Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



PANČ festival Osijek 2012. [nagradna igra je završena]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Online
Avatar

Ukupno postova: 65847
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 20.11.2012. 16:24 
Naslov:  PANČ festival Osijek 2012. [nagradna igra je završena]
Od 30.11.2012. 20:00 do 01.12.2012. 19:59 (uključivo)
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

[1.12.2012.] [FOTO] PANČ festival nasmijao Osječane do suza


Nakon odličnih odaziva na "PANČ" festivale u Zagrebu, Zadru i Labinu, komičari će ove godine nasmijavati i Osječane. Zadnji dan mjeseca studenog i prva dva dana prosinca rezervirani su u Osijeku za festival stand up komedije "PANČ".

Nakon izvrsnih odaziva zadnjih tri godine na "PANČ" festivale održane u nekoliko hrvatskih gradova koje je posjetilo preko 15 000 ljudi, organizatori su ovaj put odlučili nasmijati istok Hrvatske i nastupiti u osječkom Cineplexx kinu 30. studenoga i 1. prosinca 2012. godine. Uz voditeljsku palicu istaknute komičarke Marine Orsag, na ovogodišnjem festivalu nastupit će iskusni domaći komičari Ivan Šarić, Aleks Curać Šarić, Vlatko Štampar, Goran Furjan, Domagoj Pintarić, Tihomir Paravina, Goran Vugrinec, Andrea Andrassy i Tin Sedlar te njihov slovenski kolega Perica Jerković.

Osim nastupa u Cineplexx kinu, u sklopu festivala 2. prosinca održat će se i večer amatera u Rakija baru kluba Tufna gdje će najhrabriji moći okušati svoje stand up sposobnosti. Ulaz na ovu večer je besplatan.

Ulaznice za prve dvije večeri su u pretprodaji u Cineplexxu po slijedećim uvjetima:
- dnevna ulaznica 45 kn (za studente i umirovljenike 38 kn)
- dvodnevna ulaznica 80 kn (za studente i umirovljenike 65 kn)
- na dan festivala - dnevna 60 kn, dvodnevna 100 kn

Pozadina projekta
Ideja o hrvatskom festivalu komedije rođena je 2008. godine, nakon uspješnog festivala komedije "PANČ" održanog u Ljubljani na kojem su nastupali i hrvatski stand up komičari. Dobra suradnja se nakon festivala nastavila kroz akciju Smijehom protiv sukoba u kojoj su hrvatski i slovenski komičari mjesečno nastupali kod susjeda. Uz "PANČ" tu je i "Stand up CROmedy show" turneja koja je već posjetila 22 hrvatska grada te slovensku Ljubljanu i Celje te se nastavlja dalje i u ostalim gradovima Hrvatske. Kao rezultat uspješno odrađenih festivala i turneja u Zagrebu je nastao Studio Smijeha, prvi stand up comedy klub na Balkanu koji se nalazi u Vlaškoj 92, u prostoru bivšeg Kina Studio.

Pročitajte intervju s Ivanom Šarićem:

Skriveno: 

Ivan Šarić: "Jedva čekam nastup u Osijeku. Osječani su otvoreni, ludi i dobri ljudi. Svaki komičar bi takvu publiku!"

Najpopularniji stand up komičar u Hrvatskoj po treći puta u Osijeku

Nakon 12 rasprodanih predstava u zagrebačkom Studiju Smijeha, Ivan Šarić dolazi za Osijek i to u sklopu PANČ Festivala Stand up komedije.

1.Što ti je bio prvi znak da je stand up komedija nesto čime se želiš baviti u životu?

Iskreno čim sam sišao sa pozornice nakon prvog nastupa još prije 6-7- godina.
Nastup je bio odličan, publika me jako dobro prihvatila i ja sam se zaljubio u ovaj posao.

2. Radiš jako puno stvari u svom životu. Vođenje, sinhronizacija, copyrighting, stand up... Šta te od toga najviše ispunjava?

Stand up komedija naravno. Svi drugi poslovi su u drugom planu, ne znači da ih radim sa pola energije ili "ofrlje", samo da to nije ljubav mog života.
To je definitivno najgori i najbolji posao na svijetu. Moraš biti malo lud da se popneš sam na stage sa stavom sad ću vas ja nasmijavati sat i pol vremena.
Ima tu jako puno posla, nije to samo doći gore i pričati gluposti. Tu su dani pripreme, skupljanje materijala, analiziranje kako nešto reći.
Iza svakog pokreta tijela, mimike, ima ono "zašto to radim sad!?", ali super je osjećaj kad znaš da si sve u svom životu kupio od smijeha drugih ljudi.

3. Ovo će ti biti treći nastup u Osijeku. Kako, po tebi, diše osječka publika?

Osječani su otvoreni, ludi i dobri ljudi. Svaki komičar bi takvu publiku! Iskreno, jedva čekam!

4. Kako bi, onima koji prvi put dolaze na stand up komediju, pokušao dočarati šta ih očekuje na festivalu?

Samo se opustite, uživite u priče komičara i uživajte! Garantiram da će vam biti super ili organizator vraća pare! ( ja nisam organizator tako da...)

5. Ćime bi se danas bavio, da nije stand up komedije?

Nemam pojma, ali što god da je bio bi vjerojatno jako nesretan.

6. Koje snove si do sada ostvario u stand upu, a koje još želiš ostvariti?

Za sada ide sve super. Ne žuri mi se nigdje, radim na tome da se ne istrošim već da stvaram svoju bazu fanova, pokušavam se i razvijati kao komičar jer i stagnacija je pad.
Jedan od snova mi je napuniti dvoranu Višnjik u svom rodnom gradu Zadru! Al imam vremena još.

7. Spadaš u pionire stand upa u Hrvatskoj. Kakav je to osjećaj?

Ne imponira me to jako. Dapače, bilo bi super doći na sređenu scenu i penjati se po hijerajhiji. Ovako moraš izmišljati hijerarhiju, raditi na karijeri bez da ti ima neko stariji dati savjet.

8. Koji su ti do sad najvažniji trenuci u stand up karijeri?

Uf, teško za reći, ali izdvojio bi prvi nastup u životu u Zagrebu, prvi nastup u Sloveniji i prvi nastup u Beogradu prije mjesec dana. Oni su ostavili velik utisak na mene.

9. Već si imao prilike nastupiti u Londonu. Kako je bilo, I da li će stati samo na jednom nastupu?

Bilo je više nastupa, ali samo jedan izlet u London. Neće stati na tome, no London gledam kao neki trening, guranje sebe do granica, ne mislim tamo graditi karijeru. Zato i nisam tamo često.

10. Šta ti je najbitnije na tvom nastupu?

Prenijeti energiju, frustraciju i ljubav o kojoj pričam na pozornici. I kvalitetan mikrofon. To mi je najbitnije.

11. Stand up comedy scena se sve više razvija i puno mladih komičara dolazi. Šta misliš o budućnosti stand upa u Hrvatskoj?

Mislim da ide u super smjeru. Javljaju se neki novi klinci koji su odrasli na stranom humoru, stranim serijama, internetu.

No kao što sam rekao, nigdje se ne treba žuriti, treba pojesti puno palente ili žganaca, imati puno dobrih nastupa, a i i loših, da se razviješ pa da vladaš scenom. I ne smiješ biti lijen, ovo nije doći gore i pričati. Tu ima jako puno alata, filozofije i promišljanja kako sve to skupiti u super cijelinu.






Nagradna igra

Portal Osijek031.com poklanja 2x2 ulaznice za "PANČ" festival vjernim korisnicima portala.

Sudjelovati možete:
1] ispunjavanjem obrasca ispod i klikom na gumb "Like" na vrhu ovog članka
2] u Facebook komentar par centimetara ispod upišite "Osijek031.com me vodi na "PANČ" festival!
[bit će nam drago ako se prijavite na oba načina (povećavate mogućnost dobitka)!]


Nagradna igra je završena, a sretni dobitnici su:
Hrvoje Marin
Lucija Grbavac


Dobitnici će u roku 24 sata na e-mail adresu navedenu prilikom prijave primiti obavijest/upute o preuzimanju nagrade. U slučaju nedobivanja e-maila s obavijesti, molimo Vas da nam se obratite na e-mail redakcije!

Dobitnicima želimo odličan provod, a ostalima više sreće u nekoj od sljedećih nagradnih igara na portalu Osijek031.com!

[Sponzorirani članak]

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: