Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Osječki kineski zid - katalpe

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Leteci mungos
Offline
Avatar

Ukupno postova: 6728
Lokacija: Priory of Semen
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.08.2006. 12:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Anastazija je napisao/la: › Opet vi raspravljate o ukusima. Svi vole biti pametni - to (ne)valja jer ja tko kažem i jer se meni tako (ne)sviđa. Odlučih ne ostavljati svoje mišljenje ovdje jer se bojim kamenovanja kad izađem na ulicu. Tup, tup


Hm... buduci da je ovdje bilo oprecnih misljenja, a jos uvijek nitko nije kamenovan, tvoj strah nema osnove. Dakle, ne izvlaci se na jeftine fore. ;-)

@goose, da bi se misljenje izreklo, prvo ga se treba imati... ;-)

_________________
Omnium gadgetum mecum porto!
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Bilke
Offline
Avatar

Ukupno postova: 634
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.08.2006. 12:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Anastazija je napisao/la: › Opet vi raspravljate o ukusima. Tup, tup


Miješamo kruške i jabuke. Jedno je ako dođem kod nekoga u stan i kažem da nešto (ne) valja jer se meni (ne) sviđa, a drugo je kad se radi o Trgu. Svatko svoj stan, sobu, kuću, vikendicu, pseću kućicu neka uređuje kako hoće.

No Trg nije nečije privatno vlasništvo i poligon za zajebanciju.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
goose
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1245
Lokacija: tenja
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.08.2006. 12:46 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@ leteci

ja sam svoje mišljenje rekla Smile

i ostajem pri tome

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.08.2006. 13:03 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
vrag mi nije dao mira..... išla ja vidjeti i popipati te kaliće. uopće nisu veliki kao na fotki i k tome plastika!!!!!! bljak


Sad kad sam čula da se radi o plastičnom kaliću za cvijeće, još mi se manje sviđa ideja: pogledajmo svojstva tog materijala, koji izložen vremenskim uvjetima, puca i dobiva ružne pukotine i brzo se ofucava. Pogledajmo kako se plastika uklapa na trg i kako svjedoči o toj odi prirodi o kojoj smo govorili. Ne, mislim da cilj nije postignut. Ali recimo, Promenada, velika kakva jest, bi bila definitivno puno bolje mjesto, pa čak i nešto neformalniji trg slobode...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.08.2006. 13:30 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Alana, nadam se da si otišla i na linkove koje je Gemi navela, da vidiš koliko je idejno rješenje originalno.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Anastazija
Offline
Ukupno postova: 689
Lokacija: Osijek
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.08.2006. 18:58 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leteci mungos je napisao/la: ›
Anastazija je napisao/la: › Opet vi raspravljate o ukusima. Svi vole biti pametni - to (ne)valja jer ja tko kažem i jer se meni tako (ne)sviđa. Odlučih ne ostavljati svoje mišljenje ovdje jer se bojim kamenovanja kad izađem na ulicu. Tup, tup


Hm... buduci da je ovdje bilo oprecnih misljenja, a jos uvijek nitko nije kamenovan, tvoj strah nema osnove. Dakle, ne izvlaci se na jeftine fore. ;-)

@goose, da bi se misljenje izreklo, prvo ga se treba imati... ;-)


Ma ja se samo ne želim sad upuštati u raspravu jer su me popljuvali jednom tu na forumu zbog mog mišljenja i osjećala sam se kao da su me kamenovali. Suzdržavam se... Smile

_________________
Anastazija
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 04.08.2006. 19:20 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Anastazija je napisao/la: ›
Ma ja se samo ne želim sad upuštati u raspravu jer su me popljuvali jednom tu na forumu zbog mog mišljenja i osjećala sam se kao da su me kamenovali. Suzdržavam se... Smile


Netko nauči, a netko se nauči! Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
TomX
Offline
Ukupno postova: 1
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.08.2006. 21:07 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Svima koji su izrazili gađenje želim poručiti (op.a) da pokušaju predložiti bolje rješenje i stave svoju ideju realiziranu na raspravu PS. iskreno bi se začudio da tako kvaliteni kreativci gube svoje vrijeme na komentiranje... Osobno smatram da je ideja OK s obzirom da nam je trg jednoličan, a ovo predstavlja relativno jeftino osvježenje koje se uvijek može modificirati (zamjeniti). Cijenim pokušaj. Jasno je da ono što je stavljno na raspravu nikada neće biti jednoglasno usvojeno.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.08.2006. 21:12 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@TomX,
jesi li možda upućen kako su "kreativci" uopće mogli biti upućeni kakvo im se idejno rješenje sprema pa da unaprijed iskažu što misle?
svaki pokušaj je skup dok u gradu postoji pučka kuhinja i vrlo često vidim ljude u redu.....

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.08.2006. 23:32 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TomX je napisao/la: ›
Svima koji su izrazili gađenje želim poručiti (op.a) da pokušaju predložiti bolje rješenje i stave svoju ideju realiziranu na raspravu PS. iskreno bi se začudio da tako kvaliteni kreativci gube svoje vrijeme na komentiranje... Osobno smatram da je ideja OK s obzirom da nam je trg jednoličan, a ovo predstavlja relativno jeftino osvježenje koje se uvijek može modificirati (zamjeniti). Cijenim pokušaj. Jasno je da ono što je stavljno na raspravu nikada neće biti jednoglasno usvojeno.


Razumijem ogorčenje prema šankerskom nabrajanju što sve ne valja u gradu, životu i svijetu općenito, ni ja to ne volim. Međutim, nije nam ponuđena mogućnost da sami sudjelujemo u uređenju grada, pa je ovo jedino što trenutno možemo. Uostalom (ovo je uvijek krasan trik), je li uopće bitno? Kalići za drvca ili ne, grad ima važnije probleme koje treba riješiti, pa ajmo radije raspravljati o njima...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DonQuijote
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4291
Lokacija: Osijek
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.08.2006. 10:01 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Da, idemo raspravljati o tome na šta se sve u gradu mogla potrošiti razlika para od jeben*BIIIP*h klupa, da je umjesto tog nekog egzotičnog drva koje je stavljeno bio stavljen slavonski hrast, bukva ili bilo što drugo što ne košta na desetke tisuća eura! Kad već ne smijemo o kalićima...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.08.2006. 11:26 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

TomX je napisao/la: ›
Osobno smatram da je ideja OK s obzirom da nam je trg jednoličan, a ovo predstavlja relativno jeftino osvježenje...


...ALI JE RUŽNO.
I da, kako uopće predložiti bolje rješenje? I kome? Sva sreća da smo svi tako upućeni da znamo...

Ne, ozbiljno, ne bi me čudilo da se jednoga dana pojavi Đapić-trometraš u centru grada. Naravno, naći će se ljudi koji će reći da je to sasvim simpa i sve, ali tko će uopće imati priliku odlučivati o tome? Ne, onak..Stanje u gradu općenito nije toliko dobro da se nabavlja neka skupa instalacija ili štoveć, to razumijem..I razumijem da se išlo na neku jeftinu varijantu..(ok, relativno jeftinu, ali ipak...)Ali zašto su morali zasaditi fuckin' mrkve po centru? Pazi, jesam kolorno disleksičan, ali čak i meni se ne slaže to. Crveno- zeleno nešto u kombinaciji sa žutim/narančastim stepenicama, u kombinaciji sa sivim podom...
Ma genijalno.

Uglavnom, skrenio sam sa teme..Tomx - kako predložiti svoj idejni plan? I kome?

E, da, i recimo, hipotetski - koga bih i kome mogao tužiti zbog imbecilnosti?
Ono, stara priča sa "afričkom trešnjom" ili kojim već ku**em od kojeg su one smeće klupe na trgu (i gomila ostalih nepromišljenih poteza).

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Klas
Offline
Avatar

Ukupno postova: 46
Lokacija: 031
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.08.2006. 14:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Teško se "pametno" očitovati o ovakvoj temi gdje sve kipi od subjektivnih mišljenja, a na nekim mjestima i nepotrebne gorčine. Ukusi su različiti. Kao i shvaćanje estetike. Meni osobno, ti kalići (kalići... hm...) izgledaju baš dobro. I nisam estetski osakaćen zbog toga. Oni su na rubnom dijelu trga, ne smetaju nikome, čine zgodnu simbiozu s terasama i razbijaju spomenutu sivu i hladnu beton-inox monotoniju. Oprostite što ne želim da moj grad izgleda kao postratna komunistička Varšava.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Klas
Offline
Avatar

Ukupno postova: 46
Lokacija: 031
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.08.2006. 15:05 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Leon je napisao/la (Pogledaj post): › Da je Analit imao takve dizajnere, ne bi nikad propao... ;-)

Koliko god mi se plastika zna gaditi, ovi likovi imaju strasno zanimljive i privlacne proizvode... mrak... ne samo fore za cvijece, nego stolici, stolci i ostale dumine... jako zgodno...



Tctctctc Leone... Nemoj javno tako oštro protiv plastike. Zaboravljaš kako sam te objektivom uhvatio corpus delicti u PVC kompletiću s anoreksičnom manekenkom u onom podrumu za Fashion incubator. Laughing Laughing Laughing


Shocked

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Leia
Offline
Avatar

Ukupno postova: 3
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.08.2006. 15:12 
Naslov:  Re: Osječki kineski zid - katalpe
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Klas je napisao/la: ›
Teško se "pametno" očitovati o ovakvoj temi gdje sve kipi od subjektivnih mišljenja, a na nekim mjestima i nepotrebne gorčine.


Glavom o zid
Come on!!
Ovo je Osijek, čemu se praviti fin ako smo jedan od gradova s najtemperamentnijim ljudima, logično je da će biti svega!
Osobno se slažem s većinom, trg je trg, monotonija se može razbiti i na drukčiji način! Dobro da nisu stavili kaliće u obliku 'paradajiza'! Confused

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: