Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Veterinarska inspekcija blokirala sklonište Udruge Pobjede!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65875
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.11.2012. 11:28 
Naslov:  Veterinarska inspekcija blokirala sklonište Udruge Pobjede!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nakon izdavanja rješenja zagrebačkom skloništu u Dumovcu, veterinarska inspekcija izdaje zapisnik osječkom skloništu Udruge Pobjede i blokira rad skloništa. Prema zapisniku, sklonište mora zaustaviti udomljavanje svih novoprimljenih životinja, odnosno svih onih koje nisu prošle karantenu od šest mjeseci ili testiranje visine titra protutijela za bjesnoću s negativnim rezultatom.

Namjera veterinarske inspekcije da se to propiše novim Pravilnikom o uvjetima kojima moraju udovoljavati skloništa ili na neki drugi način može uzrokovati zatvaranje skloništa, poništenje dobrobiti stvorenih teškom mukom volontera i građana te povećati broj napuštenih životinja, što ujedno nimalo ne pomaže suzbijanju bjesnoće.

Dok ovakvu praksu Europa ne poznaje, a mnogi ne mogu niti povjerovati u realizaciju ovoga scenarija katastrofe, svaki dan donosi još goru situaciju. Stoga se mole građani da pomognu da se spasi sklonište Udruge Pobjede, koje je ponos Osijeka, kao i ostala skloništa u Hrvatskoj kojima prijeti zatvaranje. Kako bi prevladao zdrav razum, apelira se na građane da zahtijevaju od Ministarstva poljoprivrede i ministra te Hrvatske vlade da preispitaju rad veterinarske inspekcije i da ne ugrožavaju ionako neizgrađen sustav zbrinjavanja životinja.

Lokalne zajednice, odnosno županije, gradovi i općine, trebaju dignuti glas protiv odredbi koje im nepotrebno stvaraju financijske izdatke i povećavaju problem izvršavanja zakonske obaveze zbrinjavanja životinja. Veterinari i svi stručnjaci u zemlji trebaju se pridružiti inozemnim kolegama koji se zgražaju nad ovakvim odlukama i planovima koji nemaju podlogu u boljem suzbijanju bjesnoće niti u tome mogu pomoći, s obzirom na moguće povećanje napuštenih životinja na ulicama.

Članovi Udruge Pobjede i njihovi štićenici u nezavidnom su položaju, kao i građani Osijeka koji ih svim srcem podržavaju te trebaju pomoć dok ne bude prekasno. I drugim skloništima u Hrvatskoj prijeti isti crni scenarij koji se već počeo realizirati. Sada je krajnji trenutak za djelovanje.

Veterinarska inspekcija dosad je dugi niz godina zanemarivala odredbe iz članka 23. Pravilnika - određivanje visine titra protutijela za bjesnoću i promatranje životinja šest mjeseci, znajući da ih je nemoguće provesti u praksi. Apsurd je da građani mogu naći psa ili mačku na cesti i izravno ih udomiti te cijepiti i čipirati kod veterinara, ali pas koji završi u skloništu trebao bi, prema nalogu veterinarske inspekcije, prolaziti dugotrajnu proceduru boravka u skloništu i udomljavanja, dok ista procedura nije propisana niti za mačke. Manipuliranjem opasnošću od bjesnoće veterinarska inspekcija može uništiti sustav zbrinjavanja pasa i kontrolu nad suzbijanjem bjesnoće.

Očekuje se i potez nadležnih u Ministarstvu poljoprivrede koji gube povjerenje građana, s obzirom na to da su već dali obećanje da se testiranje visine titra protutijela neće provoditi niti naći u bilo kojem obliku u novom Pravilniku o uvjetima kojima moraju udovoljavati skloništa ili u nekom drugom propisu. Čak i kada bi se financiranje testa titra protutijela odvijalo iz državnoga proračuna, to ne bi znatno smanjilo posljedice, s obzirom na mnogo veće popratne troškove i nepotrebno držanje pasa u skloništima.

Pozivaju se građani da od nadležnih u Ministarstvu poljoprivrede zatraže primjerenu zaštitu zbrinjavanja napuštenih životinja u Hrvatskoj, preispitivanje zahtjeva veterinarske inspekcije i omogućavanje rada skloništima. E-mailove možete poslati na slejdeće adrese: office[at]mps[dot]hr i glasnogovornik[at]mps[dot]hr.

Predstavnici skloništa zatražit će hitan sastanak s ministrom Jakovinom i spremni su dići sve na noge u obranu tisuće pasa kojima neće moći pomoći.

Foto: Daniel Antunovć/Foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.11.2012. 11:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

u ovakvim situacijama bi bilo dobro napisati i tekst poruke koju je potrebno poslati na navedene email adrese ...

otvoriti facebook grupu,
sastaviti tekst za neku on line peticiju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Korina
Offline
Avatar

Ukupno postova: 416
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.11.2012. 12:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Uz rizik da budem popljuvana, moram napisati bez obzira koliko nevezano za članak bilo.

Volim životinje, pogotovo pse i da, neki ljudi nisu vrijedni nekih životinja, ali...

Pun mi više kufer ovakvih stvari kada ima toliko nezaposlenih u državi i toliko siromašnih i onih koji naginju ka toj kategoriji.
Isto tako mi pun kufer liječenja posljedica, a ne uzroka! Svaka imalo inteligentna osoba shvaća o čemu pričam.

Dakle sve udruge ovog tipa bi se trebale više angažirati oko donošenje zakona (ili slično - mijenjanja svijesti ljudi/države) kojim bi se kažnjavali ljudi koji ne steriliziraju svoje životinje, ne čipiraju ih, odbacuju kao štenad ili odrasle životinje i tako dalje.

Tražiti novce od ljudi/grada/institucija za hranu, veterinarske troškove i ostalo je posljedica i toga uopće ne bi bilo da je ono gore ispunjeno.

Niti jednom nisam pročitala da je udruga lobirala za neki zakon ili da se više angažirala po tom pitanju.

Isto tako je važno educirati ljude i ni o tome nisam nigdje pročitala da se udruga angažirala po tom pitanju.

Jeste li možda razmišljali napisati koji projekt financiran iz EU npr.?
Ne bi vjerovali, daju pare i za takve stvari samo se treba malo više angažirati i razmišljati van uskogrudnih okvira tipa "Donirajte nam građevinski materijal/hranu/novce! Građani napravite ovo, napravite ono!"

Kakve je udruga pravne korake poduzela u vezi bilo čega?
Kome se sve službeno obratila?

_________________
dobro, gdje je taj kulen? osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
misaee caulfield
Offline
Avatar

Ukupno postova: 15
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.11.2012. 12:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Korina je napisao/la: › Uz rizik da budem popljuvana, moram napisati bez obzira koliko nevezano za članak bilo.

Volim životinje, pogotovo pse i da, neki ljudi nisu vrijedni nekih životinja, ali...

Pun mi više kufer ovakvih stvari kada ima toliko nezaposlenih u državi i toliko siromašnih i onih koji naginju ka toj kategoriji.
Isto tako mi pun kufer liječenja posljedica, a ne uzroka! Svaka imalo inteligentna osoba shvaća o čemu pričam.

Dakle sve udruge ovog tipa bi se trebale više angažirati oko donošenje zakona (ili slično - mijenjanja svijesti ljudi/države) kojim bi se kažnjavali ljudi koji ne steriliziraju svoje životinje, ne čipiraju ih, odbacuju kao štenad ili odrasle životinje i tako dalje.

Tražiti novce od ljudi/grada/institucija za hranu, veterinarske troškove i ostalo je posljedica i toga uopće ne bi bilo da je ono gore ispunjeno.

Niti jednom nisam pročitala da je udruga lobirala za neki zakon ili da se više angažirala po tom pitanju.

Isto tako je važno educirati ljude i ni o tome nisam nigdje pročitala da se udruga angažirala po tom pitanju.

Jeste li možda razmišljali napisati koji projekt financiran iz EU npr.?
Ne bi vjerovali, daju pare i za takve stvari samo se treba malo više angažirati i razmišljati van uskogrudnih okvira tipa "Donirajte nam građevinski materijal/hranu/novce! Građani napravite ovo, napravite ono!"

Kakve je udruga pravne korake poduzela u vezi bilo čega?
Kome se sve službeno obratila?
korina: udruga radi na zakonima, nazalost, ni jedno skloniste u hrvatskoj nema izravni utjecaj na donosenje zakona, pisu se tisuce mejlova gradonacelnicima i vlastima (od udruga i gradana-i doslovno mislim-na tisuce njih)
da pratis rad udruge, vidjela bi koliko je tuzbi podneseno i kako te tuzbe prolaze (nazalost, psi nisu vrijedni vremena hrvatskom sudstvu, ocigledno)
malo malo, su standovi postavljeni po osijeku gdje nudimo nase majce, kalendare, rucno izrađene stvari, svaki mjesec imamo sajam rabljenih stvari, na svakom smo sajmu antikviteta, imamo svoje aukcije itd.
edukacije se vrse (sto na zelenom cetvrtku, sto po skolama, sto sa letcima i dvd-ovima), nase su reportaze svako malo na stv-u..
ovo je borba koja zahtjeva vremena i truda. pratiti rad udruge, ukljucivanje u nju, spasavanje zivota-to moze pomoci.
pljuvanje po sklonistima, nazalost, nije jedna od tih stvari. Smile

_________________
-Dok će god ljudi prolijevati krv životinja, neće biti mira. Mala je razlika između ubijanja životinja i stvaranja plinskih komora kakve je stvorio Hitler ili Staljinovih koncentracijskih logora... Neće biti pravde dok će god čovjek stajati s nožem ili pištoljem i ubijati slabije od sebe.
-Čovjek je zaista kralj životinja, jer njegova svirepost nadmašuje njihovu. Mi živimo od smrti drugih. Mi smo hodajuće grobnice
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Korina
Offline
Avatar

Ukupno postova: 416
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.11.2012. 12:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Imam svoj život, svoj posao i svoje probleme.
Pratim neke udruge i nemam vremena za sve i prvenstveno pratim one koje pomažu ljudima.

I mnoge od tih udruga nisu toliko eksponirane po medijima kao udruga Pobjede jer šute i rade.

Vi za sve živo što radite, krpate se za druge, stalno tražite novce od običnih građana - kupite ovo, kupite ono.
Kupila sam i ja neke pizdarije da pomognem, ali vama očito nikad dosta jer stalno tražite da se od vas nešto kupi.
Sad radije nekoj baki kupim kruh.

Napišite koji EU projekt.
Ponavljam: vrijeme je da se maknete iz tih okvira "Dajte nam!".
Prestanite musti građane da vam daju novce.
Možda ne pišete mailove kako spada ili nemate ljude koji to rade kako spada.
Daj koji dokument da vidimo kako to izgleda?

Ako ste medijski eksponirani ne znači da radite ispravno.

_________________
dobro, gdje je taj kulen? osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Vinkovcanka
Offline
Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.11.2012. 12:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Korina je napisao/la (Pogledaj post): › Imam svoj život, svoj posao i svoje probleme.
Pratim neke udruge i nemam vremena za sve i prvenstveno pratim one koje pomažu ljudima.

I mnoge od tih udruga nisu toliko eksponirane po medijima kao udruga Pobjede jer šute i rade.

Vi za sve živo što radite, krpate se za druge, stalno tražite novce od običnih građana - kupite ovo, kupite ono.
Kupila sam i ja neke pizdarije da pomognem, ali vama očito nikad dosta jer stalno tražite da se od vas nešto kupi.
Sad radije nekoj baki kupim kruh.

Napišite koji EU projekt.
Ponavljam: vrijeme je da se maknete iz tih okvira "Dajte nam!".
Prestanite musti građane da vam daju novce.
Možda ne pišete mailove kako spada ili nemate ljude koji to rade kako spada.
Daj koji dokument da vidimo kako to izgleda?

Ako ste medijski eksponirani ne znači da radite ispravno.


Imajući u vidu s koliko prezira se osvrćeš na rad ove udruge, čisto sumnjam da si i jednoj baki kupila kruh!

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
misaee caulfield
Offline
Avatar

Ukupno postova: 15
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.11.2012. 12:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ako pratis "neke udruge" nemas pravo pljuvati po onima koje ne pratis.
udruga pobjede dobije manje od 4o kuna po psu mjesecno. psi nekad budu bolesni, nekad su nam troskovi jako veliki, nekad ih treba nahranit, nekad tretirat protiv nametnika, nekad nekad nekad...

nitko tebe ne vuce za rukav da kupis nesto, nitko ti ne dolazi na vrata sa koferom.
a to sto ti kupujes kruhove, to je jako lijepo i pohvalno. sto normalno ne znaci da je ispravno? ili je? :O ili sam ja onda budala sto ija ne kupujem kruhove okolo?

ili mozda, moozda... ne treba birati kom ces pomoci ako imas mogucnosti.

i da..kosto rekoh- da pratis rad udruge, vidjela bi kako dokumeti izgledaju Smile

_________________
-Dok će god ljudi prolijevati krv životinja, neće biti mira. Mala je razlika između ubijanja životinja i stvaranja plinskih komora kakve je stvorio Hitler ili Staljinovih koncentracijskih logora... Neće biti pravde dok će god čovjek stajati s nožem ili pištoljem i ubijati slabije od sebe.
-Čovjek je zaista kralj životinja, jer njegova svirepost nadmašuje njihovu. Mi živimo od smrti drugih. Mi smo hodajuće grobnice
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Samo-Ja
Offline
Ukupno postova: 4
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.11.2012. 13:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

mislim da je vidno uocljivo da ta bjesnoca zapravo djeluje ovdje na jadnu Korinu, zahvatilo ju je opasno evo pa cak pocinje i lajati! pomozimo zajednickim snagama skupiti joj novac da se zena moze cijepiti.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Vinkovcanka
Offline
Ukupno postova: 5
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 19.11.2012. 13:13 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Samo-Ja je napisao/la (Pogledaj post): › mislim da je vidno uocljivo da ta bjesnoca zapravo djeluje ovdje na jadnu Korinu, zahvatilo ju je opasno evo pa cak pocinje i lajati! pomozimo zajednickim snagama skupiti joj novac da se zena moze cijepiti.


slažem se Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
anakonda
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6288
Lokacija: ...tu sam....
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.11.2012. 13:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Korina je napisao/la (Pogledaj post): › Imam svoj život, svoj posao i svoje probleme.
Pratim neke udruge i nemam vremena za sve i prvenstveno pratim one koje pomažu ljudima.

I mnoge od tih udruga nisu toliko eksponirane po medijima kao udruga Pobjede jer šute i rade.

Vi za sve živo što radite, krpate se za druge, stalno tražite novce od običnih građana - kupite ovo, kupite ono.
Kupila sam i ja neke pizdarije da pomognem, ali vama očito nikad dosta jer stalno tražite da se od vas nešto kupi.
Sad radije nekoj baki kupim kruh.

Napišite koji EU projekt.
Ponavljam: vrijeme je da se maknete iz tih okvira "Dajte nam!".
Prestanite musti građane da vam daju novce.
Možda ne pišete mailove kako spada ili nemate ljude koji to rade kako spada.
Daj koji dokument da vidimo kako to izgleda?

Ako ste medijski eksponirani ne znači da radite ispravno.


....možda bi bilo najbolje da su nekom oteli nešto, tražili pare na temelju nečega što uopće nije njihovo, te da dobivaju od ovih i onih mama i tata??????????????...kao neke tzv. ekološke udruge??????.....
...pa naravno da ćeš biti popljuvana, evo - od mene prvo, jer si mi svojim pametovanjima stala na žulj, još od vremena kada je bila afera "Zlatna greda" - Hrvatske šume.....(btw. kako posao, dolaze li lovci u ekološki dio lovišta???)...
...da se vratim na temu: volonteri su oživjeli azil nakon vladavine pokojnog bivšeg voditelja...i rade stalno nešto, znam da pišu projektu, da se javljaju na natječaje - pa nisu glupi!!!....
...postoji malo razlike između ciljnih skupina različitih udruga.....ciljna skupina nekih udruga su djeca čije mame i tate imaju para pa im plaćaju izlete ili štogod već.....ciljna skupina ove udruge su napušteni kerovi koji si ne mogu sami zaraditi za malo kruva i vode......

_________________
Ismijavati glupost je moralna dužnost svakog normalnog čovjeka, ne činiti to bi bilo jednako ignoriranju požara na benzinskoj pumpi u centru grada
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Korina
Offline
Avatar

Ukupno postova: 416
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.11.2012. 13:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Evo sve avatari koji se javljaju po nalogu samo kad se spominje udruga.

Ključna rečenica:
"udruga pobjede dobije manje od 4o kuna po psu mjesecno"

Preuzeli ste azil prije koliko ono godina? 3-4?
To nije malo vremena.

Da ja pišem na tisuće mailova i dopisa i ništa s tim ne postižem, zapitala bih se u čemu je problem. Možda to ne radim dobro.

Većina udruga se financira pisanjem projekata i ne ovise o dobrobiti građana i lokalne (državne) samouprave.

Koliko je projekata napisala udruga Pobjede? Tko ih je financirao i u kojem iznosu?
To su javni podaci i sad možete pokazati koliko se zapravo trudite?

_________________
dobro, gdje je taj kulen? osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
misaee caulfield
Offline
Avatar

Ukupno postova: 15
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.11.2012. 13:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

upoznavanje sa temom belomanastirskog sinteraja odgovorit ce na sva tvoja pitanja.

mozes cak i guglat mislim :O

_________________
-Dok će god ljudi prolijevati krv životinja, neće biti mira. Mala je razlika između ubijanja životinja i stvaranja plinskih komora kakve je stvorio Hitler ili Staljinovih koncentracijskih logora... Neće biti pravde dok će god čovjek stajati s nožem ili pištoljem i ubijati slabije od sebe.
-Čovjek je zaista kralj životinja, jer njegova svirepost nadmašuje njihovu. Mi živimo od smrti drugih. Mi smo hodajuće grobnice
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 19.11.2012. 13:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Korina ... postojanje 'vecih' problema, ne znaci da treba okretati glavu od 'malih' problema.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Korina
Offline
Avatar

Ukupno postova: 416
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.11.2012. 13:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Anakonda

Ja ne pišem kineski niti bilo kojim drugim jezikom.
Ovo je čisti književni hrvatski.
I ne mora se čitati između redova jer pišem tako da ga i oni na razini Forresta Gumpa (sorry Forrest) mogu razumjeti.

To što tebi pada na pamet da su nekom nešto trebali oteti, govori više o tebi i tvom načinu razmišljanja.

_________________
dobro, gdje je taj kulen? osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Korina
Offline
Avatar

Ukupno postova: 416
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 19.11.2012. 13:23 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Ingo

Ali moraju postojati prioriteti i svakom se problemu može pristupiti na više načina,
ne postoji samo 1 rješenje.

_________________
dobro, gdje je taj kulen? osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: