igrača čitam iz godine u godinu. Pa jel moguće da nema baš ni jedan jedini trener koji to ne može popraviti ? Mršić nije baš tamo neki čiko kojeg su pokupili s pije pa posjeli na klupu. Očigledno je da u klubu nešto drugo ne štima već godinama. Po meni je ipak istina da se u klub ulazi sa štelom "tatinog" sina, pa ti isti misle da ne moraju slušati trenerove zamisli ili provoditi njegovu taktiku. Zato se i događaju dječje bolesti...

Ali ako trener šuti o razlozima bolesti i ne prokazuje iste, jednako je kriv kao i oni. Reci što je i kako je, ili barem što misliš da je uzrok tome, ovako se samo povlači ista stvar: trener ih nije znao ukrotiit, trener ih nije znao maksimalno iskorisitit. Po meni tko god zasjedne na klupu Osijeka ne može ništa napraviti dok se ne promijeni mentalitet unutar kluba. A taj mentalitet po meni treba biti ovakav: Ovo ti je POSAO ! Ovo ti nije izlog za prodaju niti nekakva usputna zabava! POSAO!! I kao što svatko mora svoj posao uredno i kvalitetno odrađivati tako moraju i nogometaši! Dakle ako mi na trening ne dođeš 100% spreman jer si noć prije pijančevao do ranih jutarnjih, 50% plaće dolje. POa ako još jednom 75% plaće. Pa ako treći put e onda raskid ugovora na tvoju štetu sa vraćanjem svih novaca koje si dobio od kluba.

Ali za to treba imat muda. Ne smije se biti politička igračka nego se mora biti ozbiljan klub, pa makar i siromašan bio...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.11.2012. 22:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kakav grad, takav i klub. Bez trunke karaktera.

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 1  
sokac031
Offline
Ukupno postova: 31
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.11.2012. 22:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Od kada me otac,davne 1975 prvi puta odveo na stadion,pratim i navijam za NK Osijek.Za mene Osijek grad u kojem sam se rodio,završio škole,slavio,tugovao,ljubovao,grad u kojem imam dom i posao...tu sam na svom....ovo je moj grad.I grb i znamen grada za mene je nešto poput himne...svetinja...Kroz naš klub su prolazili mnogi igrači i treneri..neki su ostavili srce i postali legende,a nekih se svi nerado sjećamo ili su pali u zaborav.Ako tih 11 momaka koji istrče na teren u dresu našeg voljernog grada,nisu ponosni što predstavljaju ovaj grad,nemaju onu pozitivnu tremu pred svaki nastup,kao što je imamo mi navijači...onda jednostavno NE MORAJU IGRATI...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
djmarac
Offline
Ukupno postova: 9
Lokacija: Zna se, Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.11.2012. 22:57 
Naslov:  Re: NK Osijek: Cibaliji polufinale Kupa, Osijeku neizbrisiva sramota!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Činjenica da nije bilo dobro ali ne vrijedi ništa potjerao cijelu ekipu. Da bude iskren Cibalia je danas u svemu bila bolja. Navijači ultrasi su posramili kohortu, imali su odgovor na svako navijanje. Takodjer su za razliku mojih kohortasa cijelo vrijeme pjevali.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
RoadToNowhere
Offline
Avatar

Ukupno postova: 351
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.11.2012. 23:48 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

djmarac je napisao/la: ›
Činjenica da nije bilo dobro ali ne vrijedi ništa potjerao cijelu ekipu. Da bude iskren Cibalia je danas u svemu bila bolja. Navijači ultrasi su posramili kohortu, imali su odgovor na svako navijanje. Takodjer su za razliku mojih kohortasa cijelo vrijeme pjevali.

Još da su Ultrasi znali promjeniti koju pjesmu, tupili su po istome, uši su me zabolile. Da su bili glasniji, definitivno! Cibalija je igrala bolje, al sve to je meni izgledalo nekako drugorazredno...

_________________
Budi to što jesi i uvijek kaži ono što misliš, jer oni kojima to smeta nisu bitni, oni koji su bitni njima to ne smeta.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zdrale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 539
Lokacija: Metropola
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.11.2012. 2:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što se tiče navijača događa se specifično samo za naš derbi a to je da kad igramo tamo naših bude više na tribini nego njihovih i obrnuto kad se igra ovdje. Inače kaže mi kolega s druge strane da nikad ne idu tako pozdravljat navijače kad su VK tako da se zna i to.

Dalje, naznake za poboljšanje igre nema jer nema osobe koja bi mogla doći igrati i promijeniti nešto ili nekog ko bi odjednom mogao procvjetati. Svakako je vidljivo da se Jugović više ne snalazi na ofanzivnom veznom nakon toliko godina forsiranja od strane biših trenera na defanzivno veznoj poziciji. Brojevi 10 i 20 već nebrojeni broj utamica na moje iznenađenje sve gore i gore. Toliki broj netočnih dodavanja, neuspjelih svojeglavih i tupih pokušaja prodora bilo sa lijevog ili desnog boka jednostavno je strašan. O štopanju lopte koja im dolazi po zraku neću ni trošiti riječi. Izbijanje lopte iz zadnjih redova jer nisu u mogućnosti odigrati tri dupla pasa sa veznom linijom, koja igra alibi igru pa je uvijek "pokrivena" bi svakako bila rubrika o kojoj bi se moglo pisati. Osvajanje prostora se svodi na to da se kroz padanje i naravno "instiktivno" hvatanje lopte, vikanja i pogledavanja u suca raširenih ruku.. Uglavnom se napad svede na to da Smoje i Vrgoč moraju izbijat lopte jer ostaju zadnji.

I da gledam u 80 min dakle naš najviši igrač Vrgoč izvodi slobodnjak s naše strance centra i ubacuje svijeću u 16 terac Cibalije i živo me zanima tko će tu loptu udariti glavom i kako će je netko od naših u skoku uspjeti dohvatiti što me također dovodi do izvođenja kornera. Izvođači se mijenjaju malo malo, ali izvođenje i dalje ostaje isto. Lopta možda i to debelo možda doleti do linije od 5 m s bliže strane korner zastavice..

Izvođenje slobodnih udaraca!! Što reći? Dobaciti golmanu u ruke baš tamo gdje stoji ili dobaciti do ograde 20 tak metara iza gola je jedino što možemo vidjeti..

Promijeniti kompletnu ekipu nije moguće što dovodi do toga da se problem neće rješiti. Promjena trenera nije jedina solucija, ali se uvijek svede na to. Sada igramo sa Slavenom koji je po meni iznenadno izgubio od Lokomotive. Ali eto igraju na domaćem terenu, na isto onom gdje su igrom deklasirali prošlogodišnjeg finalstia kupa UEFE tako da ne očekujem bodove i onda nam za kraj ostaje Dinamo sa Jurčićem gdje se također pitam koliko će razlike biti koliko će biti dinamovaca oko koji će se rugat račun vječne ekipe s zapada.. I da stave bespla ulaz kao protiv Cibalije neće biti toliko ljudi kao danas.

Svejedno zna se: zapad sredina svake druge subote i nada u bolje sutra. Valjda neće biti hladno Razz

_________________
Winning isn't everything. It's the only thing!! Vince Lombardi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zdrale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 539
Lokacija: Metropola
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.11.2012. 2:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako sam nešto zaboravio sigurno je negativno..

_________________
Winning isn't everything. It's the only thing!! Vince Lombardi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
gladnikruha
Offline
Avatar

Ukupno postova: 213
Spol: Nebitno Nebitno
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 28.11.2012. 14:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zdrale je napisao/la: ›
Što se tiče navijača događa se specifično samo za naš derbi a to je da kad igramo tamo naših bude više na tribini nego njihovih i obrnuto kad se igra ovdje. Inače kaže mi kolega s druge strane da nikad ne idu tako pozdravljat navijače kad su VK tako da se zna i to.

Dalje, naznake za poboljšanje igre nema jer nema osobe koja bi mogla doći igrati i promijeniti nešto ili nekog ko bi odjednom mogao procvjetati. Svakako je vidljivo da se Jugović više ne snalazi na ofanzivnom veznom nakon toliko godina forsiranja od strane biših trenera na defanzivno veznoj poziciji. Brojevi 10 i 20 već nebrojeni broj utamica na moje iznenađenje sve gore i gore. Toliki broj netočnih dodavanja, neuspjelih svojeglavih i tupih pokušaja prodora bilo sa lijevog ili desnog boka jednostavno je strašan. O štopanju lopte koja im dolazi po zraku neću ni trošiti riječi. Izbijanje lopte iz zadnjih redova jer nisu u mogućnosti odigrati tri dupla pasa sa veznom linijom, koja igra alibi igru pa je uvijek "pokrivena" bi svakako bila rubrika o kojoj bi se moglo pisati. Osvajanje prostora se svodi na to da se kroz padanje i naravno "instiktivno" hvatanje lopte, vikanja i pogledavanja u suca raširenih ruku.. Uglavnom se napad svede na to da Smoje i Vrgoč moraju izbijat lopte jer ostaju zadnji.

I da gledam u 80 min dakle naš najviši igrač Vrgoč izvodi slobodnjak s naše strance centra i ubacuje svijeću u 16 terac Cibalije i živo me zanima tko će tu loptu udariti glavom i kako će je netko od naših u skoku uspjeti dohvatiti što me također dovodi do izvođenja kornera. Izvođači se mijenjaju malo malo, ali izvođenje i dalje ostaje isto. Lopta možda i to debelo možda doleti do linije od 5 m s bliže strane korner zastavice..

Izvođenje slobodnih udaraca!! Što reći? Dobaciti golmanu u ruke baš tamo gdje stoji ili dobaciti do ograde 20 tak metara iza gola je jedino što možemo vidjeti..

Promijeniti kompletnu ekipu nije moguće što dovodi do toga da se problem neće rješiti. Promjena trenera nije jedina solucija, ali se uvijek svede na to. Sada igramo sa Slavenom koji je po meni iznenadno izgubio od Lokomotive. Ali eto igraju na domaćem terenu, na isto onom gdje su igrom deklasirali prošlogodišnjeg finalstia kupa UEFE tako da ne očekujem bodove i onda nam za kraj ostaje Dinamo sa Jurčićem gdje se također pitam koliko će razlike biti koliko će biti dinamovaca oko koji će se rugat račun vječne ekipe s zapada.. I da stave bespla ulaz kao protiv Cibalije neće biti toliko ljudi kao danas.

Svejedno zna se: zapad sredina svake druge subote i nada u bolje sutra. Valjda neće biti hladno Razz


strašno sa čim se vi zamarate...sa hrpom debila i kretena koji ne zaslužuju dvije riječi na ovom forumu,a kamoli negdje dalje...

netko gore reče,"kakav klub,takav grad",ja bih dodao "kakva vlast,takav klub"

_________________
Ako još ima pravde, tada se nemam čega bojati. Ako je nema, znači da se boje oni koje hoće moju glavu.
Georges Danton
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
RoadToNowhere
Offline
Avatar

Ukupno postova: 351
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.11.2012. 16:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zdrale je napisao/la: ›
Što se tiče navijača događa se specifično samo za naš derbi a to je da kad igramo tamo naših bude više na tribini nego njihovih i obrnuto kad se igra ovdje. Inače kaže mi kolega s druge strane da nikad ne idu tako pozdravljat navijače kad su VK tako da se zna i to.

Dalje, naznake za poboljšanje igre nema jer nema osobe koja bi mogla doći igrati i promijeniti nešto ili nekog ko bi odjednom mogao procvjetati. Svakako je vidljivo da se Jugović više ne snalazi na ofanzivnom veznom nakon toliko godina forsiranja od strane biših trenera na defanzivno veznoj poziciji. Brojevi 10 i 20 već nebrojeni broj utamica na moje iznenađenje sve gore i gore. Toliki broj netočnih dodavanja, neuspjelih svojeglavih i tupih pokušaja prodora bilo sa lijevog ili desnog boka jednostavno je strašan. O štopanju lopte koja im dolazi po zraku neću ni trošiti riječi. Izbijanje lopte iz zadnjih redova jer nisu u mogućnosti odigrati tri dupla pasa sa veznom linijom, koja igra alibi igru pa je uvijek "pokrivena" bi svakako bila rubrika o kojoj bi se moglo pisati. Osvajanje prostora se svodi na to da se kroz padanje i naravno "instiktivno" hvatanje lopte, vikanja i pogledavanja u suca raširenih ruku.. Uglavnom se napad svede na to da Smoje i Vrgoč moraju izbijat lopte jer ostaju zadnji.

I da gledam u 80 min dakle naš najviši igrač Vrgoč izvodi slobodnjak s naše strance centra i ubacuje svijeću u 16 terac Cibalije i živo me zanima tko će tu loptu udariti glavom i kako će je netko od naših u skoku uspjeti dohvatiti što me također dovodi do izvođenja kornera. Izvođači se mijenjaju malo malo, ali izvođenje i dalje ostaje isto. Lopta možda i to debelo možda doleti do linije od 5 m s bliže strane korner zastavice..

Izvođenje slobodnih udaraca!! Što reći? Dobaciti golmanu u ruke baš tamo gdje stoji ili dobaciti do ograde 20 tak metara iza gola je jedino što možemo vidjeti..

Promijeniti kompletnu ekipu nije moguće što dovodi do toga da se problem neće rješiti. Promjena trenera nije jedina solucija, ali se uvijek svede na to. Sada igramo sa Slavenom koji je po meni iznenadno izgubio od Lokomotive. Ali eto igraju na domaćem terenu, na isto onom gdje su igrom deklasirali prošlogodišnjeg finalstia kupa UEFE tako da ne očekujem bodove i onda nam za kraj ostaje Dinamo sa Jurčićem gdje se također pitam koliko će razlike biti koliko će biti dinamovaca oko koji će se rugat račun vječne ekipe s zapada.. I da stave bespla ulaz kao protiv Cibalije neće biti toliko ljudi kao danas.

Svejedno zna se: zapad sredina svake druge subote i nada u bolje sutra. Valjda neće biti hladno Razz

Jako dobar post!

_________________
Budi to što jesi i uvijek kaži ono što misliš, jer oni kojima to smeta nisu bitni, oni koji su bitni njima to ne smeta.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
markonato
Offline
Ukupno postova: 380
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.11.2012. 18:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zdrale je napisao/la (Pogledaj post): › Što se tiče navijača događa se specifično samo za naš derbi a to je da kad igramo tamo naših bude više na tribini nego njihovih i obrnuto kad se igra ovdje. Inače kaže mi kolega s druge strane da nikad ne idu tako pozdravljat navijače kad su VK tako da se zna i to.



Što je pjesnik ovim htio reći Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Zdrale
Offline
Avatar

Ukupno postova: 539
Lokacija: Metropola
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.11.2012. 19:00 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da igrači Cibalije redovno ignoriraju svoje navijače osim kad se igra u Osijeku !! Bacali su im dresove skandirali s njima i ostalo što su zaslužili. - Za podebljani dio.

Kad se igra u Vk onda bude više naših navijača nego njihovih tamo. Kad se igra ovdje više njihovih. - Za prvi dio

_________________
Winning isn't everything. It's the only thing!! Vince Lombardi
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: