Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječanin prodao sve za bolji život u Kanadi

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Stella1989
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2929
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 26.10.2012. 19:35 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisam nešto previše upućena u ovo pa me zanima zašto dosta Hrvata odlazi baš u Kanadu?

_________________
Ace Ventura: I'm ready to go in, Coach, just give me a chance. I know there's a lot riding on it, but it's all psychological. Just gotta stay in a positive frame of mind.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PEGY
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2664
Lokacija: Seychelles
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.10.2012. 20:36 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la: ›
Nisam nešto previše upućena u ovo pa me zanima zašto dosta Hrvata odlazi baš u Kanadu?


pretpostavljam jer je u Kanadu za sada najjednostavnije ući i legalno raditi, nije jednostavno, ali je jednostavnije nego u SAD, Njemačku, Australiju & Co

ja ih znam i nekoliko koji se se već vratili

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Awatto
Offline
Ukupno postova: 78
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.10.2012. 20:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

PEGY je napisao/la: ›
Stella1989 je napisao/la: ›
Nisam nešto previše upućena u ovo pa me zanima zašto dosta Hrvata odlazi baš u Kanadu?


pretpostavljam jer je u Kanadu za sada najjednostavnije ući i legalno raditi, nije jednostavno, ali je jednostavnije nego u SAD, Njemačku, Australiju & Co

ja ih znam i nekoliko koji se se već vratili


Zbog neznanja. Jednostavno je ući i u Austriju, pa ljudi neidu tamo.

Jedna od vijesti.

.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
PsychoSoldier
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1719
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 1
Post Postano: 27.10.2012. 10:42 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

zajednica Hrvata je dosta jaka u Kanadi, kao i drugim eurpskim zemljama (Njema, Austrija...) pa ako netko ima rodbinu tamo, naravno da mu je automatski lakse prilagoditi se zivotu u toj zemlji.
mozda je ljudima tesko nauciti njemacki jezik (kao meni) pa bi radije birao neke zemlje sa anglo-saksonskog govornog podrucja tipa USA, Kanada, Australija, N. Zeland, UK, ali u UK i USA je dosta tesko dobiti dozvole za stalni boravak nego u drugim spomenutim zemljama.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
slavonija
Offline
Ukupno postova: 315
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.10.2012. 11:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Awatto je napisao/la (Pogledaj post): ›
luka_os je napisao/la: ›
pa da, ja opet navijam za talijane i švabe.


Samo ti navijaj. Za njih ćeš uvijek biti prljavi, zaostali Slaven. I tako će se odnostiti prema tebi.

A ti pričaj njemački kod kuće, ako hoćeš.


Ja osobno imam drugačija iskustva..imam baš situaciju koja je drugačija od ove koju navodiš!! Daleko drugačiju...da te švabo plati na vrijeme, daje ti bonuse, božićnice i regrese... a tvoj "čisti" i "napredni" Slaven ti se ne javlja na telefon..jer zna da ti je dužan!! A sutra tog Slavena vidiš u švapskom proizvodu se vozi "Mercedes"....i smije ti se u facu!! Tako da ti ta teorija ne pije vode!! Razz Nadalje u mojoj familiji radili neki članovi kod Švaba u Njemčakoj desetak godina, pa se vratili kod naših poštenih Slavena ...znaš koliko im je mirovina od Švaba za tih 10 godina, a kolika je mirovina kod Slavena za 50 godina?? Misliš da je ova od 50 godina veća...ista??? Neeee, varaš se mirovina od Slavena je manja!! Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 5  
slavonija
Offline
Ukupno postova: 315
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 27.10.2012. 11:38 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Stella1989 je napisao/la (Pogledaj post): › Nisam nešto previše upućena u ovo pa me zanima zašto dosta Hrvata odlazi baš u Kanadu?


Imao sam susjede koji su bili u Kanadi, stariji par...kad su mi ispričali neke stvari ja sam ostao zapanjen kako tamo neke jednostavne stvari funkcioniraju jednostavno...imali su zdravstvenih problema...pričalli su mi kako tamo funkcionira zdravstveni sustav...bez nekih problema..ejjjj oni Hrvati, stranci... došli tamo i koristili maltene sva prava iz zdravstvenog sustava!! Pričali su mi za dečka Hrvata...instalater grijanja plinskog mislim..došao tamo sa malo love...tamo si Hrvati međusobno pomažu koliko sam shvatio, našli mu nekakav posao za početak kod nekog, nakon par godina čovjek samostalno ima malu firmu i bavi se tim poslovima oko grijanja!! Prije par godina su se svi vratili ali mi je neki dan njihov sin pričao da su požalili povratak u HR!! Sin im se zaposlio u nekoj HR firmi u Zagrebu...kaže ujtro se sastanči 2 sata a ne donese se nikakav zaključak..ili se napravi sve suprotno od zaključaka sa sastanka!! Laughing Kaže u kanadi brifing..10 minuta i svi na posao..sve po dogovoru!! Neznam...iz sve te priče stekao sam dojam da tamo stvari funkcioniraju!! Za razliku od nas gdje najjednostavnije stvari još nisu dovedene do razine jednostavnosti!! Laughing

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: