Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Stevina priča: sve što želim je ponovno hodati

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Redakcija 031
Offline
Avatar

Ukupno postova: 65827
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 26.09.2012. 19:29 
Naslov:  Stevina priča: sve što želim je ponovno hodati
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

- Želim trčati, da mi šape budu prljave od zemlje, blata i zelene trave. Da se saplićem o visoke trave, vijam susjedne pse, bježim od kuće samo da zadajem glavobolje cijeloj kući, a oni me svi redom vole pa me zato ne kažnjavaju.

Želim primijetiti malenu lokvu pa u inat žabi u njoj zveknut šapom po vodi, tako da se onaj tko me šeta mora presvući kada dođe kući. Zamišljam ugao iza kojeg živim (o kojem sanjam odavno jer ga nikada nisam imao), kako posljednjih 50 metara sprintam samo da prvi stignem do naše kapije (o, kako bih volio, jednom,neku kapiju zvati našom, da bude moja i onih koji me vole).

Volio bih u šetnji, jednom, sresti svoje sestre koje su, odveli od mene, nedugo nakon što sam prvi puta vidio kako izgledam, baš u njihovim očima, sve tri odjednom. Nosili su ih u kanti i ja sam mislio samo na to kako ih možda nikada više neću vidjeti. Plakao sam dugo. Gdje god da su otišle, bolje im je bilo nego meni tamo gdje sam živio prije nego su me izbacili, jer sam "prevelik narastao".

Sanjam kako i one imaju svoje ljude, svoje šetnje i svoje kapije. Želim da snijeg nadolazeće zime škripi poda mnom, da mi se raduje bjelina dajući otiske mojim šapama. Želim da mi ih netko prije nego uđem u kuću pažljivo obriše ručnikom, i onda pokaže da mogu na krevet. A ja skočim na krevet. Skočim...



Jednog subotnjeg prijepodneva, nakon što su volonteri Azila Osijek došli obradovati pse šetnjom, pronađen je Stevo - pas kojeg je udario auto dvjestotinjak metara od Azila. Čim je pronađen, Stevo je prevezen veterinaru koji je dijagnosticirao tešku ozljedu kralježnice te krvarenje u glavi. Čuvši ovu tešku dijagnozu, dvoje dobrih ljudi prevezli su Stevu na Veterinarski fakultet u Zagreb gdje je Stevo i operiran. Operacija je, nasreću, prošla uspješno, Stevo se dobro oporavlja, a trenutno je još uvijek u Zagrebu, no uskoro će se vratiti kući - u Azil. Iz Azila su uvjereni kako će Stevo jednog dana imati "svoju kapiju" i kako će netko ipak podijeliti svoj dom s njim.

Članovi Udruge Pobjede zajedno s volonterima Azila Osijek mole sve koji su voljni pomoći Stevi da to učine uplatama na žiro-račun udruge jer im je financijska pomoć prijeko potrebna. Samo usporedbe radi, troškovi liječenja su se popeli na 6000 kn, a dosad je donacijama prikupljeno 400 kn.

Žiro račun u PBZ banci: 2340009-1110405854
Model: 99
Naznaka: za Stevu

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
dani_os
Offline
Ukupno postova: 307
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Upozorenja : 2Upozorenja : 2
Post Postano: 27.09.2012. 11:19 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

eto i psi nam propričali Smile))

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: