Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Prognoza: u subotu kiša, a u ponedjeljak moguć snijeg!

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66033
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.10.2012. 10:15 
Naslov:  Prognoza: u subotu kiša, a u ponedjeljak moguć snijeg!
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Kako mjesec listopad odmiče, tako s vremenom postaje sve hladnije. Do petka bi se trebalo zadržati sunčano vrijeme uz prihvatljive dnevne temperature, dok će se od vikenda temperature početi naglo snižavati. Zanimljivo je i da bi se u ponedjeljak Osijek mogao zabijeliti, a naši zubi ujutro cvokotati na 1°C.

Tijekom sljedećih sedam dana jutarnja temperatura kretat će se između 1°C i 9°C, a dnevna između 5°C i 21°C. Do četvrtka bi trebalo biti bez vjetra.

Što drugo reći osim - izvucite kapute i čizme iz ormara, toplo se obucite i spremno dočekajte niže temperature koje nas očekuju.



Napomena:
Skriveno: 
"Računalna" ili "kompjutorska", prognoza vremena izravan je rezultat jednog prognostičkog modela. Znak vremena određen je iz prognoze količine naoblake, te vrste i količine oborine određenog dana. Ako se pojavljuje kiša ili snijeg, to ne znači da će padati cijeli dan, nego barem u jednom njegovom dijelu. Pritom se srednja naoblaka i ukupna količina oborine izračunavaju iz četiri uzastopna prognostička šestsatna termina (6, 12, 18 i 00 UTC). Najviša i najniža temperatura zraka također su izravan rezultat modela, bez ispravaka prognostičara.

Dosadašnje praćenje ostvarenja prognoza pokazalo je da temperatura izravno uzeta iz modela odstupa od stvarnih vrijednosti mnogo više od službenih prognoza meteorologa (što naravno ima svoje razloge). Stoga te sedmodnevne prognoze valja shvatiti tek kao trend vremena, tj. najavu dana u kojima se očekuju zatopljenja i/ili zahladnjenja, kao i oborine. Također, ne smije se zanemariti pouzdanost prognoza koja je sve manja, što je prognostičko razdoblje dulje.

Tekst: Ana Mišin/Osijek031.com
Foto: Foto-arhiv 031


Zadnja promjena: Redakcija 031; 24.10.2012. 8:50; ukupno mijenjano 2 put/a.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Carobnica
Offline
Avatar

Ukupno postova: 599
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 23.10.2012. 11:59 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Bit će to vesela promjena vremena. Brrrrrr....

_________________
Ignorance is bliss!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
hmmm
Offline
Ukupno postova: 30
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 23.10.2012. 15:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Znači osam mjeseci je gotovo godinu dana od zadnjeg snjega!?!Pa to je isto kao da kažem da ovaj portal postoji par mjeseci ili 100 godina jer vama je naprosto svejedno koji je mjesec ili godina. Mogu li ja pisati za Vas kada svatko se naziva novinarom ili što već?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocjena: 1  
PreacheR
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1076
Lokacija: Osijek, JUG II
Spol: Muško Muško
Post Postano: 23.10.2012. 16:10 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 


_________________
Prijete mi noću, u moju sobu krišom uđu. Nađu me budnog gdje slušam otkucaje sata. Priđu mi tiho dok imam kamen 'mjesto srca i lagano sklope prste oko moga vrata.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 66033
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 24.10.2012. 5:40 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

hmmm je napisao/la: ›
Znači osam mjeseci je gotovo godinu dana od zadnjeg snjega!?!Pa to je isto kao da kažem da ovaj portal postoji par mjeseci ili 100 godina jer vama je naprosto svejedno koji je mjesec ili godina. Mogu li ja pisati za Vas kada svatko se naziva novinarom ili što već?

Zahvaljujemo na sugestiji, izmijenjeno je. A svoje radove slobodno možete poslati na e-mail redakcije, pregledat ćemo ih, objaviti ukoliko nam se učine zanimljivima i potpisati Vas imenom i prezimenom. Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: