Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Bivši igrač NBA lige igra za KK Osječki sokol!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65866
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.10.2012. 15:04 
Naslov:  Bivši igrač NBA lige igra za KK Osječki sokol!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Igrač Bruno Šundov jedan dio svoje karijere odlučio je provesti u Osijeku i pomoći Košarkaškom klubu Osječki sokol u ostvarenju ciljeva i opstanka u Prvoj hrvatskoj košarkaškoj ligi.

Igrač je došao na nagovor igrača Osječkog, njegovog prijatelja Ivana Tomeljaka i igrat će za klub dok ne nađe angažman u nekom od visokobudžetnih europskih klubova. Odabrao je Osijek kako bi ostao u dobrom košarkaškom tonusu, jer mu je potreban, kako i sam kaže, kvalitetan rad i ritam utakmica.

Šundov je u svojoj bogatoj karijeri bio igrač NBA momčadi Dallas Mavericks od 1998.-2000., Indiana Pacers 2000.-2002., Boston Celtics 2002.-2003., Clevland Cavaliers 2003.-2004. i New York Knicks 2004.-2005.

U Europi je nastupao za španjolske ACB klubove: Grupo Begar Leon, Menorca Basquet, Etosa Alicante i Valencia. Nastupao je i za klubove: Donetsk-Rusija, Kavala-Grčka, ASK-Riga, EKA AEL-Cipar, prošlu sezonu je završio u PBC Lukoil Academik.
Nastupao je za hrvatske klubove Cibona (Zagreb) i Split.

Foto: Foto-arhiv 031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.10.2012. 15:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, veličanstven igrač koji je u 9 NBA sezona ukupno zabio 173 koša, ili nešto više od 19 koševa po sezoni!! Rolling Eyes

_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
pennywiser
Offline
Ukupno postova: 73
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.10.2012. 17:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne bih komentirao ovu "senzaciju".

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Awatto
Offline
Ukupno postova: 78
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.10.2012. 21:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PreacheR je napisao/la: ›
Da, veličanstven igrač koji je u 9 NBA sezona ukupno zabio 173 koša, ili nešto više od 19 koševa po sezoni!! Rolling Eyes


Koliko god malo, još uvijek mnogo više nego ti. Ili bilo tko drugi iz Osijeka. Ne? Da.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 24.10.2012. 23:11 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Awatto je napisao/la (Pogledaj post): ›
PreacheR je napisao/la: ›
Da, veličanstven igrač koji je u 9 NBA sezona ukupno zabio 173 koša, ili nešto više od 19 koševa po sezoni!! Rolling Eyes


Koliko god malo, još uvijek mnogo više nego ti. Ili bilo tko drugi iz Osijeka. Ne? Da.


Nemoj pametovati. Obzirom da pratim košarku i držim da nešto malo i znam o njoj, htio sam samo malo ublažiti ovaj polusenzacionalistički naslov, pokušavši naglasiti da je Šundov bio običan epizodist u NBA ligi. Draftiran je od Mavericksa i otišao u Dallas još kad je imao samo 18 godina. U to vrijeme se 220 cm visoki 18-ogodišnjak, solidne motorike, činio kao dobra investicija, no vrlo brzo su na površinu isplivali njegovi tehnički limiti i nedovoljan talent.

Vjeruj mi prijatelju, da sam ja kojim slučajem narastao do famoznih 220 cm, danas bih također bio milijunaš kao i Šundov, ali bih sigurno ostavio dublji trag u NBA. Ako zbog ničeg drugog, onda bar zbog slobodnih bacanja, koje bi i žmirečki zabio više od njegovih bijednih 52%.
Tebe ne poznam, al' sam također uvjeren da bi i ti bio bar jednako dobar (loš) kao i Šundov da ti je kojim slučajem hipofiza bila malo darežljivija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: Loše  
Awatto
Offline
Ukupno postova: 78
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.10.2012. 2:34 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PreacheR je napisao/la: ›
Awatto je napisao/la (Pogledaj post): ›
PreacheR je napisao/la: ›
Da, veličanstven igrač koji je u 9 NBA sezona ukupno zabio 173 koša, ili nešto više od 19 koševa po sezoni!! Rolling Eyes


Koliko god malo, još uvijek mnogo više nego ti. Ili bilo tko drugi iz Osijeka. Ne? Da.


Nemoj pametovati. Obzirom da pratim košarku i držim da nešto malo i znam o njoj, htio sam samo malo ublažiti ovaj polusenzacionalistički naslov, pokušavši naglasiti da je Šundov bio običan epizodist u NBA ligi. Draftiran je od Mavericksa i otišao u Dallas još kad je imao samo 18 godina. U to vrijeme se 220 cm visoki 18-ogodišnjak, solidne motorike, činio kao dobra investicija, no vrlo brzo su na površinu isplivali njegovi tehnički limiti i nedovoljan talent.

Vjeruj mi prijatelju, da sam ja kojim slučajem narastao do famoznih 220 cm, danas bih također bio milijunaš kao i Šundov, ali bih sigurno ostavio dublji trag u NBA. Ako zbog ničeg drugog, onda bar zbog slobodnih bacanja, koje bi i žmirečki zabio više od njegovih bijednih 52%.
Tebe ne poznam, al' sam također uvjeren da bi i ti bio bar jednako dobar (loš) kao i Šundov da ti je kojim slučajem hipofiza bila malo darežljivija.


Tako je, da si narastao, da si driblao stolice i/ili pucao trice cijeli dan, da si ovo ili ono. Osim toga, ako pratiš, kao što kažeš, sjetit ćeš se Muggsy Bogues-a. Eto, on je uspio. Imaš kakvu drugu ispriku?

No, to upće nije tema. Ja imam problem kad ljudi poseru tuđe uspjehe, dok sami ne mogu ništa pokazati.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.10.2012. 8:49 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Awatto je napisao/la (Pogledaj post): ›

Tako je, da si narastao, da si driblao stolice i/ili pucao trice cijeli dan, da si ovo ili ono. Osim toga, ako pratiš, kao što kažeš, sjetit ćeš se Muggsy Bogues-a. Eto, on je uspio. Imaš kakvu drugu ispriku?

No, to upće nije tema. Ja imam problem kad ljudi poseru tuđe uspjehe, dok sami ne mogu ništa pokazati.


Opet me nisi shvatio. Poanta cijele priče je da je Šunov prosperirao samo zbog svoje visine, a ne zbog talenta i znanja. Ne trebamo biti impresionirani činjenicom da je bio član NBA klubova, nego njegovom igrom koju tek treba pokazati.

S druge strane, ispodprosječno niski igrači, kao npr. 160 cm visoki Bogues kojega si spomenuo, moraju hendikep nedostatka visine nadoknaditi drugim kvalitetama. Bogues je bio vraški talentiran i iznimno brz igrač. Sjećam se i izvjesnog Spuda Webba, bio je visok samo 170 cm, a ostavio je solidan trag u NBA. Čak je uspio osvojiti i prestižno natjecanje u zakucavanju na NBA all stars weekendu.
Obzirom da nemam više što dodati, ovime završava moje komentiranje ovoga topica.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dr.jubar
Offline
Ukupno postova: 132
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.10.2012. 9:50 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PreacheR je napisao/la: ›
Awatto je napisao/la (Pogledaj post): ›

Tako je, da si narastao, da si driblao stolice i/ili pucao trice cijeli dan, da si ovo ili ono. Osim toga, ako pratiš, kao što kažeš, sjetit ćeš se Muggsy Bogues-a. Eto, on je uspio. Imaš kakvu drugu ispriku?

No, to upće nije tema. Ja imam problem kad ljudi poseru tuđe uspjehe, dok sami ne mogu ništa pokazati.


Opet me nisi shvatio. Poanta cijele priče je da je Šunov prosperirao samo zbog svoje visine, a ne zbog talenta i znanja. Ne trebamo biti impresionirani činjenicom da je bio član NBA klubova, nego njegovom igrom koju tek treba pokazati.

S druge strane, ispodprosječno niski igrači, kao npr. 160 cm visoki Bogues kojega si spomenuo, moraju hendikep nedostatka visine nadoknaditi drugim kvalitetama. Bogues je bio vraški talentiran i iznimno brz igrač. Sjećam se i izvjesnog Spuda Webba, bio je visok samo 170 cm, a ostavio je solidan trag u NBA. Čak je uspio osvojiti i prestižno natjecanje u zakucavanju na NBA all stars weekendu.
Obzirom da nemam više što dodati, ovime završava moje komentiranje ovoga topica.


lega moj, u ovom gradu se ničije uspjehe ne smije propitivati, i ničij genij se ne smije dovoditi u pitanje!

čak ni ako su rezultati tog genija u devet godina nba karijere sljedeći: 102 nastupa, od čega 4 (sic!) kao starter - sva četiri u sezoni 2000/01.
524 odigrane minute, odnosno 5.14 minuta po utakmici.
222 šuta iz igre, od čega 79 pogođenih, iliti 2.18/0.77 po utakmici.
107 skokova, ili 1.05 po utakmici
ili meni najdraža: 14, ili 0.14 BLOKADA PO UTAKMICI - igrač visok 220 cm.

toplo se nadam da će ove brojke nekome objasniti ono što je PreacheR pisao.

_________________
Svečano obećajem upravi Filozofskog fakulteta, Senatu Sveučilišta i Ministarstvu znanosti da ću prije crknut nego im dat i lipe na ime školarine kad uvedu linearni sustav naplate školarina ili budu naplaćivali prenošenje ECTS boda u sljedeću akademsku godinu.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
markonato
Offline
Ukupno postova: 380
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.10.2012. 11:04 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Lega moj, u ovome gradu se pljuje po svemu i svačemu i to je jedina istina. Da li je igrao u NBA-u? Je. Da li je pojačanje za klub? Je. I da li je bolji od igrača koji je otišao a igrao je na toj poziciji? Je. I tu svaka diskusija prestaje.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 25.10.2012. 11:37 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

dr.jubar je napisao/la (Pogledaj post): ›

čak ni ako su rezultati tog genija u devet godina nba karijere sljedeći: 102 nastupa, od čega 4 (sic!) kao starter - sva četiri u sezoni 2000/01.
524 odigrane minute, odnosno 5.14 minuta po utakmici.
222 šuta iz igre, od čega 79 pogođenih, iliti 2.18/0.77 po utakmici.
107 skokova, ili 1.05 po utakmici
ili meni najdraža: 14, ili 0.14 BLOKADA PO UTAKMICI - igrač visok 220 cm.


Ja bih nadodao još par podataka. Šundov je zapravo odigrao 7 cijelih sezona, imao je u međuvremenu neke izlete u Portoriko i Europu. U tih 7 sezona je skupio samo 107 nastupa od oko 570 mogućih (NBA sezona ima 82 utakmice u regularnom dijelu). Dakle, ta statistika je još poraznija.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
ščćščć
Offline
Ukupno postova: 56
Lokacija: deseti kat pod dekom
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 25.10.2012. 13:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Gdje se igra utakmica u subotu sa Križevcima? I koliko je ulaz?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: