Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Dioptrijske naočale [preporuke trgovina]

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.10.2012. 12:58 
Naslov:  Dioptrijske naočale [preporuke trgovina]
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Zanima me koje trgovine preporučujete za kupnju dioptrijskih naočala? Htjela bih si kupiti lijep okvir (do 400 kn) i kvalitetna stakla, a da cijena nije previsoka. Trebala bih i pregled, a znam da je u većini tih trgovina besplatan ako se kod njih kupuju naočale.

Samo, nemojte mi spominjati Ghetaldus u Ulici Republike. Tamo radi jedan stari šarlatan (doktor), koji je usto bezobrazan, a mlada prodavačica voli podbadati kupce...uglavnom, stat ću na tome, iako bi se dalo još svašta napisati.

Bila bih vam zahvalna ukoliko biste mi preporučili neku trgovinu... Wink

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.10.2012. 13:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kao prvo...morat ceš ipak povisiti prag ...kolicine novaca koji želiš odvojiti.... jer kvalitetna stakla ipak koštaju...a lova za okvir je relativan pojam....obzirom da svatko ima drugaciji ukus...

e sad što se tice mog iskustva....ja sam do sad uzimao u okulusu...baš iz tog razloga što sam mogao prvo napraviti kontrolu vida...a i imaju veliku ponudu okvira....

no imam i jednu primjedbu na njih... a to je da kad kupuješ okvir....žemske koje tamo rade....imaju obicaj pretjerivati u hvaljenju okvira...pa tako ispadne da taj okvir koji kupuješ...samo što ti ne pravi dorucak ujutro...ili ima mogucnost cjepanja atoma....te je otporan na direktni atomski udar......

i sad ako nasjedneš na njihovu pricu.....cekate hladan tuš....prvi put kad dođeš da ti malo pošteluju okvir...ako ti se odšarafio ili savio neki dio....
e onda krece spika....joj...pa morate pažljivo sa tim okvirom...to je jako osjetljivo....ispada da ga ne smiješ dirati rukama...vec nekim cudom mora sam skociti na glavu i na isti nacin sici sa glave....


al dobro....opet kao što rekoh...okvir biraš sama...uvijek po nekom svom ukusu....tako da sve one ostale price što ti napricaju...slobodno pusti neka pricaju nekom drugom....
a stakla više manje su ti od istog dobavljaca ( iako ce i tu biti price o ultra turbo mega super staklima)

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.10.2012. 14:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

i nemoj si kupovati one dodatke na stakla jer je to pi*darija a nadoplacuje se podosta love. ona zastita za stakla od grebanja... meni se ogrebala isti dan...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dr. zoidberg
Offline
Avatar

Ukupno postova: 643
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.10.2012. 19:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

ja sam si ubo naočale u visusu preko ljeta i super zadovoljan sam, okviri su neš jeftinij(možda je izbor malo manji, al može se naći). Obilazio sam i oculus, ghetaldus, lens al cijene su bile prebolesne za nešto pošteno da izgleda il se to meni činilo.

_________________
I have come here to chew bubblegum and kick ass...and I'm all out of bubblegum.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.10.2012. 19:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Cijena uvelike ovisi trebaš li plastična stakla ili staklena.
Staklena su praktički vječna i jeftina, ali teža i deblja..
Ako nemaš veliku dioptriju, preporučam ebay..okvir + stakla oko 200 kn ukupno, samo trebaš napraviti pregled da im znaš napisati kakva stakla ti točno trebaju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 28.10.2012. 20:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lens

odi u peajacevicevu ... reci da nemas bas puno love i da ti sloze nesto jeftinije. Uvijek imaju nesto na snizenju ... a 'stakla' se mogu sloziti povoljno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.10.2012. 20:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PsychoSoldier je napisao/la: ›
i nemoj si kupovati one dodatke na stakla jer je to pi*darija a nadoplacuje se podosta love. ona zastita za stakla od grebanja... meni se ogrebala isti dan...


ne bi se baš složio da su pizdarije...razlika je vidljiva
no pitanje je da li si stvarno dobio ono što si platio
istina da si ti narucio sve te pizdarije...a oni pola toga ne stave
jer imam konkretni primjer kako sam ja prošao
tražio sam onaj antireflektirajuci sloj
i naravno kad sam uzimao naucale...nisam previše obracao pažnju da li je sve i stavljeno
da bi nakon nekrog vremena skužio da toga nema...i dođem ja nazad...i kažem kako mi navecer ipak blješte svjetla....kad meni žemska mrtvo hladno kaže...pa kad vi nemate antireflektirajuci sloj na staklima.... Very Happy
ja kažem...kad sam kupovao tražio sam da se to stavi...i to mi je i naplaceno...
odgovor je bio...sigurno ste prali s likvijem pa se to opralo Very Happy Very Happy Very Happy

ma sva sreca pa ne moram cesto mijenjati naocale...jer bi sigurno mogao roman napisati Smile

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.10.2012. 20:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Boost je napisao/la: ›

Ako nemaš veliku dioptriju, preporučam ebay..okvir + stakla oko 200 kn ukupno, samo trebaš napraviti pregled da im znaš napisati kakva stakla ti točno trebaju.


ne vjerujem da se baš tako jednostavno mogu naruciti stakla preko ebaya...pogotovo ako se radi o minus dioptriji...
jer osim dioptrije moraš znati razmak između zjenica da bi se pogodio fokus...plus što ti se stakla prave na jednoj velikoj leci koja se onda reže prema okviru...
al dobro...tko voli...nek kupi i na taj nacin

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.10.2012. 20:56 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Prije svega, zahvaljujem svima na savjetima! Wink Ne bih se baš igrala s naručivanjem naočala preko eBayja jer se ipak radi o osjetljivoj stvari. Razumijem da se za malo para ne može dobiti nešto vrhunsko, ali sam za 400-450 kn znala viđati solidne okvire. Ne trebam okvir s markom.

Imam malu dijoptriju i htjela bih plastična stakla. S obzirom da sam zbog posla svakodnevno vezana uz komp, ne bih htjela pogoršati svoj vid. Znate li za koliko se otprilike para može kupiti solidan okvir i plastična stakla, da imaju onaj antireflektirajući sloj i sloj protiv grebanja?

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.10.2012. 21:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

stakla koštaju toliko koliko koštaju...i tu ne možeš ništa uštedjeti.....
jedino ti sad ostaje uštedjeti na okviru...
e sad tu jedino nastupaš ti sa svojim ukusom...odnosno što želiš staviti na svoju lijepu glavu...
možda ce se tebi svidjeti okvir od sto kuna...koji netko drugi ne bi stavio ni na strašilo...
tako da krajnja cijena ce ovisiti samo o tvom izboru....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.10.2012. 21:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Što se ebaya tiče, kolega je već 5,6 puta kupovao kompletne naočale i svaki puta bez greške.
Razmak zjenica se, između ostalog, odredi na pregledu kao što sam prethodno napisao tako da imaš apsolutno sve relevantne podatke.
Ne preporučam plastična stakle jer su sranje i jako su skupa..na maloj dioptriji ti ni ne trebaju. Mislim da koštaju oko 500kn komad i meni su se nakon 2 god strašno izgrebla, katastrofalno čak, a imao sam sve zaštite...barem su mi tako rekli...
Okvir bi se možda mogao naći neki najjeftniji za te novce.
Kad sam prije par god kupovao okvir u Oculusu nisam vidio niti jedan ispod 700 kn...moj je koštao 1400..a danas je u lošem stanju, doslovce su počeli otpadati komadi...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.10.2012. 21:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Tražim ovakav sličan okvir. Ovaj je kupljen u Ghetaldusu u Ulici Republike, ali ne želim ići kod njih iz gore navedenih razloga.


_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
tamna strana
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3515
Lokacija: Čepin
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.10.2012. 21:22 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

onda obiđeš ostale navedene radnje i nađeš takav okvir.... ne kužim u cemu je problem ako vec znaš što želiš
pa nije Osijek Las Vegas pa da imamo 6 miliona trgovina sa naocalama
imaš 3 mogucnosti i to je to....

_________________
najbolje je biti glup, gluh, nijem i lijep osijek031.com smile

U duši sam dijete koje ne zna da mrzi...
U životu sam putnik koji uvijek pronađe pogrešan put...
A u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI.....
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 28.10.2012. 21:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

tamna strana je napisao/la: ›
onda obiđeš ostale navedene radnje i nađeš takav okvir.... ne kužim u cemu je problem ako vec znaš što želiš
pa nije Osijek Las Vegas pa da imamo 6 miliona trgovina sa naocalama
imaš 3 mogucnosti i to je to....

Nije Osijek Las Vegas, ali me zanimaju iskustva forumaša u vezi okvira, stakala i cijena pa sam zato i otvorila temu. Nemam baš previše vremena za ići od trgovine do trgovine i ponavljati ista pitanja 7-8 puta. Smile

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Boost
Offline
Ukupno postova: 765
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.10.2012. 22:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Moj je vrlo sličan, piše Emporio Armani, 1400kn u Oculusu...relativno loša kvaliteta...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: