Korisničko ime: Lozinka:
Naslovna Forum 031 Galerija 031 Oglasi 031 Novi korisnik!
Novosti
Najave i reporti
Kolumne
Gost priče
Interaktiv
Podrška
O nama



Paket zdravstvenih zakona

Prethodna tema View printer-friendly version Pošalji prijatelju ovu temu kao e-mail Tražilica Ispiši broj poruka na ovu temu svakog postera Snimi cijelu temu u text datoteku Sljedeća tema


Započnite novu temuOdgovorite na temu
Autor Poruka
Gemi
Offline
Avatar

Ukupno postova: 2963
Lokacija: Nebesa
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 01.08.2006. 19:47 
Naslov: Note Paket zdravstvenih zakona
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Od sutra, 02. kolovoza, stupa na snagu paket zdravstvenih zakona: Zakon o obveznom i dobrovoljnom osiguranju, Zakon o zaštiti zdravlja na radu te izmjene Zakona o zdravstvenoj zaštiti, kojima se uvode dvije liste lijekova; osnovna, na kojoj će biti od 50 do 60 posto besplatnih generičkih lijekova i dodatna lista lijekova koje će građani morati doplatiti.
Izuzetak su pojedini lijekovi za duševne bolesti, šećernu bolest, epilepsiju, neke zarazne bolesti i neki lijekovi za djecu.

Novim zakonima uvodi se i obveza da osobe starije od 50 godina svake dvije godine moraju obaviti sistematske preglede. Nova obveza HZZO-a je nadoknađivanje putnih troškova pacijentima koji do zdravstvene ustanove putuju više od 30 km.

Gemi031

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.08.2006. 12:39 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Ne kontam - prvo će nam uvesti da više plaćamo lijekove, a s druge strane se uvode sistematski pregledi (koliko to košta i tko će platiti kad zdravstvo već grca u dugovima, ali za plaće uvijek bude), na kojima ti utvrde da si bolestan na sve moguće i onda se moraš liječiti i opet plaćati.....

Ima svi da budemo duševni bolesnici.....

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.08.2006. 19:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

To sa sistematskima je skroz dobro: one žene koje misle da rak ne postoji ako ga budu ignorirale to više neće moći raditi (u široj obitelji, ne pitajte...). A to sa sistematskima je poznato već i na fakultetima: bolonjci imaju obvezan sistematski, bar na mom faksu...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.08.2006. 20:15 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@Alana,
sistematski sam i ja imala na faksu, prije sto godina..... morali smo imati upisano u indeksu da smo prošli sistematski. ako me netko izvaže, izmjeri koliko sam visoka i napiše da sam zdrava.....
pa sistematski za posao koji je nekada bio obavezan ili pregled za vozačku...... sprdnja. koja košta.
da, kad sam uzimala životno osiguranje, također je bio preduvjet nekakav sistematski pregled koji sam platila 200-tinjak kuna, ali ideš kod doktora s kojim agent osiguranja ima deal, znači ne vidi tvoj karton i jedino što je zaista obavljeno jeste krv, urin, sve ostalo je bilo - znate li koliko ste visoki? koliko ste otprilike teški?
sve ti je ti sr. kroz gusto gr.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 02.08.2006. 21:54 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Dobro, to je istina - ali ja čak nisam dobila ni mjerenje tlaka za faks, kakav ovi bolonjci sad imaju i kakav sam imala za pregled za vozački (a ne da mi se svaki put da mi onaj čiko mjeri tlak na ulici Smile )

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 03.08.2006. 15:18 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

da, mjerio mi je tlak nekoliko puta..... ja se uvijek dobrovoljno javim iako znam kakav tlak imam, neću propasti za koju kunu.

imaš u nekim ljekarnama besplatno mjerenje tlaka, još ti fino ispiše na ceduljici rezultate.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 04.08.2006. 0:55 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

A kakve sad veze imaju "bolonjci" sa sistematskim pregledom?
Mislim da bi upisala fax moras obaviti sistematski, da se ne bi dogodilo da završiš prometni faks a ti dalton koji za crvenu boju kaže ona gore.A ako si student sa smještajem u studomu onda za svako useljenje moraš imati obavljen sistematski (ne znam jel se još radi PPD), i to upisano u indekas. Tek tada ti teta da ključ od sobe. I sve sam to prolazio osam godina dok sam mislio da je Bolonja tamo gdje se prave Shpaggetti Smile

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
Alana Bates
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1359
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 04.08.2006. 13:06 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Nisam bila u domu, ali vjeruj mi, ja nikad, nikad u Osijeku nisam obavljala nikakav liječnički pregled vezano uz fakultet. Nikad. U tom smislu smatram da postoji pobošljanje. Cijele tri-četiri generacije oko mene se nikad nisu pregledavale zdravstveno vezano za faks. Ti jesi, ok. Ja nisam, tj. mi nismo.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.08.2006. 3:27 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Mozda to ovisi o faxu, al zar nije glupo da ti kad završiš fax i trebaš obaviti zdravstveni pregled za posao, na pregledu utvrde smanjenu radnu sposobnost za tu struku, kao alergija, daltonizam, dioptrija, spol, itd...

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
puki
Offline
Ukupno postova: 1114
Lokacija: Kokuće zasad
Spol: Muško Muško
Post Postano: 05.08.2006. 11:29 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

Pa jeste glupo, ali... Ne radi se. Ni kod mene na faksu nisu radili nikakve zdravstvene pretrage.

_________________
Ná glac pioc comhairle gan comhairle ban.

übergefickt osijek031.com smile
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.08.2006. 12:16 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

debeli je napisao/la: ›
Mozda to ovisi o faxu, al zar nije glupo da ti kad završiš fax i trebaš obaviti zdravstveni pregled za posao, na pregledu utvrde smanjenu radnu sposobnost za tu struku, kao alergija, daltonizam, dioptrija, spol, itd...


mislim da zdravstveni pregled za posao više nije obavezan i stvar je poslodavca da li će te poslati.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
fatcat
Offline
Avatar

Ukupno postova: 1181
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.08.2006. 12:21 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

DanicaV je napisao/la: ›
mislim da zdravstveni pregled za posao više nije obavezan i stvar je poslodavca da li će te poslati.
Bolje je poslati buduceg radnika na pregled, nego poslije placati poviseno osiguranje zbog neke povrede sto nema nikakve veze sa poslom.

_________________
Sooner or later you will have to stand up for something or in the end you will stand up for nothing at all.
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
DanicaV
Offline
Avatar

Ukupno postova: 4765
Lokacija: ... gdje caruje drugarstvo...
Spol: Žensko Žensko
Post Postano: 05.08.2006. 12:25 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

@fatcat,
ti pregledi su tako površni (prošla to), da zaista ništa ne znače.
poduzeća imaju mogućnost, koju koriste, da sklope policu osiguranja iz koje si refundiraju štetu nastalu zbog izostanka radnika s posla radi bolovanja.

_________________
"To je nepravda" Kalimero
Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.08.2006. 15:41 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

puki je napisao/la (Pogledaj post): › Pa jeste glupo, ali... Ne radi se. Ni kod mene na faksu nisu radili nikakve zdravstvene pretrage.


Ma ne na faxu nego na prijemni moras donijeti nalaze sistematskog, no nema veze.
Govorim to iz razloga sto je moj bratić završio prometni fax smjer željeznički promet. U pripiz.ini ga čekao posao otpratnika vlakova i on na redoviti zdravstveni pregled u dom zdravlja kad ono momak ne raspoznaje boje, sad je prodavač karata na stanici za tu profesiju ti ne treba fax. A da ne govorim o par mojih kolega koji imaju krivotvorene nalaze jer su kao daltoni upisali veterinu i onda kad treba opisati boju sluznice, moli kolege da mu kažu, i onda padne na ispitu jer jesmo kolege al nisi platio pivo. Eto zato treba napraviti sistematski ali kod doktora koji ima ugovor sa onim koji zahtijeva pregled. A ne na medicini rada gdje radi liječnica koja mi je susjeda, pa napiše da imam dva metra i 85 kg jer meni to paše.

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
debeli
Offline
Avatar

Ukupno postova: 920
Lokacija: evriver
Spol: Nebitno Nebitno
Post Postano: 05.08.2006. 15:44 
Naslov:  
Citirajte i odgovorite[Vrh] 

e kako se zove roda koja živi na banderi?
i što dobiješ križanjem Zeca i Konja?

Korisnički profil  Download Poruke   Ocijeni poruku  
 



 Skoči u forum: