Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Otvoren dodatni ulaz na Centralno groblje

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65867
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.10.2012. 13:07 
Naslov:  Otvoren dodatni ulaz na Centralno groblje
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Od strane naselja Brijest, izgrađena je nova pristupna staza i otvoren ulaz na Centralno groblje. Lokaciju je obišao gradonačelnik Krešimir Bubalo, sa suradnicima.

Ukupna vrijednost radova na izgradnji pristupne staze od Vinkovačke ulice na Centralno groblje iznose oko 103.000,00 kuna. Uski dio staze (širina 1,5 m) dug je oko 150 m i asfaltiran, a široki dio (širina 3 m) dug je oko 100 m i slijedi asfaltiranje. Mjesni odbor Brijest sudjeluje u financiranju s 38.000,00 kuna, a ostalo su sredstva tvrtke Ukop d.o.o.

Grad Osijek je na godišnjoj razini izdvojio za kapitalne investicije na grobljima na području grada Osijeka iznos od 500.000,00 kuna te iznos od 280.000,00 kuna za održavanje groblja. Pod održavanjem groblja podrazumijeva se kontinuirano uređivanje i održavanje ograđenog prostora zemljišta groblja na kojem se nalaze grobna mjesta, putovi, staze, zelene površine, drveće, grmlje, prostor i kuće oproštaja, kao i ostalih objekata koji služe za potrebe groblja.











Tekst&foto: Osijek.hr

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hmmm
Offline
Ukupno postova: 30
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 27.10.2012. 15:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ako Vas i branim to ne znači da nisam realan. Mislim ono komad asfalta i svečano otvorenje!?! Pa samo Vaš izlazak iz Tvrđe koštao je više nego što košta staza. Ajd ljudi nemaju za jest a vi oko pišljive stazice se morate slikati, pa papak i slične budalaštine. Mogli ste te pare (ne od staze) dati meni jer sam i ja potrebit pa bi eto imao da pokrijem račun za struju jer se bjednik tako grije a friž prazan. Ponekada se upitam, tko vam protokol organizira kada upadate u takve budalaste stvari.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
mariox
Offline
Avatar

Ukupno postova: 685
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.10.2012. 17:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Očito se Bubalo dosjetio da kod nas i mrtvi glasaju. Šalu na stranu, ovo je potez očajnika.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Carobnica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 27.10.2012. 18:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Čestitam na otvorenju ulaza na groblje. Ovom kapitalnom investicijom osigurava se kvalitetna budućnost naših sugrađana. Sad više nitko nema izgovor za odlazak u Kanadu.

Gradonačelniče, hvala Vam! Hvala i županu i našem Branimiru!

Molim Vas samo da u što skorije vrijeme pozovete i biskupa da posveti ovo velebno zdanje.

_________________
Ignorance is bliss!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Luzer13
Offline
Ukupno postova: 324
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.10.2012. 20:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

pazi ti koje njuške se pojavile na otvorenju "staze" s pogledom u budućnost, bem ti grad i državu...

_________________
just run osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dino_bno
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1157
Spol: Muško Muško
Post Postano: 28.10.2012. 1:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ispoštovan zahjtev mještana Brijesta i opet ne valja?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
oblak
Offline
Ukupno postova: 68
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 28.10.2012. 10:51 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Predivan dodatni ulaz na groblje, zar ne? Koliko je lijepa i stručno iskovana ta ograda i asfaltiran putić, toliko su mi dragi i osmjesi na gradonačelnika Bubala,onog sivog,pa i ćelavog itd. Zaista divota od uprave grada, nadam se samo da će mrtvi opet glasati na izborima jer smo ipak to zaslužili..

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
Luzer13
Offline
Ukupno postova: 324
Spol: Muško Muško
Post Postano: 29.10.2012. 8:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

još samo nedostaje žuta crta pa da imamo i biciklističku stazu....

_________________
just run osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.11.2012. 11:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

 Danas koristio spomenuti ulaz. Bitno se rasteretio glavni ulaz, i povećao protok ljudi kroz groblje. Jedina potencijalna zamjerka je, što staza nije spojena i na parcele uz vinkovačku cestu, tako da posjetitelji tih parcela nepotrebno stvaraju gužvu na središnjoj cesti groblja. Sve svemu, korisna i dobra investicija.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Carobnica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.11.2012. 13:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: ›  Danas koristio spomenuti ulaz. Bitno se rasteretio glavni ulaz, i povećao protok ljudi kroz groblje. Jedina potencijalna zamjerka je, što staza nije spojena i na parcele uz vinkovačku cestu, tako da posjetitelji tih parcela nepotrebno stvaraju gužvu na središnjoj cesti groblja. Sve svemu, korisna i dobra investicija.

Vidi uvlakača! Da nisi ti Simo pobrkao malo Centralno i Anino groblje?

Ne sjećam se d aje ikad ulaz na Centralno groblje bio opterećen ili usko grlo. Idem svake godine, ponekad i za najvećih gužvi i sam ulaz nikada nije predstavljao problem na Centralnom groblju. S druge strane, Anino je sasvim druga priča.

_________________
Ignorance is bliss!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.11.2012. 16:47 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Carobnica je napisao/la (Pogledaj post): ›
Vidi uvlakača!

Ti si očigledno jedna od onih koji vladaju svojim riječima samo kad šutiš, a kad progovoriš tvoje riječi govore o tebi.
Sljedeći put prije no što počneš tipkati, molim te upotrijebi neku čaroliju koja će ti aktivirati kulturu dijaloga.
Carobnica je napisao/la: ›
Da nisi ti Simo pobrkao malo Centralno i Anino groblje?

Ne sjećam se d aje ikad ulaz na Centralno groblje bio opterećen ili usko grlo. Idem svake godine, ponekad i za najvećih gužvi i sam ulaz nikada nije predstavljao problem na Centralnom groblju. S druge strane, Anino je sasvim druga priča.

 Ne nisam ništa pobrkao. Svake godine na današnji dan, je velika gužva na ulazu/izlazu i središnjoj cesti Centralnog groblja. To znaju svi koji groblja posjećuju na blagdan Svih svetih. Osim toga ne vidim zašto bi netko nepotrebno parkirao pred glavni ulaz i hodao kroz cijelo groblje (stvarajući pri tom nepotrebnu gužvu, a pokojnik mu je sahranjen pri kraju groblja) ako može koristiti ovaj ulaz.
I dalje je taj ulaz po meni korisna i dobra investicija.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Carobnica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.11.2012. 18:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

simo031 je napisao/la: › Ti si očigledno jedna od onih koji vladaju svojim riječima samo kad šutiš, a kad progovoriš tvoje riječi govore o tebi.
Vladam svojim riječima i svojim mišljenjem. Barem nisam jedna od onih čije riječi govore o tuđem mišljenju.

Citat: › Sljedeći put prije no što počneš tipkati, molim te upotrijebi neku čaroliju koja će ti aktivirati kulturu dijaloga.
Sudeći po ovome što pišeš i koliko se duriš što imamo drugačije mišljenje, dijalog bi po tebi bilo slaganje s tvojim stavovima.

Ne slažem se.

Citat: ›  Ne nisam ništa pobrkao. Svake godine na današnji dan, je velika gužva na ulazu/izlazu i središnjoj cesti Centralnog groblja.
Ma Simo, ne da mi se sada tebe uvjeravati u to da ti je argument po kojem si se uvlačio bio totalni promašaj. Naravno da nema gužve i da se nema što rasteretiti.

Ta staza je dobrodošla iz sasvim drugog razloga od onog kojeg si ti naveo. Poznato je da poltroni podržavaju nešto s totalno nebitnim i krivim argumentima, koji ne odražavaju njihovo mišljenje.

Uostalom, sprdali smo se zbog toga što je gradonačelnik svečano otvorio puteljak, ako to još do sada nisi skužio, a ne zbog toga što je staza napravljena. Ona treba i dobro je što postoji jer će ljudima s Brijesta skratiti put. Neće smanjiti nikakvo opterećenje i gužve na ulasku, jer to nije ni postojalo. Centralno groblje je super napravljeno, široka je aleja, ima ddovoljno mjesta i ne stvaraju se nikakve gužve na ulazu.

Problema zna biti jedino s parkingom, kojeg na Brijestu ionako nema.

Citat: › To znaju svi koji groblja posjećuju na blagdan Svih svetih.
Na čemu temeljiš ovu tvrdnju? Evo, ja prva ne mislim da je tako. Ja prva ne mislim da je problem Centralnog groblja ono što si naveo - opterećenje ulaza.

Citat: › I dalje je taj ulaz po meni korisna i dobra investicija.
Je, ali ne iz razloga kojeg si naveo.

_________________
Ignorance is bliss!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
simo031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6329
Lokacija: Ludoland
Spol: Muško Muško
Post Postano: 01.11.2012. 20:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Carobnice...
Koliko vladaš svojim riječima da se iščitati iz riječi kojima nazivaš nekoga zato što ne dijeli tvoje mišljenje. Ono što ti nazivaš durenje je bila kritika, moglo bi se reći i zamolba, vezano za tvoje neprimjereno izražavanje i etiketiranje, a ne zbog razlike u mišljenju. Takvim neprimjerenim rječnikom (vrijeđanjem) si upravo ti pokazala kako si netolerantna i nisi u stanju podnijeti da netko ima drugačije mišljenje od tebe. Od nikoga nisam tražio da me uvjerava u nešto što sam danas, kao i xy puta do sada vidio. Ponajmanje mi uvjeravanje treba od onih koji nisu u stanju zadržati dijalog u granicama dobrog ukusa. O samom činu otvaranja novog ulaza (dolasku gradonačelnika), svoj komentar nisam niti dao. Misli što želiš, no kad svoje mišljenje poželiš javno izreći, tad to čini na pristojan način, barem kad komuniciraš sa nekim tko ti nije član uže obitelji ili netko tko koristi istu retoriku poput tebe.

_________________
http://essekeri.hr/svi-essekeri
Veži konja gdje ti gazda kaže, osobito ako ti je konj gazda.
Živim kao pas, a zamjeraju mi kad lajem.
Djecu učimo da budu iskrena, vrijedna i poštena. Sjeća li se tko zašto?
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
castanea sativa
Offline
Avatar

Ukupno postova: 165
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 02.11.2012. 0:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

kakav show

_________________
volim da provociram bolide
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Ingo
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3470
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 02.11.2012. 10:28 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Luzer13 je napisao/la (Pogledaj post): › još samo nedostaje žuta crta pa da imamo i biciklističku stazu....


nemoj trcati pred rudo.

za cca mjesec dana je svecano povlacenje zute linije i ponovno svecano otvaranje novo sagradjene biciklisticke staze.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: